Секонд хенд – в перекладі з англійської означає «друга рука» - це явище зародилось ще в старій Англії, коли королівські особи, в знак подяки чи в нагороду, дарували наближеним особам одяг з власного, королівського плеча.

Поняття «секонд хенду» в сучасному розумінні з’явилось більше ніж сто років тому. Спочатку, в цілях допомоги бідним, більш забезпечені жителі міста здавали непотрібний їм одяг, тим самим позбуваючись від речей, якими не користувались. З часом з’явились люди, які були готові за недорого купувати секонд хенд оптом. А там де є попит – завжди є і пропозиція. Знайшлись підприємливі особи, які стали організовано займатись збором і продажем одягу в секонд хенд. Таким чином, це явище стало бізнесом.

Секонд хенд сьогодні – це ціла індустрія. В Європі існує безліч компаній, які займаються цим бізнесом на професійному рівні. Сортувальні фабрики , спеціальні пункти для збору одягу, а також підприємства по обробці і дезінфікуванню одягу стали частинами одного великого механізму.

«Секонд» в нашій країні

В нас це явище, яке існувало в Європі вже більш ніж століття, з’явилось лише в дев’яності роки двадцятого століття. І, причому, далеко не в найкращому образі. Навіть сьогодні багато хто відмахується від вивісок «second hand», мимоволі згадуючи тогочасну «гуманітарку» - звалений до купи брудний одяг, жахливий сморід і натовп людей, дуже схожих на безхатченків, які копирсались в ньому. Останніми роками секонд хенд прийшов до нас в більш-менш цивілізованому вигляді: акуратні, невеликі магазини, в яких можна за копійки придбати брендові та якісні речі.

В Україні ця сфера торгівлі давно стала серйозним бізнесом. Наприклад, існує безліч посередників, які реалізують секонд хенд оптом в Києві, та в інших містах України. Сучасний секонд хенд давно перестав бути гуманітарною допомогою голодуючим, а став товаром, який купується, обробляється, сортується, упаковується і продається. А ті, хто дуже переймаються за гігієнічний стан речей, можуть ознайомитись з сертифікатами про проходження дезінфікуючої обробки.

Купують одяг із секонд-хенду не тільки малозабезпечені прошарки населення, як це багато хто вважає (хоча, в основному саме вони є основними клієнтами таких магазинів). Часто, тут бувають люди якщо не з високого, то з середнього рівня достатку, але з високими запитами щодо якості і стилю одягу. І зовсім не обов’язково такий одяг має бути сильно вживаним. Наприклад, на оптовому стоці в Луцьку можна придбати абсолютно новий брендовий одяг, який по ряду причин не попав на вітрини роздрібних магазинів.