Прокуратура взяла на контроль ситуацію щодо реконструкції Площі Святого Юра

Прокурори Львова здійснили аналіз законості реконструкції площі Святого Юра 
Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Львівській області
З’ясовано, 18.09.2014 Львівською міською радою прийнято ухвалу № 3818 «Про спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому та відновлення площі Святого Юра у м.Львові», якою підтримано результати Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника та рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 12.12.2014 № 932 від 12.12.2014 погоджено спорудження пам’ятника.
Ухвалами Львівської міської ради від 25.12.2014 за № 4255, 26.02.2015 за № 4369 погоджено місце розташування земельної ділянки, затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Святого Юра площею 2,6248 га для передачі в оренду Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ терміном на 1 рік (на час проведення будівельних робіт) для обслуговування Собору, здійснення благоустрою скверу на площі Святого Юра, реконструкції площі, перенесення траси існуючої автомобільної дороги в сторону корпусів Національного університету «Львівська політехніка» та спорудження пам’ятника, перевівши із земель, що не надані у власність або користування, до земель загального користування та земель рекреаційного призначення.
Водночас, вказаною ухвалою внесено зміни до додатку до ухвали міської ради від 26.01.2012 № 1163 «Про затвердження переліку та меж скверів Галицького району м. Львова (зі змінами)» та сквер на пл. Святого Юра, який відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» є елементом благоустрою, вилучено з переліку скверів Галицького району м. Львова.
У подальшому, ухвалою Львівської міської ради від 19.03.2015 № 4405 затверджено міську програму відзначення 150-ї річниці з Дня народження Митрополита Андрея Шептицького, рішеннями виконавчого комітету Львівської міської ради № 304 від 08.05.2015 та № 348 08.06.2015 передбачено проведення окремих робіт з ремонту інженерних споруд та Львівському комунальному підприємству «Львівавтодор» надано функції замовника на проектування та реконструкцію (відновлення) площі Святого Юра зі спорудженням пам’ятника Андрею Шептицькому.
Управлінням архітектури Львівської міської ради 12.06.2015 на виконання рішення виконавчого комітету від 08.06.2015 № 347, видано містобудівні умови та обмеження на реконструкцію (відновлення) площі Святого Юра зі спорудженням пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у м. Львові.Надалі, 15.06.2015 робочий проект «Реконструкція (відновлення) Площі Святого Юра зі спорудженням пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому в м. Львові» пройшов державну експертизу (експертний звіт Філії ДП «Укрдержбудекспетиза» у Львівській області № 14-2061-15). За даними експертного звіту, проектна документація розроблена з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності. Також зі змісту висновку вбачається, що основні техніко-економічні показники об’єкта відповідають вимогам містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
Департаментом ДАБІ у Львівській області 18.06.2015 зареєстровано декларацію про початок будівельних робіт.
Відтак, у подальшому оцінка законності проведення робіт з реконструкції може бути надана органами Держархбудконтролю у порядку, передбаченому Законами України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Одночасно слід зазначити, що Державною екологічною інспекцією у Львівській області, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», за колективною скаргою мешканців Львова проводиться перевірка додержання природоохоронного законодавства на території скверу на площі Святого Юра.
Львів Шептицький прокуратура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі