Реформа міліції на Львівщині: перший пішов

Райвідділ у Самбірського районі Львівської області став першим, хто випробує на собі впровадженні реформи міліції. Якщо експеримент визнають вдалим його планують застосувати як у самому Львові так і в Україні.

У липні 2014 року, у Львівській міськраді урочисто представили концепцію пілотного проекту із реформування міліції.

Роботи над проектом тривали впродовж року. За цей час експерти з'ясували, як львів'яни оцінюють роботу міліції, що вони очікують від реформи. Також було проведено і опитування серед самих правоохоронців. Окрім цього експерти майже 12 місяців переймали досвід у європейських країн.

І ось уже за рік ми починаємо пожинати плоди, які посадили торік. У вівторок, 9 червня, стартував практичний етап проекту реформування органів внутрішніх справ. Працювати правоохоронці почали по-новому у Самбірському райвідділі міліції.

Як саме? Насамперед, міліціонери отримали чотири нових автомобіля марки “Renault” для патрулювання міста, на 12 осіб збільшився штат, створено сім оперативних груп. Завдяки такій кількості працівників, кожен правоохоронець матиме повноцінні вихідні та восьмигодинний робочий день.

Головне завдання, яке перед собою ставлять реформатори — це наблизити правоохоронців до людей, створити довіру та взаємодію із місцевим населенням. Чому з усієї країни для втілення реформу було обрано нашу область? Львівщину, як експериментальний район обрали саме тому, що тут достатньо розвинута місцева громада і цілком імовірно проект покаже позитивні результати.

Ми прагнемо наблизити міліцію до людей. Швидкість реагування на повідомлення громадян повинна вимірюватись у хвилинах.

“Ми прагнемо наблизити міліцію до людей. Швидкість реагування на повідомлення громадян повинна вимірюватись у хвилинах. Так ми піднімемо довіру людей до правоохоронців ”, - переконаний Євген Захаров.

Такої ж думки дотримується і начальник ГУ МВС України у Львівській області, Дмитро Загарія. Він переконаний, що міліція буде краще працювати за новим зразком.

«Головна мета реформування системи правоохоронних органів – це наблизити міліціонерів до громадян та підвищити ефективність реагування на їхні повідомлення», - зазначає Дмитро Загарія.

Висловлює сподівання, що міліціонери працюватимуть ще краще і заступник Голови консультативної місії ЄС з реформування сектору безпеки Юг Фанту. 

«Коли люди телефонують на 102, вони мають бути впевнені, що поліція відреагує так, як треба. Зараз місцева поліція, звичайно, реагує, але в майбутньому це буде краще», – каже він.

В свою чергу начальник Самбірського міськвідділу міліції, майор міліції, Василь Черепущак, провів для особового складу інструктаж і наголосив на відповідальності, яка лягла на плечі, міліціонерів.

Василь Черепущак закликав правоохоронців виконувати свою роботу ще краще, ввічливо ставитись до громадян та використовувати нові підходи у своїй роботі.


«Зараз до нашої роботи буде прикута увага і представників Європейської комісії і керівництва МВС України. Найбільше змін від нас чекають і мешканці Самбора та Самбірського району, наші друзі та сусіди», - наголосив Василь Черепущак.

І справді, якщо проект визнають успішним, його планують втілювати у Львові та інших областях України


«Поступово цей досвід повинні переймати усі інші підрозділи ОВС України. Ця реформа – така річ, що зупинити її після запуску вже неможливо. Це той варіант, що коли сказав «А», треба казати і всі інші букви. Інакше не вийде», - зазначає член Колегії МВС Євген Захаров.

Водночас, реформатори переконані, що успіх проекту залежить не тільки від самих міліціонерів, а й від місцевих жителів.

« Я запрошую усіх активістів, небайдужих громадян підтримати реформу, а також допомагати, контролювати і конструктивно критикувати роботу працівників міліції», - зазначив Дмитро Загарія.


“Коли ми проводили соціологічне опитування то його результати показали, що міліції не довіряють понад 70 відсотків громадян. Тому, міліція – це орган, який пересічними громадянами сприймається як орган, що «карає та кришує». Відповідно, він повинен стати органом, який «служить та захищає”. Я вірю, що робота небайдужих громадян допоможе правоохоронцям зміцнитись, адже вдосконалюватись, означає змінюватись», - підсумував Дмитро Загарія.

Чи вдасться виправдати сподівання експертів та європейців, стане відомо уже за кілька місяців.

А тим часом, паралельно у Львові, Одесі та Харкові тривають тренування для кандидатів до патрульної поліції.

Нагадаємо, що на посаду правоохоронця у новій патрульній поліції Львова було подано понад 8 тис заявок. Втім новими “копами” стануть лише 800 осіб, які пройдуть усі тести та екзамени.

За оптимістичними прогнозами поліція почне працювати паралельно із міліціонерами уже наприкінці літа. 

 Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1Реформа міліції на Львівщині: перший пішов (фото) - фото 1

Львів новини 032_ua реформа_міліції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі