Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова

Останнім часом потік переселенців на Львівщину знижується та й масового виїзду поки що немає. Як розпочати власну справу переселенцю у новому місті, - читайте сьогодні у нашій суботній розмові.

Минуло багато часу з того моменту, коли внаслідок антитерористичної операції розпочалось переселення осіб з Криму та східних областей України. Але якщо на хвилину замислитись, розуміємо, що за цей час, кожен із нас почерпнув щось нове та особливе від них. Адже тут, у Львові, вони розвивають різноманітні галузі, народжують та виховують дітей, працюють, ба навіть підвищують туристичну спроможність міста.

Так зробили й засновники унікального для Львова та й України в цілому, перешого «Zoo Cafe».

Як зауважує, керівник та ідейний натхненник «Zoo Cafe» Тетяна Годок, в Україні досить важко розпочати бізнес, тим більше, якщо він пов'язаний з організацією кафе, в якому перебувають тварини. «Але ми сподіваємося, що завдяки конструктивним порадам наших відвідувачів, ми зможемо покращити той продукт, що ми створили», – каже Тетяна Годок.

Чи є у Європі схожі зоокафе?

– Так, звісно. В Європі, Японії, Америці. Це в принципі є світовою практикою.

В Україні досить важко розпочати бізнес, тим більше, якщо він пов'язаний з організацією кафе, в якому перебувають тварини

Як знаходили тваринок для закладу?

– Тваринок ми шукали досить довго, адже не всі вони можуть перебувати в кафе. У кожної із них свій характер, тому ми особливо уважно їх підбирали. А допомагали нам у цьому волонтери, які опікуються безпритульними тваринами. Проте деяких тваринок ми взяли з сімей.

Зараз ми маємо у нашому кафе вже 8 котів та плануємо залучати й нових. Але все це відбуватиметься поступово, тому що кожній тварині потрібен час для адаптаційного періоду. 

Хто займався оформленням кафе?

– Більшою частиною займалась я, але ми радились з деякими фахівцями.

Нещодавно у Вас відбулось відкриття закладу, скільки відвідувачів було на ньому?

– Протягом першого дня, наш заклад відвідало близько 300 осіб. Не можу сказати точно, бо в нас в перший день, зламалась програма, яка це все рахує. Тому сказати важко, але людей було дуже багато.

Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 1
Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 1

З яким проблемами доводиться стикатись під час роботи?

– На жаль, ми стикнулися з тим, що діти не завжди правильно поводяться з тваринами. Вони повинні розуміти, що тварини це не є іграшки. І наше найперше зобов’язання – це їх здоров’я та емоційний стан.

Наприклад, у Вільнюсі є аналогічне кафе, в якому заборонили вхід дітям до 6-ти років. Ми поки що не йдемо на такі радикальні дії, але, напевно, з часом введемо більш жорсткі правила для дітей щодо поводження з тваринами.

Окрім цього, важливу роль у такому закладі відіграє дезінфекція. І ми радились з фахівцями щодо цього. Ми постійно обробляємо спеціальними дезінфекційними засобами як приміщення, так і столи, меблі, підлогу.

Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 2
Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 2

Все що нове, воно важко сприймається. На Вашій офіційній сторінці у «Facebook» прослідковуються відгуки дещо різного характеру. Як Ви реагуєте на них?

– Конструктивно. Адже завдяки відгукам ми дізнаємося про наші помилки і недопрацювання. Якщо гості роблять нам зауваження або пропозиції, ми одразу беремо це до уваги задля покращення сервісу та комфорту закладу. 

Львів є дуже дружнім до тварин. І ми просто додали ще один заклад в цю дружню атмосферу

Чи є така тваринка, яка приїхала із Вами до Львова?

– Так, в мене є свої власні 2 кішечки, але вони не тут (ред. - в кафе), бо вони такі «егоїстки» трошки. Вони люблять тільки мою увагу. Ми забрали їх з Ялти з собою, і тепер вони живуть зараз із нами.

Де ви до цього часу проживали?

– Ми з чоловіком народились і жили в Ялті, а у жовтні минулого року переїхали до Львова.

Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 3
Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 3

Як вирішили питання з житлом?

– Важко. Особливо важко те, що в нас є 2 кішечки, і коли ми почали шукати житло нам говорили: «А, коти – ні. Все!». Врешті-решт ми знайшли квартиру, де нам дозволили проживати з тваринами.

Чоловік допомагає якось у Вашій діяльності? Як він ставиться до тваринок, котів?

– Звичайно допомагає, ми разом відкрили це зоокафе. А щодо тварин, то він філософськи до них ставиться (сміється). Він їх любить, але дозовано. Не так фанатично як я.

Незабаром виповниться півроку, як Ви переїхали у місто Лева. Як вам місто, можливо є така місцина, де Вам подобається проводити час?

– У Львові, як і в Криму дуже гарна природа, багато затишних парків, зелені і це дуже приємно. Та поки що такого місця не знайшли, але у Львові багато цікавих місць, і думаю ми знайдемо своє з часом.

Чи відвідували щось таке з етнографічної тематики нашого регіону?

– Так, ми побували в Закарпатті, на дводенній екскурсії. Нам дуже сподобалось, дізнались про гуцульські особливості, кухню. Також побували в Трускавці. В цілому чудова як природа, так і архітектура.

Чи плануєте проведення соціальних акцій?

– Ми дуже вдячні тим волонтерам, які дали для закладу тваринок. Тому хочемо допомогти їм в такій не легкій справі, яку мало хто бачить, але вона є дійсно об’ємною і важкою. Ми обов’язково проводитимемо соціальні акції та просвітницькі заходи присвячені шанобливому ставленню до тварин. Можливо, це буде збір коштів для підтримки безпритульних тварин.

Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 4
Переселенці з Криму створюють унікальні заклади на теренах Львова (фото) - фото 4

Як на Вашу думку, влада міста Львова допомагає безпритульним тваринам?

– Важко відповісти. Зараз, наскільки мені відомо, Львівське комунальне підприємство «Лев», яке опікується безпритульними тваринами, дуже багато робить у цьому напрямку, постійно проводять різноманітні заходи. Тому, я вважаю, що Львів є дуже дружнім до тварин. І ми просто додали ще один заклад в цю дружню атмосферу.

Слово від влади

На Львівщину прибуває все менше переселенців та й масового переміщення, як зауважують фахівці соцзахисту, поки немає.

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Оксани Яковець, за офіційною статистикою в області тимчасово розміщено 10591 громадян з АР Крим та східних областей. З них 3073 – жителі АР Крим та 7518 громадян з Донецької і Луганської областей.

При цьому вона додає, що із загальної кількості переселених значну частку становлять діти.

Громадян поселяють як у місті Львові, так і в районах області. Постійно проводиться робота щодо працевлаштування таких осіб. Так, за сприяння центрів зайнятості працевлаштовано 236 переселенців. Самостійно в районах області працевлаштувались майже 1400 осіб. А 758 громадянам встановлено статус безробітного.

Як бачимо, показники зайнятості переселенців бажали б бути кращими. Можливо досвід ялтинських переселенців, стане добрим прикладом для інших. Адже не все так безнадійно, як інколи видається, і після бурі завжди виходить сонце. Тож нехай воно посміхнеться кожному, хто шукає себе!

Автор: ОЛЬГА МЕЛЬНИК

Львів 032 аналітика переселенці Zoo_Cafe
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі