• Головна
  • Депутати Львова звернуться в прокуратуру через ринок «Південний»
17:24, 27 вересня 2011 р.

Депутати Львова звернуться в прокуратуру через ринок «Південний»

Депутати Львівської міської ради на сесії 29 вересня звернуться до прокуратури щодо ринку «Південний». Як повідомив 27 вересня голова депутатської комісії Львівської міськради, яка займається питанням ринку, Олег Махніцький, до прокуратури депутати звернуться тому, що інспекція архбудконтролю попри численні запити не надає інформації про збитки, завдані місту від забудови на території «Південного».

Сьогодні тимчасова комісія з визначення вартості компенсаційних витрат за користування ТзОВ «АЙПІЄ-Л» земельною ділянкою на території ринку «Південний» та за самочинну забудову на вул. Щирецькій, 36, створена раніше у складі чиновників і депутатів Львівської міської ради, оглянула територію ринку, а також будівлі ринку, які, припускають міські депутати, незаконно розміщені у парковій зоні. Також представники комісії домовились з керівництвом ринку, що воно надасть комісії документи щодо землекористування, документи на всі споруди на території, яку використовує ТзОВ «АЙПІЄ-Л», документи про оплату платежів (за оренду землі тощо), а також документацію про штрафи інспекції архбудконтролю тощо. Сьогодні на ринку також триває ряд реконструкцій, депутати мають намір ознайомитись з документами щодо цих робіт.

Заступник генерального директора ринку «Південний» Роман Була наголосив, що ринок намагається узаконити забудову весь час, поки працює, але наразі справа в суді, тому відмовився коментувати детально це питання. Відповідаючи на запитання журналістів про забудову у парковій зоні, він запевнив, що це – тимчасові споруди. Комісія обіцяє розібратись з цим питанням, представники ринку ж обіцяють ще цього року ці споруди знести, мовляв, такі плани.

Водночас Олег Махніцький нагадав, що спочатку ТзОВ «АЙПІЄ-Л» було надано 0,7 га землі для встановлення і обслуговування автобусної станції.

«Вони мають акт користування на ділянку 0,7 га, але з іншими цільовим призначенням, натомість тут почав будуватися ринок. Було порушено умови землекористування – земля почала використовуватись не за цільовим призначенням, і ринок самовільно з часом почав розбудовуватись. Не було укладено договорів оренди з містом, і всі споруди, які тут будувалися роками, не були погоджені», – нагадав депутат.

Юрист ТзОВ «АЙПІЄ-Л» Ігор Волівендер нагадав, що суд узаконив угоди з оренди комунальної землі ринком. Однак, нагадаємо, міська влада оскаржила це рішення і наразі суд з цього питання триває.

Олег Махніцький розповів журналістам, що бачить кілька шляхів вирішення ситуації з ТзОВ «АЙПІЄ-Л», як «мирним шляхом», так і «радикальні». Зокрема, до вигідних для міста і ринку шляхів він відніс погашення збитків ТзОВ «АЙПІЄ-Л» перед громадою Львова, а саме погашення інвестиційного внеску, збитків за несплату орендної плати за землю, а також штрафів за самовільне будівництво.

«Радикальних методів є два, які передбачені законом: вилучення землі з незаконного володіння або прийняття у комунальну власність споруд. Наразі маємо самовільне використання майна міста. Суди тривають кілька років», – додав він.

Махніцький зазначив, що раніше кілька років ринок сплачував земельний податок. Загалом, борг з відшкодування за користування землі міста становить, запевнив депутат, близько 20 млн грн, 5 млн грн з них підприємство сплатило як земельний податок.

«Щодо штрафів за самовільне будівництво, на жаль, інспекція з державного архібуднагляду на наші неодноразові запити не надає інформації про суми штрафів. Це питання будемо розглядати на черговій сесії. Звернення буде в прокуратуру, в профільне міністерство, адже йде ігнорування вимог комісії… Ніхто з «Південного» не хоче взяти більше, ніж він заборгував місту. Якщо вони не погоджуються з цією сумою, і аргументовано доведуть це, ми не маємо нічого проти», – сказав він.

Як повідомив журналістам Роман Була, орендна плата за 1 кв. м для підприємців на ринку «Південний» становить 50-60 грн; загалом тут працює 1600 підприємців.

Водночас, за інформацією Олега Махніцького, на сьогодні ТзОВ «АЙПАЄ-Л» використовує земельну ділянку площею 11,2672 га на вул. Щирецькій, 36. Всього за період з 1 січня 2001 року до сьогодні розрахунок плати за землекористування ринком становить 22, 242 млн грн; згідно з даними ДПІ у Залізничному районі ТзОВ «АЙПАЄ-Л» за користування згаданою землею з 1 січня 2001 року до кінця 2010 року сплачено земельний податок та орендну плату у сумі 5,5 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...