Ігор Зінкевич: кожен робить свою роботу, а я роблю і буду робити її тут

Новий герой нашого проекту “Люди, які змінюють Львів”— Ігор Зінкевич. За рік він встиг стати чи не найпопулярнішою людиною у місті, витратити майже 40 тис. доларів своїх заощаджень на громадську діяльність та змінити відносини між правоохоронцями та львів'янами.

Робочий день Ігоря Зінкевича триває цілодобово. Він спить по 3-4 години на добу і постійно живе в машині та в режимі “Оnline”. Його життя кардинально змінилось під час Євромайдану. Тоді, він з друзями заснував громадську організацію “Варта-1”, яка стала майданчиком боротьби із злочинцями, забезпечила громадський контроль за посадовцями та правоохоронцями і змусила їх працювати на краще.

Ігоре, розкажіть, як виникла Варта-1?

Створенню “Варти -1” у Львові, передували кілька автопробігів, які львівські автоклуби влаштовували під час Євромайдану. Тоді на дороги Львова виїхало 300 автомобілів з 18 автоклубів міста. Ми зібралися, щоб підняти населення, щоб вони бачили підтримку і  знали — є небайдужі автомобілісти, які будуть підтримувати населення від початку до кінця. Згодом кількість автопробігів збільшилась, аби координувати роботу ми зробили наш внутрішній канал, який був серед автоклубів, загальнодоступним. Коли побачили, що він є популярним і люди продовжують спілкування на ньому після автопробігу, ми створили канал “Варта-1”.

Чому для каналу обрали саме таку назву?

Після того, як ми відкрили свій канал, створили наступний - під назвою “Варта Ніч”. Згодом ми вирішили працювати не тільки по вечорах, а й у день і створити канал, який буде функціонувати 24 години на добу. Спочатку хотіли назвати канал “Варта”, але так, як він був уже зайнятий, ми набрали Варта-1. Нічого такого фантастичного та символічного у назві - не було.

 Я в місяць витрачають по 8-9 тис. гривень на бензин. 

“Варта-1” працює уже понад рік. Що Ви встигли зробити за цей час?

Під час Євромайдану ми координували блок-пости, барикади, забезпечували усім необхідним людей, привозили дрова. Наприклад, не вистачає продуктів, ми повідомляти на рацію і хтось їх купував. Когось треба відвезти? Хтось приїжджав і забирав. Від самого початку і до сьогодні в нас дуже продумана логістика структури. Зараз Варта-1 стала глобальним каналом, який щодня  координує усі актуальні проблеми у Львові. Щовечора на каналі сидить близько 200 чоловік. В день від 100.  

Як Ви співпрацюєте з міліцією?

Правоохоронці були на нашому каналі ще із самого початку. Часто, під час Євромайдану, вони приховано нам допомагали. Адже на каналі ніхто не знає хто ти, на якій машині їздиш, відомий тільки твій нік. Знаєте, часто у Львові можна було почути — всі проблеми у нас з міліцією. Ба більше, так говорили на кожному кроці. Зараз, ситуація змінилась. Що було потрібно для цього? Відкритий доступ і ми його забезпечили. Щодня і щоночі львів’яни координуються з ДАІ та правоохоронцями. Ми дозволили Львівському міському управлінню ввійти на канал 102 відкрито. Вони нам допомагають щоночі, а ми їм. Завдяки цьому каналу громадськість допомагає міліції і довіряє. Так ми співпрацюємо із МВС уже 8 місяців.

Як Ви вважаєте, активісти мотивують правоохоронців робити свою роботу краще?

Безперечно, міліції та іншим комунальним службам важко не робити свою роботу, коли є постійний контроль та відкритість. Наприклад, сталась бійка, ви повідомили про це на каналі і продовжуєте інформувати про те, як розвивається ситуація та розказуєте як працюють правоохоронці. Це чує кожна людина, відтак усі можуть прослідкувати за скільки часу приїхала міліція і як вона владнала цю ситуацію. Це називається відкритий доступ до інформації і він працює.

Можете назвати найбільш успішні приклади співпраці львів’ян та міліції?

Так, це пошук людей, які зникли. Міліція це дуже «зацінила» і ми теж. От, уявіть, що ви не можете знайти свою дитину. Щоб розшукати її, ви мусите звернутись в РВД, подати документи, фотографію. Тоді міліціонер передає по рації, що зникла дитина і описує її зовнішність. Ми зробили хід конем. Тобто, ми приходимо, робимо фотографію дитини, яка загубилась і розповсюджуємо світлину та інформацію про неї. Відтак, кожен міліціонер та львів’янин, який заходить на «Варту-1» може подивитись, яку саме дитину розшукують, а не просто почути її опис по рації. Така практика уже продемонструвала позитивні результати. Те саме стосується і викрадення автомобілів. У мене є дуже багато підписників у соціальних мережах,  відтак коли я розповсюджую  інформацію про викрадений автомобіль, знайти його міліціонерам набагато легше. Адже їм допомагають усі львів'яни.

За рік часу на громадську діяльність я витратив приблизно 40 тис. доларів, а в добу сплю 3-4 години. 

Як Варта-1 допомагає бійцям, які зараз несуть службу на фронті?

Багато наших силовиків зараз перебувають на Сході. Окрім допомоги по місту, ми споряджаємо бійців на фронт, а ще спілкуємося з айдаровцями, азовцями, з хлопцями, які приїжджають зі Сходу. Якщо хтось хоче допомогти бійцям, я ніколи не беру гроші, а роблю все для того, аби скоординувати тих, кому щось потрібно і тих, хто хоче допомогти. 

Ви отримаєте задоволення від того, що робите?

Не можу сказати, що зараз я повністю щасливий. Оскільки, держава жодним чином не реагує на нашу діяльність. Хоч наша ініціатива - це великий ресурс, ми не отримуємо жодної дотації, жодної допомоги і тому нам дуже важко. Я в місяць витрачають по 8-9 тис. гривень на бензин. Не враховуючи, що мені треба, ще за щось жити, купувати продукти. Цього року я планував собі купити нову машину, але вже точно цього не зроблю. За рік часу на громадську діяльність я витратив приблизно 40 тис. доларів, а в добу сплю 3-4 години. Втім, ні я, ні активісти не будемо зупинятись. Думаю, це не стільки задоволення від роботи, як впертість змінити Львів і Україну на краще.

Що мотивує Вас займатись громадською діяльністю?

Ще в дитинстві у мене була мрія — допомагати людям і я не зрадив своїм ідеалам. Зараз людей, яким потрібна допомога дуже багато і чому б не допомогти, якщо я можу це зробити? Мені приємно, що Львів живе не так, як інші області і ми всі допомагаємо один одному.

Впродовж дня і ночі Ви пишете понад сотні повідомлень у соціальних мережах. Ви увесь час носите телефон з собою?

Так, я увесь час з телефоном. У мене є три однакові телефони в машині, я просто замінюю в них акумулятори, щоб увесь час бути на зв'язку. Так, як в мене за цей рік розбиті вже два телефони, я звик купувати одну і ту ж марку, щоб мати запчастини при необхідності.

Ким Ви працювали до громадської діяльності?

За освітою я фахівець з економічної кібернетики та вищої математики. До Євромайдану  працював програмістом. Втім мене звільнили ще в листопаді, бо через громадську діяльність, я не виконав жодного робочого плану. Чи шкодую я про це? Скоріш за все – ні. Робота приходить і йде, а “Варта-1” - це щось інше. Зараз я живу за свої заощадження і повністю присвятив себе громадській діяльності.

Ви намагались стати нардепом. Чому не вийшло?

Так, дійсно я подавав відповідну заяву в ЦВК, але радий, що не пройшов. Господь, вберіг мене від цього. Під час реєстрації документів, ЦВК зробило помилку. Я мав з ними судитись,  але потрапив в реанімацію. Пригадую, тоді я 14 годин їхав з Києва до Львова і встановив свій антирекорд. Мені у дорозі було дуже погано, а коли приїхав додому, мене відразу забрали в реанімацію через проблеми із здоров'ям. Всі були шоковані, не буду приховувати, я теж.  Три дні в реанімаційну палату, де я лежав, нікого не впускали. Зараз розумію, все, що тоді відбулось – це на краще. Кожен робить свою роботу, а я роблю і буду робити її тут.

Розмовляла ІРИНА ТРУШ. 

Львів новини 032.ua Зінкевич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
18 жовтня о 21:00 на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка стартує медійно-драматичне дійство «Момент і Чин, або Великі Роковини». Як повідомили організатори події, цей захід проведуть у рамках відзначення сотої річниці з моменту утворення Західноукраїнської Народної Республіки, - передає 032.ua. Місце проведення також доволі символічне, адже у ЛНУ ім. Івана Франка навчався президент ЗУНР Євген Петрушевич, голова першого уряд...
Культура
18 жовтня о 19:00 у церкві Різдва Пресвятої Богородиці (пл. Івана-Павла ІІ, 1 на Сихові) відбудеться концерт класичної музики за ініціативи Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv під керівництвом австрійського диригента Шандора Карої (м. Відень). Як повідомили організатори події, у програмі концерту будуть твори відомих композиторів 18 - 19 століть: Моцарта, Чайковського, Стравінського, - передає 032.ua.  Окрім естетичного, захід матиме також соціаль...
Влада
Шевченківський районний суд Львова оштрафував та позбавив прав водія таксі компанії "Убер" за ДТП із пасажирським автобусом, яка сталася в центрі Львова. Відповідне рішення опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень, інформує кореспондент сайту 032.ua. Нагадаємо, що мова йде про ДТП, яка сталася в травні цього року на вулиці Липинського, 44. Тоді 42-річний водій автомобіля "Volkswagen golf" в'їхав у автобус, який курсує за маршрутом №114. Вна...
Культура
Жовтень розфарбував місто Лева у багряні, помаранчеві та жовтогарячі кольори. Кореспондент сайту 032.ua прогулявся вулицями Львова і пропонує переглянути, як виглядає місто у розпалі “бабиного літа”. Нагадаємо, раніше сайт 032.ua відвідав осінній парк Франка у Львові та роздивився ярмаркову органічну продукцію. Читайте також: Львівські школи з якісним харчуванням для дітей: міф чи реальність Повне або часткове копіювання чи відтворення матеріалу забороняєт...
Суспільство
Майже увесь тиждень у Львові та області зберігатиметься тепла погода, а значне похолодання очікується у неділю, 21 жовтня. Про це повідомляє 032.ua.  За прогнозами однієї з найвідоміших синоптиків країни Наталки Діденко, у середу, 17-го жовтня, повсюди в Україні - без опадів, сонячно та тепло, +17+22 градуси, подекуди до +23, +24 градусів. "Синоптичне раювання підійде до завершення з 20 жовтня: спочатку похолодає на Заході, далі - у більшості областей", -...
Суспільство
Уже станом на 17:15 рух транспорту на окремих вулицях Львова простоює в заторах, спостерігається “тягнучка” з автомобілів. Як повідомив голова ГО “Варта-1” Ігор Зінкевич, станом на 17:15 біля АЗС на вулиці Шевченка сталася ДТП, у зв’язку з чим одна смуга руху повністю заблокована. У обидві сторони вулиці Шевченка - тягнучка. Інформація про дорожньо-транспортну пригоду уточнюється. Читайте також: Віллу на Коновальця у Львові продали скандально відомій фірмі
Пригоди
Сьогодні, 17-го жовтня, львівські митники виявили у поштовому відправленні 8 злитків золота вартістю 1,8 млн гривень, які були сховані у банці з-під фарби.  Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної фіскальної служби України, передає 032.ua.  Читайте також: Завтра на Личакові поховають бійця АТО Юліана Циганка Так, працівники митниці  спільно з працівниками СБУ у Львівській області у зоні митного контролю митного поста “Львів-Поштовий” під час догляд...
Суспільство
Завтра, 18-го жовтня, у Львові на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань № 76 поховають Героя Юліана Циганка, який тривалий час лікувався після отримання поранення в зоні ООС. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua.  Читайте також: У Львові лунали сирени: містян просять зберігати спокій Домовина з тілом загиблого військового прибуде до Львова сьогодні ввечері. Як зазначили на сторінці Львівського центру надання послуг учасникам бойо...
Суспільство
Сьогодні, 17 жовтня, управління освіти видало наказ про початок опалювального сезону у всіх навчальних закладах Львова.  Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львівському перинатальному центрі народилась перша трійня Відтак, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та МКП «Залізничнетеплоенерго» сьогодні проводять роботи із запуску тепла. «Хоча наразі температура дозволяє не вмикати опалення, але синоптики прогнозують пониження температури....