Ділові особи, які співпрацюють з іноземними постачальниками та замовниками, обов’язково підтверджують свої дії документально, за допомогою штампів, підписів. У тому разі, якщо нормативний акт буде представлятися за кордоном, потрібна легалізація документів. Людина, яка стикалася з процедурою, знає, що потрібно оббігти декілька інстанцій, де поступово проводитимуть легалізацію. Та мало кому відомо, це стосується консульської легалізації.

Існує ще один вид легалізації - проставляння штампа «Апостиль» на нормативному акті. Даний вид легалізації проводиться у спрощеному режимі для країн, які ввійшли в Гаазьку Конвенцію. Певні органи виконавчої влади України проставляють на документах штамп «Apostille». У даному випадку суб’єкт уникає походів до консульства потрібної країни.

Перелік документів, що підлягає легалізації штампом «Апостиль», обмежується. Отже, проставити штамп «Апостиль» можна

  • на документах, які виходять від прокуратури, суду та іншого компетентного органу України;

  • на нотаріальних актах;

  • на документах адміністративного характеру;

  • на завірених підписах та офіціальних засвідченнях.

Згідно з Конвенцією можна узаконити документи про освіту, шлюб, постанови та вироки суду, відомості з карних, сімейних, господарчих, адміністративних справ, документи, в яких вказані трудовий стаж. Легалізації підлягають свідоцтва, ліцензії, патентах, на документах про поставку продукції, також це адміністративно-правові документи, в яких йдеться про секретні аспекти комерційно-банківської діяльності.

Неможливо проставити апостиль на громадянських паспортах, воєнних білетах, технічному паспорті транспортного засобу, на посвідченнях особи, документах, які були видані іншою країною.

Інформація про надання легалізації документів є на сайтах міністерств освіти, юстиції та закордонних справ.