У Львові стартувала реєстрація на безкоштовні екскурсії до зазвичай закритих місць (розклад)

Це день, коли маловідомі закриті споруди відчиняють двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами.

До 19 вересня з 10:00 до 18:00 на сайті lviv.travel та за телефоном 254 60 84 можна зареєструватися на European heritage days (Дні європейської спадщини). Усі екскурсії – безкоштовні, кількість місць обмежена.

Принцип простий: один раз на рік відчинити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх

«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже (понад) 20 років активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік відчинити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх», - розповіли 032.ua організатори.

Програма Днів європейської спадщини

20 вересня, СУБОТА

Кількість учасників

1.

Відкриття: 11:00

Виставка: 11:00-19:00

Кінопокази: 19:00-21:00

Адреса: перехрестя вул. Сахарова та Вітовського

Урочисте відкриття у трамвайному депо

Старе трамвайне депо є пам'яткою технічної архітектури. Саме звідси фактично бере свій початок історія електричного трамваю у Львові, який 120 років тому в рамках Крайової виставки 1894 року закурсував вулицями міста.

Протягом двох днів можна буде переглянути відео- і фотоматеріали про перші львівські трамваї, а також оглянути виставку трамваїв різних років, найстарший з яких є дерев'яним і був сконструйований ще 1909 року.

Без

реєстрації

2.

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 45 хв.

Зустріч біля головного входу до Стрийського парку

Розповідає Борис Сулим, автор книги “Феномен Крайової виставки у Галичині 1894 року”

Прогулянка Крайовою виставкою

Для багатьох із нас Стрийський парк - це частинка зеленого раю посеред нашого давнього міста. Частково це так, але насправді - це платформа величної та всесвітньо відомої Крайової виставки, яка прогримівши славою, залишила нам на згадку трамвай, телефон, електричне світло на дні фонтанів та нові райони міста Львова, які постали на карті міста до відкриття цієї виставки 5 червня 1894 року. З-поміж ста сімдесяти павільйонів Виставки експонувалася тут і готика в дереві, і мила для ока сецесія, і старогданські камениці, навіть акрополь і сфінкси… Все це високо оцінив імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф І, який, прогулюючись тут, сказав: «Маю відчуття, що я у Відні». Згадати Виставку Крайову запрошуємо вас у часі екскурсії «пляцом повиставовим».

30 осіб

3.

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на вул. С.Бандери,12 (2 поверх)

Розповідає Ярослав Ракочий, к. арх., доц.

кафедри ДОА

Екскурсія актовою залою головного корпусу Львівської політехніки

Актова зала головного корпусу Львівської політехніки прикрашена 11 картинами видатного польського художника Яна Матейка у малих композицiйних ескiзах. У великих розмiрах вони виконанi майстрами кракiвської художньої школи пiд наглядом самого автора.

15 осіб

4.

Екскурсія: 12:30

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля пам’ятника Грушевському

Розповідає Андрій Трохимчук, провідний науковий співробітник, д. фіз.-мат. наук

Львів науковий: відкриваймо сторінки історії разом

Історичний екскурс, який ознайомить із розвитком та становленням наукових традицій Львова, починаючи від заснування Львівського університету і до середини 20-го століття. Основний акцент буде на історичних місцях Львова, які пов’язані з життям та діяльністю всесвітньо відомих вчених. Також ви зможете побувати в музеї метрології та вимірювальної техніки.

15 осіб

5.

Екскурсія: 13:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч біля центрального входу до головного корпусу НУ «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12).

Розповідає Ігор Жук, викладач УКУ,

канд. мистецтвознавства

Район Кастелівки - «новий Львів» кінця ХІХ - початку ХХ ст.

Кастелівка - історична назва району на південному заході Львова, у приблизних межах сучасних вулиць Котляревського, Генерала Чупринки, Кольберга та Горбачевського. На цьому терені наприкінці ХІХ ст. була заснована колонія однородинних осель, архітектура яких, орієнтована на тип неоромантичної вілли, поєднувала затишок традиційної приміської садиби з вигодами модерного помешкання.

Творці ансамблю Кастелівки - провідний майстер архітектури Львова доби історизму Юліан Октавіан Захаревич (1837-1898) та легендарний львівський будівничий Іван Левинський (1851-1919). З Кастелівкою пов’язуються найрізноманітніші контексти історії міста Львова доби його бурхливої модернізації.

15 осіб

6.

Екскурсія: 13:30

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля лікарні на вул. Раппапорта, 8

Розповідає Ольга Лідовська, керівник програми “Музей” при ВЄБФ Хесед-Ар’є

Єврейськими місцями Львова

Під час екскурсії ви ознайомитесь з історією єврейської лікарні на вулиці Раппапорта, дізнаєтесь про її фундатора та лікарів, що працювали тут і є знаними в європейській медицині. Побачите колишню синагогу на вулиці Вугільній, що стала свідком довоєнного і повоєнного життя єврейської громади та її відродження у часи незалежності.

20 осіб

7.

Екскурсія: 14.00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на вул. Кн. Романа, 6

Розповідає Мирослава Лубкович, директор ТВО «Львівське радіо»

Львівське радіо

Львівське радіо відкриває свої двері. Завітайте в будинок 1912 року, що гармонійно поєднує риси модерну та стилізовані готичні елементи. Саме тут з 1930 року працювала ефірна студія Львівського радіо.

Під час екскурсії можна буде довідатись про історію розвитку радіокомпанії, а також відвідати відреставровані приміщення, де збереглась оригінальна апаратура та фортепіано, за яким записувалась С.Крушельницька, а також в різні періоди В.Івасюк, І.Білозір та інші видатні постаті.

20 осіб

8.

Екскурсія: 14:00

Тривалість: 3 год.

Зустріч біля антикафе “CoMMuna”, вул. Галицька, 1

Вело-квест від CoMMuna “Плоскі будинки Львова”

У квесті беруть участь 10 команд по 5 учасників. Кожна команда повинна проїхати шлях через десять локацій. Кожна локація - це чудернацький вузький будинок.

Команди отримують лист, у якому зашифровано місце розташування першої точки (вулиця та номер будинку). По приїзді на вказане місце потрібно віднайти QR-code, зісканувати його та сфотографуватись на фоні об’єкту. Після цього надіслати фото за вказаною адресою на сторінці СoMMuna у ФБ, щоб отримати наступне завдання.

Та команда, яка швидше пройде маршрут, стає переможцем і отримає призи від закладу CoMMuna, а також партнерів заходу.

Реєстрацію проводить антикафе “CoMMuna” за тел. 063 78 30 900

9.

Екскурсія: 14:30

Тривалість: 1 год.

Адреса: вул. Підвальна,6

Розповідає екскурсовод Людмила Уманська

Пожежна охорона Львова

Історія пожежництва у Львові бере свій початок від 4 січня 1849 року, коли з ініціативи тодішнього бургомістра була організована пожежна охорона Львова. А через півстоліття, у лютому 1899 було вирішено спорудити будівлю центральної пожежної станції міста на вул. Підвальній 6, де сьогодні діє Головне управління МНС України у Львівській області. Запрошуємо завітати на пожежно-технічну виставку, що ознайомить вас з історією пожежної справи міста Львова.

20 осіб

10.

Екскурсія: 15:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч на кінцевій трам. № 2

на вул. Коновальця

Розповідають автори

серії путівників «Львів po polsku»

Іванна Гонак, гід-екскурсовод, та

Ксенія Бородін, к. філол., доц.

Іменами львівських вілл

Львівські вілли, назви яким давали ще сто років тому, зберігають до тепер смаки, уявлення та почуття своїх власників, перетворюючи безлике анонімне місце на омріяну домівку.

Імена будинків створювали емоційну та особистісну складову міського тексту, закріплюючи за будинком його неповторність. Назва дому могла асоціюватися з його власниками, адже це був один із способів репрезентувати свою родину суспільству.

Подорож у минуле Львова з його традиціями називання будинків - це унікальна сторінка життя міста, яку обов’язково варто прочитати.

20 осіб

11.

Екскурсія: 15:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на вул. Гнатюка,11

Розповідає Дарія Зав’ялова, головний художник театру

За лаштунками театрів. Перший український театр для дітей та юнацтва.

Історія театру розпочалася ще в 1920 р. Саме тоді було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці, - театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарєв, М. Акимов та ін. В театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко. Тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк.

20 осіб

12.

Екскурсія: 15:30

Тривалість: 1 год 30 хв

Зустріч на вул. Князя Романа, 6

Розповідає Марта Льода, екскурсовод і випускниця Львівської академії мистецтв

Таємниці львівської сецесії. Маршрут перший

Ми всі добре знаємо найвизначніші львівські пам’ятки архітектури - храми, театри, адміністративні споруди, музеї. Але як багато довкола нас шедеврів житлової архітектури, яку ми переважно навіть не помічаємо! Піком розвитку мистецтва житлових будинків став злам ХІХ-ХХ століть - час сецесії. Але це мистецтво передбачало не тільки оформлення фасаду. Дуже багато таємниць і сюрпризів приховано у львівських під’їздах. За одну екскурсію їх неможливо оглянути всі, але ми постараємось познайомити вас хоча б із деякими найцікавішими з них.

10 осіб

13.

Екскурсія: 16:00

Тривалість: 1 год.

Адреса: пл. Генерала Григоренка, 5

Розповідає: Ярослав Федоришин, директор театру

За лаштунками театрів. Театр Воскресіння.

Майстер-клас ходіння на ходулях.

Купити квиток та піти до театру сьогодні може практично кожен, а от побачити, чим живе він зсередини, пройтися закутками, куди, ймовірно, ніколи не ступала нога пересічного глядача можливо лише під час Днів європейської спадщини у Львові!

На вас чекає розповідь директора театру про таємниці залаштункового життя, а також майстер-клас ходьби на ходулях, вміння яке є особливістю акторів театру Воскресіння.

15 осіб

14.

Екскурсія: 17:30

Тривалість: 2 год.

Зустріч на пл. Св. Теодора.

Виїзд автобуса: 17.00

Розповідає Софія Дзиндра, дружина митця

Простір митця: Михайло Дзиндра

У мальовничій місцевості смт. Брюховичі розташований музей сучасної скульптури Михайла Дзиндри.

Цього разу, окрім скульптур, зазвичай відкритих для загального огляду, можна буде також оглянути інтер'єр будинку-майстерні скульптора, де є понад 800 невиставлених малюнків і фотографій. Опісля буде перегляд фільмів про митця з приватної колекції родини.

20 осіб

15.

Початок: 17:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на просп. Шевченка, 27

Розповідає Михайло Зарічний, проф., д. фіз.-мат.наук, декан мех.-мат. факультету ЛНУ імені І. Франка

Легендарна кав’ярня Шкотська

Шкотська (Шотландська) кав’ярня в 1930-х роках була улюбленим місцем львівських математиків, які збиралися тут, щоб дискутувати на математичні теми. Починаючи з 1935 і аж до травня 1941 року, найважливіші з математичних задач почали записувати в окремий зошит, який вже після ІІ світової війни став основою відомої у світовій науковій спільноті «Шотландської книги».

Вхід за запрошеннями

16.

Початок: 19:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч на перехресті вул. Сахарова та Вітовського

КІНО в ДЕПО

Пропонуємо до огляду фільм «Волоцюги» 1939 року, в головних ролях якого - легендарні львівські радіоведучі Щепцьо і Тоньцьо. Пригоди двох львівських батярів і атмосфера передвоєнного Львова дає чудову можливість побачити і дізнатися, як жили львів’яни в останній рік перед ІІ світовою війною.

Без

реєстрації

21 вересня, НЕДІЛЯ

Кількість учасників

1.

Виставка: 11:00-19:00

Кінопокази: 19:00-21:00

Адреса: перехрестя вул. Сахарова та Вітовського

День відкритих дверей в Депо

Старе трамвайне депо є пам'яткою технічної архітектури. Саме звідси фактично бере свій початок історія електричного трамваю у Львові, який 120 років тому в рамках Крайової виставки 1894 року закурсував вулицями міста.

Протягом двох днів можна буде переглянути відео- і фотоматеріали про перші львівські трамваї, а також оглянути виставку трамваїв різних років, найстарший з яких є дерев'яним і був сконструйований ще 1909 року.

Без

реєстрації

 2.

Екскурсія: 10:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля входу в головний корпус університету БЖД на вул. Клепарівській, 35

Розповідає Володимир Балябас, капітан служби цивільного захисту, старший інспектор відділу виховної роботи та соціального захисту.

Колишній будинок військових інвалідів

Під час урочистого перебування цісаря Австро-Угорської імперії Франца Йосифа І у Львові у 1851 році представники міста подали прохання про зведення Будинку військових інвалідів для вояків Галичини, скалічених у боях. Імператор задовольнив прохання, і було зведено будівлю за планом австрійського архітектора Теофіла ван Гансена, учня видатного Карла Фрідріха Шінкеля.

Сьогодні у будівлі розташовується Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.

15 осіб

3.

Екскурсія: 11:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля входу до церкви Архистратига Михаїла

Розповідає: Ілько Лемко, історик, львовознавець, письменник

Авторська екскурсія вулицею Лисенка від Ілька Лемка

Унікальність вулиці Лисенка полягає в тому, що тут у різний час перебували найвидатніші особистості: Богдан Хмельницький, шведський король Карл XII, Папа Іван Павло II, Михайло Грушевський, Іван Франко, Леся Українка, Симон Петлюра, Дмитро Донцов, Євген Коновалець, Володимир Дідушицький. Навряд чи є ще у Львові вулиця, яка може похвалитися таким досягненням. З вулицею Лисенка пов'язані знаменні події українського національного відродження.

20 осіб

4.

Екскурсія: 11:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч біля Музею залізниці на вул. Федьковича, 54/56

Розповідає Роман Патик, директор музею і Алла Фідченко, екскурсовод

Історичні феєрії Львівського залізничного вокзалу

Мандрівка у “залізничне” минуле Львова з можливістю оглянути Музей львівської залізниці, виставкову колію рухомого складу і, звичайно ж, головну будівлю львівського вокзалу.

4 листопада 1861 року вважається початком історії цивільної залізниці в Україні, коли було офіційно відкрито першу залізничну колію і перший вокзал. Це сталось саме у Львові в рамках проекту Віденського акціонерного товариства імені Карла Людвіга, що займалося прокладанням та експлуатацією залізниць в Австро-Угорській імперії.

20 осіб

5.

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на пл. Старий Ринок біля Костелу святого Івана Хрестителя

Розповідає: Андрій Бондаренко, публіцист, дослідник міських просторів

Екскурсія Підзамчем

Підзамче - унікальний район Львова з цікавою історією. Цю дільницю можна назвати альтернативним Львовом, відмінним від нашого звичного уявлення про місто. Основна відмінність Підзамча - це його промисловий характер. Львівська промисловість має багато цікавих та гідних здобутків. Саме про них йтиме мова в рамках цієї екскурсії.

20 осіб

6.

Екскурсія: 13:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на вул. Курбаса, 3

Розповідає Дарина Скаковська, головний адміністратор Театру ім. Леся Курбаса

За лаштунками театрів. Театр ім. Леся Курбаса

Будинки, як і люди, мають свої особливі долі. Театр ім. Леся Курбаса розташований у будинку колишнього "Casino de Paris". Цей будинок був збудований у 1909 році і служив своїм відвідувачам як казино, театр-кабаре, і, навіть, як кінотеатр. Щедра позолота стін, рослинні розписи стелі, кришталеві люстри - небагато з того залишилось, але стіни, що зберегли дивну і цікаву атмосферу, могли б розповісти багато історій...

15 осіб

7.

Екскурсія: 13:30

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч на поч. вул. Коперника

біля «Приватбанку»

Розповідають автори

серії путівників «Львів po polsku»

Іванна Гонак, гід-екскурсовод та

Ксенія Бородін, к. філол., доц.

33 старовинні написи вулиці Коперника

Фасади та інтер’єри львівських будинків зберігають безліч старовинних написів, що походять з кінця ХІХ - початку ХХ століття. Люди та фірми, що їх залишали, своїм корінням походили з різних куточків Європи.

Вулиця Коперника є рекордсменом за кількістю та строкатістю написів. Віднайти і розчитати їх - справжня пригода як для дорослих, так і для юних дослідників Львова.

20 осіб

8.

Екскурсія: 14:00

Тривалість: 1 год 30 хв

Зустріч на розі вул. Січових Стрільців і Гнатюка

Розповідає Марта Льода, екскурсовод і випускниця Львівської академії мистецтв

Таємниці львівської сецесії. Маршрут другий

На зламі століть у Львові працювали не тільки талановиті архітектори. Було також багато видатних художників, серед яких почесне місце займають Олена Кульчицька та Олекса Новаківський. Під час цієї екскурсії ми зможемо ближче ознайомитися з творчістю цих митців, а також продовжимо розкривати таємниці львівських під’їздів.

10 осіб

9.

Екскурсія: 14:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч на вул. Університетській, 1

Розповідає: Юрій Гудима, завідувач Музею історії ЛНУ ім. І. Франка

Львівський університет: ідеї та речі

Якою ціною здобуваються нові знання? Чи є наукові відкриття запорукою людського щастя? Хто з львівських учених першим здобув украй необхідну для людства вакцину проти тифу? Як у Львові виникла відома на цілий світ математична школа? Яким чином парламентський будинок став храмом науки? Відповіді на ці питання ви отримаєте, завітавши на екскурсію музеєм університету.

20 осіб

10.

Екскурсія: 14:30 Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч на вул. Кирила та Мефодія, 8

Розповідають Богдан Новосядлий, д. фіз.-мат. наук, директор астрономічної обсерваторії ЛНУ ім. І. Франка та Олег Петрук, д. фіз.-мат. наук

Астрономія як візитівка Львова древнього і сучасного

Перша згадка про Львів у друкованій книзі міститься в астрономічному трактаті. У першому описі міста згадано астрономію. Про це, а також про сонячні годинники, астрономічну символіку у першодруках, в іконописі, у розписах церков та архітектурі Львова, про заснування першої в Україні астрономічної обсерваторії можна буде довідатися під час презентації.

15 осіб

11.

Початок: 15:30

Тривалість: 1 год. 20 хв.

Зустріч на вул. Університетській, 1, Дзеркальна зала університету, 2 поверх

Розповідає Мар’ян Мудрий, доц. каф. новітньої історії України ЛНУ ім. І. Франка

В обіймах політики: Український таємний університет у Львові

Український таємний університет, який діяв у Львові в 1921-1925 роках, був утворений на хвилі розчарування галицьких українців результатами І світової війни, передусім поразкою ЗУНРу. З українського боку нелегальний університет поєднав у собі дуже складні післявоєнні переживання - фізичне й духовне спустошення, зумовлене військовою поразкою і втратою державності, з упертим бажанням довести полякам свою національну життєздатність.

20 осіб

12.

Екскурсія: 16:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля пам’ятника Грушевському

Розповідає Ксенія Лепак, історик, дослідниця історії кінотеатрів Львова

Старі кінотеатри Львова

Уже наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. кіно стає важливим елементом міської культури Львова, а глядацька зала кінотеатрів сприяє активній комунікації міського суспільства. Львів має велику кіноісторію, яка бере свій початок ще 13 вересня 1896 р., коли відбувся перший кіносеанс. Як розпочиналась кіноера у Львові і куди ж зникли старі кінотеатри? Де «дивились» німе кіно і чули перший звук? 

20 осіб

13.

Початок: 19:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч на перехресті вул. Сахарова та Вітовського

КІНО в ДЕПО

Продовжуючи тему Щепця і Тоньця, запрошуємо вас на перегляд фільму “Буде краще” 1936 року. Цей фільм розповідає про Львів і неймовірні пригоди львівських батярів. Неповторний львівський балак, аристократична атмосфера передвоєнного Львова і кращі польські актори того часу - Щепцьо і Тоньцьо чекають на вас.

Без

реєстрації

Дні європейської спадщини екскурсії Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Незабаром хіту “Вона” львівського музичного гурту “Плач Єремії” виповнюється 30 років. З цієї нагоди український колектив B&B project вирішив зробити інструментальну версію популярної мелодії. Як розповів 032.ua представник столичних музикантів, пісню “Вона” виконали на бандурі та кнопковому акордеоні, чим вразили українських користувачів мережі. Слова та музику до пісні створив у Львові поет Кость Москалець у 1989 році. Музою творця стала українська арфіс...
Суспільство
28 жовтня на «Арені Львів» виступить відомий на весь світ мотиваційний спікер та автор бестселерів Нік Вуйчич з програмою «Життя без обмежень». Про це повідомляють організатори події, інформує 032.ua. Читайте також: Свято сиру та вина, музика й театр: куди піти у Львові цього тижня «Нік Вуйчич — людина, що народилася без рук і ніг. Він зміг не просто реалізувати себе, але надихнути своїм прикладом тисячі людей. Нік не тільки живе повноцінним і насиченим жи...
Влада
10 жовтня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким пропонують внести зміни до дати відзначення Дня Незалежності нашої держави. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, станом на нині проект закону перебуває на розгляді та ознайомленні. Згідно з текстом законопроекту, нардепи від фракції "Свобода" пропонують відзначати державне свято День Незалежності України 22 січня, та вважати, що незалежність Української держави почалася з дня проголоше...
Влада
16 жовтня Львівську область з робочим візитом відвідав Президент України Петро Порошенко. Як розповіли кореспонденту 032.ua у прес-службі патрульної поліції Львівської області, за маршрутом Глави Держави не перекривали рух транспорту, але на дорогах міста й області чергували регулювальники. Насамперед, Президент України поїхав у село Старичі на Яворівщині, де оглянув новозбудований гуртожиток для військових. Усього в нових гуртожитках мешкатимуть 23 тисячі...
Суспільство
У рамках Програми розвитку ООН підрахували, що в Україні майже 1,8 мільйона жінок потерпають від фізичного домашнього насильства. За минулий 2017 рік 600 українок загинуло внаслідок побоїв від чоловіка. Як повідомили 032.ua в головному територіальному управлінні юстиції Львівської області, у поліцію зазвичай звертається лише 10-15% постраждалих від фізичної та сексуальної агресії. Головний юстиціар Львівщини Тарас Грень переконаний, що це зумовлене стереот...
Влада
18 вересня більшість (57) депутатів Львівської обласної ради підтримали запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на Львівщині. Знайшлися також противники цього рішення, серед яких - проросійська громадська організація, створена кумом Путіна, політиком Віктором Медведчуком. Що сталося? 8 жовтня на сайті громадського руху з’явився допис від імені Віктора Медведчука під заголовком: “Український вибір” оскаржив у с...
Суспільство
З 16 жовтня у Львові для водіїв запровадили місячні абонементи для паркування.  Про це в коментарі кореспонденту 032.ua розповів прес-секретар ЛКП "Львівавтодор" Олексій Хміль. За його словами, з 1-го листопада в місті запровадять також і квартальні та піврічні абонементи, які планували запустити в роботу ще з 15 жовтня. "Підприємство лише нещодавно отримало картки і наразі триває врегулювання всіх технічних моментів. ЇЇ програмування триватиме орієнтовно...
Суспільство
На заводі “Електрон” збирають нові автобуси для Львова. Як повідомив у соцмережі Фейсбук  заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, станом на нині на заводі завершують першу партію автобусів “Електрон” для Львова, - передає 032.ua. Зі слів Андрія Білого уже є 15 готових автобусів, декілька з них пройшли обкатку. Найближчим часом транспорт мають передати на львівське АТП-1.  Нагадаємо, раніше директор ЛК АТП...
Суспільство
На низці вулиць у центрі Львова тимчасово вимкнули водопостачання.  Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua.  Читайте також: До Львова йде похолодання: прогнози від синоптиків Як поінформували у диспетчерській службі ЛМКП «Львівводоканал», сьогодні, 16 жовтня, до 17:00 припинено водопостачання на вулицях: Коперника, Огієнка, Григоровича, пр. Шевченка, Волошина, пл. Міцкевича, Чайковського, пр. Свободи та Дорошенка. Водопостачання зупинили через...