• Головна
  • Розвиток громадянського суспільства та вільної особистості согодні
Реклама
13:40, 8 вересня 2014 р.

Розвиток громадянського суспільства та вільної особистості согодні

Реклама

Вся увага жителів Львова останні місяці засередженна на ситуацій у країні. Складний стан Нашої держави просто вимагає побудови довготривалого плану, який би вказував сенс життя. Розуміння, що твоя робота є якісною, та приносить користь та радість, допомагає зберігати оптимізм. Київський Інститут Бізнесу та Технологій (КІБіТ) вже 50 років присвятив освітній діяльності. Розвиток громадянського суспільства та вільної особистості – ці цінності є одними з найдорожчих для нашого ВНЗ. КІБіТ існує для здійснення всестороннього розвитку особистості, інтелектуального та культурного формування. Адже саме з індивідумів будується наше суспільство, чим кращим є кожен з нас, тим сильнішим та гарнішим стає наше суспільство.

2

Історія нашого Iнституту починається з 1961 року, коли на базі Республіканського Будинку економічної і науково-технічної пропаганди товариства «Знання» і провідних ВНЗ столиці України був створений Київський Народний Університет Технічного Прогресу.

Народні університети в СРСР були, з одного боку, формою освіти дорослих: на початок 50-х проблема загальної письменності була вирішена, і актуальності набуло твердження «освіта – точний барометр стану справ в суспільстві». Народні університети, що виникали починаючи з 1955 року, ставали закладами вищої освіти для робітників і інших фахівців без відриву від виробництва. В цей час «педагогіка дорослих» тільки починалася як наука (вже набагато пізніше на Заході з`явилася теорія «Longlife Learning»). З іншого боку, в період «відлиги», коли економіка країни переорієнтувалася на ринкові принципи, народні університети стали подібністю бізнес-шкіл (МВА) і базою для здобуття другої вищої освіти для радянських управлінців.

Проте створений в Києві Народний Університет Технічного Прогресу відрізнявся і за формою, і за змістом. Його навчальні програми створювалися з урахуванням передових теоретичних знань і практичних досягнень науки, впроваджень у виробництві, тому вони виходили за рамки стандартних програм ВНЗ. Факультети, що виникали в КНУТП, готували фахівців з нових міжгалузевих знань, тобто відповідали на виклик часу. Наприклад, факультети медичної кібернетики і проміслового дизайну були на той час унікальними. За 15 років з 1961 по 1977 кількість факультетів виросла з 2 до 24. Університет став експериментальною навчальною базою передового виробництва. Зокрема, по клопотанню профільних підприємств були створені відділення хімічних волокон, швацького і трикотажного виробництва, а факультет медичної радіоелектроніки – з запиту медичних науково-дослідних інститутів. Деякі спеціалізації в університеті виникали за ініціативою окремих учених, що відчували «віяння часу», наприклад, факультет методики винахідництва, фізико-технічний факультет.

Багато в чому КНУТП відбувся завдяки таким ученим-ентузіастам: організатором і першим ректором був академік АН УРСР Андрій Овер'янович Василенко, який втілив свій задум широкої техніко-економічної просвітницької діяльності. Зусиллями другого ректора, чл.-корр. АН УРСР, д.т.н., професора Григорія Валентиновича Самсонова КНУТП перетворився на суспільну академію технічного прогресу. Неможливо переоцінити вклад в світовий технічний розвіток і третього ректора КНУТП Ларікова Леонида Нікандровича.

Зусиллями кращих викладачів провідних київських ВНЗ: КПІ, КДУ, КИНГ, КТІЛП, КІІГА, КАДІ, а також видатних теоретиків, - слухачі Народного університету ставали розробниками і реалізаторами ідей передових учених. Саме з них створювалися інженерні робочі групи для практичного впровадження. Варто лише звернутися до фактів: у 1984 році в КНУТП викладали 11 член-корр. АН УРСР, 90 докторів наук-професорів і 432 кандидати наук-доцентів. А економічний ефект від впровадження дипломних проектів випускників університету склав 1 млн. 325 тисяч рублів.

На початку 90-х з об'єктивно-історичних причин багато розумних і потрібних тенденцій в освіті прийшли до занепаду. Але все ті ж ентузіасти від науки і прогресу не дали пропасти 30-річним зусиллям своїх попередників. У 1995 році разом з новим ім'ям «Київський Інститут Бізнесу та Технологій» наш навчальний заклад отримав друге дихання.

Розвиток громадянського суспільства та вільної особистості согодні, фото-1

КІБіТ відповідав всім стандартам ВНЗ і отримав ліцензію Міністерства освіти, але і «стара школа» передових знань під його крилом відродилася на новому рівні. У 1996 році відбулася перша науково-практична конференція «Студент-дослідник-фахівець». У 2000 році КІБіТ почав міжнародну співпрацю із зарубіжними ВНЗ: перша група студентів стажувалася в Лодзькой Політехніці. Протягом 10 років відновилася регіональна структура, що створювалася ще в часи Народного Університету: запрацювали філії КІБіТ в Білій Церкві, Запоріжжі, Вінниці, Ніжині, Житомирі, Умані і Луганську. «Вісник КІБіТ» з 2006 року виходить 3-4 рази на рік і включений до списку наукових видань ВАК України. Особливою гордістю інституту є бізнес-школа (МВА), яка входить в 5-ку лідерів бізнес шкіл України.

Ми розуміємо, що історія нашого Інституту – це не тільки предмет нашої гордості, але і міра нашої відповідальності за те, що ми робимо. Саме це мотивує КІБіТ не лише надавати якісну освіту своїм студентам, але і підвищувати соціальну значущість самого процесу освіти, шукати нові форми і підходи у навчанні як молоді, так і дорослих.

Навчальний рік вже розпочався, та для бажаючих навчатися вже зараз, а не чекати ще 1 рік, також і на другій вищій освіті, приймальні комісії нашого Інституту приймають документи до 19 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...