Чому червоні чоботи примножують сексуальну енергію? - 032.ua

Чому червоні чоботи примножують сексуальну енергію?

Автор Марина Тіщенко

Ще з часів існування Київської Русі головним взуттям українців були чоботи. Їх також називали броднями або бахилами, так як вони мали м'яку халяву. Серед простого люду популярні були поршні - прототип сандалів із зав'язками. А ось справжні шкіряні чоботи з високою халявою були дорогою розкішшю, і їх могли купити тіільки багаті..

Чоловічі та жіночі поршні, Закарпаття. Кінець XIX - початок XX ст.


Починаючи з XVII століття в Україні стають популярними чоботи із сап'янової шкіри (шкіра кози, пофарбована в яскравий колір). Називали таке взуття сап'янцями. Найбільш популярними були червоні чоботи, рідше - жовті, зелені та сині. Сап’янці вважалися святковим взуттям, у будні дні їх зазвичай не носили. Жіночі чоботи мали злегка кирпаті носи, невисокі халяви і каблуки заввишки від 2 до 5 см. Взуття часто прикрашали традиційним українським орнаментом.

Сап'янці, Київська область. Кінець XIX - початок XX ст.


Чобітки були дорогим задоволенням. Якщо заможні панночки могли собі дозволити кілька пар таких чобіт, то прості дівчата нерідко ділили одну пару з матір'ю і сестрами. Чоботи багаторазово ремонтувалися і зашивались, викидали їх тільки тоді, коли ті ставали зовсім непридатними для носіння.

 

Український національний костюм складно уявити без червоних чобіт. Ви тільки пригадайте, як чаруєче виглядають дівчата з народних ансамблів, витанцьовуючи на сцені в червоних чоботях. Вони ідеально доповнюють жіночі вишиванки, створюючи неповторний, колоритний образ української панянки. Особливо сексуально виглядають чоботи, одягнені на голі ноги! І не дивно, адже поєднання червоного кольору (який здавна вважається символом сексуальності і плотських утіх) з білосніжними жіночими ніжками зможуть звести з розуму будь-кого.

 

Символічне значення червоних чобіт, як символу еротичної сили, запліднення і родючості найбільш яскраво проявляється в різноманітних весільних обрядах українців. Наречений, щоб довести молодій серйозність своїх намірів неодмінно дарував їй взуття. Такий подарунок був рівнозначним освідченню в коханні і пропозиції одружитися.

 

На Волині наречена знімала чоботи з молодого, щоб продемонструвати йому свою покірність і прихильність, а потім била нареченого чобітьми, щоб з їх допомогою надати йому запліднюючої сили.

 

Крім цього, червоні чоботи також були грошовим товаром. Обряд дарувати тещі чоботи на весіллі свідчить про купівлю-продаж нареченої. На базарах люди могли обмінювати сап'янцями на різні товари і послуги.

 

Поряд з намистом червоні чоботи вважалися обов'язковою прикрасою до святкового вбрання. Вони також свідчили про достаток свого господаря. Якщо ви вирішите купити вишиванку, то неодмінно задумайтеся про придбання пари червоних чобіт, щоб зробити образ завершеним.

 

На початку XIX століття червоні сап'янці були витіснені  новими видами взуття, принесеними з Заходу. Однак, червоні чоботи зі штучної і натуральної шкіри і сьогодні часто можна зустріти на модних подіумах. Вони прекрасно доповнюють як буденний, так і святковий наряд. Якщо хочете створити оригінальний образ в українському стилі, тоді вам необхідно купити вишите плаття та червоні чоботи - ви не залишитеся непоміченою! До того ж разом з червоними чобітьми і сексуальна сила прийде!

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію