«Куля в лоб» від Яценюка, а також віджим «Новоросії» і музей «ДНР»

Головною подією політичного тижня в Україні раптом стало не розвиток АТО, не новий етап мобілізації української армії, а раптова заява про відставку прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка і заяви "УДАРУ" і "Свободи" про вихід з коаліції.

У мирний час Арсенія Петровича можна було б зрозуміти і навіть пробачити. Так, найважливіші законопроекти, запропоновані Кабміном, не пройшли. І, ймовірно, демарш у вигляді різких заяв де-небудь в Голландії або Щвеции відповідав би абсолютно всім європейським парламентським канонами.

Але те, що прийнятно і правильно в ситій і вільній Європі - злочин в країні, яка веде справжню війну не на життя, а на смерть. У цій ситуації Україні конче потрібно зберігати стабільність управління державою. А адже Україна лише почала отримувати значні міжнародні транші від МВФ, Світового банку, ЄС. Не секрет, що Яценюк користується великою довірою міжнародних кредиторів, а зміна прем'єра може просто остановть потік іноземних кредитів.
Кажуть, ситуація не така страшна, і 31 липня на позачерговому засіданні депутати Верховної Ради можуть не тільки проголосувати за вотум довіри до уряду Яценюка, але і навіть за відкинуті законопроекти.

Все б нічого, але країна випробувала новий стрес, вороги пораділи українському розбрату, а друзі опинилися в подиві - чи розуміють ці люди відповідальність за країну, ми точно недарма викидаємо мільярди на позики Україні?
Загалом така собі "куля в лоб" для країни від уряду "камікадзе".

Віджим "Новоросії", або Місце для музею "ДНР"

Ще одним резонансним ньюсмейкером тижня стали оприлюднені СБУ запису телефонных розмов лідерів віртуальної "Новоросії" з російськими кураторами. Ось, інша держава проживе без року тиждень (Паризька комуна, анархістська республіка Нестора Махно), але все ж залишить після себе яскравий світло певних соціально-економічних звершень. Горду спробу перебудови світу в благом бажання зробити його краще і справедливіше. Зазвичай все закінчується масовими розстрілами незгодних, але допитливому історику завжди є за що вхопитися і навіть обґрунтувати певну соціально-економічну модель розвитку для такої держави.

А ось самопроголошені "ДНР" і "ЛНР", крім похмурого мартирологу загиблих людей і розорених міст, навіть на такий соціально-економічний мізер не витягують.

Що залишать після себе "республіки", крім розграбованих магазинів і автосалонів, зруйнованих заводів, захоплених лікарень і невиплачених пенсій?

Вся суть економічної концепції самопроголошених державних новоутворень на сході України - в телефонних бесідах їх лідерів з російськими босами, оприлюдненими СБУ на цьому тижні. Можна, звичайно, допустити, що розмова змонтована, слова вирвані з контексту і взагалі співрозмовники не ті, за кого їх нам видають. Але аж надто схожий на правду "республіканської" життя діалог лідерів "ДНР", де господа Бородай і Пургін чесно зизнаються, що краегоульний базис і вся економічна платформа "ДНР" виражається простим та ємким словом "віджим" і, власне, все.

Ось як прем'єр "ДНР" Бородай розповідає про економічну політику свого "уряду" куратору з Москви заступнику секретаря генеральної ради правлячої російської політичної партії "Єдина Росія" Олексію Чеснакову. "Провів нараду з бізнесменами. Ввів п'ятивідсотковий податок. Я думаю мені зараз будуть телефонувати адміністрації (президента РФ) задавати різні питання на цю тему, але я їм буду говорити "хлопці це ж ваша група економістів, ось вони разом працюють. Ось вони економічну доктрину виклали - я її виконав. Що, власне кажучи, є правдою. А все інше мене не колише, тим більше я все одно ніяких економічних перспектив поки не бачу".

На питання Чеснакова, як відреагували бізнесмени, Бородай щиросердно відповідає: "Встали, покивали головами і пішли думати. Вони там в "ах...е" знаходяться, все місто в безперервних віджимах і стрільби. Тобто все нормально".

Не менш барвисто розповідає про внутрішньоекономічної ситуації в "республіці" віце-прем'єр "ДНР" Пургін колишньому главі "ДНР" Пушилину. У цензурній обробці це виглядає так:

"Він (Стрільців) повністю дестабілізує і зірвав роботу всіх торгових мереж. Всі ми в голод входимо, тому що ми не можемо переконати Стрєлкова хоч щось пропускати. Він вугілля не пропускає, у нас шахти зупиняються... Ви покличте свою братву до порядку, щоб х...нею не страждали. Весь місто "віджимається", розумієш? Пачками, валом! Їм не потрібно ніяких папірців, вони ж зі Слов'янська. Вони ж просто грабують місто..."

Нам потрібен музей "ДНР"

На донецьких териконах навряд чи будуть висікати профілі Бородая та Стрєлкова, щоб зафіксувати лики батьків-засновників "Новоросії". І не тільки тому, що рукотворні донбаські гори мало схожі на скелясту Рашмор в Південній Дакоті, де висічені особи творців США.

Сподіваюся, що прем'єр "ДНР", як випливає з того ж телефонної розмови, прав, і максимум через два тижні два "могутніх" держави під ударами сил АТО попадають остаточно, щоб безславно зникнути в пилу століть.

Втім, музейну пам'ять про них в Україні варто було б зберегти, як Освенцім після визволення від нацистів, як соженную Катинь, щоб мати запобіжник від повторного замикання.

Найкращим пам'ятником "Новоросії" у звільненому Донецьку напевно, міг би стати розграбований гіпермаркет "Метро". Українській державі, можливо, варто було б, викупити цю будівлю для створення в ньому музею історії "ДНР". У просторих і порожніх залах можна було б розмістити панорами зруйнованого Слов'янська і естакади підірваних мостів Горлівки, полиці пограбованого "Варуса" і навіть улюблену портупею Стрєлкова.

Одним із розділів музею також повинні стати тортурні підвали, які влаштували "республіканці" у Донецькій та Луганській СБУ та ОДА, де катують українських патріотів, заможних бізнесменів та й просто випадкових, що потрапили під гарячу руку, людей. І возити туди на безкоштовні екскурсії, повчання дітям і онукам нинішніх, так званих, "ополченців". А ось з туристів з Росії можна і гроші за перегляд брати, щоб вони йшли в казну Донбасу, на відновлення.
А на фасаді цього музей величезними червоно-чорними літерами можна було б написати слово "Віджим" - як уособлення наріжного принципу "новороссизма", альфи та омеги його недовгого буття.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі