Мобілізація: військовий квиток на Львівщині відтепер в «тренді»

23 липня президент України підписав закон про часткову мобілізацію, який напередодні ухвалили депутати Верховної Ради. Львів’яни в очікуванні повістки і тримають напоготові свій військовий квиток

Масштабна хвиля мобілізації

Загалом в Україні передбачено чотири хвилі мобілізації. За словами т.в.о. військового комісара Львівського обласного комісаріату підполковника Олександра Тіщенко, кількість техніки та людей, яку мобілізують у військові частини під час третьої мобілізації, яка відбувається зараз, буде значно більшою, ніж під час двох попередніх

у військкоматах чекають на добровольців, однак усіх, хто підлягає мобілізації згідно з чинним законодавством, не будуть оминати увагою.

«Як відомо, уже було два етапи часткової мобілізації. Втім стосовно цифр, ця, третя хвиля мобілізації, є набагато більшою, ніж дві попередні разом», – розповідає Тіщенко.

І наголошує, що насамперед у військкоматах чекають на добровольців, однак усіх, хто підлягає мобілізації згідно з чинним законодавством, не будуть оминати увагою.

У бойові частини братимуть кухарів і програмістів

Також під час третьої хвилі мобілізації у бойові частини братимуть і «цивільних». Зокрема, бухгалтерів, кухарів, програмістів.

Як розповів заступник військового комісара Львівського обласного комісаріату – начальник відділу мобілізаційної роботи полковник Ігор Сизонов є низка спеціальностей, які в дефіциті у війську, але їх представників є достатня кількість серед населення.

програмісти, які займаються автоматизованими засобами управління, також у дефіциті. 

 «Всі ми розуміємо, що у армії вже не працюють на друкарських машинках. Рівень технічного забезпечення значно виріс. Тому програмісти, які займаються автоматизованими засобами управління, також у дефіциті. Це можуть бути хлопці, які не мають військової підготовки, працюють в банках, на фірмах», – зазначив Сизонов. І додав, що в будь-якій військовій частині потрібно приблизно 5-10 кухарів, бо є потреба постійно готувати.

У кожному районі Львова будуть загони військової підготовки

Т.в.о. військового комісара Львівського обласного комісаріату підполковник Олександр Тіщенко також повідомив, що у кожному районі Львова будуть створені спеціальні загони військової підготовки до яких залучатимуть усіх мешканців міста.

до військової служби будуть залучені усі. У кожному районі будуть створені загони, в які входитимуть всі без обмежень

«Зараз у державі фактично відбувається війна. Тому до військової служби будуть залучені усі. У кожному районі будуть створені загони, в які входитимуть всі без обмежень, навіть ті, у кого немає військово-облікової спеціальності», – розповів підполковник.

Не забирайте моїх працівників

У львівському військкоматі розповіли, що не забиратимуть до армії «цінних» працівників, бо після оголошення часткової мобілізації до військкомату почали звертатися керівники підприємств, які просять не забирати у них людей, бо виникає загроза зупинки виробництва.

«До мене звернулися представники підприємства, яке дає у бюджет міста 70 млн грн. Якщо я заберу в нього людей, тоді виникнуть проблеми із наповненням бюджету. В такому випадку, безперечно, треба йти на зустріч нашим керівникам. Ми будемо це робити, щоб виконуючи один обов’язок не «завалити» другий», – наголосив Олександр Тіщенко.

Варто відзначити, що для тих, хто готовий вдаватися до будь-яких хитрощів, щоби відтермінувати свою появу у військкоматі, передбачені штрафи. А якщо навмисно знищити військовий квиток, за це передбачений штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

якщо навмисно знищити військовий квиток, за це передбачений штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Водночас, за ухилення від призову за мобілізацією, згідно з ст. 336 Кримінального кодексу України передбачено позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Кого заберуть?

Згідно з чинним законодавством, мобілізація стосується військовозобов`язаних запасу у віці від 18 до 60 років (рядовий і сержантський склад) або до 55-65 років (офіцерський склад, вік залежить від звання). А це означає, що цілком ймовірно, призиватися будуть здебільшого військовозобов’язані, що є в запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу» - до 60 років; «особи офіцерського складу, які перебувають у запасі, поділяються на розряди за віком» - 45-60 років; і «вищий офіцерський склад» - до 65 років.

Недоторканні: депутати та багатодітні батьки

Тим часом, не підлягають призову в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації; визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців; чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років;жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років; зайняті постійним доглядом за якою особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд; народні депутати.

Олександра Тіщенко, закликав усіх чоловіків, які мають законні підстави не йти до армії, приходити у військові комісаріати з усіма документами, які це доводять. 

 «Коли люди відстоювали свої громадянські права на Майдані, то ніхто не перевіряв сколіоз. Це майже Майдан, але іншого масштабу. Це війна за незалежність,і люди на цій війні теж змагаються за своє майбутнє. Якщо ми не зупинимо їх там, то будемо зупиняти їхні танки під Львовом», - додав Тіщенко.

За словами української влади, третя хвиля часткової мобілізації дозволить привести додатково в бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення.

Обов’язок кожного військовозобов’язаного громадянина добровільно з’явитися у військомат, - кажуть військові. Але мовчать про обов’язок президента та влади забезпечити захист львів’янам і усіх українців, які будуть воювати в зоні АТО. 

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі