Допомога з тилу

 Антитерористична операція на Сході України всього за кілька тижнів показала чиновницьку в'ялість і неабияк згуртувала наших громадян у бажанні допомогти військовим врятувати нашу Батьківщину та життя самих військових  від куль та смерті.

 Коли в Україні почалось бойові дії,  усі зрозуміли, що українських військових кинули на призволяще. Кожен день по телебаченню, радіо в інтернет-виданнях повідомляли про загибель та поранення українських солдатів. Через неквапливість армійських бюрократів, які занадто довго вирішували чи треба взагалі купувати амуніцію, а якщо треба, то як і в кого, солдати гинули і довгий час не мали засобів захисту. Хлопці були без шкарпеток, без бронежилетів і шоломів.

Оскільки уряду досі не вдалося до кінця належним чином укомплектувати українських військових, що знаходяться в зоні АТО, активісти та громадські організації в кожному місті продовжують постачати солдатам усе необхідне і демонструвати наскільки їм не байдуже життя кожного військового та подальша доля України.

 Військова пошта в Дніпропетровську

Наприклад, у Дніпропетровську допомагати переселенцям і бійцям у зоні АТО почали відразу ж, як тільки з'явилися перші проблеми. Спочатку допомогу організувала обласна влада. Був створений навіть благодійний фонд. Але поки його ніяк не вдається зареєструвати, відтак і допомога поки в замороженому стані. Щоб якось підтримати бойовий дух діти з Дніпропетровська почали писати і відправляють до цих пір бійцям в АТО малюнки та листи.

 Доброзичливі шкарпетки від одеситок

Тим часом, небайдужі активісти в Одесі створили пункт з прийому гуманітарної допомоги військовим. Крім традиційних передач на фронт одягу, камуфляжної тканини, засобів особистої гігієни, бронежилетів, приладів нічного бачення, ліків та побутових дрібниць, в місті стартувала зворушлива акція «Доброзичливі шкарпетки від одеситок».

На фото: Активісти зібрали комплект допомоги для військових в Одесі

На сьогоднішній день в місті вже упаковано 750 пар шкарпеток, а також ліки, засоби гігієни, продукти і найголовніше - листи на фронт, дитячі малюнки, валентинки з побажаннями. Днями передача виїде в зону АТО.

 Миколаївці за 4 дні зібрали 10 мільйонів гривень

А от у Миколаєві рятувати українську армію в особі 79-ій окремої аеромобільної бригади з Миколаївщини зголосився активіст Юрій Бірюков, який є дуже відомий у соціальних мережах під ніком Wings Phoenix. Він разом з волонтерами, а їх - 20 осіб - постійно збирає вантаж, який потім відправляє в зону АТО.

На фото: активіст Юрій Бірюков, який допомагає військовим з Миколаєва.

"Веземо каски, бронежилети, медицину, запчастини, їжу, дощовики, взуття, сигарети", - пише Бірюков в соцмережах. Збір такого ось вантажу, за словами Бірюкова, займає 4 дні.

За весь час допомоги "Крила" зібрали більше 10 мільйонів гривень, в середньому в день - 250-300 тисяч.

 Третє місце за матеріальною допомогою українській армії отримало Запоріжжя

З перших днів дестабілізації ситуації в Донецькій і Луганській областях, в Запоріжжі, а після і в області, самооборона і нові напіввійськові формування, такі, як, наприклад, Хортицкой полк, почали зводити блокпости на в'їздах до міста. Разом з тим, практично відразу виникла необхідність оснащення людей, що несуть службу на блокпостах, провізією та необхідним обладнанням. Тут же місцеві жителі взялися збирати допомогу військовим частинам Запорізької області. Надавався перелік необхідних речей: військова форма, взуття, компаси, каски, бронежилети, не швидкопсувні продукти, цигарки та інше. З одним застереженням - ніяких грошей. По-перше, це складна звітність, яка тільки затягує процес, а по-друге - багато що з необхідного дуже складно, якщо неможливо придбати.

На фото: В коробках амуніція яку везуть військовим у зону АТО

У перший час волонтерська допомога армії представляла собою велику кількість оголошень в соцмережах і електронних ЗМІ від особи різних волонтерів, що представляло собою досить хаотичну схему допомоги. Далі вже почали з'являтися конкретні організації, об'єднання волонтерських груп, діяльність яких спрямована на допомогу армії.

Так, в Україні з'явився благодійний фонд «Підтримай армію України», у тому числі з центром в Запоріжжі. Впродовж двох місяців група об'єднала понад п'ять з половиною тисяч учасників з усієї України та світу. За цей час її учасники закупили і передали військовим необхідних товарів на суму більше 5 млн. грн. В результаті Запорізька область посіла третє місце за матеріальною допомогою українській армії.

 Харківські волонтери завалюють українських військових всім необхідним

Не відстають від Запоріжжя і у Харкові. Тут волонтери об'їжджають всі далекі прикордонні пункти і дізнаються, що є найнеобхіднішим українським військовим насамперед. Вони буквально завалюють українських військових всім необхідним - везуть продукти, запчастини, техніку, - кажуть місцеві жителі.

На фото: В коробках амуніція яку везуть військовим у зону АТО

«Привозять навіть прилади нічного бачення та іншу дорогу техніку», - зазначає Андрій Семенович, заступник командира вч А05.

Були випадки, коли на допомогу українській армії приходили навіть іноземні громадяни. Так, житель Німеччини, а в минулому - харків'янин Дмитро Кадубін, привіз зібрані на «німецькому євромайдані» гроші спеціально для української армії. Той, хто не має можливості привезти щось дороге, віддає те, що у нього є. Так, в одній з частин ПВО розповіли, що якось до них приїхав дідусь на велосипеді і привіз банку меду.

 У Донецьку військовим допомагають але тримають це в таємниці

В окупованих містах Донецької області також допомагають армії. Хто чим може - грошима, продуктами, бронежилетами. Однак назвати їх сьогодні і попросити розповісти про обсяги своєї допомоги і повідати інші подробиці, волонтерської роботи - означає підписати їм смертний вирок. Тому всю інформацію про благодійний збір коштів, продуктів тримають в таємниці.

У Луганську, як і в Донецьку, активістам, бажаючим допомогти військовим, загрожує небезпека.

Людей таких чимало, але розповісти ми можемо про тих, хто вже залишив межі області.
Наприклад, регулярні закупівлі робить  Сергій Глотов. 
Сергій здійснює свою діяльність з самого початку бойових дій на сході України. Однак у травні був змушений, через погрози терористів, покинути Луганськ з сім'єю. Тепер він продовжує свою діяльність у Львові. Збирає кошти на Шуварского ринку і закуповує одяг, взуття, тепловізори, розвантаження, бронежилети, продукти харчування та побутову хімію для армії. Нещодавно передав армії навіть мотоцикл з коляскою.

На фото: Білизна та інші продукти у коробках для військових
 
Збирає кошти на армію також луганчанин Олексій Біда, який побував у полоні терористів в захопленому будинку СБУ. Він допомагає батальйону "Луганськ".
 
А Маріуполь тепер може надавати допомогу відкрито і скоординовано.

Тут городяни з самих перших днів кинулися на допомогу українським військовим. Спочатку допомога була спонтанною. Кожен робив те, що міг. Хтось годував солдатиків, хтось збирав гроші і закуповував необхідні речі для них. Серед активістів - чимало підприємців, студентів, є і пенсіонери. Одна бабуся довго обдзвонювала всі ЗМІ міста, намагаючись віясніть, чому ж вона може бути корисна армії, і заспокоїлася тільки тоді, коли їй доручили варити борщі для солдатиків. Зараз допомога Нацгвардії в Маріуполі стала організованою і скоординованою. На базі громадської організації «Єдиний Маріуполь» був створений Координаційної рада, яка повинна забезпечити збір і доставку необхідної допомоги в конкретні місця знаходження військових.

 Львів'яни перевозять бронежилети з Польщі

Тим часом у Львові не мовчать і всіх запрошують приєднатися до акцій, які є спрямовані на допомогу українським військовим в зоні АТО. Можна навіть сказати, що у Львові проблеми армії лягли на плечі простих людей в буквальному сенсі. Впродовж декількох місяців львів'яни сідають в автобуси, їдують на українсько-польський кордон та кілька десяток разів переносять на собі амуніцію. За один раз майже сотня добровольців перевезла 75 бронежилетів. До акції долучилась навіть 73-річна бабуся. Вона поклала на себе тягар (14кг) і пронесла бронежилет більше ніж 1 кілометр». Бабуся каже: «Ну хоч щось мушу зробити для наших діток, не можу вдома всидіти». Амуніцію, яку перевезли, закупили на пожертви, які підприємців і простих людей. Найближчим часом бронежилети передадуть воякам, котрі беруть участь в АТО.

На фото: львів’яни в центрі міста збирали медикаменти для військових на передову

А тим часом львів'яни продовжують збирати продукти, ліки та предмети гігієни для солдат, що служать в зоні антитерористичної операції на сході України. Окрім цього у львівських храмах збирають пожертви. Найбільше грошей для допомоги українським військовим в зоні АТО зробили у львівському гарнізонному храмі святих Петра і Павла, що на вул. Театральній 11. За червень тут зібрали понад мільйон гривень, 22 786 євро та 5 897 доларів. Люди приносили гроші в храм або переказували їх на спеціальний рахунок.

За ці гроші військовим придбали: 330 бронежилетів 3-го класу, 583 бронежилети 5-го класу, 1499 кевларові шоломи, 1200 шапок під каски, 1323 спальні мішки, 3 польові медичні набори, 500 касок металевих, 12 бронежилетів 2-й класу, та 300 нош для поранених. 

 Акції зі збору медикаментів, пожертв та засобів індивідуального захисту проходять і в інших містах України, а ще в маленьких містечках та селах. Адже українці розуміють, що жодна боротьба не проходить без жертв, але їхнє число можна зменшити, що і намагаються зробити вони і намагаються зробити впродовж антитерористичної операції на сході України. Волонтери, активісти, які знаходяться у тилу, зізнаються, що їм не потрібна слава, гроші, компенсація чи подяка від держави, їм головне врятувати від пуль та снарядів українських військових та зберегти суверенність і територіальну цілісність України.

 

До речі, колись ментальність нашої нації характеризували одним виразом: «Моя хата з краю». Але тепер ця характеристика є неактуальною, адже по гривні з хати і українцям вдалось врятувати життя не одному військовому. І цим , безумовно, варто пишатися.

схід АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Культура
У середу, 30 вересня, православні вшановують пам'ять святих мученець Софії, Віри, Надії та Любові. До того ж, цього дня святкують Міжнародний день перекладача, Всеукраїнський день бібліотек та День усиновлення.  Кореспондентка 032.ua пропонує детальніше дізнатися про ці визначні події. Отож, цього дня вшановують пам'ять святої матері Софія та її доньок Віри, Надії й Любові. Згідно із переказами, за правління імператора Адріана у Римі жила вдова Софія з трь...
Кримінал
У понеділок, 28 вересня, у Червонограді на Львівщині патрульні зупинили автомобіль Renault, водій якого порушив правила дорожнього руху. Згодом стало відомо, що він перебуває у стані алкогольного сп’яніння.  За даними пресслужби поліції Львівщини, за кермом авто перебував 55-річний мешканець Сокальщини. Щоб уникнути адміністративної відповідальності, він запропонував правоохоронцям хабар. Водій залишив гроші у салоні службового авто.  На місці події працюв...
Суспільство
Середа, 30 вересня, у Львові пройде під сильними дощами та поривами вітру.  Про це повідомляє кореспондент 032.ua. Згідно з інформацією Українського гідрометеорологічного центру, на території Львівської області у зв'язку з очiкуваними значними та сильними дощами, 30 вересня - 02 жовтня очiкується пiдйом рiвнiв води на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра на 0,5 - 1,5 м; на рiчках басейну Захiдного Бугу на 0,2 - 0,8 м. По місту Львову 30 вересня значний дощ, порив...
Суспільство
У середу, 30 вересня, буде заплановане відключення електроенергії у Львові з метою проведення технічної профілактики обладнання.   Про це повідомляє кореспондент 032.ua. Згідно з актуальною інформацією прес-служби компанії АТ "Львівобленерго", відключення світла та проведення ремонтних робіт буде за звичайним графіком, з 8:00 до 17:00. Перелік вулиць, де тимчасово не буде світла: Читайте також: Чи підвищать тарифи на електроенергію до кінця року: інформаці...
Пригоди
29 вересня працівники Галицької митниці виявили 280 пачок сигарет, які незаконно намагалися вивезти з України. У пошуку тютюнових виробів їм допоміг лабрадор Джек.  Як повідомили у пресслужбі Галицької митниці, українець намагався відправити цигарки до Великобританії, заховавши їх у столику для пікніку. У декларації відправник написав, що надсилає речі домашнього вжитку. Однак після ретельного обшуку лабрадор Джек почув незвичний запах та подав інспектору...
Доповнено
У вівторок, 29 вересня, у Львові близько 16:20 зникла 6-річна дівчинка. Повідомляють, що мама забула дитину у трамваї №1. Триває розшук, правоохоронці перевіряють її місцезнаходження.  Як повідомила кореспондентці 032.ua речниця Патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій, мама дівчинки прийшла додому до сусідки та попросила викликати поліцію. Наразі дитину ще не знайшли.  На facebook-сторінці голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич зазначив, що мама за...
Пригоди
У вівторок, 29 вересня, близько 14:30 у Львові на вулиці Богдана Хмельницького трапилася дорожньо-транспортна пригода. Відомо, що постраждала людина.  Як повідомили у коментарі кореспондентці 032.ua пресслужба поліції Львівщини, пригода сталася за участі автомобілів Opel та BMW. Внаслідок події є постраждалий, однак наразі особу не встановили. На місці пригоди працюють правоохоронці, встановлюють обставини події. Віодео із місця пригоди опублікував на face...
Суспільство
У вівторок, 29 вересня, у Міжнародному аеропорту "Львів" зустріли тіло курсанта Віталія Вільхового, який став жертвою авіакарастрофи поблизу Чугуєва. Йому вдалося вижити в аварії, однак згодом помер у лікарні від опіків.  Про це повідомили у службі зв'язків із громадськістю повітряного командування "Захід". Віталій Вільховський є випускником ліцею Героїв Крут 2017 року. Під час навчання був заступником командира взводу. Згодом навчався у Харківський універ...
Пригоди
У вівторок, 29 вересня, близько 13:00 у Львові на вулиці Шімзерів, 12 трапився інцидент. Під колесами автомобіля Volkswagen провалився асфальт.  Як повідомила кореспондентці 032.ua речниця Патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій, за кермом автомобіля перебував 25-річний іноземець. Відомо, що асфальт провалився під часу руху транспортного засобу. Внаслідок події ніхто не постраждав. Патрульні оформляють документи за фактом пригоди та складають...