Зелені дерева, зазвичай, - це запорука чистого повітря, прихисток від сонця. Однак, коли вони починають рости на дахах історичних будинків і на пам’ятках архітектури, то псують належний вигляд будівель та стають посміховиськом для туристів.
Що думають про це перехожі
«У вас дуже гарне місто, але потрібно за ним доглядати. Видно, що будинки руйнуються. Те, що ростуть дерева – це просто смішно. У нас би за таке люди платили штраф, бо потрібно дбати не лише про свою квартиру, а й будинок в якому мешкаєш», - розповіла мешканка Перемишля (Польща) пані Ева.
А от львів’янка Євгенія, стверджує, що дерева на дахах це чудово: «Це було б дуже гарно. Але якщо б вони росли не з даху, а у відповідних горщиках. Це б створювало затишок. Можна було б піднятись на дах будинку, випити там з подругами чаю під деревами. Але, те, що дерева ростуть так хаотично і на пам’ятках архітектури – це звичайно неподобство».
Що думає львівський депутат
Перший з депутатів, хто не зміг спокійно дивитися на такі «непристойності» на дахах і вдався до рішучих дій був депутат Львівської міськради Андріан Гутник. Під час чергової сесії ЛМР, 15 травня він звернувся до міського голови Андрія Івановича з вимогою проконтролювати роботу комунальних підприємств, які не зрізають дерева з дахів будинків у Львові. «Зараз потрібно подбати, аби привести, зокрема, центральну частину міста до належного вигляду, бо, наприклад, є випадки, коли на дахах будинків ростуть дерева. Вони можуть рости на терасах у вазонках, але не на дахах», – сказав депутат.
Що каже на це мер Львова
У відповідь на таку скаргу, мер Львова Андрій Садовий запевнив, що з цього приводу він уже мав бесіду з головою Галицької райадміністрації Іриною Чулімовою і це питання його теж непокоїть.
Втім, на сесії міськради він привселюдно знову звернувся до чиновниці з обуренням і сказав наступне: «Ірино Романівно, ми про це говорили, що це таке є? Я звертав увагу кожного керівника району на це! Дерева мають рости на землі, вони не можуть рости на дахах. Маєте четвер, п’ятницю, суботу та неділю, щоб вирішити це питання. Такі речі недопустимі».
Згодом Садовий забажав у понеділок, 19 травня побачити фотографії тих будинків на яких були дерева і їх зрізали.
Ми не знаємо, чи звітувались і показували Андрію Івановичу світлини, на яких зелені оазиси ростуть на дахах. Але те, що у самісінькому центрі Львова є кілька десятків будівель з деревами, зараз Ви у цьому переконаєтесь на власні очі.
Отже, найбільше актакували «зелені паразити» Комплекс монастиря та костелу Бернардинів, що розташований на площі Соборній, 3. Цю історико-архітектурну пам’ятку, яку так полюбляють туристи, звели ще у 1600-1630 роках. Архітектором споруди став італієць Павло Римлянин. Сам костел, споруджений з тесаного каменю у формі тринавової базиліки з видовженими хорами та гранованою апсидою, має чітко виражені риси італійського ренесансу. Дерева, звісна річ, про всі ці важливі речі не знають, їм взагалі неважливо де рости, але от львівській владі, мало б бути за таке, щонайменше, соромно.