Президентські вибори в Україні: погляд з-за кордону

 Наївно було думати , що обрання Президента разом вирішить всі проблеми України . Тим не менш, саме це прагнення - легітимізувати владу і отримати лідера , здатного зупинити війну , - і рухало українцями , що віддали свої голоси Петру Порошенко.

Едвард Лукас , міжнародний редактор  : "Це було зовсім не схоже на російські вибори , тому що ми не знали на початку кампанії , хто ж переможе. Був реальний політичний вибір. Виявилося , що Порошенко побив Тимошенко , але це не є незвичайним в демократичних кампаніях. Просто ми не знали , що це трапиться  в першому турі. Так що це був серйозний виклик до путінської ідеї керованої демократії. Це була некерована демократія .... "

Проте , незважаючи на такий гучний успіх Порошенко , поки що ніяких обнадійливих симптомів від його перемоги не спостерігається. Проте , на думку деяких іноземних експертів , кілька кроків убік від прірви Україна таки зробила. Можливо , дякувати за це ми повинні новообраному Президенту , який зумів послати певні сигнали в Москву: Київ готовий домовлятися, незважаючи на те , що платформу для переговорів на заході країни з великою часткою ймовірності , не підтримають .

Але в тому , що діалог з Москвою необхідний, розуміють сьогодні в Україні дуже добре.

«Значною мірою , пошук шляху до миру може залежати від здатності Порошенко укласти угоду з президентом Росії Володимиром Путіним , якому він запропонував зустрітися з на початку червня. "Стабільність в східній Україні неможлива без російського представництва і зустрічей з російським керівництвом" , - сказав Порошенко журналістам у понеділок , пише .

Пан Путін , який бачить Росію в якості захисника прав російськомовного населення на сході України , хоче юридичних гарантій від України про неприєднання до НАТО , державного статусу для російської мови і свого роду " федералізації " конституції , яка б передавала повноваження центрального уряду в регіони . Порошенко натякнув , що всі ці умови можуть бути прийнятними , хоча багато хто в Києві та західної України буде протистояти їм .

Путін зробив примирливі заяви в останні дні , і він , мабуть , стримав слово , таки відвівши російські війська від українського кордону. Його міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив у вівторок , що Порошенко знайде «серйозного і надійного партнера» в Москві, якщо він прийде з порядком денним , щоб налагодити стосунки.

Порошенко " розумна людина , і він явно прозахідний . Але проблема в тому , що люди , які вважаються фаворитами Вашингтона , не завжди виявляються самі здатні вирішити проблеми у себе вдома. Багато що залежатиме від того , як Порошенко буде діяти" , говорить Андрій Клімов , заступник начальника комітету з міжнародних справ Ради Федерації , верхньої палати російського парламенту.

Але російські лідери наполягали , що Порошенко повинен показати свої добрі наміри шляхом припинення військової операції в східній Україні . Досі цього не зроблено. Хоча Порошенко заявив , що він піде на схід України і буде вести діалог з людьми. Але він також , здається , схвалив антитерористичну  військову операцію , яка посилилася майже відразу після його обрання ».

Правда , незважаючи на такий досить оптимістичний аналіз , заяви Росії напередодні президентських виборів були зовсім не дружніми.

«Громадська палата Росії звернулася в ООН та ОБСЄ із закликом не визнавати результати виборів президента України , призначених на 25 травня. Про це 22 травня повідомили "".

У зверненні до ОБСЄ і ООН члени Громадської палати закликали не визнавати легітимними результати майбутніх президентських виборів на Україні , оскільки їх організатори , що займають ключові пости в держапараті України , "прийшли до влади незаконним шляхом антиконституційного перевороту " .

"Ми вважаємо , що стан справ на Україні вимагає втручання світової спільноти , тому й звернулися до міжнародних організацій з вимогою провести розслідування" , - відзначив заступник секретаря ОП Владислав Гриб ».

Після виборів офіційної позиції від РФ поки не прозвучало , а от наш екс -президент , що «окопався»  чи то в Ростові , чи то на Рубльовці , поспішив зробити своє мєгазаявлєніє .

«Вибори президента України замість стабільності і миру принесли народу лише смерть і страждання , йдеться в заяві Віктора Януковича , що надійшла  в .

На думку Януковича , від новообраного президента і дострокових виборів "люди чекали перш всього миру". "Більшість українців вважали , що з приходом нової влади політична криза буде подолана і настане мирний період життя - народ втомився від протистоянь , що вилилися в справжню війну " , - упевнений він.

" І ось нарешті сталося ! Обрано президента України ! І яке ж було здивування , вірніше шок. Замість миру і стабільності - криваве побоїще" , - зазначив Янукович.

За його словами , " це дуже поганий знак : почати шлях президента з такого кривавого смертоносного феєрверку , який викликає гнів і прокльони матерів , які бачать смерть і страждання своїх дітей , чоловіків і батьків " .

А далі Янукович перераховує всі фейкові новини про загибель дітей , які крутили російські пропагандистські канали.

Власне , навряд чи від нього хтось очікував конструктивної позиції.

А ось спробувала пошукати шлях для стабілізації ситуації в Україні .

«Хоча недільні вибори дали країні нового президента , питання, які терзали українців до цього , як і раніше залишаються. Чи може країна знайти шлях до стабільності ?

Після недільних виборів в Україні , пунктуація залишається незмінною. Один знак питання замінив інший . Вчорашнє питання , " Наскільки ймовірний сценарій розпалювання громадянської війни?" ненадовго відійшло на другий план. Зробивши два кроки назад від прірви , Україна повертається до початкового питання : «Як витягнути себе з ями , виритої байдужими , корумпованими політиками протягом останніх 20 років , коли одна половина країни не довіряє іншій , і в уряду немає довіри половини і лояльності інший? Відповідь досить очевидна. Україна терміново потребує демонтажу політичної системи , яка являє собою замасковану мережу олігархічних вотчин , перетворену на інструмент для будівництва приватних бізнес- імперій. Очищення авгієвих стаєнь уряду є необхідною умовою для початку структурних реформ економіки , судової та військової , що ніколи не виходило в чотирьох попередніх урядах . Реформи вимагають громадського терпіння , але це не відбудеться , якщо високий відсоток населення України буде вважати , що уряд ворожий.

 Тому Петру Порошенко , одному з провідних олігархів країни , доведеться виконати свою обіцянку згорнути корупцію , не тільки караючи злодіїв в уряді , а й змушуючи переглянути принципи діяльності від олігархів. Потім дві частини країни потрібно буде зібратися разом або через круглі столи , установчі збори або референдум , щоб домовитися про нову компактну систему , щоб задовольнити місцевий запит на реформи , які б перешкодили розпаду країни. Такий договір , однак , не гарантує прийняття сходом нового уряду , якщо громадяни цих регіонів не вважають , що вони були справедливо представлені в ньому. А тому потрібно рано чи пізно провести чисті парламентські вибори , даючи можливість всім частинам країни пропорційно формувати голоси в національному законодавчому органі ...

Це призводить до ще одного питання : чи буде Росія , Сполучені Штати і ЄС допомагати Україні на цьому шляху? Готовність Росії прийняти результати виборів , очевидно , хороший знак для України , але це досить умовно і хитко . Якщо уряд Порошенко таки піде по західному варіанту розвитку , діалог швидко закінчиться , і Москва посилюватиме інші, менш корисні засоби для досягнення своїх цілей.

Європа і Сполучені Штати у свою чергу теж повинні будуть вирішити , чи мають намір вони підтримати нову українську владу , більш-менш беззастережно , якщо вона зробить деякі кроки , щоб виправити ситуацію , що тягне  країну до руйнування ...

Потворна реальність така , що в той час , як переважна більшість українців , в тому числі 70 відсотків з тих , що живуть на сході , виступають за єдину Україну , є інша частина країни, яка цього не хоче , І західні уряди навряд чи допоможуть українцям порозумітися » .

вибори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі