Останки малюків та жінок, яких вчора розкопали у Львові, поховають з усіма почестями (ФОТО)

Людські останки поховають на Личаківському кладовищі.

, вчора у Львові на шостому Топольному провулку розкопали скелети жінок та дітей. Людські останки найбільш імовірно належать в’язням Пересильної тюрми № 25, на місці якої буде створений меморіальний музей «Територія Терору». Після ексгумації, яку вже почали, кісткові рештки перепоховають за християнським звичаєм на Личаківському кладовищі. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

Останки малюків та жінок, яких вчора розкопали у Львові, поховають з усіма почестями (ФОТО), фото-1

На «пересилку» звозили засуджених в’язнів з тюрем Західної України. Здебільшого це були люди, причетні до національно-визвольних змагань, родичі повстанців, а також військовополонені. Тут вони перебували від місяця до року.

«Пересильна тюрма функціонувала у Львові в 1944–1955 роках. Умови перебування у в’язниці були жахливими: антисанітарія, погане харчування, тортури. Людей, які помирали, таємно вивозили вночі та захоронювали. Ми чули, що такий цвинтар може бути, а тепер його віднайшли», – розповів Тарас Чолій, директор музею.

Дослідження підтвердили, що останки належать людям з тюремної лікарні. В’язнів хоронили не в трунах, а в дерев’яних скринях. В одній такій «домовині» могло знаходитись двоє дорослих та троє немовлят.

Більшість виявлених скелетів належить жінкам та маленьким дітям, які найчастіше помирали через непристосованість до складних тюремних умов.

Останки малюків та жінок, яких вчора розкопали у Львові, поховають з усіма почестями (ФОТО), фото-2

«Сюди потрапляли люди з тюремної лікарні, бо відразу при одному з останків померлого знаходиться ампула від ліків. А трепанація черепа означає, що проводили розтин», – зазначає Володимир Харчук, який керує розкопками.

Дослідники вважають, що масштаб території захоронення може бути значно більшим за досліджений.

«Це територія колишнього спецкладовища НКВС, де ховали в’язнів. Недалеко звідси у 2000-х роках були проведені дослідження, де також були виявлені останки жертв пересильної тюрми. Тому ми можемо стверджувати, що це є один комплекс», – зазначив Святослав Шеремета, директор комунального підприємства «Доля».

Останки малюків та жінок, яких вчора розкопали у Львові, поховають з усіма почестями (ФОТО), фото-3

Керівництво музею «Територія Терору» сподівається встановити прізвища захоронених людей. Ідентифікації осіб можуть допомогти металеві таблички з персональними номерами в’язнів, які могли зберегтись у похованнях. Як зазначив Тарас Чолій, списки в’язнів можуть бути в лікарняній книзі в архіві МВС, адже після смерті людям мали проводити медекспертизу.

 

територія терору
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі