Підрахунок голосів на Львівщині проходив з казусами і з порушенням законодавства

На відміну від процесу голосування, підрахунок голосів виявився менш організованим.

Про це повідомила довготерміновий спостерігач за виборами ОПОРА, Наталія Радиш інформує кореспондент 032

Ситуацію підрахунку голосів ускладнювала несправна робота інформаційної системи «Вибори», через що неможливо було здійснювати перевірку протоколів. Починаючи з 12-ої години ночі та до 4-їй ранку, усю перевірку члени ОВК проводили в ручному режимі. Це гальмувало роботу комісії.

“З ситуації комісії виходили по-різному. Наприклад, окружком №126 (центр – м. Самбір), реагуючи на повільний темп роботи, вирішив рекомендувати членам комісій закрити бюлетені й протоколи у сейфі на дільниці, опечатати його, дочекатися дзвінка від ОВК та тоді доставити їх”, -розповіла Наталія Радиш.

І зазначила, що такі дії комісії є протиправними, адже ЗУ «Про вибори Президента України» чітко визначає, що після закінчення підрахунку голосів на дільниці комісія невідкладно доставляє до ОВК пакети з протоколами, виборчими бюлетенями, списками виборців, контрольними талонами.

Також практично на всіх ОВК помічено членів ДВК з печатками, які вносили корективи до протоколів про підрахунок голосів на місці. Член ОВК №120 (центр – Личаківський район) особисто радив членам дільничних комісій не повертатися на дільниці, а переписувати протоколи на ОВК. Такими діями члени ДВК грубо порушували виборче законодавство.

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі