5 фатальних помилок на співбесіді - 032.ua
User views view_news rubric_id news_rubric_id 13

5 фатальних помилок на співбесіді

Як правило , запрошення на співбесіду ще не означає прийом на роботу. Щоб добитися бажаної вакансії, потрібно успішно пройти квест під кодовою назвою «інтерв'ю» . При цьому важливо не забути, що в переважній більшості випадків саме ваша поведінка на інтерв'ю визначає його успішність.

Які 5 помилок на співбесіді можуть стати для вас фатальними? Про це наша стаття.

1 . Непідготовленість до інтерв'ю

Це, на жаль, найпоширеніша і «найдорожча» помилка. Більшість шукачів вважають, що без підготовки, на імпровізації, « вже про себе коханого» можуть розповісти все, що завгодно і кому завгодно. Можливо, але тоді чому на співбесіді виникає наступна проблема: коли рекрутер задає стандартні, сто раз описані в інтернеті питання, то у відповідь отримує незрозуміле бурмотіння ? Стає зрозумілим, чому початок співбесіди з «розминки» - відповідей на легкі та зрозумілі питання - стає мукою мученицькою для обох сторін. І, відповідно, момент для того, щоб створити перше позитивне враження на роботодавця, безповоротно упущений.

Що робити ? Відберіть 5-10 питань , які зазвичай ставлять на співбесідах. Підготуйте на них чіткі і зрозумілі відповіді з прикладами з практики . Запишіть їх, проговоріть і навчіться відповідати на питання гуртом і вроздріб. Потренуйтеся з друзями або близькими. Якщо соромитеся - почніть з запису своїх висловлювань на диктофон у мобільному телефоні.

Приготуйте самопрезентацію - коротку розповідь про себе. Поясніть роботодавцю, чому ваша кандидатура - кращий вибір для них.

2 . Багатослів'я і сумбурність при викладі інформації

Судячи з відгуків наших читачів на порталі , багато з них вважають , що роботодавець зобов'язаний вислухати всі подробиці їхнього професійного досвіду, причому в тих обсягах і формулюваннях, які цікаві самим претендентам. Це неправильний підхід.

Як правило, якщо ваші відповіді перевантажені зайвими деталями і масою непотрібних термінів, ви ризикуєте втратити увагу співрозмовника . Тому якщо ви «загрузли в деталях» , розповідаєте сумбурно , перескакуєте з факту на факт, та ще й перериваєте співрозмовника , що намагається скоротити ваш потік інформації - цим ви дратуєте інтерв'юера.

Що робити? Відповідайте по суті , коротко і з прикладами. Постарайтеся кожен етап вашої трудової діяльності розділити на «скелет» - коротку розповідь про діяльність на етапі - і подробиці по кожному з підпунктів. На співбесіді першим йде «скелет» , а далі ви уточнюєте у співрозмовника , про яку частину вашого досвіду вам слід розповісти докладніше. Так ви дасте тільки ту інформацію, яка цікава роботодавцю та заслужите репутацію професіонала в переговорах.

3 . Невпевненість і відчай

Більшість кандидатів нервують на співбесіді. І, як правило, інтерв'юери роблять на це знижку. Але в розумних межах. Якщо ви перепитує кожне друге запитання і відповідаєте, наче ходите по гарячому вугіллю, вас можуть запідозрити у брехні, а не в невпевненості. Тому постарайтеся взяти себе в руки і, як мінімум, підтримувати зоровий контакт і відповідати посмішкою на підбадьорливу посмішку інтерв'юера.

Набагато гірше, якщо пошуки роботи затягнулися, і невпевненість перейшла у відчай. Ніколи не починайте співбесіду із заяви про те, що вам дуже потрібна робота, і ви шалено хочете отримати позицію. Зневірений здобувач, як правило, викликає питання рекрутера - а що в кандидатові не так, якщо він до цих пір не може знайти роботу?

Що робити ? Навіть якщо ви йдете на співбесіду в компанію своєї мрії і насилу утримуєтесь від захоплених зітхань по дорозі в переговорну, вам все-таки потрібно зробити ще один глибокий вдих і взяти себе в руки. Тільки спокій, доброзичливість і ентузіазм допоможуть вам справити сприятливе враження на рекрутера. Але будь-який ентузіазм повинен проявлятися в розумних межах. Спокій і впевненість дадуть вам набагато більше, ніж відчайдушні благання і, тим більше, сльози.

4 . Завищені зарозумілість і самовпевненість

Зворотною стороною медалі є іноді неусвідомлена зарозумілість кандидатів. Цитата з відгуків на порталі: « далі мені було вже смішно з нею спілкуватися , зрозуміло , що дівчині говорити зі мною буде ні про що, і мені стало не цікаво працювати у фірмі, де такій людині довірили відбирати кандидатури на посаду. Вона мене вже нервувала !» або «Хороший спеціаліст з рекрутером повинен спілкуватися мінімально - не витрачати свій час на " посередника" , який мало розуміє в специфіці роботи здобувача».

Сенс подібних заяв ясний. Як правило, така точка зору позначається і на поведінці кандидата на інтерв'ю. Зрозуміло, що демонстрація зневажливого ставлення до рекрутера, навіть неусвідомлена, веде до відповідного негативу з боку інтерв'юера. Особливо менеджерів з підбору дратує, коли кандидати до нудоти говорять про себе коханого, практично не пов'язуючи свої достоїнства з обговорюваної вакансією. Тому навіть якщо ви вважаєте себе ідеальним і єдиним кандидатом на вакансію, не поспішайте вважати себе вже прийнятим і вести себе відповідно. А вже тим більше висувати свої умови.

Що робити ? Ваше завдання як професіонала - показати рекрутеру, що саме ви - ідеальний кандидат і будете максимально корисні компанії. Зараз не ви обираєте, а вас обирають. Тому проявіть професіоналізм - продайте себе рекрутеру, якщо вам потрібна робота в цій компанії. У кожному разі коректна доброзичлива поведінка - це ще одне очко в вашу користь, а це не зайве, погодьтеся.

5 . Надмірна настирливість і нав'язливість

Цей гріх трапляється і на співбесіді, і після неї. На інтерв'ю такий кандидат може, наприклад, перейти в роль «інтерв'юера» і дозволити собі давати рекрутеру поради з професійної діяльності і з особистих нюансів. Від формулювання «А я б на вашому місці ... » і до « А чому ви не робите ... » - особливо в повчальної інтонації - слід відмовитися.

Після співбесіди не потрібно відразу ж дзвонити з розпитуваннями про те, на якій стадії перебуває розгляд вашої кандидатури. Тим більше не потрібно щодня писати і менеджеру з підбору , і лінійному керівнику (навіть якщо координати обох фахівців у вас є) - так ви ризикуєте погіршити враження про вас. Зрозумійте, що більша компанія і вище посада, тим більше час узгодження навіть за найсприятливішого враження від кандидата.

Що робити? Максимально коректно і доброзичливо поводитися на зустрічі. Навіть якщо щось у поведінці рекрутера вас не влаштовує, чи не ви платите йому гроші. І в ваш функціонал не входитиме його навчання.

Щоб дізнатися результат, розумно узгодити з представниками компанії-роботодавця дату наступного контакту. Як правило, довідатися про стан справ можна, почекавши кілька днів.

Усвідомити наявність в собі і навчитися уникати цих прикрих промахів просто. Важливо розуміти, що в переважній більшості випадків саме ваша поведінка на інтерв'ю визначає його успішність. Підготовленість і коректність при спілкуванні з представниками компанії-роботодавця - ось ваш ключ до успіху.

Ми бажаємо вам цікавої нової роботи ! Портал rabota.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Інструкція
Львів долучився до Єдиної системи місцевих петицій 22 лютого 2016 року. За допомогою електронної петиції кожен львів’янин може запропонувати свої зміни чи рішення, або ж підтримати вже існуючу пропозицію.  У зв’язку зі скаргами мешканців Львова 032.ua підготував для своїх читачів покрокову інструкцію про те, як підписати  електронну петицію. Крок №1 Заходимо на сайт Єдиної системи місцевих петицій. У правому верхньому куті клацаємо на іконку "Увійти". Наві...
Суспільство
Загалом у березні українці матимуть 11 вихідних та відпочиватимуть впродовж трьох днів поспіль.  Про це повідомляє 032.ua. Оскільки 8 березня (Міжнародний жіночий день) у 2019 році випадає на п'ятницю, українці матимуть три вихідні дні поспіль - 8, 9 та 10 березня.  Читайте також: Як у Львові курсують нічні маршрутки, - ГРАФІК Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок перенесення робочих днів на свята у 2019 році Згідно з рішенням уряду, робот...
Суспільство
Єдина система місцевих петицій — це інструмент громадського впливу, який з’явився в Україні відносно недавно — 22 лютого 2016 року і за останні кілька років набрав популярності серед мешканців Львова. Лише станом на початок лютого до Львівської міськради зареєстрували 30 звернень. Втім, львів’яни і, зокрема, читачі 032.ua неодноразово скаржилися, що не можуть підтримати е-петицію на Єдиній системі місцевих петицій. У зв’язку з цим кореспондент нашого сайту...
Культура
032.ua розповідає про автобусні тури зі Львова на березень, які обов’язково додадуть яскравих емоцій, зроблять старт весни незабутнім, а також вкотре переконають, що Україна - прекрасна. Два дні у Закарпатті Один з найпопулярніших напрямків. Закарпаття особливо зачаровує своєю атмосферністю у весняну пору. Традиційно у перший день туристів запрошують до Мукачева та Замку Паланок, що є унікальним зразком середньовічної архітектури. Другий день зазвичай мин...
Суспільство
Сьогодні, 22 лютого, виконавчий комітет ЛМР на засіданні затвердив перелік соціально-культурних проектів ГО у галузі “Туризм”, яким виділять кошти із бюджету Львова. Про це повідомила прес-служба ЛМР. “Ми мали два пріоритети: створення нових туристичних маршрутів у місті Львові, а також створення інноваційних ІТ проектів у туристичній сфері,” - пояснила начальник управління туризму ЛМР Ліна Остапчук. Читайте також: У Львові проведуть конкурс на будівництв...
Пригоди
Сьогодні, 22 лютого, Служба порятунку “102” отримала інформацію про ДТП, яка сталася в місті Рудки Самбірського району. Про це повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області. 31-річний мешканець міста Рудки, що керував автомобілем “Рено Лагуна”, не впорався з керуванням та виїхав на тротуар, після чого зіткнувся з електроопорою. Як встановили правоохоронці, водій транспортного засобу перебував у нетверезому стані. Внаслідок інциденту травм...
Кримінал
Вчора, 21 лютого, близько 2:00 ночі до Служби порятунку “102” звернувся охоронець науково-дослідницького інституту та проінформував поліцейських про незаконне перебування посторонніх в будівлі, що на вулиці Антоновича у Львові. Як повідомляє прес-служба патрульної поліці у Львівській області, правоохоронці обстежили територію інституту і виявили на 2-му поверсі в технічній кімнаті трьох чоловіків, які ховалися в шафах . Зловмисники не змогли пояснити причи...
Суспільство
Сьогодні, 22 лютого, виконавчий комітет ЛМР ухвалив рішення про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий проект будівництва церкви у Львові. Як повідомили у прес-службі ЛМР, замовником проекту будівництва є управління архітектури та урбаністики міської ради. Ця структура й проводитиме конкурс, затверджуватиме програму та узгоджуватиме склад жюрі. Згідно з прийнятим рішенням, в районі вулиць К. Левицького – Пекарської планують облаштувати храм Ікони Пр...
Суспільство
Голова Жидачівської районної ради Ігор Кос підписав розпорядження про звільнення Богдана Бойчука - головного лікаря Жидачівської районної лікарні, де й померла 28-річна породілля. За інформацією журналістів видання "Zaxid.net", Бойчук написав заяву на звільнення ще в кінці грудня 2018 року, відразу після смерті молодої породіллі. Наразі тимчасовим керівником медичної установи буде Михайло Майданський, який раніше працював заступником головного лікаря з ме...