Криве дзеркало української революції - 032.ua

Криве дзеркало української революції

Пам'ятаєте казку «Королівство кривих дзеркал»? Мила дівчинка Оля подивилася в дзеркало і побачила себе з боку, таке собі Яло. Дуже схоже, що в це дзеркало заглянув сьогодні і весь Донбас. Чесно скажу, його відображення мені не сподобалося. Донбас навиворіт - це , я вам скажу, видовище не для слабкодухих.

Розумію , що можу образити почуття деяких людей, але який сенс в заграванні: сьогоднішнє обличчя, що намагається говорити від імені Донбасу , - це пропита особистість з освітою в кращому випадку - середня школа, мізками , зазомбованими спочатку рідними ПРегіональними телеканалами та газетами , а потім відполірованими російською телепропагандою , і повною відсутністю здатності до аналізу .

Той, інший Донбас , який я знаю і люблю - з класними технарями, розумними головами, неймовірно талановитими творчими людьми, легендарними спортсменами, науковцями - він весь якось зіщулився, забився в свої квартири і з жахом дивиться на своїх земляків. Той, інший Донбас (не з кривого дзеркала) не дуже-то вітав Майдан , не отримуючи об'єктивної інформації , за що ж там стоять люди. Інший Донбас в багнети сприймав будь-яку спробу нав'язати собі революційні протести , від кого б вони не виходили. Інший Донбас говорив , що йому ніколи майданити , тому що він годує країну, а кожного, хто посміє штурмувати адміністративні будівлі , він сам посадить на вили.

Сьогодні цього іншого Донбасу не видно. Він якось весь пішов у себе . А на поверхню спливло ... його дуже негарне відображення . Воно паскудить в захоплених будівлях (причому в самому прямому сенсі цього слова). Воно мародерствує , виносячи з кабінетів не тільки офісну техніку , особисті речі співробітників , телефони , фотоапарати , але також все, що можна здати на металобрухт. Наприклад , металеву пальму Мерцалова чи нагороди ще часів СРСР з орденського складу Донецької ОДА. Загалом, нічого святого.

 І сьогодні воно намагається вирішувати долю багатомільйонного регіону , фактично одразу двох областей країни , при цьому не маючи здатності продукувати ні оригінальну ідею протесту , ні власну його форму.

«Ти кидав, і я кину , ти стояв , і я постою»

Революційний рух в Україні , виявляється , пробудив в людях не тільки гордість , а й деякі ниці почуття . Наприклад , заздрість. У цьому не дуже зручно зізнаватися, але ... Прикро розуміти , що ти сам не здатний на вчинок заради ідеї . Заради грошей - так, а просто так , за переконання , це вже не сюди. Але дуже завидно , що хтось може , а ти - ні .

А чому, власне , ні? Сценарій , за яким розгортаються протести в Одесі та Миколаєві , Луганську та Донецьку , Маріуполі та Харкові, побудований за принципом: їм можна , а нам що , не можна? Події буквально під копірку змальовані з Майдану. Але , вже вибачте , панове земляки , виглядає це все як жалюгідна пародія. Вірніше , навіть не пародія , а безсила злість .

 «Ви звалили пам'ятник нашому Леніну , а ми закрасимо вашу Небесну сотню. Зуб за зуб » , - пишуть криворіжці в коментарях , адресуючи послання авторам графіті пам'яті Небесної сотні в Кривому Розі.

«Ви здавали в міліцію наших антімайдановців в Києві - от і вам те ж» , - кажуть проросійські одесити. Прихильники Росії там привезли з 11- ї станції Великого Фонтану полоненого «євромайдановца» і здали його правоохоронцям . За що ? - запитаєте ви . За словами учасників мітингу , затриманий був одним з ініціаторів бійки біля готелю «Проминада» , де переховувався кандидат в президенти Олег Царьов. Однак , як повідомляють очевидці , агресія виходила саме від антімайдановців . Але кому це цікаво , коли за сценарієм треба заарештовувати і здавати.

Я вже не кажу про таку атрибутику , як шини , мішки з піском , барикади. Правда , в Одесі їх розклали з чисто одеською педантичністю , а в Луганську звалили абияк. Але це так , дрібниці , відмінності в менталітеті .

Так виглядає Одеса

DSC_6591DSC_6594А так виглядає Луганськ

0e3ff8081476c74e78f040c7eb976c8f96d6e389c79213c126ef44e253b862e3

 У Луганську встановили намети з написами міст, звідки прибули активісти (нічого вам не нагадує?).  А в Донецьку при температурі +17 розпалюють багаття в бочках і гріються . Так належить. Так було «там» , значить, треба й тут.

У Харкові розгромили автобус з міліціонерами. Ясна річ , такий « повтор» ніяк не можна упускати. А ще заготовили ящики коктейлів Молотова . Куди ж без них .

Правда , є й відмінності. Так би мовити , місцевий колорит. На південно-східні антимайдани завезли колючий дріт. Його роблять у колоніях , розміщених на території Донеччини та Луганщини. Проте хто привозить , яким чином «колючка» потрапила з в'язниці на антимайдан , ніхто з його активістів сказати не може - видно , що не знають.

Є й інші нестиковки. Наприклад , ціни . Розповідають , що в Маріуполі за стояння під міськрадою платять 300-400 грн. А от у Миколаєві за добу «роботи» дають по 1000 грн. Лідерами ж у тарифікації стали луганчани . Їх щедрий спонсор платить по 500 доларів на добу за захоплення будівлі СБУ. Мабуть , там ризик опинитися за гратами більше.

Форма без змісту

Загалом , форму протесту південно-східні активісти дотримати змогли. А що ж із вмістом ? Ось тут починаються складності. За останні два тижні федералісти тричі змінювали свої слогани . Спочатку вони вийшли на вулиці під російськими прапорами і вимагали приєднати їх до Росії . Потім, коли за це стали заарештовувати - риторика змінилася. Вони стали хотіти федералізацію і Януковича. Тепер російські пропагандисти розіслали їм новий циркуляр : «нас поки немає, не кличте Росію , ви цим пов'язуєте нас по руках. Боріться з американцями - вони загарбники , і під цим приводом ми тоді введемо миротворчий контингент». Хто не вірить , що циркуляри досягають мети , - підіть на антимайдан в Луганську і Донецьку , побувайте в Харкові, де «несподівано» почали полювання на людей з американською чи британською символікою на одязі. Сумніви відпадуть відразу ж.

Правда , після кількох успішних арештів , у активістів руху опору з'явилися і більш легальні вимоги .

«Я говорив з людьми , які захопили ОДА. Вони готові відмовитися від радикальних дій в обмін на децентралізацію і визнання російської мови другою державною» , - заявив мер Донецька Лук'янченко на зустрічі з Яценюком. Але , друзі , це навіть не смішно. Уявляєте собі картину: сидить тітка Маша , яка торгує сигаретами в кіоску на ринку. І раптом починає гостро відчувати - некомфортно їй сидіти , терміново потрібна децентралізація . Піднімається вона і на знак протесту йде варити борщ загарбникам Донецької ОДА , борцям за децентралізацію .

Анекдот та й годі. Маріуполь рік задихався в чаду й диму , перш ніж розгойдався і вийшов на вулиці. А там життя , здоров'я людей були під загрозою - і то стільки часу знадобилося , щоб прокинулися. Тут же нам хочуть довести , що шахтарі піднялися з шахт , щоб поборотися за децентралізацію . Вона що , потрібна шахтарю ? Вона потрібна меру Львова Садовому , у якого на рахунку держказначейства зависло більше 70 млн. грн. бюджетних коштів , а йому нічим з двірниками розраховуватися. Децентралізація потрібна меру Запоріжжя Сіну , який не має права розпоряджатися екологічними штрафами , які надходять від підприємств , що вбивають атмосферу в місті. Але ніяк не дядькові Семену , який опускається в шахту , або дядькові Сашку , що горить біля доменній печі. Все, що їм потрібно - це високі і регулярно виплачувані зарплати. А вони від децентралізації не залежать. Вони від Ріната Ахметова залежать.

Ось тому у антімайдановців з гаслами сутужно. І захищати доводиться щось чуже їм , нав'язане . З тих пір , як заборонили закликати Росію (ось цього вони якраз щиро хотіли) , з ідеологією зовсім біда . Це вам не шини підпалювати - тут Майдан не скопіюєш .

Майдан стояв не за своїх або чужих у владі - він стояв за свободу кожного з нас , за країну без корупції , судового свавілля і чиновницького свавілля .

4а

А антимайдан вартує заради того, щоб продати свою країну з потрохом . Вірніше , навіть не продати - за так віддати , порвати її на частини і по шматках розкидати .

Запитайте будь-кого на півдні і сході , чи подобається їм чиновницьке свавілля , корупція чи міліцейське свавілля ? Та вони страждають від нього більше , ніж хто-небудь ще. Чому ж тоді тут так не розуміють Майдан?

Це питання треба поставити політикам , які брехали , зіштовхуючи людей один з одним , журналістів , які брехали , транслюючи спотворену інформацію про події в столиці. У результаті , за що боролися - на те й напоролися .

Це не Донбас

«Донбас повстав , слухайте Донбас». Безумовно , треба слухати. Тільки я категорично не можу прийняти , що люди , які засіли в СБУ в Луганську або в ОДА в Донецьку - це і є те представництво , яке уповноважене говорити від імені регіону.

Люди з битами , які напали на мирну акцію студентів в Маріуполі - це не Донбас. Люди , які пограбували споруджуваний магазин і погрожували власникам будматеріалів пляшками із запальною сумішшю в Луганську - це не Донбас. Люди , які пограбували орденський склад в Донецьку , - це не Донбас. Люди в камуфляжі з автоматами напереваги у Славянську - це не Донбас.

Це гопники. А з гопниками домовлятися не варто. Мені так здається.

Майдан Донбас Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Вчора, 16 лютого, близько восьмої вечора, в Буське відділення поліції надійшла інформація про те, що на трасі Київ-Чоп поблизу села Новий Милятин сталася ДТП. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини. Читайте також: Як у Львові курсують автобуси, - АКТУАЛЬНІ ГРАФІКИ РУХУ Правоохоронці попередньо встановили, що між тягачем «Вольво» з напівпричепом під керуванням 28-річного жителя Закарпатської області та автомобілем «ВМW Х5», за кермом яког...
Пригоди
Вчора, 16-го лютого, о 15:37 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в селі Добротвір Кам’янка-Бузького району. Про це інформує прес-служба ГУ ДСНС Львівщини. Читайте також: Вночі на Сихові п'яний таксист без прав в'їхав у зупинку громадського транспорту, - ФОТО Пожежа виникла в квартирі на першому поверсі двоповерхового житлового будинку. На момент прибуття рятувальників до місця виклику, уся сходова клітка будинку була задимлена. Від м...
Суспільство
032.ua публікує перелік усіх маршрутів громадського автотранспорту Львова та актуальний графік, за яким мали б курсувати міські маршрутки.     Фото: 032.ua У відповідь на інформаційний запит журналіста 032.ua, управління транспорту відправило дані про те, які перевізники обслуговують ті чи інші автобусні маршрути. Так, ЛК АТП №1 обслуговує маршрути: №№ 1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 45, 46, 47А, 52, 1Н, 2Н, 3Н, 4Н, 5Н, 6Н, 7Н, а також м...
Пригоди
Сьогодні, 17-го лютого, близько першої ночі у Львові нетверезий водій таксі в'їхав у зупинку громадського транспорту. Про це інформує прес-служба патрульної поліції Львівщини.  Читайте також: Як у Львові курсують автобуси, - АКТУАЛЬНІ ГРАФІКИ РУХУ За даними патрульних, близько 1 ночі інспектори приїхали на вулицю Кавалерідзе, де автомобіль Nissan з касетоном таксі, в’їхав у зупинку громадського транспорту, розташовану навпроти школи. На місці події перебу...
Пригоди
Сьогодні, 17-го лютого,  о 04:59 до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що в м. Городок біля Львова водій автомобіля «Audi A4» не впорався з керуванням та зіткнувся з електроопорою. Про це інформує прес-служба ГУ ДСНС Львівщини.  Читайте також: У Львові розшукали зниклу 20-річну студентку, - ФОТО До місця виклику негайно виїхали рятувальники. Як виявилось на місці події, внаслідок ДТП водія затисло деформованими конструкціями автомобіля. Фото: Г...
Суспільство
Упродовж всього тижня у Львові обіцяють по-весняному теплу та сонячну погоду.  Про це повідомляє 032.ua. Читайте також: Чому райони Львова так називаються За даними ресурсу Sinoptik.ua, у понеділок, 18-го лютого, температурний максимум у Львові становитиме 7 градусів тепла. Попри те, що день обіцяє бути похмурим, опадів не прогнозують.  У вівторок, 19-го лютого, ранок у Львові буде безхмарним, і до кінця дня небо лишатиметься ясним. Без опадів. Вдень прогн...
Пригоди
Вчора, 16-го лютого, в поліцію надійшла інформація про те, що в Старосамбірському районі сталася смертельна ДТП.   Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua.  Читайте також: У Львові розшукали зниклу 20-річну студентку, - ФОТО Як попередньо встановили правоохоронці, близько 13:45 в селі Заріччя Старосамбірського району водій автомобіля «Фольксваген Пасат», 27-річний мешканець району, не впорався із керуванням, з’їхав у кювет та...
Кримінал
Працівники Департаменту протидії наркозлочинності викрили протиправну діяльність 38-річного жителя Львівщини, який налагодив контрабандне постачання в Україну наркотичних засобів і психотропних речовин з Західної Європи.  Про це інформує прес-служба Нацполіції України.  Читайте також: На Львівщині нетверезий водій за кермом легковика збив на смерть 17-річного хлопця Чоловік, під виглядом підприємницької діяльності у сфері міжнародних вантажних перевезень,...
Частина 2.
032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте відповіді на наївні питання про назви районів рідного міста, та розповідає про історії з життя їх мешканців. Раніше ми писали про Шевченківський, Галицький та Франківський райони. Цього разу - запрошуємо довідатися більше про Личаківський, Залізничний та Сихівський райони Львова. Личаківський район Район Львова, який охоплює територію північно-східної частини міста: Личаків, Великі Кривчиці, Лисиничі, Майорівк...