Каламутні води «російської весни» - 032.ua
User views view_news rubric_id news_rubric_id 23

Каламутні води «російської весни»

Хто намагається наловити риби в каламутній воді так званої «російської весни» , і чому її ініціатори вирішили відмовитися від ідеї возз'єднання з Росією , переключившись на ідею реанімації межигірського жителя?

У п'ятницю , 21 березня, Україна підписала політичну частину угоди про асоціацію з ЄС. Звичайно , це далеко - далеко не Європа , а лише зафіксований напрямок руху , проте, думається, саме цей крок змусить російський уряд активізувати свої дії на півдні і сході України. Реакція глави МЗС Росії Сергія Лаврова була негайною: вирішувати питання підписання угоди з ЄС Україна повинна була тільки після президентських виборів. «Мені здається , що тільки домовившись в своєму будинку , досягнувши національної згоди, можна вирішувати проблеми, які викликають величезні протиріччя в самій Україні».

Отже, чи дійсно великі ті самі протиріччя , про які пише російський дипломат ?

Останні вибори до місцевих органів влади показали приблизно однакову картинку політичних уподобань на півдні і сході України . Беззастережну підтримку там здобула Партія регіонів.

 Трохи цифр. Дніпропетровськ : за даними ЦВК , Партія регіонів отримала майже 36 % голосів виборців. Трохи більше 18 % жителів області підтримали партію своєї землячки Юлії Тимошенко. За комуністів проголосувало 19 %. Партія «УДАР» отримала майже 15 % голосів. " Відкриттям " тих виборів для Дніпропетровської області став рейтинг ВО «Свобода». У 2007 році за «Свободу» проголосувало 0,27 % відсотків населення. У 2010 р. вона набирає по області більше 5 % голосів. І ніяких проросійських партій немає.

Харків . Як виявилося , не особливо шанують проросійські партії і організації і на Харківщині. За результатами виборів до обласної та міської рад , затяті шанувальники союзу з Росією не отримали жодного депутатського мандата. У загальній складності проросійські партії набрали менше 1% голосів. А от за Партію регіонів проголосувало 54 % виборців. «Батьківщину» і « Фронт змін» підтримали 22 % і 4 % жителів області відповідно. Комуністи ж завоювали підтримку 16 % виборців.

Луганськ . У Луганській облраді представлені тільки фракції ПР , КПУ і " Сильної  України". Представники Партії регіонів здобули перемогу і на позачергових виборах сільських, селищних голів і проміжних виборах депутатів місцевих рад, які проводилися 15 грудня 2013 року. У Луганській області їх перемога склала 100 %.

Донецьк . Донецька обласна рада майже дзеркально відображає сусідній Луганськ . 95 % - за ПР , 4 % - за комуністами і 1 % - Сильна Україна . І ніяких проросійських партій.

Кривий Ріг. Тривідсотковий бар'єр в Криворізькій міській раді подолали 5 політичних партій. ПР - 39,1 % голосів. Друге місце за партією « Батьківщина» - 11,88 %. На третьому - комуністи , за яких проголосувало 8,94 % виборців. Ледь не випередив комуністів «Фронт змін» , за який проголосували 8,46 % криворіжців. Замкнула п'ятірку лідерів «Сильна Україна » з 7,09 % голосів.

В принципі , продовжувати не має сенсу - така ж картина і в інших містах півдня і сходу країни. За винятком хіба що Одеси , де єдиний успішний кремлівський проект - партія «Родина» - таки зібрала 13,5 % голосів виборців. А маргінальні структури типу «Російського блоку» не набрали і відсотка .

Але якщо це так , звідки ж взялося у Росії стільки прихильників ? Може бути , вони ховалися серед симпатиків Партії регіонів? Але ні, аналізуючи передвиборчу програму ПР , ми бачимо там європейський вибір , «покращення життя » вже завтра , зниження податкового преса і навіть податкові канікули на 5 років. І ні слова про приєднання до Росії , федералізації чи ще чогось подібного.

Очевидно , що ідеї ці нові , нав'язані (погодьтеся , важко собі уявити бабусю , яка сидить біля телевізора і мріє про федералізацію ) . Але хто за ними стоїть?

 Давайте виходити з того , кому це вигідно.

По-перше , це вигідно Росії. Сьогодні , після анексії Криму, деякі російські політики не приховують своїх зростаючих апетитів . «Депутати готові поставити питання про приєднання південного сходу України , якщо жителі цих областей проголосують на референдумі за входження до складу Росії» , - повідомляє Російська служба новин з посиланням на депутата Держдуми , члена фракції ЛДПР Іллюі Дроздова і депутата Держдуми , члена фракції Єдина Росія Франца Клінцевіча. «Якщо буде референдум , то реакція у східних областях буде аналогічною , як у Криму » , - сказав Дроздов. Депутат Держдуми Франц Клінцевич додав , що «рішення громадян для нас буде законом».

По-друге , це вигідно тим , для кого втрата влади означає не просто втрату доступу до годівниці, але набагато гірше - загрожує реальним тюремним терміном. Обчислити цих людей нескладно. Є три ознаки , які безпомилково наведуть на замовника масових проросійських мітингів на південному сході : недавня участь в управлінні країною і широкі зв'язки в регіонах - це раз ; наявність власного фінансового капіталу - це два і приватна відсутність на території України (можливо , втеча) - три .

 Наприклад , в Донецьку всіма цим ознакам відповідає старший син колишнього президента України Олександр Янукович. У місті наполегливо ходять чутки , що в організацію масових заворушень він вклав уже кілька мільйонів гривень. Те , що це не просто порожні підозри , може свідчить і той факт , що в ці вихідні проросійський мітинг у Донецьку вперше провели під гаслом повернення колишнього господаря Межигір'я і призову до Віктора Януковича призначити своїм указом Павла Губарева вже так сказати " законним " губернатором Донецької області .

 Цікава особистість і самого «губернатора» . Скромний директор рекламного агентства «Патисон» навряд чи коли-небудь зміг би претендувати на роль кумира проросійських сил Донецької області,  якби не допомога народного депутата Миколи Левченка .

28 лютого о ході сесії міськради комісар "Народного ополченія Донбасу " Павло Губарєв попросив слова , у чому депутати відмовили йому. Однак присутній на сесії нардеп від фракції Партії регіонів Микола Левченко наполіг таки , щоб тому слово дали. Промова Губарєва на сесії стала зоряним часом для рекламщика .

Після цього і почалася недовга, але яскрава кар'єра Павла Губарева , якого незабаром на площі Леніна кілька сот прихильників вибрали «народним губернатором» Донецької області. А російські телеканали без будь-яких утисків стали величати не «народним губернатором» , а просто губернатором Донецької області.

Стійкі підозри в тому , що за спиною Павла Губарева стоїть народний депутат Микола Левченко , якого давно вважають людиною друга Ріната Ахметова , нардепа і олігарха Бориса Колесникова , сам Левченко намагався кілька разів розсіяти. Особливо , коли прихильники « хлопця , якого хвилює доля країни» стали захоплювати Донецьку ОДА , обласне управління СБУ і будівлю прокуратури Донецької області.

Однак, на словах засуджуючи Пашу Патісона , Микола Левченко після арешту «народного губернатора » несподівано запропонував своїм однопартійцям «взяти на поруки» Павла Губарева . Втім, регіонали на своїй обласній конференції проігнорували цю пропозицію.

Непросто складається і ситуація в Маріуполі. Тут «проросійськими месіями» стали брати Кузьменко. Хто вони такі, звідки взяли, сказати складно. Відомо про них небагато. Хіба що пов'язані вони з якимось боксерським клубом , фінансованим з Росії. Нібито навіть приблизно півроку тому росіяни дали грошей на відкриття спортивного залу для нього. Тепер, мабуть , прийшов час віддавати борги. Одного з братів самопроголошений прем'єр Криму Аксьонов «призначив» своїм представником в Маріуполі , і навіть «охоронну грамоту» у вигляді звернення до маріупольців видав. Хлопці продуктивно мутили воду в місті досить довго. Однак зсув перших міліцейських чинів зробив свою справу - цього тижня Дмитро Кузьменко був арештований за те , що перешкоджав роботі місцевих прикордонників.

На Луганщині "народними збуреннями ", схоже, також керує місцеве відділення Партії регіонів, так звана комсомольська група , що складається з найбагатшої людини регіону - голови парламентської фракції ПР Олександра Єфремова , керівника облради Валерія Голенко і екс-глави облдержадміністрації Володимира Пристюка. Правда, сам Єфремов категорично заперечує свою причетність до дестабілізації в регіоні , а також до відкриття коридору для російських громадян , що приїжджають на Луганщину мітингувати за Росію. Навпаки, Єфремов стверджує, що робить все, щоб врегулювати ситуацію , нівелювати протести. Але наскільки можна довіряти таким твердженням ?

Безпосередньо «на поле битви» проросійський рух очолює одіозний депутат Луганської облради від ПР Арсен Клінчаєв , лідер організації "Молода гвардія" , креатура Єфремова, він співпрацює з лідером "Українського вибору" Віктором Медведчуком , і , як повідомляють різні джерела , отримує від нього фінансування на проросійські мітинги і захоплення адмінбудівель . Хоча офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Ще одна місцева проросійська організація - «Луганська Гвардія» - заявляє , що веде діяльність по захисту регіону від замахів з боку прихильників нелегітимного київського уряду. Комплектується місцевими добровольцями. Її очолює самопроголошений " народний губернатор " Олександр Харитонов , секретар луганського обкому партії ПСПУ Наталії Вітренко. 13 березня Харитонов був затриманий співробітниками СБУ і вивезений до Києва. Координатор організації Максим Качура засуджений до 60 днів домашнього арешту , проти керівника молодіжного крила організації Германа Прокопіва порушено кримінальну справу за образу державної символіки.

У Запоріжжі проросійський Південно-Східний фронт очолив одіозний журналіст, редактор газети «Іскра» і сайту iskra - news Артем Тимченко разом з редактором сайту «Запорізький час» Олександром Слабіевим .

Мітинги проросійськи налаштованих громадян в Запоріжжі нечисленні. Крім того, так званий, Південно-Східний фронт встиг посваритися з багатьма місцевими організаціями, такими як «Наше місто» і запорізьким обкомом Компартії. З комуністами на останньому мітингу , 16 березня , ледь не дійшло до бійки. Компартія ініціювала мітинг в порту Леніна , а там раптово з'явилися представники Південно-Східного фронту.

Варто відзначити , що Артема Тимченко у зв'язку з сепаратистськими закликами вже кілька разів викликали на бесіду в СБУ. Однак він продовжує «лізти за слівцем в кишеню». На мітингах Артем Тимченко розповідає , як йому і запорожцям «забороняють дивитися російські фільми і читати книги російською мовою».

Проросійські мітинги в Дніпропетровську офіційно проводить Союз радянських офіцерів. Але це офіційно. Що ж до неофіційної підтримки мітингів , за непідтвердженими даними , за ними стоїть регіонал Олег Царьов. У всякому разі , він єдиний з політиків прокоментував побиття активістів проросійського мітингу в Дніпропетровську. Останнім часом Царьова в Україні не бачили. Зате він багато миготить на російських телеканалах , де «пританцьовує» від задоволення , вітаючи членів Держдуми з таким вдалим придбанням , як Крим .

У Миколаєві на проросійській ниві «оре» відомий у місті хабарник (був спійманий і засуджений за це) екс- депутат миколаївської міськради Антон Половенко , а також редактор миколаївського сайту «Набат» Костянтин Тістол і активіст « Українського вибору» Андрій Гончарук. Ще тиждень-другий тому сепаратисти в Миколаєві почувалися досить привільно. Але кадрові чистки змусили і на Миколаївщині заворушитися СБУшників.

Вони нарешті не тільки взялися за «Південний фронт » і ще три сепаратистські організації , а й нагрянули з обшуком в приватний будинок по вул. Громадянської , де проживає один з організаторів миколаївського «антимайдану» Костянтин Тістол .

В ході обшуку була вилучена комп'ютерна техніка та особисті записи . У гаражі також були виявлені листівки «сепаратистського змісту».

Депутат миколаївської облради Мартиросов вважає , що перераховані вище люди - тільки пішаки: стимулюють всю цю вакханалію вчорашні « господарі життя»: Дятлов , Копійка , Ніколенко , Зібров, Антощенко , Ольшевський .

 В Одесі проросійська тема завжди була козирем в рукаві для політичних еліт. У провладних сил в Одесі та області були досить сильні проросійські позиції. Пропагандистами цих ідей були мер міста Костусєв , нардепи Труханів і Ківалов , а також дивний персонаж в обоймі Партії регіонів - митрополит Агафангел , і зовсім вже відвертий проросійський діяч Олексій Косьмін .

Втім , в останні дні на тлі помітного посилення нової влади регіонали і навіть «родинці» помітно зменшили запал у проросійській риториці. Звільнений «в'язень Януковича» , лідер «Батьківщини» Ігор Марков намагається замінити термін «федералізація » - «децентралізацією». Рупор проросійських регіоналів - головред ТРК «Академія » Ігор Селіванов - переховується в Росії . У авангард прокремлівських сил вийшов громадський помічник колишнього міністра науки і освіти Дмитра Табачника Антон Давидченко. Саме він організував досить значний антимайдан в Одесі і підхопив прапор федералізації. Зараз цей молодий політик за звинуваченням у сепаратизмі виявився на 2 місяці заарештованим СБУ , а його справу продовжують нечисленні соратники.

Безумовно , що у всіх цих персонажів є і прямі куратори з Росії. Так, глава СБУ Валентин Наливайченко заявив , що затриманий 10 березня в Донецьку 37 -річний росіянин координував кілька груп диверсантів , яких завербував в Донецьку і Луганську. У його особистих речах були виявлені компоненти для виготовлення вибухового пристрою. СБУ , за словами Наливайченка , перевіряє інформацію про підготовку затриманим терактів в громадських місцях у Донецьку та Луганську. Українські прикордонники в п'ятницю також заявили , що на території країни зараз діють декілька диверсійних груп. Не виключено, що пожежа у танковій частині в Кривому Розі - також результат їх діяльності .

Цілком імовірно , що до кінця травня, до виборів президента України, диверсійна робота буде лише посилюватися. І до цього треба бути готовим.

Збій програми

Мітинги , які пройшли в минулі вихідні в Луганську, Донецьку і Маріуполі , продемонстрували дивну зміну риторики. Незважаючи на все ще присутні на них російські прапори , закликів про приєднання до Росії більше не звучало. Зате з'явилося нове гасло - «Янукович , повернися на роботу!»

Таке публічне самовикриття з боку організаторів протестів ( фактично визнання того , що замовником масових заворушень є екс- президент) по ідеї повинно зацікавити СБУ , яка вже давно розшукує злісного «прогульника » Януковича. Але не в цьому суть. Раптова відмова від закликів до приєднання до РФ може означати тільки одне: Путін зрозумів , що провести референдум і відрубати південний схід , як він зробив з Кримом , - не виходить. Час бліц -кригу , коли влада була абсолютно  дезорієнтована , втрачено. Тепер же провести референдум на південному сході бачиться в Кремлі абсолютно неможливим. А тому вони вирішили піти іншим шляхом - повернути підконтрольного президента.

Здається, що це слабкий хід , оскільки прихильників приєднання до Росії на Донбасі і півдні знайти можна , а от тих , хто любив би Януковича - відшукати можна тільки за дуже великі гроші. Що і показала практика - останні акції зібрали в половину менше людей. А в Харкові проросійських прихильників знайшлося не більш трьох сотень.

А от у чому протестна доктрина залишилася незмінною , так це в боротьбі з фашизмом. І поки на півдні і сході продовжують боятися бандерівців , ті , кого вони називають фашистами, організували у Львові цілодобову охорону консульства Російської Федерації - не можна допустити погромів і вандалізму, вважають львів'яни. А ще «фашисти» організовують притулок для біженців з Криму , збирають пожертви на армію, влаштовують безкоштовні тури для жителів сходу і кримчан і заговорили російською мовою. Такі ось «фашисти - бандерівці». Робіть висновки, панове!

Янукович мітинги російська весна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Влада
У суботу, 23 лютого, на Львівщину з робочим візитом прибув Президент України Петро Порошенко. Кореспондент сайту 032.ua пропонує читачам короткий підсумок президентського дня у Львівській області. Насамперед, Петро Порошенко завітав на Раду регіонального розвитку Львівщини, де виступив з промовою. Очільник країни розповів, що пропоновані Міністерством соціальної політики поправки до Трудового кодексу, які стосуються обмежень діяльності ФОПів на єдиному под...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...
Суспільство
032.ua рекомендує добірку незрівнянних замків, розташованих на території Львівщини, які можна відвідати, подолавши не більше сотні кілометрів від обласного центру. Краса зовсім поруч. Золочівський замок Замок, що є пам'яткою історії та культури національного значення, розташований у місті Золочів Львівської області. Мури та замкові споруди, які свого часу були і фортецею, і панською резиденцією входять до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Г...
Пригоди
23 лютого упродовж 10:30 - 11:05, до львівських правоохоронців надійшли три анонімних повідомлення про замінування стратегічних об'єктів у місті. Як розповіла речниця поліції Львівщини Світлана Добровольська, повідомили про замінування автовокзалу на вулиці Стрийській, Головного залізничного вокзалу та автозаправної станції на вулиці Кузневича у Львові. На місцях працювали експерти-вибухотехніки, кінологи, представники спецслужб, які обстежили прилеглі тер...
Культура
Львів називають одним із найгарніших міст Європи. Щороку сюди приїжджає мільйони людей. Так, лише торік Львів прийняв 2,6 мільйона туристів. Сьогодні сайт Львова 032 підготував інформацію про цікаві місця у Львові, які туристу обов’язково слід побачити, якщо він вперше у місті Лева.  Площа Ринок  Почніть своє знайомство з Львовом із площі Ринок. Її називають серцем міста. Тут є велика кількість музеїв, пам’яток архітектури та ресторанів.  Після прогулянки...
Суспільство
У рамках спецпроекту «Подорожуй із 032.ua» пропонуємо перелік найцікавіших локацій та пам’яток, які варто побачити, прямуючи зі Львова у Буковель. Манявський Скит Православний чоловічий монастир поблизу села Манява на Франківщині вважається пам’яткою архітектури початку XVII століття. Це місце віддавна також називали «українським Афоном». Колись Скит налічував близько 200 ченців і десятки підпорядкованих монастирів. Сюди також варто приїхати, аби побачити...
Спорт
26 лютого об 11:00 у Львові вперше проведуть Форум ігрових видів спорту, де зберуться усі найкращі команди міста. Як повідомили 032.ua у регіональному відділенні Національного олімпійського комітету України, подія відбудеться на Концерт-Арені «Малевич» (пр Чорновола, 2).  У заході візьмуть участь обласні федерації з ігрових видів спорту, провідні ігрові клуби Львівщини, команди груп підтримки черлідингу, ветерани спорту. Організатори планують підбити підсу...
Екологія
У неділю, 24 лютого о 12:00, на площі Ринок у Львові відбудеться Всеукраїнська антихутряна акція "Знімай хутро назавжди!". Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. За словами організаторів акції, всіх небайдужих просять зібратися біля Ратуші та закликати перехожих відмовитися від "кривавого матеріалу". Учасники події також звернуться до влади з вимогою заборонити хутряні ферми.  Читайте також: 9 собачок і 4 кицьки чекають на добрих господарів у ЛКП “Л...
Інтерв'ю
Наприкінці грудня 2018 року шестеро львів’янок об’єдналися навколо унікального проекту “Hair for share”, щоби допомогти онкохворим діткам, які втратили своє волосся внаслідок хіміотерапії. Журналіст 032.ua поспілкувався з Анастасією Набоковою, однією із організаторів ініціативи “Haire for Share” та дізнався, яким чином в Україні почали виготовляти особливі перуки. У кожного своя історія “Нас шестеро дівчат і в кожного якась своя історія, чому ми захотіли...