Каламутні води «російської весни»

Хто намагається наловити риби в каламутній воді так званої «російської весни» , і чому її ініціатори вирішили відмовитися від ідеї возз'єднання з Росією , переключившись на ідею реанімації межигірського жителя?

У п'ятницю , 21 березня, Україна підписала політичну частину угоди про асоціацію з ЄС. Звичайно , це далеко - далеко не Європа , а лише зафіксований напрямок руху , проте, думається, саме цей крок змусить російський уряд активізувати свої дії на півдні і сході України. Реакція глави МЗС Росії Сергія Лаврова була негайною: вирішувати питання підписання угоди з ЄС Україна повинна була тільки після президентських виборів. «Мені здається , що тільки домовившись в своєму будинку , досягнувши національної згоди, можна вирішувати проблеми, які викликають величезні протиріччя в самій Україні».

Отже, чи дійсно великі ті самі протиріччя , про які пише російський дипломат ?

Останні вибори до місцевих органів влади показали приблизно однакову картинку політичних уподобань на півдні і сході України . Беззастережну підтримку там здобула Партія регіонів.

 Трохи цифр. Дніпропетровськ : за даними ЦВК , Партія регіонів отримала майже 36 % голосів виборців. Трохи більше 18 % жителів області підтримали партію своєї землячки Юлії Тимошенко. За комуністів проголосувало 19 %. Партія «УДАР» отримала майже 15 % голосів. " Відкриттям " тих виборів для Дніпропетровської області став рейтинг ВО «Свобода». У 2007 році за «Свободу» проголосувало 0,27 % відсотків населення. У 2010 р. вона набирає по області більше 5 % голосів. І ніяких проросійських партій немає.

Харків . Як виявилося , не особливо шанують проросійські партії і організації і на Харківщині. За результатами виборів до обласної та міської рад , затяті шанувальники союзу з Росією не отримали жодного депутатського мандата. У загальній складності проросійські партії набрали менше 1% голосів. А от за Партію регіонів проголосувало 54 % виборців. «Батьківщину» і « Фронт змін» підтримали 22 % і 4 % жителів області відповідно. Комуністи ж завоювали підтримку 16 % виборців.

Луганськ . У Луганській облраді представлені тільки фракції ПР , КПУ і " Сильної  України". Представники Партії регіонів здобули перемогу і на позачергових виборах сільських, селищних голів і проміжних виборах депутатів місцевих рад, які проводилися 15 грудня 2013 року. У Луганській області їх перемога склала 100 %.

Донецьк . Донецька обласна рада майже дзеркально відображає сусідній Луганськ . 95 % - за ПР , 4 % - за комуністами і 1 % - Сильна Україна . І ніяких проросійських партій.

Кривий Ріг. Тривідсотковий бар'єр в Криворізькій міській раді подолали 5 політичних партій. ПР - 39,1 % голосів. Друге місце за партією « Батьківщина» - 11,88 %. На третьому - комуністи , за яких проголосувало 8,94 % виборців. Ледь не випередив комуністів «Фронт змін» , за який проголосували 8,46 % криворіжців. Замкнула п'ятірку лідерів «Сильна Україна » з 7,09 % голосів.

В принципі , продовжувати не має сенсу - така ж картина і в інших містах півдня і сходу країни. За винятком хіба що Одеси , де єдиний успішний кремлівський проект - партія «Родина» - таки зібрала 13,5 % голосів виборців. А маргінальні структури типу «Російського блоку» не набрали і відсотка .

Але якщо це так , звідки ж взялося у Росії стільки прихильників ? Може бути , вони ховалися серед симпатиків Партії регіонів? Але ні, аналізуючи передвиборчу програму ПР , ми бачимо там європейський вибір , «покращення життя » вже завтра , зниження податкового преса і навіть податкові канікули на 5 років. І ні слова про приєднання до Росії , федералізації чи ще чогось подібного.

Очевидно , що ідеї ці нові , нав'язані (погодьтеся , важко собі уявити бабусю , яка сидить біля телевізора і мріє про федералізацію ) . Але хто за ними стоїть?

 Давайте виходити з того , кому це вигідно.

По-перше , це вигідно Росії. Сьогодні , після анексії Криму, деякі російські політики не приховують своїх зростаючих апетитів . «Депутати готові поставити питання про приєднання південного сходу України , якщо жителі цих областей проголосують на референдумі за входження до складу Росії» , - повідомляє Російська служба новин з посиланням на депутата Держдуми , члена фракції ЛДПР Іллюі Дроздова і депутата Держдуми , члена фракції Єдина Росія Франца Клінцевіча. «Якщо буде референдум , то реакція у східних областях буде аналогічною , як у Криму » , - сказав Дроздов. Депутат Держдуми Франц Клінцевич додав , що «рішення громадян для нас буде законом».

По-друге , це вигідно тим , для кого втрата влади означає не просто втрату доступу до годівниці, але набагато гірше - загрожує реальним тюремним терміном. Обчислити цих людей нескладно. Є три ознаки , які безпомилково наведуть на замовника масових проросійських мітингів на південному сході : недавня участь в управлінні країною і широкі зв'язки в регіонах - це раз ; наявність власного фінансового капіталу - це два і приватна відсутність на території України (можливо , втеча) - три .

 Наприклад , в Донецьку всіма цим ознакам відповідає старший син колишнього президента України Олександр Янукович. У місті наполегливо ходять чутки , що в організацію масових заворушень він вклав уже кілька мільйонів гривень. Те , що це не просто порожні підозри , може свідчить і той факт , що в ці вихідні проросійський мітинг у Донецьку вперше провели під гаслом повернення колишнього господаря Межигір'я і призову до Віктора Януковича призначити своїм указом Павла Губарева вже так сказати " законним " губернатором Донецької області .

 Цікава особистість і самого «губернатора» . Скромний директор рекламного агентства «Патисон» навряд чи коли-небудь зміг би претендувати на роль кумира проросійських сил Донецької області,  якби не допомога народного депутата Миколи Левченка .

28 лютого о ході сесії міськради комісар "Народного ополченія Донбасу " Павло Губарєв попросив слова , у чому депутати відмовили йому. Однак присутній на сесії нардеп від фракції Партії регіонів Микола Левченко наполіг таки , щоб тому слово дали. Промова Губарєва на сесії стала зоряним часом для рекламщика .

Після цього і почалася недовга, але яскрава кар'єра Павла Губарева , якого незабаром на площі Леніна кілька сот прихильників вибрали «народним губернатором» Донецької області. А російські телеканали без будь-яких утисків стали величати не «народним губернатором» , а просто губернатором Донецької області.

Стійкі підозри в тому , що за спиною Павла Губарева стоїть народний депутат Микола Левченко , якого давно вважають людиною друга Ріната Ахметова , нардепа і олігарха Бориса Колесникова , сам Левченко намагався кілька разів розсіяти. Особливо , коли прихильники « хлопця , якого хвилює доля країни» стали захоплювати Донецьку ОДА , обласне управління СБУ і будівлю прокуратури Донецької області.

Однак, на словах засуджуючи Пашу Патісона , Микола Левченко після арешту «народного губернатора » несподівано запропонував своїм однопартійцям «взяти на поруки» Павла Губарева . Втім, регіонали на своїй обласній конференції проігнорували цю пропозицію.

Непросто складається і ситуація в Маріуполі. Тут «проросійськими месіями» стали брати Кузьменко. Хто вони такі, звідки взяли, сказати складно. Відомо про них небагато. Хіба що пов'язані вони з якимось боксерським клубом , фінансованим з Росії. Нібито навіть приблизно півроку тому росіяни дали грошей на відкриття спортивного залу для нього. Тепер, мабуть , прийшов час віддавати борги. Одного з братів самопроголошений прем'єр Криму Аксьонов «призначив» своїм представником в Маріуполі , і навіть «охоронну грамоту» у вигляді звернення до маріупольців видав. Хлопці продуктивно мутили воду в місті досить довго. Однак зсув перших міліцейських чинів зробив свою справу - цього тижня Дмитро Кузьменко був арештований за те , що перешкоджав роботі місцевих прикордонників.

На Луганщині "народними збуреннями ", схоже, також керує місцеве відділення Партії регіонів, так звана комсомольська група , що складається з найбагатшої людини регіону - голови парламентської фракції ПР Олександра Єфремова , керівника облради Валерія Голенко і екс-глави облдержадміністрації Володимира Пристюка. Правда, сам Єфремов категорично заперечує свою причетність до дестабілізації в регіоні , а також до відкриття коридору для російських громадян , що приїжджають на Луганщину мітингувати за Росію. Навпаки, Єфремов стверджує, що робить все, щоб врегулювати ситуацію , нівелювати протести. Але наскільки можна довіряти таким твердженням ?

Безпосередньо «на поле битви» проросійський рух очолює одіозний депутат Луганської облради від ПР Арсен Клінчаєв , лідер організації "Молода гвардія" , креатура Єфремова, він співпрацює з лідером "Українського вибору" Віктором Медведчуком , і , як повідомляють різні джерела , отримує від нього фінансування на проросійські мітинги і захоплення адмінбудівель . Хоча офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Ще одна місцева проросійська організація - «Луганська Гвардія» - заявляє , що веде діяльність по захисту регіону від замахів з боку прихильників нелегітимного київського уряду. Комплектується місцевими добровольцями. Її очолює самопроголошений " народний губернатор " Олександр Харитонов , секретар луганського обкому партії ПСПУ Наталії Вітренко. 13 березня Харитонов був затриманий співробітниками СБУ і вивезений до Києва. Координатор організації Максим Качура засуджений до 60 днів домашнього арешту , проти керівника молодіжного крила організації Германа Прокопіва порушено кримінальну справу за образу державної символіки.

У Запоріжжі проросійський Південно-Східний фронт очолив одіозний журналіст, редактор газети «Іскра» і сайту iskra - news Артем Тимченко разом з редактором сайту «Запорізький час» Олександром Слабіевим .

Мітинги проросійськи налаштованих громадян в Запоріжжі нечисленні. Крім того, так званий, Південно-Східний фронт встиг посваритися з багатьма місцевими організаціями, такими як «Наше місто» і запорізьким обкомом Компартії. З комуністами на останньому мітингу , 16 березня , ледь не дійшло до бійки. Компартія ініціювала мітинг в порту Леніна , а там раптово з'явилися представники Південно-Східного фронту.

Варто відзначити , що Артема Тимченко у зв'язку з сепаратистськими закликами вже кілька разів викликали на бесіду в СБУ. Однак він продовжує «лізти за слівцем в кишеню». На мітингах Артем Тимченко розповідає , як йому і запорожцям «забороняють дивитися російські фільми і читати книги російською мовою».

Проросійські мітинги в Дніпропетровську офіційно проводить Союз радянських офіцерів. Але це офіційно. Що ж до неофіційної підтримки мітингів , за непідтвердженими даними , за ними стоїть регіонал Олег Царьов. У всякому разі , він єдиний з політиків прокоментував побиття активістів проросійського мітингу в Дніпропетровську. Останнім часом Царьова в Україні не бачили. Зате він багато миготить на російських телеканалах , де «пританцьовує» від задоволення , вітаючи членів Держдуми з таким вдалим придбанням , як Крим .

У Миколаєві на проросійській ниві «оре» відомий у місті хабарник (був спійманий і засуджений за це) екс- депутат миколаївської міськради Антон Половенко , а також редактор миколаївського сайту «Набат» Костянтин Тістол і активіст « Українського вибору» Андрій Гончарук. Ще тиждень-другий тому сепаратисти в Миколаєві почувалися досить привільно. Але кадрові чистки змусили і на Миколаївщині заворушитися СБУшників.

Вони нарешті не тільки взялися за «Південний фронт » і ще три сепаратистські організації , а й нагрянули з обшуком в приватний будинок по вул. Громадянської , де проживає один з організаторів миколаївського «антимайдану» Костянтин Тістол .

В ході обшуку була вилучена комп'ютерна техніка та особисті записи . У гаражі також були виявлені листівки «сепаратистського змісту».

Депутат миколаївської облради Мартиросов вважає , що перераховані вище люди - тільки пішаки: стимулюють всю цю вакханалію вчорашні « господарі життя»: Дятлов , Копійка , Ніколенко , Зібров, Антощенко , Ольшевський .

 В Одесі проросійська тема завжди була козирем в рукаві для політичних еліт. У провладних сил в Одесі та області були досить сильні проросійські позиції. Пропагандистами цих ідей були мер міста Костусєв , нардепи Труханів і Ківалов , а також дивний персонаж в обоймі Партії регіонів - митрополит Агафангел , і зовсім вже відвертий проросійський діяч Олексій Косьмін .

Втім , в останні дні на тлі помітного посилення нової влади регіонали і навіть «родинці» помітно зменшили запал у проросійській риториці. Звільнений «в'язень Януковича» , лідер «Батьківщини» Ігор Марков намагається замінити термін «федералізація » - «децентралізацією». Рупор проросійських регіоналів - головред ТРК «Академія » Ігор Селіванов - переховується в Росії . У авангард прокремлівських сил вийшов громадський помічник колишнього міністра науки і освіти Дмитра Табачника Антон Давидченко. Саме він організував досить значний антимайдан в Одесі і підхопив прапор федералізації. Зараз цей молодий політик за звинуваченням у сепаратизмі виявився на 2 місяці заарештованим СБУ , а його справу продовжують нечисленні соратники.

Безумовно , що у всіх цих персонажів є і прямі куратори з Росії. Так, глава СБУ Валентин Наливайченко заявив , що затриманий 10 березня в Донецьку 37 -річний росіянин координував кілька груп диверсантів , яких завербував в Донецьку і Луганську. У його особистих речах були виявлені компоненти для виготовлення вибухового пристрою. СБУ , за словами Наливайченка , перевіряє інформацію про підготовку затриманим терактів в громадських місцях у Донецьку та Луганську. Українські прикордонники в п'ятницю також заявили , що на території країни зараз діють декілька диверсійних груп. Не виключено, що пожежа у танковій частині в Кривому Розі - також результат їх діяльності .

Цілком імовірно , що до кінця травня, до виборів президента України, диверсійна робота буде лише посилюватися. І до цього треба бути готовим.

Збій програми

Мітинги , які пройшли в минулі вихідні в Луганську, Донецьку і Маріуполі , продемонстрували дивну зміну риторики. Незважаючи на все ще присутні на них російські прапори , закликів про приєднання до Росії більше не звучало. Зате з'явилося нове гасло - «Янукович , повернися на роботу!»

Таке публічне самовикриття з боку організаторів протестів ( фактично визнання того , що замовником масових заворушень є екс- президент) по ідеї повинно зацікавити СБУ , яка вже давно розшукує злісного «прогульника » Януковича. Але не в цьому суть. Раптова відмова від закликів до приєднання до РФ може означати тільки одне: Путін зрозумів , що провести референдум і відрубати південний схід , як він зробив з Кримом , - не виходить. Час бліц -кригу , коли влада була абсолютно  дезорієнтована , втрачено. Тепер же провести референдум на південному сході бачиться в Кремлі абсолютно неможливим. А тому вони вирішили піти іншим шляхом - повернути підконтрольного президента.

Здається, що це слабкий хід , оскільки прихильників приєднання до Росії на Донбасі і півдні знайти можна , а от тих , хто любив би Януковича - відшукати можна тільки за дуже великі гроші. Що і показала практика - останні акції зібрали в половину менше людей. А в Харкові проросійських прихильників знайшлося не більш трьох сотень.

А от у чому протестна доктрина залишилася незмінною , так це в боротьбі з фашизмом. І поки на півдні і сході продовжують боятися бандерівців , ті , кого вони називають фашистами, організували у Львові цілодобову охорону консульства Російської Федерації - не можна допустити погромів і вандалізму, вважають львів'яни. А ще «фашисти» організовують притулок для біженців з Криму , збирають пожертви на армію, влаштовують безкоштовні тури для жителів сходу і кримчан і заговорили російською мовою. Такі ось «фашисти - бандерівці». Робіть висновки, панове!

Янукович мітинги російська весна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
032.ua зібрав п’ятірку найяскравіших подій, які не можуть проґавити охочі по-справжньому відчути книжковий форум у Львові: його атмосферу та настрій у другий день свята. Презентація коміксу “Хроніки Аптауна” Львів’ян та гостей міста запрошують на презентацію коміксу “Хроніки Аптауна” за участі міжнародного авторського складу. Хроніки Аптауна" - перший український комікс присвячений боротьбі з корупцією, що за короткий період існування встиг стати доволі по...
Суспільство
Станом на сьогоднішній ранок у місті курсує 10 автобусів виробництва МАЗ. Про це повідомив директор ЛК «АТП-1» Орест Хамула, інформують у прес-службі Львівської міськради.  За словами Ореста Хамули, найбільша кількість — 4 автобуси — працюють на маршруті № 3А, 3 — на маршруті № 46, 2 — на маршруті № 16, та ще 1 — на маршруті № 2А. «Наступними автобусами перш за все укомплектовуватимемо маршрут № 47», — додав Орест Хамула. Він також зазначив, що зараз фахів...
Суспільство
Сьогодні, 20 вересня, частина вулиць Шевченківського району буде без води.  Як повідомляють у прес-службі Львівської міськради, водопостачання частково не буде у зв'язку з плановими роботами з переврізки новозбудованого трубопроводу до водопроводу діаметром 300 мм в районі пр. Чорновола, 67.  Води не буде у будинках, які розташовані у частині Шевченківського району,  обмеженої пр. Чорновола, 59−69, вул. Липинського, 1−5, Гранична, Окуневського, Пожежників,...
Пригоди
ДТП сталася у середу, 19-го вересня, на трасі "Ковель-Жовква", в місті Великі Мости. Як повідомляє департамент з питань цивільного захисту ЛОДА, близько 18:35, 36-річний водій легковика "ВАЗ-2109", мешканець населеного пункту Синьковичі, що в Жовківському районі Львівщини, намагався об'їхати автобус "Еталон" (маршрут Львів-Сокаль), водій якого здійснював висадку пасажирів на зупинці. Під час виконання маневру, водій легковика збив 11-річну дівчинку, мешкан...
Влада
19 вересня у Львові із робочим візитом перебував Президент України Петро Порошенко. Як повідомляв 032 .ua, Порошенко урочисто відкрив 25 Book Forum, відвідав презентацію першої книги Блаженнішого Святослава «Діалог лікує рани» і Львівську філармонію. Після цього Петро Порошенко разом із охоронцями та головою Львівської ОДА Олегом Синюткою прогулявся площею Ринок. Як на раптову появу Президента відреагували перехожі, дивіться на відео:
Аналітика
Всі ми любимо уявляти, яким же буде наше життя в майбутньому. І щоби подивитися на це майбутнє, зовсім не обов’язково вигадувати машину часу – достатньо просто включити свою фантазію. Тож журналіст сайту 032.uа теж вирішив пофантазувати та спробував уявити, яким буде Львів у 2028 році. Без сміття та зі сміттєпереробним заводом Сміттєве питання - більше не проблема для Львова та його мешканців. Адже відтепер у місті працює сучасний сміттєпереробний завод з...
Культура
У Львові до 22 вересня триває восьмий Європейський тиждень мобільності під гаслом "Комбінуй і вперед" - це ініціатива, що прийшла до нас із Європи, де впроваджують сталий "зелений" транспорт і пропонують людям альтернативні приватним автомобілям види транспорту. Як повідомили сайту 032.ua організатори події, цього року проведення ЄТМ особливо важливо, адже місто Львів прийняло План дій з розвитку транспорту в місті до 2020 року, а також розпочинає розробку...
Влада
19 вересня з робочим візитом до Львова приїжджав Президент України Петро Порошенко. Порошенко у Львові пробув кілька годин. 032 розповідає, де його можна було зустріти і з якою метою він приїжджав до нашого міста. Петро Порошенко приїхав до Львова урочисто відкривати 25 Book Forum. Він приїхав на урочисту церемонію відкриття Форуму, що розпочалася в обід в Оперному театрі, інша церемонія - розпочатися о 19:00. Спішившись приблизно на 50 хвилин Порошенко ви...
Суспільство
Європейський інвестиційний банк погодив львівському комунальному АТП №1 кредит у сумі 12 млн євро на нові автобуси. Про це йдеться на сайті підприємства, передає 032.ua. АТП отримало лист від Міністерства інфраструктури України з інформацією про те, що Європейський інвестиційний банк у межах реалізації проекту «Міський громадський транспорт України» схвалив фінансування низки підпроектів, серед яких 12 млн євро для АТП №1 на придбання автобусів. Читайте та...