Постраждалим на Євромайдані потрібно правильно оформити документи, - Євромайдан SOS - 032.ua
User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Постраждалим на Євромайдані потрібно правильно оформити документи, - Євромайдан SOS

Для отримання соціальної державної допомоги, постраждалим під час подій на Євромайдані потрібно привести свої медичні історії до належного стану. Про це під час спілкування з журналістами зазначила Зоряна Христина, представник львівської філії Євромайдану SOS.

«При оформленні державної допомоги постраждалим виникла потреба у вузькоспеціалізованих спеціалістах та послугах юристів. За статистикою станом на 4 ночі 13 березня за нашими даними 108 загиблих, 10 історій не підтверджених – зафіксовано, що людина померла, але в процесі вияснення, хто саме. Зниклих без вісти – 245 осіб.

Для порівняння можемо привести статистику Міністерства охорони здоров’я станом на 11 березня. Згідно з нею 102 особи загиблих, за медичною допомогою звернулось 1221 особа по Україні, з 795 – госпіталізовано по Україні й 179 – госпіталізовано в Києву.

Згідно з Законом всі ці люди потрапляють під соціальну допомогу від держави. Цю допомогу вони зможуть отримати тільки тоді, коли набудуть статусу. Всім, хто постраждав під час подій на Майдані, обов’язково потрібно буде привести свої медичні історії до належного стану. Для цього потрібно, перш за все, звернутися до міліції для відкриття кримінального провадження. Міліція видає постанову на скерування на судово-медичну експертизу. Тільки після проведення судово-медичної експертизи потерплі мають можливість отримати допомогу.

Для того, щоб підтвердити факт отримання травм саме на Майдані, а не за інших обставин, слід звертатись до міліції. Слідчий в межах своєї компетенції здійснює слідчі дії, за допомогою яких він може в своїй постанові встановити факт, що людина отримала травми саме на Майдані.

Якщо особа перебувала на Майдані або в медичних закладах не під своїм прізвищем, то потрібно звертатись до слідчого і пояснити, де особа перебувала й під чиїм прізвищем, та надати контакти людей, які можуть це підтвердити. Слідчий в межах законної компетенції звертається до тих осіб і за показами двох свідків і виносить постанову про встановлення факту належності медичних документів цій особі. Далі особу скеровують на судово-медичну експертизу, яка дає можливість встановити факт отримання травм.

Люди, які не хочуть звертатись безпосередньо до медичних закладів чи правоохоронних закладів, можуть звернутись до спільноти Євромайдан SOS і спільно з адвокатом все-таки звернутись до міліції для відкриття кримінального провадження», - сказала Зоряна Христина, представник львівської філії Євромайдану SOS.

ПАМ’ЯТКА

ПОСТРАЖДАЛИМ УЧАСНИКАМ МАЙДАНУ

 • 1.            Державна допомога постраждалим учасникам Майдану та членам їх сімей

Відповідно до ЗУ «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», який набрав чинності 28.02.2014,

постраждалим учасникам та членам сімей загиблих учасників масових акцій громадського протесту, які розпочались в Україні з 21 листопада 2013 року встановлено такі види і розміри державної допомоги:

1) допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту;

2) допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту;

3) допомога у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту;

4) допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту;

5) допомога у зв’язку із знищенням або пошкодженням майна учасника масових акцій громадського протесту.

За Законом учасники масових акцій громадського протесту - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, які брали участь у масових акціях громадського протесту;

члени сімей учасників масових акцій громадського протесту - особи, які перебувають у шлюбі; проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою; їхні діти; особи, які перебувають під опікою чи піклуванням; є родичами прямої або непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.

Порядок призначення і виплати державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей і перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону.

З питань призначення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей необхідно звертатись до органу соціального захисту за місцем реєстрації

Для львів’ян:

Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради – адреса: м. Львів, вул. Галицька,21,  

 Контактна особа – начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат –  Дронь Леся Богданівна, тел. 235 48 85, тел./факс.: 235 49 82

 • 2.            Як встановлюється інвалідність

Інвалідність визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи (МСЕК), яка встановлює ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню ефективних заходів щодо профілактики інвалідності, реабілітації інвалідів, пристосування їх до суспільного життя.

Цій експертизі підлягають особи, які втратили здоров’я внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежує їх життєдіяльність, а також особи, які за чинним законодавством мають право на соціальну допомогу, компенсацію втраченого заробітку або звільнення від виконання відповідних обов’язків тощо.

Огляд громадян у МСЕК проводиться за місцем проживання або лікування за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

МСЕК видають особам, визнаним інвалідами, довідки МСЕК та індивідуальні реабілітаційні програми і в триденний строк надсилають копії цих документів управлінню праці та соціального захисту населення та відповідному відділу, управлінню міської, районної у місті ради, на території якого проживає інвалід, для призначення відповідних соціальних допомог тощо.

Рішення МСЕК може бути оскаржене до суду в установленому порядку.

 • 3.            Реєстрація, перереєстрація безробітних, облік осіб, які шукають роботу.

У разі необхідності постраждалі особи які не працюють, з метою отримання ними соціальних послуг можуть зареєструватись у територіальному органі Державної служби зайнятості за місцем проживання чи перебування.

Реєстрація проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

 • Розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

ЄВРОМАЙДАН SOS ЛЬВІВ:

Комітет Майдану Львівщини та Громадська Комісія

для подальшого звернення до українських та міжнародних правоохоронних і судових органів збирає на умовах конфіденційності інформацію щодо фактів порушення прав людини, здійснення насильства, катувань та вбивств підчас проведення мирних акцій протесту в місті Києві

 • Якщо Ви постраждали або Ваші родичі загинули підчас участі в мирних акціях протесту
 • Якщо Ви стали свідком вчинення злочинів відносно інших осіб підчас участі в мирних акціях протесту
 • Якщо у Вас наявна будь-яка інформація або докази щодо зазначених подій

Звертайтесь на телефони гарячої лінії

063 – 90 – 33 – 155, 093 – 43 – 66 – 593

Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - м. Львів, вул. Мендєлєєва, 8. тел. 276-13-55, телефон Довіри цілодобово безкоштовно 15-58

Надає постраждалим на Майдані:

 • інформаційну підтримку щодо лікування, соціального захисту, юридичних питань;
 • психологічну підтримку та реабілітацію;
 • юридичну допомогу щодо відновлення втрачених документів (паспорта):
 • надає довідкову інформацію щодо оформлення паспорта замість втраченого;
 • надає консультацію щодо порядку відновлення втраченого паспорта;
 • здійснює, у разі потреби, супроводження осіб у територіальний підрозділ Державної міграційної служби України з метою сприяння в оформленні паспорта;
 • предтавляє, у разі згоди особи, її інтереси в установах, організаціях та підприємствах з метою захисту прав та свобод.
 • сприяння у наданні якісного медичного обслуговування;
 • відновлення втрачених зв’язків з родиною;
 • встановлення контакту з координаторами Майдану;
 • сприяння в наданні матеріальної допомоги;
 • сприяння в реабілітації інвалідів;
 • допомога в оформленні інвалідності та інших видів пільг, в реабілітації інвалідів;
 • залучення до груп взаємопідтримки;

Довідка

Для оформлення паспорта замість утраченого або викраденого особа подає:

заяву про втрату або викрадення паспорта;

заяву;

дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;

платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або копію документа про звільнення від сплати державного мита;

документи, на підставі яких у паспорті проставляються відмітки (свідоцтво про народження дитини – якщо є діти, наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон);

копію постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за заявою особи до органів внутрішніх справ про викрадення паспорта (пред’являє за наявності).

Євромайдан
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Влада
У суботу, 23 лютого, на Львівщину з робочим візитом прибув Президент України Петро Порошенко. Кореспондент сайту 032.ua пропонує читачам короткий підсумок президентського дня у Львівській області. Насамперед, Петро Порошенко завітав на Раду регіонального розвитку Львівщини, де виступив з промовою. Очільник країни розповів, що пропоновані Міністерством соціальної політики поправки до Трудового кодексу, які стосуються обмежень діяльності ФОПів на єдиному под...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...
Суспільство
032.ua рекомендує добірку незрівнянних замків, розташованих на території Львівщини, які можна відвідати, подолавши не більше сотні кілометрів від обласного центру. Краса зовсім поруч. Золочівський замок Замок, що є пам'яткою історії та культури національного значення, розташований у місті Золочів Львівської області. Мури та замкові споруди, які свого часу були і фортецею, і панською резиденцією входять до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Г...
Пригоди
23 лютого упродовж 10:30 - 11:05, до львівських правоохоронців надійшли три анонімних повідомлення про замінування стратегічних об'єктів у місті. Як розповіла речниця поліції Львівщини Світлана Добровольська, повідомили про замінування автовокзалу на вулиці Стрийській, Головного залізничного вокзалу та автозаправної станції на вулиці Кузневича у Львові. На місцях працювали експерти-вибухотехніки, кінологи, представники спецслужб, які обстежили прилеглі тер...
Культура
Львів називають одним із найгарніших міст Європи. Щороку сюди приїжджає мільйони людей. Так, лише торік Львів прийняв 2,6 мільйона туристів. Сьогодні сайт Львова 032 підготував інформацію про цікаві місця у Львові, які туристу обов’язково слід побачити, якщо він вперше у місті Лева.  Площа Ринок  Почніть своє знайомство з Львовом із площі Ринок. Її називають серцем міста. Тут є велика кількість музеїв, пам’яток архітектури та ресторанів.  Після прогулянки...
Суспільство
У рамках спецпроекту «Подорожуй із 032.ua» пропонуємо перелік найцікавіших локацій та пам’яток, які варто побачити, прямуючи зі Львова у Буковель. Манявський Скит Православний чоловічий монастир поблизу села Манява на Франківщині вважається пам’яткою архітектури початку XVII століття. Це місце віддавна також називали «українським Афоном». Колись Скит налічував близько 200 ченців і десятки підпорядкованих монастирів. Сюди також варто приїхати, аби побачити...
Спорт
26 лютого об 11:00 у Львові вперше проведуть Форум ігрових видів спорту, де зберуться усі найкращі команди міста. Як повідомили 032.ua у регіональному відділенні Національного олімпійського комітету України, подія відбудеться на Концерт-Арені «Малевич» (пр Чорновола, 2).  У заході візьмуть участь обласні федерації з ігрових видів спорту, провідні ігрові клуби Львівщини, команди груп підтримки черлідингу, ветерани спорту. Організатори планують підбити підсу...
Екологія
У неділю, 24 лютого о 12:00, на площі Ринок у Львові відбудеться Всеукраїнська антихутряна акція "Знімай хутро назавжди!". Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. За словами організаторів акції, всіх небайдужих просять зібратися біля Ратуші та закликати перехожих відмовитися від "кривавого матеріалу". Учасники події також звернуться до влади з вимогою заборонити хутряні ферми.  Читайте також: 9 собачок і 4 кицьки чекають на добрих господарів у ЛКП “Л...
Інтерв'ю
Наприкінці грудня 2018 року шестеро львів’янок об’єдналися навколо унікального проекту “Hair for share”, щоби допомогти онкохворим діткам, які втратили своє волосся внаслідок хіміотерапії. Журналіст 032.ua поспілкувався з Анастасією Набоковою, однією із організаторів ініціативи “Haire for Share” та дізнався, яким чином в Україні почали виготовляти особливі перуки. У кожного своя історія “Нас шестеро дівчат і в кожного якась своя історія, чому ми захотіли...