Постраждалим на Євромайдані потрібно правильно оформити документи, - Євромайдан SOS

Для отримання соціальної державної допомоги, постраждалим під час подій на Євромайдані потрібно привести свої медичні історії до належного стану. Про це під час спілкування з журналістами зазначила Зоряна Христина, представник львівської філії Євромайдану SOS.

«При оформленні державної допомоги постраждалим виникла потреба у вузькоспеціалізованих спеціалістах та послугах юристів. За статистикою станом на 4 ночі 13 березня за нашими даними 108 загиблих, 10 історій не підтверджених – зафіксовано, що людина померла, але в процесі вияснення, хто саме. Зниклих без вісти – 245 осіб.

Для порівняння можемо привести статистику Міністерства охорони здоров’я станом на 11 березня. Згідно з нею 102 особи загиблих, за медичною допомогою звернулось 1221 особа по Україні, з 795 – госпіталізовано по Україні й 179 – госпіталізовано в Києву.

Згідно з Законом всі ці люди потрапляють під соціальну допомогу від держави. Цю допомогу вони зможуть отримати тільки тоді, коли набудуть статусу. Всім, хто постраждав під час подій на Майдані, обов’язково потрібно буде привести свої медичні історії до належного стану. Для цього потрібно, перш за все, звернутися до міліції для відкриття кримінального провадження. Міліція видає постанову на скерування на судово-медичну експертизу. Тільки після проведення судово-медичної експертизи потерплі мають можливість отримати допомогу.

Для того, щоб підтвердити факт отримання травм саме на Майдані, а не за інших обставин, слід звертатись до міліції. Слідчий в межах своєї компетенції здійснює слідчі дії, за допомогою яких він може в своїй постанові встановити факт, що людина отримала травми саме на Майдані.

Якщо особа перебувала на Майдані або в медичних закладах не під своїм прізвищем, то потрібно звертатись до слідчого і пояснити, де особа перебувала й під чиїм прізвищем, та надати контакти людей, які можуть це підтвердити. Слідчий в межах законної компетенції звертається до тих осіб і за показами двох свідків і виносить постанову про встановлення факту належності медичних документів цій особі. Далі особу скеровують на судово-медичну експертизу, яка дає можливість встановити факт отримання травм.

Люди, які не хочуть звертатись безпосередньо до медичних закладів чи правоохоронних закладів, можуть звернутись до спільноти Євромайдан SOS і спільно з адвокатом все-таки звернутись до міліції для відкриття кримінального провадження», - сказала Зоряна Христина, представник львівської філії Євромайдану SOS.

ПАМ’ЯТКА

ПОСТРАЖДАЛИМ УЧАСНИКАМ МАЙДАНУ

 • 1.            Державна допомога постраждалим учасникам Майдану та членам їх сімей

Відповідно до ЗУ «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», який набрав чинності 28.02.2014,

постраждалим учасникам та членам сімей загиблих учасників масових акцій громадського протесту, які розпочались в Україні з 21 листопада 2013 року встановлено такі види і розміри державної допомоги:

1) допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту;

2) допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту;

3) допомога у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту;

4) допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту;

5) допомога у зв’язку із знищенням або пошкодженням майна учасника масових акцій громадського протесту.

За Законом учасники масових акцій громадського протесту - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, які брали участь у масових акціях громадського протесту;

члени сімей учасників масових акцій громадського протесту - особи, які перебувають у шлюбі; проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою; їхні діти; особи, які перебувають під опікою чи піклуванням; є родичами прямої або непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.

Порядок призначення і виплати державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей і перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону.

З питань призначення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей необхідно звертатись до органу соціального захисту за місцем реєстрації

Для львів’ян:

Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради – адреса: м. Львів, вул. Галицька,21,  

 Контактна особа – начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат –  Дронь Леся Богданівна, тел. 235 48 85, тел./факс.: 235 49 82

 • 2.            Як встановлюється інвалідність

Інвалідність визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи (МСЕК), яка встановлює ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню ефективних заходів щодо профілактики інвалідності, реабілітації інвалідів, пристосування їх до суспільного життя.

Цій експертизі підлягають особи, які втратили здоров’я внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежує їх життєдіяльність, а також особи, які за чинним законодавством мають право на соціальну допомогу, компенсацію втраченого заробітку або звільнення від виконання відповідних обов’язків тощо.

Огляд громадян у МСЕК проводиться за місцем проживання або лікування за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

МСЕК видають особам, визнаним інвалідами, довідки МСЕК та індивідуальні реабілітаційні програми і в триденний строк надсилають копії цих документів управлінню праці та соціального захисту населення та відповідному відділу, управлінню міської, районної у місті ради, на території якого проживає інвалід, для призначення відповідних соціальних допомог тощо.

Рішення МСЕК може бути оскаржене до суду в установленому порядку.

 • 3.            Реєстрація, перереєстрація безробітних, облік осіб, які шукають роботу.

У разі необхідності постраждалі особи які не працюють, з метою отримання ними соціальних послуг можуть зареєструватись у територіальному органі Державної служби зайнятості за місцем проживання чи перебування.

Реєстрація проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

 • Розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

ЄВРОМАЙДАН SOS ЛЬВІВ:

Комітет Майдану Львівщини та Громадська Комісія

для подальшого звернення до українських та міжнародних правоохоронних і судових органів збирає на умовах конфіденційності інформацію щодо фактів порушення прав людини, здійснення насильства, катувань та вбивств підчас проведення мирних акцій протесту в місті Києві

 • Якщо Ви постраждали або Ваші родичі загинули підчас участі в мирних акціях протесту
 • Якщо Ви стали свідком вчинення злочинів відносно інших осіб підчас участі в мирних акціях протесту
 • Якщо у Вас наявна будь-яка інформація або докази щодо зазначених подій

Звертайтесь на телефони гарячої лінії

063 – 90 – 33 – 155, 093 – 43 – 66 – 593

Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - м. Львів, вул. Мендєлєєва, 8. тел. 276-13-55, телефон Довіри цілодобово безкоштовно 15-58

Надає постраждалим на Майдані:

 • інформаційну підтримку щодо лікування, соціального захисту, юридичних питань;
 • психологічну підтримку та реабілітацію;
 • юридичну допомогу щодо відновлення втрачених документів (паспорта):
 • надає довідкову інформацію щодо оформлення паспорта замість втраченого;
 • надає консультацію щодо порядку відновлення втраченого паспорта;
 • здійснює, у разі потреби, супроводження осіб у територіальний підрозділ Державної міграційної служби України з метою сприяння в оформленні паспорта;
 • предтавляє, у разі згоди особи, її інтереси в установах, організаціях та підприємствах з метою захисту прав та свобод.
 • сприяння у наданні якісного медичного обслуговування;
 • відновлення втрачених зв’язків з родиною;
 • встановлення контакту з координаторами Майдану;
 • сприяння в наданні матеріальної допомоги;
 • сприяння в реабілітації інвалідів;
 • допомога в оформленні інвалідності та інших видів пільг, в реабілітації інвалідів;
 • залучення до груп взаємопідтримки;

Довідка

Для оформлення паспорта замість утраченого або викраденого особа подає:

заяву про втрату або викрадення паспорта;

заяву;

дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;

платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або копію документа про звільнення від сплати державного мита;

документи, на підставі яких у паспорті проставляються відмітки (свідоцтво про народження дитини – якщо є діти, наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон);

копію постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за заявою особи до органів внутрішніх справ про викрадення паспорта (пред’являє за наявності).

Євромайдан
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9094 "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо визначення прізвища дитини". Як розповіли кореспонденту 032.ua в Головному територіальному управлінні юстиції Львівщини, новий закон має стосуватися насамперед тих діток, які народжуються поза шлюбом або у сім'ях, де не змінювали прізвища при укладенні шлюбу. Станом на нині, стаття 145 Сімейного кодексу України визначає, що прізвище дитини визна...
Транспорт
032.ua пропонує актуальну інформацію про курсування нічних автобусів у Львові, вартість проїзду та графіки руху. Фото:portal.lviv.ua Попит Як розповів у коментарі для 032.ua керівник комунального АТП-1 Орест Хамула, найбільшою популярністю серед пасажирів користується маршрут №4Н, який курсує на Сихів. «В середньому автобуси на цьому маршруті перевозять понад 600 пасажирів в місяць. Маршрутами №3Н та №7Н, які курсують на вулиці Стрийську та Наукову, у сере...
Влада
У Львові разом із рештою України успішно стартував черговий навчальний рік, а разом із ним і батьківські збори, де постійно збирають гроші: на нові парти, на ремонт класу, на додаткові заняття. Що потрібно знати батькам та як захистити себе і дитину від шкільних поборів, розповіли кореспонденту 032.ua у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області. Очільник Львівської юстиції Тарас Грень наголосив, що здавати гроші на розвиток школи та...
Аналітика
У межах Європейського тижня мобільності у Львові відбулася спеціальна серія Urban Cafe, присвячена темі сталої мобільності (пересування) у містах. Кореспондент 032.ua побував на лекції Павла Сирватки з ЛКП “Львівавтодор” про транспортні стратегії Львова та дізнався, що планували зробити за останні 25 років у місті й що вдалось реалізувати із задуманого, а які ідеї були повним провалом. Нижче пропонуємо ознайомитись із основними тезами лекції. Транспортна і...
Бізнес
За два роки до Львівської міськради надійшло понад 20 звернень від чотирьох різних компаній. Бенефіціарним власником усіх є одна і та ж людина - відомий в Україні бізнесмен. Звернення стосуються зміни цільового призначення земельних ділянок на території двох садівничих кооперативів, що розташовані на вулиці М. Пимоненка - вул. Пасічній. Компанії хочуть, щоб певні земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території садівничих кооперативів "Світ...
Суспільство
Через аварійні ремонтні роботи у Сихівському районі тимчасово зупинено подачу гарячої води. Про це повідомляє прес-служба мерії, передає 032.ua. Читайте також: У Львові після сутичок поблизу цирку з ножовими пораненнями госпіталізували 4 людей Як повідомили у ЛМКП «Львівтеплоенерго», до будинків у Сихівському районі зупинено подачу гарячої води через аварійні роботи на тепловій мережі. Завершити роботи і відновити подачу гарячого водопостачання планують сь...
Суспільство
Учень львівської школи № 28 Ярема-Лука Єлейко переміг у фіналі міжнародного конкурсу молодіжних дебатів. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Фото: ЛМР Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто Jugend debattiert international або Міжнародні молодіжні дебати — конкурс серед країн Центральної та Східної Європи. Цей проект  курують Goethe-Institut, Фонд «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє», благодійн...
Кримінал
Дрогобицька прокуратура завершила досудове розслідування за фактом вбивства 35-річного місцевого мешканця його 13-річною дочкою. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: На залізничній станції "Персенківка" у Львові знайшли тіло жінки Інцидент трапився 7 липня цього року у будинку, де він проживав разом із дружиною та дітьми. Встановлено, що під час раптового конфлікту, 13-річна дитина завдала власному батькові...
Суспільство
21-го вересня на сайті Єдиної системи місцевих петицій з'явилося прохання від мешканця Львова встановити світлофор на перехресті Липова Алея - Стуса. Про це повідомляє 032.ua. Фото: Wikimapia Львів'янин пропонує встановити світлофори на перехресті Липова Алея - Стуса та відкрити проїзд за світлом світлофорів в напрямку з Липової Алеї вліво вверх по пр. Червоної Калини та в напрямку Нового Львова. "Ідею з влаштуванням розвороту за трамвайною зупинкою "Стаді...