Україна під ударом - 032.ua

Україна під ударом

От скажи мені , американець , в чому сила? Хіба в грошах ? Я от думаю , що сила в правді . У кого правда , той і сильніше . Ось ти обдурив когось , грошей нажив . І чого , ти сильніший став ? Ні, не став. Тому що правди за тобою немає , а той , кого обдурив , за ним правда . Значить , він сильніший .

З кінофільму «Брат- 2 »


Якщо підтримуєш тоталітарні методи , то настане момент , коли вони будуть використані не за тебе , а проти тебе .

Джордж Оруелл


Маски скинуті , пристойності міжнародного права відкинуті за непотрібністю , а давно написаний сценарій анексії Криму президент Росії Володимир Путін грубо поспіхом переписує на ходу. Від України намагаються відрізати тупим кухонним ножем без анестезії частину її території, не переймаючись при цьому , чи хоче цього по- справжньому сам народ Криму .
Адже якби автори «референдуму» були впевнені в його успіху , то не виставляли б себе на посміховисько перед усім цивілізованим світом , змушуючи Верховну раду Криму приймати рішення під дулами російського спецназу , без кворуму , з порушенням всіх існуючих парламентських процедур. І добре б , що це дійсно відповідало б бажанням переважної більшості всього кримського народу , який настільки «намучився» у складі України , що потерпіти ще навіть кілька тижнів не готовий. При тому , що нові українські власті заявили , що готові надати півострову найширшу автономію.

Чим небезпечна для кримчан військова інтервенція перед початком курортного сезону , вже зараз прекрасно розуміють і самі жителі півострова.

Про те , що Путін планує «расчлєнєнку» України , бажаючи прихопити при нагоді не тільки Крим , але , якщо « пощастить » , і південний схід , щоб створити єдину сферу російського впливу від Харкова до Криму і від Луганська до Одеси і Придністров'я , аналітики попереджали давно.
Правда , деякі експерти не вірили , що президент Росії одним махом переверне всю міжнародну договірну систему , в якій принцип визнання непорушності існуючих європейських кордонів є наріжним каменем.

 Але всі міжнародні зобов'язання щодо України , підписані Росією , починаючи з 1992 року , для Володимира Путіна відразу перетворилися на нічого незначущий папірець. Володар Росії , перебуваючи на гребені всенародної любові після проведеної Олімпіади в Сочі , напевно , забув, що серед сусідів Росії не тільки Україна , Казахстан і Білорусь , але і могутній Китай , а кількість «кітаємовного» населення на Далекому Сході стрімко зростає. Немає сумнівів , що те , що робить сьогодні Путін , бумерангом повернеться російському народу . Коли-небудь росіянам буде соромно , що вони так непристойно раділи своїй величі , вирізаючи в українських «братів» з тіла заповітні шматки.

Ну , як це не парадоксально , неприкрита і явна загроза інтервенції , швидше , згуртувала українське суспільство і змусила глибше вдивитися в себе. Причому , в незалежності від національності , віросповідання та рідної мови відчути приналежність до чогось більш важливого , ніж просто територія. І оцінити по- новому те , що ми поки що маємо , як громадяни України .

IMG_1640_новый размер

І звідси трохи несподівані , але щиріі, на диво, численні мітинги в Донецьку , Харкові , Одесі на підтримку єдиної і цілісної України.

Історія повторюється
Сценарій , який сьогодні реалізується в Україні , до болю схожий на історію, яка сталася в 1938 році в Чехословаччині , а в результаті закінчилася Другою світовою війною. Нагадаю тільки голий фактаж.

Мюнхен


У 1938 році в Чехословаччині проживало 14 млн осіб, з них 3,5 млн етнічних німців , які компактно проживають в Судетської області. Судетські німці становили близько 90 % населення регіону. Німці вважали , що вони знаходяться під гнітом слов'янського населення Чехословаччини , і вони вимагали возз'єднання з Німеччиною. Виразником цих настроїв був глава націонал- сепаратистської Судетсько - німецької партії К. Генлейн.

Уряд прийняв ряд заходів щодо забезпечення представництва судетських німців у Національних зборах , місцевого самоврядування , освіти рідною мовою , проте напруженість зняти не вдалося. Спираючись на ці заяви , Гітлер у лютому 1938 звернувся до рейхстагу із закликом «звернути увагу на жахливі умови життя німецьких побратимів у Чехословаччині .
У Судетах активізують прогерманскую пропаганду , висувають вимогу про проведення референдуму з приєднання Судетських земель до Німеччини та на 22 травня, - день муніципальних виборів , - готують путч , з тим , щоб перетворити ці вибори на плебісцит . Одночасно проводилося висування вермахту до чехословацького кордону . Це спровокувало першу Судетский кризу. У Чехословаччині пройшла часткова мобілізація , війська були введені в Судети і зайняли прикордонні укріплення. Водночас про підтримку Чехословаччини заявили СРСР і Франція (на виконання радянсько -французького договору від 2 травня 1935 і радянсько - чехословацького договору від 16 травня 1935 року) .
Протест з приводу силового розв'язання кризи заявила навіть союзниця Німеччини Італія . Спроба відторгнути Судети , спираючись на сепаратистський рух судетських німців , на цей раз не вдалася.

Але на початку вересня в Судетах спалахує німецький заколот , і уряд Чехословаччини вводить в населені німцями райони війська , оголошуючи там військовий стан. Генлейн висуває вимогу скасування воєнного стану в Судетах , виведення чехословацьких військ і передачі функції охорони порядку місцевим органам .
28 вересня прем'єр -міністр Англії Чемберлен запевнив Гітлера , що він може отримати все «без війни і без зволікання».

О першій годині ночі 30 вересня 1938 Чемберлен , Даладьє , Муссоліні і Гітлер підписали Мюнхенську угоду , за якою Німеччина окупувала Судетську область» .

Мюнхен


Гордий Чемберлен , повернувшись , заявив англійцям «Я привіз вам мир» , а мудрий Вінстон Черчиль , що став скоро прем'єром , пророчо зазначив: «Англії був запропонований вибір між війною і безчестям . Вона вибрала безчестя і отримає війну ».
Незабаром Німеччина окупувала і решту Чехії.
Ну , а далі 1 вересня 1939 почалася Друга світова війна , яка 22 червня 1941 продовжилася нападом Німеччини на Радянський Союз .

Ви вважаєте , що аналогії з Чехословаччиною притягнуті за вуха ? Процитую тепер прес -службу Кремля , яка описує телефонну розмову Володимира Путіна з Бараком Обамою. «Володимир Путін , зокрема , відзначив , що прийшло в результаті антиконституційного перевороту , що не володіє загальнонаціональним мандатом нинішнє українське керівництво нав'язує східним та південно - східним регіонам та Криму абсолютно нелегітимні рішення . Росія не може ігнорувати звернені до неї в цьому зв'язку заклики про допомогу і діє адекватно , в повній відповідності з нормами міжнародного права».

А ось заява голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко: "Ми не можемо залишити росіян, коли є хвиля протестів в Україні » , підкресливши , що вони викликані діями самопроголошених влади , і існує загроза їхній безпеці . « Ніякі санкції не зможуть змусити нас змінити свою позицію , змусити відмовитися від історичної місії - захисту російського світу" , - слова Матвієнко.

На південному сході з'явилися вже свої місцеві Генлейноми. Так , керівника рекламного агентства « Патисон » Павла Губарева 1 березня на мітингу в Донецьку оголосили «народним губернатором» . Після цього Павло Губарєв зажадав від депутатів Донецької міськради та облради проведення референдуму , в який потрібно включити питання про федералізацію області і навіть про приєднання до Росії .

Прихильники Губарєва легко без опору міліції зайняли місцеву облдержадмністрацію і підняли над нею російський державний прапор . Після цього новоявлений губернатор відправив своїх прихильників на погром мітингу , в якому кілька тисяч чоловік посміли заявити , що вони за єдину і неподільну Україну . Тільки після того , як новий донецький губернатор Сергій Тарута зажадав у Києва негайної зміни керівництва обласних СБУ та міліції , Павло Губарєв був заарештований. Російські телеканали охоче брали інтерв'ю у Павла Губарева і називали його без жодних лапок законним губернатором Донецької області.

Герої української армії , або «Росіяни не здаються»

Якщо ми будемо порівнювати військові потенціали Росії і України, то шансів у злиденній, розкраденої української армії протистояти армії північного сусіда, що значно перевершує за кількістю та озброєнню,  немає ні найменших .

Але не тільки силою перемагають у війнах , але й моральним духом , почуттям власної гідності і впевненістю у правоті своєї справи. Та сила духу , хоробрість і вірність присязі , яку продемонстрували українські військові в Криму , здивувала навіть росіян.
Ось кілька прикладів.

 Командир корвета ВМС України "Тернопіль" капітан 3 рангу Максим Ємельяненко викликав приступ шоку і отетеріння особисто у командувача ЧФ РФ віце -адмірала Олександра Витко . На вимоги російського командувача негайно здаватися російським військам , командир корвета Ємельяненко відповів: "Росіяни не здаються! "
На це здивований російський адмірал перепитав , чи є Ємельяненко росіянином. Український командир підтвердив , що хоча у нього і українське прізвище , за національністю він є руський. Втім , як і частина екіпажу українського корабля. Однак оскільки він приймав присягу на вірність народу України , то змінювати їй , як і його підлеглі , не має наміру.
Кілька людей підтвердили: після слів Ємельяненко командувач ЧФ РФ кинув своїм підлеглим з : "Вчіться , як треба служити за честь і совість! "

А ось як українські військові , «озброєні» тільки прапором України , відбили у російських загарбників аеродром.

Колона військовослужбовців севастопольської бригади тактичної авіації під українським державним прапором , своїм бойовим прапором , строєм підійшла до КПП. Російські військові , які блокували аеродром "Бельбек" , стріляли вгору попереджувальними пострілами , але колона не зупинилася

Не піддався на обіцянки і штаб ВМС України .

Українські військові не допустили вивезення зброї з військової частини .

Те , як поводяться українські військові в Криму , демонструє , що варіант 1938 року народження, як з Чехословаччиною , з Україною в 21 столітті не пройде. Сьогодні ми ближче до варіанту фінської війни 1939 року, коли маленький , але гордий народ не дозволив Сталіну захопити країну , і в підсумку Фінляндія відстояла незалежність. Тільки коштувало це життя понад 200 тисяч солдатів з двох сторін.

 
Чи впаде республіка духу під ударами імперії сили?

Для багатьох в Україні свобода - поняття відсторонене , набагато менш значуще , ніж розмір , зарплати або пенсії. Але навіть ці люди за 22 роки звикли до того , що вони можуть критикувати будь-якого президента , губернатора , депутата , збиратися на мирні мітинги демонстрації , тільки повідомляючи місцеву владу про свої наміри. Вони можуть цим не користуватися , але вони твердо знають , що це їх законне право. Вони ще не знають , що за коментар в соціальній мережі в сусідній північній країні можна потрапити за грати. Що рішення в парламенті про вторгнення в братську країну можуть прийматися одноголосно. А за невподобане в Кремлі опитування ретранслятори можуть відключити від мовлення популярний телеканал.

Свобода - вона як повітря , коли ми нею дихаємо повними грудьми , ми не помічаємо цього , а коли в повітрі з'являються отруйні випари , ми починаємо задихатися , кашляти і думати , як рятувати екологію .

Коли в Москві на антивоєнний мітинг на підтримку України на Манежній площі вийшли демонстранти з антипутінськими плакатами , їм вдалося постояти всього кілька секунд перед тим , як міліція запакувала їх в автозак.
Можна, звичайно , ходити і в протигазі , і змиритися з тим , що повітря на вулиці трошки отруєне , але вдома , прийшовши на кухню , можна зняти його і сказати все , що думаєш.
А на питання сина , чому так сталося, що правду ми говоримо тільки на кухні , ви відповісте : «Розумієш , синку , колись сусіди вирішили захистити нас від« бандерівців » ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
З 22 по 24 лютого у Львові та області Про це повідомляє  Читайте також: Читайте також: Як у Львові курсують нічні маршрутки, - ГРАФІК Нагадаємо,
Суспільство
Наступного тижня у 40 школах Львова, де навчається найбільше невакцинованих дітей, планують провести додаткові батьківські збори. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові просять допомогти розшукати зниклу безвісти 44-річну жінку, - ФОТО За інформацією управління охорони здоров’я ЛМР, у школах Львова близько 13 тисяч дітей мають або одне щеплення від кору, або не мають його зовсім. Щоб зупинити вірус кору, батькам роздал...
Суспільство
032.ua дізнавався, чи не подорожчав проїзд у нічних автобусах Львова через підняття вартості проїзду у громадському автотранспорті до 7 гривень, та їх актуальний розклад руху. Як зазначили у коментарі для 032.ua у прес-службі міської ради з посиланням на комунальне АТП-1 (обслуговує нічні рейси), як і раніше, проїзд у нічних маршрутках Львова коштує 8 гривень. Як також уточнили в АТП, рішення про зміну тарифів у нічному громадському автотранспорті може при...
Пригоди
У Львові розшукують зниклу три дні тому 44-річну Наталію Пелех.  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник ГО "Варта-1" та депутат ЛМР Ігор Зінкевич.  Читайте також: У Львові підліток розмалював фарбою сітілайти з рекламою одного з кандидатів у президенти "Галицький ВП ГУНП у Львівській області розшукує безвісти зниклу Пелех Наталію Миколаївну, яка 18 лютого вийшла з місця своєї роботи за адресою пр. Шевченка Львові та досі не повернулась додо...
Суспільство
Львівська митниця встановила новий рекорд із розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації.  Про це повідомила прес-служба ДФС Львівщини на офіційній сторінці відомства у Facebook.  Читайте також: У Львові підліток розмалював фарбою сітілайти з рекламою одного з кандидатів у президенти "В останні дні значно збільшилась кількість охочих оформити легкові транспортні засоби із застосуванням коефіцієнта 0,5 з оподаткування акцизним податком. Лише впродовж ос...
Суспільство
Загалом у березні українці матимуть 11 вихідних та відпочиватимуть впродовж трьох днів поспіль.  Про це повідомляє 032.ua. Оскільки 8 березня (Міжнародний жіночий день) у 2019 році випадає на п'ятницю, українці матимуть три вихідні дні поспіль - 8, 9 та 10 березня.  Читайте також: Як у Львові курсують нічні маршрутки, - ГРАФІК Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок перенесення робочих днів на свята у 2019 році Згідно з рішенням уряду, робот...
Суспільство
Сьогодні, 21-го лютого, через проведення гідравлічних випробувань бойлера гарячого водопостачання у ЦТП № 8 (вул. Хоткевича, 14а) тимчасово без гарячої води 20 будинків у Сихівському районі. Про це інформує  ЛМКП «Львівтеплоенерго».  Читайте також: У Львові підліток розмалював фарбою сітілайти з рекламою одного з кандидатів у президенти Зокрема, призупинено подачу гарячої води до будинків на вул. Хоткевича, 6, 10, 12, 14, 16, 16а, 18, 20, 22, 24, 28, 30, 3...
Пригоди
Вчора, 20-го лютого, близько 20:50 на вулиці Шота Руставелі у Львові екіпаж Управління патрульної поліції у Львівській області виявив хлопця, котрий розмальовував фарбою сітілайти із зображенням одного з кандидатів на посаду президента України. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua.  Читайте також: На трасі «Львів-Шегині» внаслідок зіткнення з туристичним автобусом загинув водій легковика, - ФОТО Поліцейські доставили пі...
Пригоди
Сьогодні, 21 лютого, близько третьої ночі на автодорозі «Львів-Шегині» в одному з сіл Городоцького району сталася смертельна аварія.  Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: На Львівщині судитимуть 21-річну дівчину, яка напідпитку зарізала свого співмешканця Як попередньо встановили правоохоронці, зіткнулись автобус, який здійснював міжнародні пасажирські перевезення, за кермом якого перебував 46-річний киянин...