Україна під ударом

От скажи мені , американець , в чому сила? Хіба в грошах ? Я от думаю , що сила в правді . У кого правда , той і сильніше . Ось ти обдурив когось , грошей нажив . І чого , ти сильніший став ? Ні, не став. Тому що правди за тобою немає , а той , кого обдурив , за ним правда . Значить , він сильніший .

З кінофільму «Брат- 2 »


Якщо підтримуєш тоталітарні методи , то настане момент , коли вони будуть використані не за тебе , а проти тебе .

Джордж Оруелл


Маски скинуті , пристойності міжнародного права відкинуті за непотрібністю , а давно написаний сценарій анексії Криму президент Росії Володимир Путін грубо поспіхом переписує на ходу. Від України намагаються відрізати тупим кухонним ножем без анестезії частину її території, не переймаючись при цьому , чи хоче цього по- справжньому сам народ Криму .
Адже якби автори «референдуму» були впевнені в його успіху , то не виставляли б себе на посміховисько перед усім цивілізованим світом , змушуючи Верховну раду Криму приймати рішення під дулами російського спецназу , без кворуму , з порушенням всіх існуючих парламентських процедур. І добре б , що це дійсно відповідало б бажанням переважної більшості всього кримського народу , який настільки «намучився» у складі України , що потерпіти ще навіть кілька тижнів не готовий. При тому , що нові українські власті заявили , що готові надати півострову найширшу автономію.

Чим небезпечна для кримчан військова інтервенція перед початком курортного сезону , вже зараз прекрасно розуміють і самі жителі півострова.

Про те , що Путін планує «расчлєнєнку» України , бажаючи прихопити при нагоді не тільки Крим , але , якщо « пощастить » , і південний схід , щоб створити єдину сферу російського впливу від Харкова до Криму і від Луганська до Одеси і Придністров'я , аналітики попереджали давно.
Правда , деякі експерти не вірили , що президент Росії одним махом переверне всю міжнародну договірну систему , в якій принцип визнання непорушності існуючих європейських кордонів є наріжним каменем.

 Але всі міжнародні зобов'язання щодо України , підписані Росією , починаючи з 1992 року , для Володимира Путіна відразу перетворилися на нічого незначущий папірець. Володар Росії , перебуваючи на гребені всенародної любові після проведеної Олімпіади в Сочі , напевно , забув, що серед сусідів Росії не тільки Україна , Казахстан і Білорусь , але і могутній Китай , а кількість «кітаємовного» населення на Далекому Сході стрімко зростає. Немає сумнівів , що те , що робить сьогодні Путін , бумерангом повернеться російському народу . Коли-небудь росіянам буде соромно , що вони так непристойно раділи своїй величі , вирізаючи в українських «братів» з тіла заповітні шматки.

Ну , як це не парадоксально , неприкрита і явна загроза інтервенції , швидше , згуртувала українське суспільство і змусила глибше вдивитися в себе. Причому , в незалежності від національності , віросповідання та рідної мови відчути приналежність до чогось більш важливого , ніж просто територія. І оцінити по- новому те , що ми поки що маємо , як громадяни України .

IMG_1640_новый размер

І звідси трохи несподівані , але щиріі, на диво, численні мітинги в Донецьку , Харкові , Одесі на підтримку єдиної і цілісної України.

Історія повторюється
Сценарій , який сьогодні реалізується в Україні , до болю схожий на історію, яка сталася в 1938 році в Чехословаччині , а в результаті закінчилася Другою світовою війною. Нагадаю тільки голий фактаж.

Мюнхен


У 1938 році в Чехословаччині проживало 14 млн осіб, з них 3,5 млн етнічних німців , які компактно проживають в Судетської області. Судетські німці становили близько 90 % населення регіону. Німці вважали , що вони знаходяться під гнітом слов'янського населення Чехословаччини , і вони вимагали возз'єднання з Німеччиною. Виразником цих настроїв був глава націонал- сепаратистської Судетсько - німецької партії К. Генлейн.

Уряд прийняв ряд заходів щодо забезпечення представництва судетських німців у Національних зборах , місцевого самоврядування , освіти рідною мовою , проте напруженість зняти не вдалося. Спираючись на ці заяви , Гітлер у лютому 1938 звернувся до рейхстагу із закликом «звернути увагу на жахливі умови життя німецьких побратимів у Чехословаччині .
У Судетах активізують прогерманскую пропаганду , висувають вимогу про проведення референдуму з приєднання Судетських земель до Німеччини та на 22 травня, - день муніципальних виборів , - готують путч , з тим , щоб перетворити ці вибори на плебісцит . Одночасно проводилося висування вермахту до чехословацького кордону . Це спровокувало першу Судетский кризу. У Чехословаччині пройшла часткова мобілізація , війська були введені в Судети і зайняли прикордонні укріплення. Водночас про підтримку Чехословаччини заявили СРСР і Франція (на виконання радянсько -французького договору від 2 травня 1935 і радянсько - чехословацького договору від 16 травня 1935 року) .
Протест з приводу силового розв'язання кризи заявила навіть союзниця Німеччини Італія . Спроба відторгнути Судети , спираючись на сепаратистський рух судетських німців , на цей раз не вдалася.

Але на початку вересня в Судетах спалахує німецький заколот , і уряд Чехословаччини вводить в населені німцями райони війська , оголошуючи там військовий стан. Генлейн висуває вимогу скасування воєнного стану в Судетах , виведення чехословацьких військ і передачі функції охорони порядку місцевим органам .
28 вересня прем'єр -міністр Англії Чемберлен запевнив Гітлера , що він може отримати все «без війни і без зволікання».

О першій годині ночі 30 вересня 1938 Чемберлен , Даладьє , Муссоліні і Гітлер підписали Мюнхенську угоду , за якою Німеччина окупувала Судетську область» .

Мюнхен


Гордий Чемберлен , повернувшись , заявив англійцям «Я привіз вам мир» , а мудрий Вінстон Черчиль , що став скоро прем'єром , пророчо зазначив: «Англії був запропонований вибір між війною і безчестям . Вона вибрала безчестя і отримає війну ».
Незабаром Німеччина окупувала і решту Чехії.
Ну , а далі 1 вересня 1939 почалася Друга світова війна , яка 22 червня 1941 продовжилася нападом Німеччини на Радянський Союз .

Ви вважаєте , що аналогії з Чехословаччиною притягнуті за вуха ? Процитую тепер прес -службу Кремля , яка описує телефонну розмову Володимира Путіна з Бараком Обамою. «Володимир Путін , зокрема , відзначив , що прийшло в результаті антиконституційного перевороту , що не володіє загальнонаціональним мандатом нинішнє українське керівництво нав'язує східним та південно - східним регіонам та Криму абсолютно нелегітимні рішення . Росія не може ігнорувати звернені до неї в цьому зв'язку заклики про допомогу і діє адекватно , в повній відповідності з нормами міжнародного права».

А ось заява голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко: "Ми не можемо залишити росіян, коли є хвиля протестів в Україні » , підкресливши , що вони викликані діями самопроголошених влади , і існує загроза їхній безпеці . « Ніякі санкції не зможуть змусити нас змінити свою позицію , змусити відмовитися від історичної місії - захисту російського світу" , - слова Матвієнко.

На південному сході з'явилися вже свої місцеві Генлейноми. Так , керівника рекламного агентства « Патисон » Павла Губарева 1 березня на мітингу в Донецьку оголосили «народним губернатором» . Після цього Павло Губарєв зажадав від депутатів Донецької міськради та облради проведення референдуму , в який потрібно включити питання про федералізацію області і навіть про приєднання до Росії .

Прихильники Губарєва легко без опору міліції зайняли місцеву облдержадмністрацію і підняли над нею російський державний прапор . Після цього новоявлений губернатор відправив своїх прихильників на погром мітингу , в якому кілька тисяч чоловік посміли заявити , що вони за єдину і неподільну Україну . Тільки після того , як новий донецький губернатор Сергій Тарута зажадав у Києва негайної зміни керівництва обласних СБУ та міліції , Павло Губарєв був заарештований. Російські телеканали охоче брали інтерв'ю у Павла Губарева і називали його без жодних лапок законним губернатором Донецької області.

Герої української армії , або «Росіяни не здаються»

Якщо ми будемо порівнювати військові потенціали Росії і України, то шансів у злиденній, розкраденої української армії протистояти армії північного сусіда, що значно перевершує за кількістю та озброєнню,  немає ні найменших .

Але не тільки силою перемагають у війнах , але й моральним духом , почуттям власної гідності і впевненістю у правоті своєї справи. Та сила духу , хоробрість і вірність присязі , яку продемонстрували українські військові в Криму , здивувала навіть росіян.
Ось кілька прикладів.

 Командир корвета ВМС України "Тернопіль" капітан 3 рангу Максим Ємельяненко викликав приступ шоку і отетеріння особисто у командувача ЧФ РФ віце -адмірала Олександра Витко . На вимоги російського командувача негайно здаватися російським військам , командир корвета Ємельяненко відповів: "Росіяни не здаються! "
На це здивований російський адмірал перепитав , чи є Ємельяненко росіянином. Український командир підтвердив , що хоча у нього і українське прізвище , за національністю він є руський. Втім , як і частина екіпажу українського корабля. Однак оскільки він приймав присягу на вірність народу України , то змінювати їй , як і його підлеглі , не має наміру.
Кілька людей підтвердили: після слів Ємельяненко командувач ЧФ РФ кинув своїм підлеглим з : "Вчіться , як треба служити за честь і совість! "

А ось як українські військові , «озброєні» тільки прапором України , відбили у російських загарбників аеродром.

Колона військовослужбовців севастопольської бригади тактичної авіації під українським державним прапором , своїм бойовим прапором , строєм підійшла до КПП. Російські військові , які блокували аеродром "Бельбек" , стріляли вгору попереджувальними пострілами , але колона не зупинилася

Не піддався на обіцянки і штаб ВМС України .

Українські військові не допустили вивезення зброї з військової частини .

Те , як поводяться українські військові в Криму , демонструє , що варіант 1938 року народження, як з Чехословаччиною , з Україною в 21 столітті не пройде. Сьогодні ми ближче до варіанту фінської війни 1939 року, коли маленький , але гордий народ не дозволив Сталіну захопити країну , і в підсумку Фінляндія відстояла незалежність. Тільки коштувало це життя понад 200 тисяч солдатів з двох сторін.

 
Чи впаде республіка духу під ударами імперії сили?

Для багатьох в Україні свобода - поняття відсторонене , набагато менш значуще , ніж розмір , зарплати або пенсії. Але навіть ці люди за 22 роки звикли до того , що вони можуть критикувати будь-якого президента , губернатора , депутата , збиратися на мирні мітинги демонстрації , тільки повідомляючи місцеву владу про свої наміри. Вони можуть цим не користуватися , але вони твердо знають , що це їх законне право. Вони ще не знають , що за коментар в соціальній мережі в сусідній північній країні можна потрапити за грати. Що рішення в парламенті про вторгнення в братську країну можуть прийматися одноголосно. А за невподобане в Кремлі опитування ретранслятори можуть відключити від мовлення популярний телеканал.

Свобода - вона як повітря , коли ми нею дихаємо повними грудьми , ми не помічаємо цього , а коли в повітрі з'являються отруйні випари , ми починаємо задихатися , кашляти і думати , як рятувати екологію .

Коли в Москві на антивоєнний мітинг на підтримку України на Манежній площі вийшли демонстранти з антипутінськими плакатами , їм вдалося постояти всього кілька секунд перед тим , як міліція запакувала їх в автозак.
Можна, звичайно , ходити і в протигазі , і змиритися з тим , що повітря на вулиці трошки отруєне , але вдома , прийшовши на кухню , можна зняти його і сказати все , що думаєш.
А на питання сина , чому так сталося, що правду ми говоримо тільки на кухні , ви відповісте : «Розумієш , синку , колись сусіди вирішили захистити нас від« бандерівців » ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Небезпечний для водіїв розворот на вулиці Стуса перенесуть за трамвайну зупинку. Як розповів у коментарі для 032.ua спеціаліст управління транспорту Львівської міської ради Костянтин Баранюк, перенесення розвороту ініціювали у "Львівелектротрансі".  "Комісія з безпеки дорожнього руху прийняла таке рішення, оскільки зараз автомобілі, які виїжджають з Липової Алеї, одразу розвертаються на вулиці Стуса, чим провокують затримку не лише трамваїв, а й інших авті...
Суспільство
У суботу через святкування 3-го дня народження ТРЦ «Forum Lviv» у місті перекриють вулицю та внесуть зміни у рух громадського транспорту. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: Які книги обрали найкращими на ювілейному Форумі видавців у Львові. Перелік Відтак, завтра, 22 вересня, на час проведення концерту, з 17:00 до 22:00, буде перекрито рух транспорту на вул. П. Куліша (на правій смузі ділянки дороги від перехрестя вул. П....
Культура
032.ua традиційно у п'ятницю підготував добірку найцікавіших подій, які можна відвідати на вихідних. Цього тижня вихідні і справді будуть дуже насиченими. У місті триває 25 Book forum, а ще відбудеться чимало концертів.  Щоб ви нічого не пропустили, ми підготували для вас огляд про те, де і коли у Львові відбудуються цікаві події на вихідних і скільки треба заплатити за вхід на них.  25 Book forum До неділі у Львові триватиме 25 Book forum. Якщо ви не вст...
Суспільство
У межах Європейського тижня мобільності у Львові відбулася спеціальна серія Urban Cafe, присвячена темі сталої мобільності (пересування) у містах. Кореспондент 032.ua побував на лекції про дослідження розвитку мобільності у містах Європи та занотував основні тези. Східна Європа і, зокрема, Україна зараз стикається з тими самими транспортними проблемами, які мала Західна Європа декількома роками раніше. Відтак, львів’янам запропонували ознайомитися з резуль...
Новини компаній
Кращі студенти українських транспортних і залізничних вузів відвідали провідну галузеву виставку світу InnoTrans 2018 у Німеччині. Поїздка була організована благодійним Фондом Бориса Колеснікова в рамках проекту «Залізничник», який він реалізує для творчої та активної молоді. Проект тривав півроку, в ньому взяли участь близько тисячі конкурсантів. Після кількох етапів відбору журі визначило 70 переможців, в тому числі з навчальних закладів Львова. Фонд зао...
Суспільство
Сьогодні у Львові стартувала найочікуваніша книжкова подія року. Ювілейний 25-й Book Forum змінив назву та запрошує поринути у атмосферу читання й книжкової ейфорії. 032.ua зібрав для читачів усе найцікавіше. Читайте також: ТЕСТ: наскільки ти (не)залежний від телебачення Вартість Ціни на абонементи на цьогорічний форум стартують від 15 грн для студентів та від 35 грн за один день. Для дітей дошкільного віку та школярів до 16 років вхід на 25–й Book Forum б...
Пригоди
Вчора, 20 вересня, в с. Корноловичі Самбірського район у ріці Дністер місцеві мешканці знайшли тіло загиблого чоловіка. Про це інформують у прес-службі ДСНС Львівщини, передає 032.ua. До місця виклику негайно виїхали рятувальники 12-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Самбір. За допомогою човна та рятувальної мотузки вони витягнули потопельника на берег та передали працівникам поліції. Читайте також: Які книги визнали найкращими на ювілейному Форум...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...
Прес-реліз
20 вересня 2018 року студенти Львівщини масовим флеш-мобом з підтягування відзначили Міжнародний день студентського спорту. Зібравшись на території спортивного містечка Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного студенти-учасники з 16 університетів та коледжів м. Львова одночасно підтягувались на перекладинах. Кожен з учасників, яких зареєструвалося майже 250, підтягнутись по 15 разів. Після масового підтягування кожен із нав...