12:00, 5 лютого 2014 р.

Гривня впала ще нижче

Обвал гривні: оновлення

Міжбанківський валютний ринок сьогодні, 5 лютого, станом на 10:20 відкрився зростанням долара в купівлі до рівня 9 грн. За даними компанії "Інтербізнесконсалтинг", торги по долару відкрилися в діапазоні 9,0000-9,4000 грн/дол., євро - 12,1645 -12,7070 грн/євро, рубль - 0,2581-0,2695 грн/рубль.  Про це пише  РБК-Україна.

У 11:51, долар на міжбанку знижується, торги проходять в діапазоні 9,0700-9,1200 грн/дол.

Станом на 11:32, долар на міжбанку торгується на рівні 9,3000 грн/дол.

Станом на 11:10, долар на міжбанку торгується на рівні 9,4 грн/дол.

Як повідомив РБК-Україна член ради НБУ Юрій Полунєєв, поточний шквальний попит на долар в Україні пов'язаний з глибокою політичною кризою в країні.

"Загальновідома залежність валютного курсу від політичної стабільності і коли говорять про фактори, які впливають на поведінку інвесторів, то політичний фактор називають в числі ведучих. Як правило, в країнах політичні кризи пов'язані з девальвацією місцевої валюти. Інвестори йдуть в більш надійні валюти. Політичне протистояння, криза, який прийняв безпрецедентні масштаби, впливає на ринок, на поведінку домогосподарств, охочих убезпечити заощадження в національній валюті. Слідом за політичною нестабільністю слід інфляція, зупинка підприємств, економічний застій. Тому, відповідаючи на ваше питання, головний фактор - фактор політичної кризи", - зазначив Полунєєв.

На його думку, ситуацію може врятувати врегулювання політичної кризи і отримання Україною фінансової підтримки ззовні.
"Прогнози давати складно. Я б сказав, відмітка, на якій зупиниться валютний курс, залежить від двох чинників. Перший - врегулювання політичної кризи мирним, ненасильницьким шляхом. Цей фактор позитивно вплине, він заспокоїть гравців. Другий - відновлення фінансової підтримки з боку РФ, продовження кредитування, або альтернативні джерела резервів. Резерви України виснажені. Іншими словами, або другий транш російського кредиту, або підтримка з боку МВФ. Російський кредит не виключає допомогу від МВФ або допомоги від країн ЄС. Зовнішня допомога буде стабілізуючим фактором", - підкреслив Полунєєв.

Зазначимо, як повідомив РБК-Україна старший фахівець з торгівлі облігаціями Concorde Capital Юрій Товстенко, основною причиною такого зниження курсу гривні до долара є високий попит на валюту в умовах політичної кризи в Україні.

"Населення активно перетворює заощадження в долари, причому планомірний активне зростання курсу тільки сприяє цьому по замкнутому колу. В останні дні НБУ і держбанки були не такі активні в підтримці курсу національної валюти, так як активні інтервенції минулого тижня (близько 1,0 млрд дол. за оцінками учасників ринку) особливо до зниження курсу не привели. А в умовах відсутності домовленості з Росією про наступний кредитний транш в 2 млрд дол. і низькому рівні ЗВР (орієнтовно 18,50 млрд дол. на кінець січня) здібності НБУ до підтримання курсу зараз дуже обмежені", - зазначає Товстенко.

За його словами, падіння курсу гривні сприяють також і зовнішні фактори, такі як значне зниження курсів валют багатьох країн, що розвиваються, в тому числі і російського рубля. "У падінні гривні не виключена також спекулятивна складова, коли деякі учасники ринку використовують дестабілізацію для ще більшого розхитування курсу. На це вказують нетрадиційно великі обсяги торгів на валютному ринку (3-5 млрд дол./день порівняно з 1-2 млрд дол. традиційно)", - підкреслює експерт.

Нагадаємо, міжбанківський валютний ринок у вівторок, 4 лютого закрився зростанням долара на 15-16 копійок, досягнувши рекордних 8,9000 грн/дол. у продажу. Євро виріс 23-24 копійки, досягнувши 12,0357 грн/євро у продажу.

Російський рубль подорожчав на копійку на продажу. За даними компанії "Інтербізнесконсалтинг", торги по долару закрилися в діапазоні 8,8500-8,9000 грн/дол., євро - 11,9641 - 12,0357 грн/євро, рубль - 0,2497-0,2510 грн/рубль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...