Ультрас: бойова сила України або хлопчаки, що зображують із себе героїв? - 032.ua

Ультрас: бойова сила України або хлопчаки, що зображують із себе героїв?

Жовто-блакитні наші прапори,
Ми неперможні, шаблі догори!
Буде Україна вільна,
Буде ненька самостійна,
Гей, жидярів на ножі! На ножі!

Батько Бандера ще до нас прийде,
І за Україну в бій нас поведе!
Буде Україна вільна,
Буде ненька самостійна,
Гей, жидярів - на ножі! На ножі!

«Заряд» украинских ультрас

Їх бояться , засуджують і навіть намагаються уникати при зустрічі на вулиці. Вони агресивні , емоційні й тримаються однією командою. Останнє - це , мабуть , і є те найголовніше їх зброю.

Ультрас

 Хто вони такі і звідки взялися. Припущень декілька. Достеменно не знає ніхто. Загальновідомі факти вельми скупі і не розкривають всю суть зародження всесвітнього « футбольного руху » фанів.

 Як все починалося

 Зародився фанатський рух на околиці Англії , коли небагата робоча молодь не мала ніяких розваг , окрім футболу . Поступово просто підтримувати свою команду стало молодим людям мало , і вболівальники почали виїжджати за своїм футбольним клубом на матчі в інші міста . З початком підтримки своїх клубів на гостьових поєдинках виникли і перші проблеми .

У середині 1960 -х років основна маса вболівальників складалася з молодих хлопців , що люблять дуже своєрідно вболівати за свій клуб . Вони влаштовували бійки як перед грою , так і після. Розборки стали настільки серйозними , що деякі райони ( в основному навколо стадіону) ставали забороненими зонами для звичайних перехожих. Бійка за бійкою , і навколофутбольна тема набирала обертів . У фанатів з'являлися друзі і вороги , повержені і спраглі помсти - футбол вже просто став приводом для масових побоїщ. Чудовий привід виплеснути агресію , так притаманну молодим людям .

Фанатській рух став популярним по всій Європі. Все більше клубів обзаводилися своїми ультрас. Не зупинила це соціальне явище і трагічна подія 1985 року, коли на бельгійському стадіоні « Ейзель » , на фінальному матчі Кубка Європейських Чемпіонів між клубами « Ювентус » і « Ліверпуль» в результаті футбольних безладів загинуло 39 уболівальників. Тоді УЄФА відсторонила на 3 роки всі англійські клуби від участі в єврокубках , а « Ліверпуль» був відсторонений на 5 років.

Оскільки гра транслювалася в прямому ефірі , картина трагедії обійшла практично весь світ. В результаті найжорстокіших заходів , вжитих владою Англії , багато хуліганських груп припинили своє існування , інші ж  самі повернулися до нормального життя. Поступово рух загасав , а от в Україні все тільки починалося.

 Між спортом і політикою

 Зараз багатотисячна армія футбольних фанатів являє собою вже не просто спортивних уболівальників - це організація зі своїми лідерами , законами і правилами. До певного часу абсолютно аполітична організація . І треба ж було політикам сколихнути цей « тихий вир » !

 Ті , хто хитріший , вирішили використовувати рух фанів на свою користь. Наприклад, у Львові ультрас «Карпат» відкрито підтримують партію « Свобода».

 Ще одне місто , де футбольний рух дуже тісно переплітається з політичними інтересами - Одеса . Одеські ультрас розшарувалися на безліч угрупувань , що по- різному ставлться до політики. Основна частина залишилася в « обоймі » українського націоналізму і є ударним крилом для організацій « Свобода» , «Патріот України » , автономних правих. Правда , є ще два угруповання , які поза стадіону є їх явними антагоністами. Одна з них сповідує формулу «Футбол поза політикою» , інша дотримується російського неонацизму і є бойовим крилом місцевих « тітушек ».

Цікаво те , що ультрас з числа українських націоналістів пообіцяли « перевиховати » своїх проросійських побратимів , однак , як показують події останніх днів , поки їм це не вдалося.

 Але не тільки опозиція грає на футбольному полі в свої політичні ігри. Зовсім несподівано і , як завжди , не вчасно , в цю гру підключилася і влада . Прийняті нею 16 січня закони , в числі іншого регулюючі та діяльність фанатського руху в Україні , стали справжнім гнотом , який підпалив аполітичних ультрас і змусив їх вийти на Майдан. Вони повстали , щоб відстояти свої права на суспільні виступи , а заодно і зрівняти шанси майданівців у протистоянні з так званими тітушкамі .

Ультрас виступили захисниками мирного населення. Про це свідчать їхні численні заяви.

 "У зв'язку з останніми подіями , хотілося б висловити думку про те, що відбувається навколо ультрас донецького Шахтаря !

Отже, ми не уявляємо ніяку політичну організацію , або партію ! Наш вихід на донецький майдан ( 23.01.14 ) - це все заради справедливості , а конкретно : захисту мирного населення від беззаконня ( побиття і обливання усілякими рідинами чоловіків і жінок провокаторами !) Не важливо , хто там був і які політичні цілі переслідував , важливо те , що ми - патріоти України і Донецька! І ми не в силах дивитися на подібного роду беззаконня склавши руки ! Так як це відбувається прямо у нас під носом і на наших рідних вулицях! Зараз різні " організації " намагаються прикриватися нашим ім'ям , а саме "ультрас ФК Шахтар" , так що це все провокації ! Ми не приховуємо свого обличчя !

І ще хотілося б розвіяти міф про бойкотування матчів , за участі донецького Шахтаря ! Так от , ніякого бойкоту немає і не буде! Ми вірні нашої Славної Команді ! Разом і до кінця! Футбол поза політикою ! »

Підтримали донецьких ультрас і харківські фани. Вони також вийшли на площу Свободи , щоб захистити мирне населення від нападок « найманців ».

харьков

 В офіційній заяві , яка більше призначалася «для своїх» , ультраси «Металіста » заявили про готовність захистити « евромайдановцев ». У своїй заяві вони пояснюють , що акція мирна , але в разі чого ...

 «... З собою НЕ треба брати ніяких підручних засобів активної або пасивної захисту . У нас мирна акція. Якщо прийдуть всі , то жоден продажний гопник навіть не подумає сіпатися на мітингувальників. У кожному разі , роки на футбольних секторах і навколофутбольних полях дали достатньо досвіду кожному з нас , щоб ми могли справлятися з будь-якими проблемами своїми руками , - сказано в заяві. - Зараз саме той момент , коли треба показати , що в єдності наша сила! ».

 Незважаючи на серйозні розбіжності в підтримці ФК , два фанатські угруповання Харкова - Південь і Північ правий - заявили про своє об'єднання заради безпеки городян. Правда , тимчасово . І варто зазначити , що своє слово вони дотримали.

 Після того , як ЗМІ дуже широко висвітлили , як ультрас найбільших міст країни стали на захист майданівців , пішла ланцюгова реакція. Про свою готовність підтримати протестуюче населення оголошували ультрас та інших міст. А в деяких активісти самі почали звертатися за допомогою до фанів . Так було в Запоріжжі.

запорожье запорожье2

« Коли колона ультрас вийшла на мітинг , один з лідерів майдану попросив їх стати на захист мирного населення». Ті не відмовили . Фани оточили мітингувальників і після словесної перепалки з присутніми представниками лівих та проросійських сил , а також з тітушками , почали скандувати «Ми запорожці - а ви говно ».

 Замість подяки - допити і піклування

 Як не дивно , але в міліції такий вектор діяльності ультрас не викликав схвалення. Здавалося б , радійте : замість бійок і погромів ультрас встали на захист порядку . Ан ні , не догодили . Наприклад , у Маріуполі вони ще нічого не встигли зробити , а їх уже почали викликати в міліцію. Як пояснили в МВС , для профілактики .

 "Є інформація від дніпропетровських колег , що маріупольські " Ультрас " можуть брати участь у масових заворушеннях у даній галузі" , - відзначили в прес -службі відомства.

За заявою же самих фанатів , вони всього лише вийшли на вулиці з метою захистити мирних жителів від можливих провокацій з боку « тітушек ».

Проблеми з міліцією виявилися не тільки у маріупольців . У Дніпропетровську фани також мало не влаштували сутичку з міліцією. Правда , обмежилося все невеликою словесною перепалкою і закиданням сніжками правоохоронців. Але заарештовувати дніпрян міліціонери не стали.

днепр днепр3

Серед фанів « тітушек » немає

 Здавалося б , агресивні , любителі похуліганити , спортивні ... але ніхто з ультрас в « тітушкі» не подався . Багато організацій з різних міст навіть зробили для своїх звернення , в якому « радять » не приєднуватися до « бойовикамів з битами ». І навіть пригрозили ...

 «... Майдан бореться не стільки за євроінтеграцію , скільки за нашу Батьківщину , за нашу з вами свободу і волю і проти прогнилої системи мразь , яку нам хочуть нав'язати . Миколаївське співтовариство фанатів висловлює свою підтримку Майдану і всім активним діям на благо святої справи . Закликаємо і застерігаємо всіх , хто має те чи інше відношення до нашого сектору , не ставати продажними повіями « тітушкамі ». Наша честь називається Вірність ! Якщо хтось надумає діяти на боці влади і « мусорів » - наша відповідь буде дуже переконливим ! » - Заявили миколаївські ультрас на своїй сторінці в соціальній мережі" Вконтакте ".

ультрас николаев обращение

 Луганські ж фани загрожувати нікому не стали , але для себе твердо вирішили , що ніхто з них «прастітушкой » не стане.

Донецк2 проститушки

 «Підігрітий» патріотизм

 Львівські учасники ультрас навіть не вважають за потрібне говорити про те , що вони підтримують Евромайдан , мовляв , «це ясно як Божий день». Ультрас в Львові закликає не боятися подій , які зараз є на Майдані. Активісти впевнені , що це майбутнє українського народу.

 Львов

«... Хоча більшість з нас самих діти , але ми думаємо про наше майбутнє і майбутнє наших дітей. Нас називали фашистами , нацистами , провокаторами , постійно обливали брудом у ЗМІ , але ми виховували той націоналізм , яким Ви всі зараз пишаєтеся ».

Львівські ультрас сильні своєю ідеєю. А от щодо ідейності дніпропетровців є великі сумніви .

 Після штурму ультрас Дніпропетровської ОДА , в місцевих ЗМІ з'явилася інформація про те , що організацію акції проплатили відомі підприємці Геннадій Корбан і Борис Філатов. Два бізнесмена , яким чинна влада , за їх словами , заважає спокійно працювати.

 А офіційні клуби проти !

Основна маса офіційних футбольних клубів висловилася вкрай негативно до таких дій з боку фанів. Маса заяв з боку офіційних представництв ФК , як під копірку , заполонили сайти.

Керівництво клубів просило ультрас не використовувати символіку команди. Правда , послухалися їх не все.

Більш-менш прислухалися до цих прохань донецькі ультрас. Вони прийшли на мітинг в масках і заявили пресі , що вони «просто жителі міста ».

Донецк

А ось одесити відразу відмовили клубу в проханні не використовувати символіку клубу в різних акціях . Фани вийшли на вулиці міста як угруповання ультрас «Чорноморця».

Один з учасників руху Михайло заявив: «Ми постійно здійснюємо диверсійні вилазки проти нинішнього режиму. Це було задовго до нинішньої революції. Тому ми не збираємося припиняти свою участь. Ми гарантуємо безпеку одеського Евромайдана , і наші представники в « Правом секторі» захищають зараз головний Майдан України . Ми - звичайні українські громадяни , і проблеми у нас такі ж і розуміння обстановки однакове. Ми залишаємося в Революції до повної її перемоги ».

Клубу немає , а фани є

Ультрас ліквідованого криворізького "Кривбасу" , незважаючи на загибель своєї команди , залишилися єдині і виступили на підтримку майдану .

У соціальних мережах фан -сектор , що викликав чимало нарікань за відчайдушність під час матчів , висловлювався мудріше і більш виважено тих , хто стоїть біля керма.

Вони категорично відкинули один з " законів 16 січня " про допуск на футбольні матчі за паспортом : "ВР прийняла закон , який дозволить Віталію Захарченко видавати квитки на футбол". Висловили категоричний протест проти затримання студента і активіста Богдана Яроша і виступили з ініціативою забезпечення порядку , недопущення провокацій на мітингу 26 січня. У колоні , що вийшла на проспект Металургів , були не «крикуни бечівок» , а молодь, якій не байдуже її майбутнє і майбутнє країни.

Їх реальне неприйняття провокацій і розпалювання ворожнечі очевидно в самому " гарячому" питанні молодіжного середовища - ставленні до тітушкам . Краще сотень слів і промов сказали за себе фото у фан -групах " від молодих регіонів " на мітингу " За стабільність " , проведеному на 44 кварталі , а потім - з битою стоїть на вулиці 22 партз'їзду .

«Людина організовує тітушек для побиття мирних громадян свого ж міста , сам стоїть з битою на фото.

кривой рог

Він цинічно прокоментував побиття своїх же беззбройних земляків ось такими словами: «Хлопці міцно відхопили ! »

Загалом , Кривому Розі якщо і є на що сподіватися , то на свою молодь. І на ту , яка принесла місту перемогу і славу в проекті " Майданс", і на ту , яка співала "Кривбас , ми всюди з тобою ! "

 Моя хата ... в Сімферополі

Єдино , хто не приєднався до всеукраїнського руху на підтримку та захист евромайдановцев , - сімферопольські ультрас. Однак і погодитися зі словами кримського прем'єра вони не змогли. Анатолій Могильов не повірив у те , що фани кримської « Таврії » можуть підтримати евромайдановцев . «Це ж кримчани , а хто з кримчан підтримує Майдан? Я бачив цей міні - евромайдан в Сімферополі , там по- русски ніхто не говорить , враження , що всі привезені зі Львова чи з Тернополя. Давайте не будемо говорити про те , що фанати «Таврії » підтримують Евромайдан . Це викликає сміх у всіх» , - сказав кримський прем'єр.

 «Хотілося б прокоментувати слова Анатолія Могильова , - пишуть ультрас. - Ми , дійсно , не підтримуємо Евромайдан , який перетворився на танці під Руслану , в посміховисько , на якому десятки тисяч людей стоять і спостерігають , як кілька сотень героїв борються за краще життя , за честь і гідність свого народу , замість того , щоб піднятися і піти до кінця , до перемоги. У нас не викликає сміх загибель людей від снайперів , у нас не викликає сміх ситуація з викраденнями і катуваннями громадян , у нас не викликає сміху те, що права , гарантовані Конституцією , потоптані купкою пристосуванців  біля годівниці ».

симферрополь

Вони закликали всіх фанатів «Таврії » і всіх жителів Тавриди «як мінімум , утриматися від брудного заробітку , який їм пропонують , і не допустити , щоб хто-небудь із знайомих та учасників фан -руху опинився в лавах« тітушек ».

Замість післямови

 Деякі ультрас , які побажали не називати своє прізвище , вважають , що майдан - це свого роду реклама для фанів. З його допомогою вони просто зайвий раз заявили про себе.«Багато хто з ультрас мало що розуміють в політиці , в тому , що відбувається зараз в країні. Можливо , вони і справді пішли захищати мирне населення на майдани .. Але , швидше за все , для них це просто великий перфоменс . Щоб рух не помер - він має про себе заявляти і нагадувати. До того ж війна проти інших зближує. Бойова сила країни? Та швидше хлопчаки , не залежно від віку , що зображують із себе героїв ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У новому, 2019-му році у Львові планують розширювати перелік послуг, які надають у Центрах надання адмінпослуг міста, а також - відкрити нові територіальні підрозділи у смт Рудно, смт Брюховичі та місті Винники. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, йдеться, зокрема, про дистанційне замовлення послуг ЦНАПів, впровадження "Консультацій для підприємців", запуск сервісу "Мобільний адміністратор", підвищення рівня інклюзивності усіх Центрів. Згідно...
Доповнено
16 січня близько 17 години у Львові анонім повідомив по телефону, що у супермаркеті "Арсен" на проспекті Чорновола, 93 закладено вибухівку. Про це поінформував голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич на своїй сторінці у Фейсбуці. На місці події працювали правоохоронці, спеціалісти-вибухотехніки, кінологи, слідчі та працівники інших спецслужб, які евакуювали відвідувачів супермаркету та обстежили супермаркети "Арсен" і "Ашан", що розташовані на пр. Чорновола. Чит...
Суспільство
У Львові планують відремонтувати частину цегляного муру "Личаківського цвинтаря" зі сторони вулиці Мечникова. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, раніше три секції муру сильно нахилилися через значний перепад рівня ґрунту і його тиск на мур. Станом на нині, працівники музею-некрополя частково розібрали аварійну частину муру, обгородили територію і готуються до проведення ремонтних робіт. Читайте також: У Ставчанах біля Львова горів олійний з...
Пригоди
16 січня у селі Ставчани Пустомитівського району виникла пожежа на заводі "Майола". Про це повідомив ресурс "Варта-1" із посиланням на Ігора Зінкевича. На місці події працювали працівники ГУ ДСНС у Львівській області. За попередньою інформацією, загорілися резервуари з олією, постраждалих у пожежі немає. Читайте також: “Львівелектротранс” може знову залишитись без очільника Обставини події встановлюються. Інформація доповнюється. Нагадаємо, у березні 2018...
Бізнес
Сайт 032.ua продовжує підбивати підсумки 2018 року, пов’язані зі Львовом. Ми уже розповіли про десятьох львів’ян, якими варто пишатися за підсумками минулого року. Зараз же пропонуємо дізнатися про те, до яких міст світу найчастіше добирались пасажири літаком зі Львова. Статистичною інформацією з кореспондентом 032.ua поділились у ДП “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького”. Київ Лідером по кількості перевезених пасажирів став столичний напря...
Влада
Львівське комунальне підприємство “Львівелектротранс” можуть незабаром очікувати нові кадрові призначення. В.о. директора “Львівелектротрансу” В’ячеслав Кокошко нещодавно заповнив декларацію про доходи перед звільненням, - передає кореспондент сайту 032.ua. Декларацію було заповнено за період з 1 по 15 січня 2019 року. Читайте також: Нові закони і тарифи: що очікує на львів’ян у 2019 році Разом із тим, у коментарі для 032.ua речник комунального підприємств...
Пригоди
Сьогодні, 16-го січня, близько дев'ятої ранку на вул. Остроградських, 8 у Львові шість мешканців квартири, ймовірно, отруїлись чадним газом. Про це повідомили у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.  Читайте також: Якою буде погода у Львові на Водохреща: прогноз Усіх потерпілих, серед яких 3 дітей, у стані важкого та середнього ступеня важкості госпіталізували. Серед постраждалих: 72-річна жінка, яку забрал...
Суспільство
На Водохреща у Львові та області прогнозують невеликі морози та хмарну погоду з поривами вітру. Про це повідомляє 032.ua.  За словами однієї з найвідоміших синоптиків України Наталки Діденко, саме на Водохреще в Україну прийде похолодання. "Спочатку похолодання буде в такому лайт-варіанті, вночі 5-10 градусів, вдень -2-6 градусів. А ближче до другої половини наступного тижня, особливо 23, 24 та 25 січня, у Києві температура може знизитися до -15-20 градусі...
Суспільство
Мешканці Підзамче у Львові просять владу міста відновити рух автобусів з маршруту №9 через їхній мікрорайон. Відповідне звернення висвітлила авторка електронної петиції Юлія Кістей, - передає 032.ua. За словами львів’янки, станом на нині, лише одна маршрутка курсує від автостанції через Підзамче у центральну частину міста. Відтак, у годину-пік неможливо добратись із вулиці Хмельницького до центру Львова. Саме тому авторка петиції просить відновити рух авто...