• Головна
  • Ультрас: бойова сила України або хлопчаки, що зображують із себе героїв?
Тема для обговорення
09:00, 2 лютого 2014 р.

Ультрас: бойова сила України або хлопчаки, що зображують із себе героїв?

Тема для обговорення

Жовто-блакитні наші прапори,
Ми неперможні, шаблі догори!
Буде Україна вільна,
Буде ненька самостійна,
Гей, жидярів на ножі! На ножі!

Батько Бандера ще до нас прийде,
І за Україну в бій нас поведе!
Буде Україна вільна,
Буде ненька самостійна,
Гей, жидярів - на ножі! На ножі!

 

«Заряд» украинских ультрас

 

 

Їх бояться , засуджують і навіть намагаються уникати при зустрічі на вулиці. Вони агресивні , емоційні й тримаються однією командою. Останнє - це , мабуть , і є те найголовніше їх зброю.

Ультрас

 Хто вони такі і звідки взялися. Припущень декілька. Достеменно не знає ніхто. Загальновідомі факти вельми скупі і не розкривають всю суть зародження всесвітнього « футбольного руху » фанів.

 Як все починалося

 Зародився фанатський рух на околиці Англії , коли небагата робоча молодь не мала ніяких розваг , окрім футболу . Поступово просто підтримувати свою команду стало молодим людям мало , і вболівальники почали виїжджати за своїм футбольним клубом на матчі в інші міста . З початком підтримки своїх клубів на гостьових поєдинках виникли і перші проблеми .

У середині 1960 -х років основна маса вболівальників складалася з молодих хлопців , що люблять дуже своєрідно вболівати за свій клуб . Вони влаштовували бійки як перед грою , так і після. Розборки стали настільки серйозними , що деякі райони ( в основному навколо стадіону) ставали забороненими зонами для звичайних перехожих. Бійка за бійкою , і навколофутбольна тема набирала обертів . У фанатів з'являлися друзі і вороги , повержені і спраглі помсти - футбол вже просто став приводом для масових побоїщ. Чудовий привід виплеснути агресію , так притаманну молодим людям .

Фанатській рух став популярним по всій Європі. Все більше клубів обзаводилися своїми ультрас. Не зупинила це соціальне явище і трагічна подія 1985 року, коли на бельгійському стадіоні « Ейзель » , на фінальному матчі Кубка Європейських Чемпіонів між клубами « Ювентус » і « Ліверпуль» в результаті футбольних безладів загинуло 39 уболівальників. Тоді УЄФА відсторонила на 3 роки всі англійські клуби від участі в єврокубках , а « Ліверпуль» був відсторонений на 5 років.

Оскільки гра транслювалася в прямому ефірі , картина трагедії обійшла практично весь світ. В результаті найжорстокіших заходів , вжитих владою Англії , багато хуліганських груп припинили своє існування , інші ж  самі повернулися до нормального життя. Поступово рух загасав , а от в Україні все тільки починалося.

 

 Між спортом і політикою

 Зараз багатотисячна армія футбольних фанатів являє собою вже не просто спортивних уболівальників - це організація зі своїми лідерами , законами і правилами. До певного часу абсолютно аполітична організація . І треба ж було політикам сколихнути цей « тихий вир » !

 Ті , хто хитріший , вирішили використовувати рух фанів на свою користь. Наприклад, у Львові ультрас «Карпат» відкрито підтримують партію « Свобода».

 Ще одне місто , де футбольний рух дуже тісно переплітається з політичними інтересами - Одеса . Одеські ультрас розшарувалися на безліч угрупувань , що по- різному ставлться до політики. Основна частина залишилася в « обоймі » українського націоналізму і є ударним крилом для організацій « Свобода» , «Патріот України » , автономних правих. Правда , є ще два угруповання , які поза стадіону є їх явними антагоністами. Одна з них сповідує формулу «Футбол поза політикою» , інша дотримується російського неонацизму і є бойовим крилом місцевих « тітушек ».

Цікаво те , що ультрас з числа українських націоналістів пообіцяли « перевиховати » своїх проросійських побратимів , однак , як показують події останніх днів , поки їм це не вдалося.

 Але не тільки опозиція грає на футбольному полі в свої політичні ігри. Зовсім несподівано і , як завжди , не вчасно , в цю гру підключилася і влада . Прийняті нею 16 січня закони , в числі іншого регулюючі та діяльність фанатського руху в Україні , стали справжнім гнотом , який підпалив аполітичних ультрас і змусив їх вийти на Майдан. Вони повстали , щоб відстояти свої права на суспільні виступи , а заодно і зрівняти шанси майданівців у протистоянні з так званими тітушкамі .

Ультрас виступили захисниками мирного населення. Про це свідчать їхні численні заяви.

 "У зв'язку з останніми подіями , хотілося б висловити думку про те, що відбувається навколо ультрас донецького Шахтаря !

Отже, ми не уявляємо ніяку політичну організацію , або партію ! Наш вихід на донецький майдан ( 23.01.14 ) - це все заради справедливості , а конкретно : захисту мирного населення від беззаконня ( побиття і обливання усілякими рідинами чоловіків і жінок провокаторами !) Не важливо , хто там був і які політичні цілі переслідував , важливо те , що ми - патріоти України і Донецька! І ми не в силах дивитися на подібного роду беззаконня склавши руки ! Так як це відбувається прямо у нас під носом і на наших рідних вулицях! Зараз різні " організації " намагаються прикриватися нашим ім'ям , а саме "ультрас ФК Шахтар" , так що це все провокації ! Ми не приховуємо свого обличчя !

І ще хотілося б розвіяти міф про бойкотування матчів , за участі донецького Шахтаря ! Так от , ніякого бойкоту немає і не буде! Ми вірні нашої Славної Команді ! Разом і до кінця! Футбол поза політикою ! »

Підтримали донецьких ультрас і харківські фани. Вони також вийшли на площу Свободи , щоб захистити мирне населення від нападок « найманців ».

харьков

харьков

 В офіційній заяві , яка більше призначалася «для своїх» , ультраси «Металіста » заявили про готовність захистити « евромайдановцев ». У своїй заяві вони пояснюють , що акція мирна , але в разі чого ...

 «... З собою НЕ треба брати ніяких підручних засобів активної або пасивної захисту . У нас мирна акція. Якщо прийдуть всі , то жоден продажний гопник навіть не подумає сіпатися на мітингувальників. У кожному разі , роки на футбольних секторах і навколофутбольних полях дали достатньо досвіду кожному з нас , щоб ми могли справлятися з будь-якими проблемами своїми руками , - сказано в заяві. - Зараз саме той момент , коли треба показати , що в єдності наша сила! ».

 Незважаючи на серйозні розбіжності в підтримці ФК , два фанатські угруповання Харкова - Південь і Північ правий - заявили про своє об'єднання заради безпеки городян. Правда , тимчасово . І варто зазначити , що своє слово вони дотримали.

 Після того , як ЗМІ дуже широко висвітлили , як ультрас найбільших міст країни стали на захист майданівців , пішла ланцюгова реакція. Про свою готовність підтримати протестуюче населення оголошували ультрас та інших міст. А в деяких активісти самі почали звертатися за допомогою до фанів . Так було в Запоріжжі.

« Коли колона ультрас вийшла на мітинг , один з лідерів майдану попросив їх стати на захист мирного населення». Ті не відмовили . Фани оточили мітингувальників і після словесної перепалки з присутніми представниками лівих та проросійських сил , а також з тітушками , почали скандувати «Ми запорожці - а ви говно ».

 Замість подяки - допити і піклування

 Як не дивно , але в міліції такий вектор діяльності ультрас не викликав схвалення. Здавалося б , радійте : замість бійок і погромів ультрас встали на захист порядку . Ан ні , не догодили . Наприклад , у Маріуполі вони ще нічого не встигли зробити , а їх уже почали викликати в міліцію. Як пояснили в МВС , для профілактики .

 "Є інформація від дніпропетровських колег , що маріупольські " Ультрас " можуть брати участь у масових заворушеннях у даній галузі" , - відзначили в прес -службі відомства.

За заявою же самих фанатів , вони всього лише вийшли на вулиці з метою захистити мирних жителів від можливих провокацій з боку « тітушек ».

Проблеми з міліцією виявилися не тільки у маріупольців . У Дніпропетровську фани також мало не влаштували сутичку з міліцією. Правда , обмежилося все невеликою словесною перепалкою і закиданням сніжками правоохоронців. Але заарештовувати дніпрян міліціонери не стали.

Серед фанів « тітушек » немає

 Здавалося б , агресивні , любителі похуліганити , спортивні ... але ніхто з ультрас в « тітушкі» не подався . Багато організацій з різних міст навіть зробили для своїх звернення , в якому « радять » не приєднуватися до « бойовикамів з битами ». І навіть пригрозили ...

 «... Майдан бореться не стільки за євроінтеграцію , скільки за нашу Батьківщину , за нашу з вами свободу і волю і проти прогнилої системи мразь , яку нам хочуть нав'язати . Миколаївське співтовариство фанатів висловлює свою підтримку Майдану і всім активним діям на благо святої справи . Закликаємо і застерігаємо всіх , хто має те чи інше відношення до нашого сектору , не ставати продажними повіями « тітушкамі ». Наша честь називається Вірність ! Якщо хтось надумає діяти на боці влади і « мусорів » - наша відповідь буде дуже переконливим ! » - Заявили миколаївські ультрас на своїй сторінці в соціальній мережі" Вконтакте ".

ультрас николаев обращение

ультрас николаев обращение

 Луганські ж фани загрожувати нікому не стали , але для себе твердо вирішили , що ніхто з них «прастітушкой » не стане.

Донецк2 проститушки

Донецк2 проститушки

 «Підігрітий» патріотизм

 Львівські учасники ультрас навіть не вважають за потрібне говорити про те , що вони підтримують Евромайдан , мовляв , «це ясно як Божий день». Ультрас в Львові закликає не боятися подій , які зараз є на Майдані. Активісти впевнені , що це майбутнє українського народу.

 Львов

«... Хоча більшість з нас самих діти , але ми думаємо про наше майбутнє і майбутнє наших дітей. Нас називали фашистами , нацистами , провокаторами , постійно обливали брудом у ЗМІ , але ми виховували той націоналізм , яким Ви всі зараз пишаєтеся ».

Львівські ультрас сильні своєю ідеєю. А от щодо ідейності дніпропетровців є великі сумніви .

 Після штурму ультрас Дніпропетровської ОДА , в місцевих ЗМІ з'явилася інформація про те , що організацію акції проплатили відомі підприємці Геннадій Корбан і Борис Філатов. Два бізнесмена , яким чинна влада , за їх словами , заважає спокійно працювати.

 

 А офіційні клуби проти !

Основна маса офіційних футбольних клубів висловилася вкрай негативно до таких дій з боку фанів. Маса заяв з боку офіційних представництв ФК , як під копірку , заполонили сайти.

Керівництво клубів просило ультрас не використовувати символіку команди. Правда , послухалися їх не все.

Більш-менш прислухалися до цих прохань донецькі ультрас. Вони прийшли на мітинг в масках і заявили пресі , що вони «просто жителі міста ».

Донецк

Донецк

А ось одесити відразу відмовили клубу в проханні не використовувати символіку клубу в різних акціях . Фани вийшли на вулиці міста як угруповання ультрас «Чорноморця».

Один з учасників руху Михайло заявив: «Ми постійно здійснюємо диверсійні вилазки проти нинішнього режиму. Це було задовго до нинішньої революції. Тому ми не збираємося припиняти свою участь. Ми гарантуємо безпеку одеського Евромайдана , і наші представники в « Правом секторі» захищають зараз головний Майдан України . Ми - звичайні українські громадяни , і проблеми у нас такі ж і розуміння обстановки однакове. Ми залишаємося в Революції до повної її перемоги ».

 

Клубу немає , а фани є

Ультрас ліквідованого криворізького "Кривбасу" , незважаючи на загибель своєї команди , залишилися єдині і виступили на підтримку майдану .

У соціальних мережах фан -сектор , що викликав чимало нарікань за відчайдушність під час матчів , висловлювався мудріше і більш виважено тих , хто стоїть біля керма.

Вони категорично відкинули один з " законів 16 січня " про допуск на футбольні матчі за паспортом : "ВР прийняла закон , який дозволить Віталію Захарченко видавати квитки на футбол". Висловили категоричний протест проти затримання студента і активіста Богдана Яроша і виступили з ініціативою забезпечення порядку , недопущення провокацій на мітингу 26 січня. У колоні , що вийшла на проспект Металургів , були не «крикуни бечівок» , а молодь, якій не байдуже її майбутнє і майбутнє країни.

Їх реальне неприйняття провокацій і розпалювання ворожнечі очевидно в самому " гарячому" питанні молодіжного середовища - ставленні до тітушкам . Краще сотень слів і промов сказали за себе фото у фан -групах " від молодих регіонів " на мітингу " За стабільність " , проведеному на 44 кварталі , а потім - з битою стоїть на вулиці 22 партз'їзду .

«Людина організовує тітушек для побиття мирних громадян свого ж міста , сам стоїть з битою на фото.

кривой рог

кривой рог

Він цинічно прокоментував побиття своїх же беззбройних земляків ось такими словами: «Хлопці міцно відхопили ! »

Загалом , Кривому Розі якщо і є на що сподіватися , то на свою молодь. І на ту , яка принесла місту перемогу і славу в проекті " Майданс", і на ту , яка співала "Кривбас , ми всюди з тобою ! "

 Моя хата ... в Сімферополі

Єдино , хто не приєднався до всеукраїнського руху на підтримку та захист евромайдановцев , - сімферопольські ультрас. Однак і погодитися зі словами кримського прем'єра вони не змогли. Анатолій Могильов не повірив у те , що фани кримської « Таврії » можуть підтримати евромайдановцев . «Це ж кримчани , а хто з кримчан підтримує Майдан? Я бачив цей міні - евромайдан в Сімферополі , там по- русски ніхто не говорить , враження , що всі привезені зі Львова чи з Тернополя. Давайте не будемо говорити про те , що фанати «Таврії » підтримують Евромайдан . Це викликає сміх у всіх» , - сказав кримський прем'єр.

 «Хотілося б прокоментувати слова Анатолія Могильова , - пишуть ультрас. - Ми , дійсно , не підтримуємо Евромайдан , який перетворився на танці під Руслану , в посміховисько , на якому десятки тисяч людей стоять і спостерігають , як кілька сотень героїв борються за краще життя , за честь і гідність свого народу , замість того , щоб піднятися і піти до кінця , до перемоги. У нас не викликає сміх загибель людей від снайперів , у нас не викликає сміх ситуація з викраденнями і катуваннями громадян , у нас не викликає сміху те, що права , гарантовані Конституцією , потоптані купкою пристосуванців  біля годівниці ».

симферрополь

симферрополь

Вони закликали всіх фанатів «Таврії » і всіх жителів Тавриди «як мінімум , утриматися від брудного заробітку , який їм пропонують , і не допустити , щоб хто-небудь із знайомих та учасників фан -руху опинився в лавах« тітушек ».

 

Замість післямови

 Деякі ультрас , які побажали не називати своє прізвище , вважають , що майдан - це свого роду реклама для фанів. З його допомогою вони просто зайвий раз заявили про себе.«Багато хто з ультрас мало що розуміють в політиці , в тому , що відбувається зараз в країні. Можливо , вони і справді пішли захищати мирне населення на майдани .. Але , швидше за все , для них це просто великий перфоменс . Щоб рух не помер - він має про себе заявляти і нагадувати. До того ж війна проти інших зближує. Бойова сила країни? Та швидше хлопчаки , не залежно від віку , що зображують із себе героїв ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...