Ультрас: бойова сила України або хлопчаки, що зображують із себе героїв?

Жовто-блакитні наші прапори,
Ми неперможні, шаблі догори!
Буде Україна вільна,
Буде ненька самостійна,
Гей, жидярів на ножі! На ножі!

Батько Бандера ще до нас прийде,
І за Україну в бій нас поведе!
Буде Україна вільна,
Буде ненька самостійна,
Гей, жидярів - на ножі! На ножі!

«Заряд» украинских ультрас

Їх бояться , засуджують і навіть намагаються уникати при зустрічі на вулиці. Вони агресивні , емоційні й тримаються однією командою. Останнє - це , мабуть , і є те найголовніше їх зброю.

Ультрас

 Хто вони такі і звідки взялися. Припущень декілька. Достеменно не знає ніхто. Загальновідомі факти вельми скупі і не розкривають всю суть зародження всесвітнього « футбольного руху » фанів.

 Як все починалося

 Зародився фанатський рух на околиці Англії , коли небагата робоча молодь не мала ніяких розваг , окрім футболу . Поступово просто підтримувати свою команду стало молодим людям мало , і вболівальники почали виїжджати за своїм футбольним клубом на матчі в інші міста . З початком підтримки своїх клубів на гостьових поєдинках виникли і перші проблеми .

У середині 1960 -х років основна маса вболівальників складалася з молодих хлопців , що люблять дуже своєрідно вболівати за свій клуб . Вони влаштовували бійки як перед грою , так і після. Розборки стали настільки серйозними , що деякі райони ( в основному навколо стадіону) ставали забороненими зонами для звичайних перехожих. Бійка за бійкою , і навколофутбольна тема набирала обертів . У фанатів з'являлися друзі і вороги , повержені і спраглі помсти - футбол вже просто став приводом для масових побоїщ. Чудовий привід виплеснути агресію , так притаманну молодим людям .

Фанатській рух став популярним по всій Європі. Все більше клубів обзаводилися своїми ультрас. Не зупинила це соціальне явище і трагічна подія 1985 року, коли на бельгійському стадіоні « Ейзель » , на фінальному матчі Кубка Європейських Чемпіонів між клубами « Ювентус » і « Ліверпуль» в результаті футбольних безладів загинуло 39 уболівальників. Тоді УЄФА відсторонила на 3 роки всі англійські клуби від участі в єврокубках , а « Ліверпуль» був відсторонений на 5 років.

Оскільки гра транслювалася в прямому ефірі , картина трагедії обійшла практично весь світ. В результаті найжорстокіших заходів , вжитих владою Англії , багато хуліганських груп припинили своє існування , інші ж  самі повернулися до нормального життя. Поступово рух загасав , а от в Україні все тільки починалося.

 Між спортом і політикою

 Зараз багатотисячна армія футбольних фанатів являє собою вже не просто спортивних уболівальників - це організація зі своїми лідерами , законами і правилами. До певного часу абсолютно аполітична організація . І треба ж було політикам сколихнути цей « тихий вир » !

 Ті , хто хитріший , вирішили використовувати рух фанів на свою користь. Наприклад, у Львові ультрас «Карпат» відкрито підтримують партію « Свобода».

 Ще одне місто , де футбольний рух дуже тісно переплітається з політичними інтересами - Одеса . Одеські ультрас розшарувалися на безліч угрупувань , що по- різному ставлться до політики. Основна частина залишилася в « обоймі » українського націоналізму і є ударним крилом для організацій « Свобода» , «Патріот України » , автономних правих. Правда , є ще два угруповання , які поза стадіону є їх явними антагоністами. Одна з них сповідує формулу «Футбол поза політикою» , інша дотримується російського неонацизму і є бойовим крилом місцевих « тітушек ».

Цікаво те , що ультрас з числа українських націоналістів пообіцяли « перевиховати » своїх проросійських побратимів , однак , як показують події останніх днів , поки їм це не вдалося.

 Але не тільки опозиція грає на футбольному полі в свої політичні ігри. Зовсім несподівано і , як завжди , не вчасно , в цю гру підключилася і влада . Прийняті нею 16 січня закони , в числі іншого регулюючі та діяльність фанатського руху в Україні , стали справжнім гнотом , який підпалив аполітичних ультрас і змусив їх вийти на Майдан. Вони повстали , щоб відстояти свої права на суспільні виступи , а заодно і зрівняти шанси майданівців у протистоянні з так званими тітушкамі .

Ультрас виступили захисниками мирного населення. Про це свідчать їхні численні заяви.

 "У зв'язку з останніми подіями , хотілося б висловити думку про те, що відбувається навколо ультрас донецького Шахтаря !

Отже, ми не уявляємо ніяку політичну організацію , або партію ! Наш вихід на донецький майдан ( 23.01.14 ) - це все заради справедливості , а конкретно : захисту мирного населення від беззаконня ( побиття і обливання усілякими рідинами чоловіків і жінок провокаторами !) Не важливо , хто там був і які політичні цілі переслідував , важливо те , що ми - патріоти України і Донецька! І ми не в силах дивитися на подібного роду беззаконня склавши руки ! Так як це відбувається прямо у нас під носом і на наших рідних вулицях! Зараз різні " організації " намагаються прикриватися нашим ім'ям , а саме "ультрас ФК Шахтар" , так що це все провокації ! Ми не приховуємо свого обличчя !

І ще хотілося б розвіяти міф про бойкотування матчів , за участі донецького Шахтаря ! Так от , ніякого бойкоту немає і не буде! Ми вірні нашої Славної Команді ! Разом і до кінця! Футбол поза політикою ! »

Підтримали донецьких ультрас і харківські фани. Вони також вийшли на площу Свободи , щоб захистити мирне населення від нападок « найманців ».

харьков

 В офіційній заяві , яка більше призначалася «для своїх» , ультраси «Металіста » заявили про готовність захистити « евромайдановцев ». У своїй заяві вони пояснюють , що акція мирна , але в разі чого ...

 «... З собою НЕ треба брати ніяких підручних засобів активної або пасивної захисту . У нас мирна акція. Якщо прийдуть всі , то жоден продажний гопник навіть не подумає сіпатися на мітингувальників. У кожному разі , роки на футбольних секторах і навколофутбольних полях дали достатньо досвіду кожному з нас , щоб ми могли справлятися з будь-якими проблемами своїми руками , - сказано в заяві. - Зараз саме той момент , коли треба показати , що в єдності наша сила! ».

 Незважаючи на серйозні розбіжності в підтримці ФК , два фанатські угруповання Харкова - Південь і Північ правий - заявили про своє об'єднання заради безпеки городян. Правда , тимчасово . І варто зазначити , що своє слово вони дотримали.

 Після того , як ЗМІ дуже широко висвітлили , як ультрас найбільших міст країни стали на захист майданівців , пішла ланцюгова реакція. Про свою готовність підтримати протестуюче населення оголошували ультрас та інших міст. А в деяких активісти самі почали звертатися за допомогою до фанів . Так було в Запоріжжі.

запорожье запорожье2

« Коли колона ультрас вийшла на мітинг , один з лідерів майдану попросив їх стати на захист мирного населення». Ті не відмовили . Фани оточили мітингувальників і після словесної перепалки з присутніми представниками лівих та проросійських сил , а також з тітушками , почали скандувати «Ми запорожці - а ви говно ».

 Замість подяки - допити і піклування

 Як не дивно , але в міліції такий вектор діяльності ультрас не викликав схвалення. Здавалося б , радійте : замість бійок і погромів ультрас встали на захист порядку . Ан ні , не догодили . Наприклад , у Маріуполі вони ще нічого не встигли зробити , а їх уже почали викликати в міліцію. Як пояснили в МВС , для профілактики .

 "Є інформація від дніпропетровських колег , що маріупольські " Ультрас " можуть брати участь у масових заворушеннях у даній галузі" , - відзначили в прес -службі відомства.

За заявою же самих фанатів , вони всього лише вийшли на вулиці з метою захистити мирних жителів від можливих провокацій з боку « тітушек ».

Проблеми з міліцією виявилися не тільки у маріупольців . У Дніпропетровську фани також мало не влаштували сутичку з міліцією. Правда , обмежилося все невеликою словесною перепалкою і закиданням сніжками правоохоронців. Але заарештовувати дніпрян міліціонери не стали.

днепр днепр3

Серед фанів « тітушек » немає

 Здавалося б , агресивні , любителі похуліганити , спортивні ... але ніхто з ультрас в « тітушкі» не подався . Багато організацій з різних міст навіть зробили для своїх звернення , в якому « радять » не приєднуватися до « бойовикамів з битами ». І навіть пригрозили ...

 «... Майдан бореться не стільки за євроінтеграцію , скільки за нашу Батьківщину , за нашу з вами свободу і волю і проти прогнилої системи мразь , яку нам хочуть нав'язати . Миколаївське співтовариство фанатів висловлює свою підтримку Майдану і всім активним діям на благо святої справи . Закликаємо і застерігаємо всіх , хто має те чи інше відношення до нашого сектору , не ставати продажними повіями « тітушкамі ». Наша честь називається Вірність ! Якщо хтось надумає діяти на боці влади і « мусорів » - наша відповідь буде дуже переконливим ! » - Заявили миколаївські ультрас на своїй сторінці в соціальній мережі" Вконтакте ".

ультрас николаев обращение

 Луганські ж фани загрожувати нікому не стали , але для себе твердо вирішили , що ніхто з них «прастітушкой » не стане.

Донецк2 проститушки

 «Підігрітий» патріотизм

 Львівські учасники ультрас навіть не вважають за потрібне говорити про те , що вони підтримують Евромайдан , мовляв , «це ясно як Божий день». Ультрас в Львові закликає не боятися подій , які зараз є на Майдані. Активісти впевнені , що це майбутнє українського народу.

 Львов

«... Хоча більшість з нас самих діти , але ми думаємо про наше майбутнє і майбутнє наших дітей. Нас називали фашистами , нацистами , провокаторами , постійно обливали брудом у ЗМІ , але ми виховували той націоналізм , яким Ви всі зараз пишаєтеся ».

Львівські ультрас сильні своєю ідеєю. А от щодо ідейності дніпропетровців є великі сумніви .

 Після штурму ультрас Дніпропетровської ОДА , в місцевих ЗМІ з'явилася інформація про те , що організацію акції проплатили відомі підприємці Геннадій Корбан і Борис Філатов. Два бізнесмена , яким чинна влада , за їх словами , заважає спокійно працювати.

 А офіційні клуби проти !

Основна маса офіційних футбольних клубів висловилася вкрай негативно до таких дій з боку фанів. Маса заяв з боку офіційних представництв ФК , як під копірку , заполонили сайти.

Керівництво клубів просило ультрас не використовувати символіку команди. Правда , послухалися їх не все.

Більш-менш прислухалися до цих прохань донецькі ультрас. Вони прийшли на мітинг в масках і заявили пресі , що вони «просто жителі міста ».

Донецк

А ось одесити відразу відмовили клубу в проханні не використовувати символіку клубу в різних акціях . Фани вийшли на вулиці міста як угруповання ультрас «Чорноморця».

Один з учасників руху Михайло заявив: «Ми постійно здійснюємо диверсійні вилазки проти нинішнього режиму. Це було задовго до нинішньої революції. Тому ми не збираємося припиняти свою участь. Ми гарантуємо безпеку одеського Евромайдана , і наші представники в « Правом секторі» захищають зараз головний Майдан України . Ми - звичайні українські громадяни , і проблеми у нас такі ж і розуміння обстановки однакове. Ми залишаємося в Революції до повної її перемоги ».

Клубу немає , а фани є

Ультрас ліквідованого криворізького "Кривбасу" , незважаючи на загибель своєї команди , залишилися єдині і виступили на підтримку майдану .

У соціальних мережах фан -сектор , що викликав чимало нарікань за відчайдушність під час матчів , висловлювався мудріше і більш виважено тих , хто стоїть біля керма.

Вони категорично відкинули один з " законів 16 січня " про допуск на футбольні матчі за паспортом : "ВР прийняла закон , який дозволить Віталію Захарченко видавати квитки на футбол". Висловили категоричний протест проти затримання студента і активіста Богдана Яроша і виступили з ініціативою забезпечення порядку , недопущення провокацій на мітингу 26 січня. У колоні , що вийшла на проспект Металургів , були не «крикуни бечівок» , а молодь, якій не байдуже її майбутнє і майбутнє країни.

Їх реальне неприйняття провокацій і розпалювання ворожнечі очевидно в самому " гарячому" питанні молодіжного середовища - ставленні до тітушкам . Краще сотень слів і промов сказали за себе фото у фан -групах " від молодих регіонів " на мітингу " За стабільність " , проведеному на 44 кварталі , а потім - з битою стоїть на вулиці 22 партз'їзду .

«Людина організовує тітушек для побиття мирних громадян свого ж міста , сам стоїть з битою на фото.

кривой рог

Він цинічно прокоментував побиття своїх же беззбройних земляків ось такими словами: «Хлопці міцно відхопили ! »

Загалом , Кривому Розі якщо і є на що сподіватися , то на свою молодь. І на ту , яка принесла місту перемогу і славу в проекті " Майданс", і на ту , яка співала "Кривбас , ми всюди з тобою ! "

 Моя хата ... в Сімферополі

Єдино , хто не приєднався до всеукраїнського руху на підтримку та захист евромайдановцев , - сімферопольські ультрас. Однак і погодитися зі словами кримського прем'єра вони не змогли. Анатолій Могильов не повірив у те , що фани кримської « Таврії » можуть підтримати евромайдановцев . «Це ж кримчани , а хто з кримчан підтримує Майдан? Я бачив цей міні - евромайдан в Сімферополі , там по- русски ніхто не говорить , враження , що всі привезені зі Львова чи з Тернополя. Давайте не будемо говорити про те , що фанати «Таврії » підтримують Евромайдан . Це викликає сміх у всіх» , - сказав кримський прем'єр.

 «Хотілося б прокоментувати слова Анатолія Могильова , - пишуть ультрас. - Ми , дійсно , не підтримуємо Евромайдан , який перетворився на танці під Руслану , в посміховисько , на якому десятки тисяч людей стоять і спостерігають , як кілька сотень героїв борються за краще життя , за честь і гідність свого народу , замість того , щоб піднятися і піти до кінця , до перемоги. У нас не викликає сміх загибель людей від снайперів , у нас не викликає сміх ситуація з викраденнями і катуваннями громадян , у нас не викликає сміху те, що права , гарантовані Конституцією , потоптані купкою пристосуванців  біля годівниці ».

симферрополь

Вони закликали всіх фанатів «Таврії » і всіх жителів Тавриди «як мінімум , утриматися від брудного заробітку , який їм пропонують , і не допустити , щоб хто-небудь із знайомих та учасників фан -руху опинився в лавах« тітушек ».

Замість післямови

 Деякі ультрас , які побажали не називати своє прізвище , вважають , що майдан - це свого роду реклама для фанів. З його допомогою вони просто зайвий раз заявили про себе.«Багато хто з ультрас мало що розуміють в політиці , в тому , що відбувається зараз в країні. Можливо , вони і справді пішли захищати мирне населення на майдани .. Але , швидше за все , для них це просто великий перфоменс . Щоб рух не помер - він має про себе заявляти і нагадувати. До того ж війна проти інших зближує. Бойова сила країни? Та швидше хлопчаки , не залежно від віку , що зображують із себе героїв ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Вчора, 22 вересня, близько п'ятої дня на автодорозі “Київ-Чоп” зіткнулися три авто, внаслідок ДТП до лікарні потрапили п'ятеро людей. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту населення ЛОДА, передає 032.ua. За попередніми даними, 31-річний львів'янин, керуючи автомобілем “Фольксваген Крафтер”, здійснив попутне зіткнення із автомобілем “Пежо Експерт” під керуванням 29-річного мешканця Тернополя. Читайте також: На Львівщині BMW збив на см...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...
Суспільство
Осінь у Львові — прекрасна. Пропонуємо підбірку місць, де насолодитись пейзажами осіннього міста можна сповна. Стрийський парк Цей парк недаремно заслужив звання улюбленого місця відпочинку львів’ян. Восени тут особливо гарно. Парк імені Івана Франка Затишні алеї парку — чудове місце для прогулянок удвох чи роздумів на самоті. Вулиця Ужгородська Ужгородська з’єднує центр міста із вулицею Замковою, яка веде на «Високий замок». А ще тут є дворик з іграшками,...
Суспільство
З 1-го вересня в Україні припинили трансляцію аналогового телебачення. 032.ua пропонує своїм читачам спосіб, як розважатися й без доступу до ТБ, та заодно перевірити себе на "телезалежність". Пройдіть жартівливий тест та з'ясуйте, яким є ваш рівень (не)залежності від телевізора й чи важко ви переживаєте відімкнення аналогового TV. Читайте також: Як змінювався електротранспорт Львова. Раритетні фото (Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він завант...
Культура
Матір Кузьми "Скрябіна" заяв​ила про використання портретів сина похоронними компаніями для реклами своїх послуг. Про це Ольга Кузьменко написала на своїй сторінці у Facebook. "Допоможіть виявити і знешкодити мародерів-господарів похоронних фірм, які використовують портрет мого сина в рекламних цілях, роблять лже-могили на своїх показових майданчиках з його даними. Таких прикладів нам повідомили вже чимало. Самі їх всіх ми не зможемо виявити. Прошу у вас,...
Бізнес
На сайті 032.ua триває спецпроект "Тест-драйв закладів Львова". Нещодавно ми писали про  ресторан “New-York-Street-Pizza", що на Сихові. Сьогодні ми розповімо вам про заклад під назвою Ляфінаж, який позиціонує  себе, як крамниця-кафе ремісничих крафтових український сирів. Відкрили ресторан рік тому у проїзді Кривала Липа,7, що у центрі Львова. Рейтинг закладу у Google - 4,9 із 5.  Перші враження та інтер'єр  Прийшовши сюди, одразу помічаємо, що це дуже ма...
Кримінал
У Перемишлянському районі виявили незаконну врізку у нафтопроводі «Дружба», через яку стався витік нафти. Про це повідомляє департамент з питань цивільного захисту населення ЛОДА, передає 032.ua. Читайте також: На Львівщині жінку збив мікроавтобус: потерпіла в реанімації Вчора, 21 вересня, о 23:30 надійшло повідомлення, що поблизу сіл Серники та Лани Перемишлянського району відчувається різкий запах нафтопродуктів. Про це повідомили відповідні служби. Дис...
Суспільство
Сьогодні у Львові стартувала найочікуваніша книжкова подія року. Ювілейний 25-й Book Forum змінив назву та запрошує поринути у атмосферу читання й книжкової ейфорії. 032.ua зібрав для читачів усе найцікавіше. Читайте також: ТЕСТ: наскільки ти (не)залежний від телебачення Вартість Ціни на абонементи на цьогорічний форум стартують від 15 грн для студентів та від 35 грн за один день. Для дітей дошкільного віку та школярів до 16 років вхід на 25–й Book Forum б...
Пригоди
Дорожньо-транспортна пригода трапилася вчора, 21 вересня, близько восьмої вечора у селі Чернихів, Самбірського району. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, інформує 032.ua. Читайте також: Львівські рятувальники у Рудному витягли чоловіка з 12-метрового колодязя Як встановили правоохоронці, водій автомобіля «Мерседес Спринтер», 51-річний житель Самбірського району, скоїв наїзд на невідому жінку-пішохода. Її з діагнозом «політравма» гос...