• Головна
  • Завтра у Львівській філармонії пройде вечір скрипкової музики
10:04, 21 січня 2014 р.

Завтра у Львівській філармонії пройде вечір скрипкової музики

Французька музика з вкрапленнями бельгійської на зламі 19-20-го століть – такою буде програма скрипкового вечора 22 січня у Львівській філармонії. У концерті передано відчуття музичної мови, витончено передано градації настрою, й одночасно насиченою є безпосередність виразу драматичних переживань. Музичний імпресіонізм дуже яскраво проявив себе у французькій музиці Моріса Равеля. На концерті прозвучать скрипкові твори Ежена Ізаї, Сезара Франка, Ернеста Шоссона та Моріса Равеля у виконанні скрипаля Марка Комонька, якому акомпонуватиме Мирослав Драган.

Марко Комонько пройшов цікавий, хоч і не легкий шлях становлення як віртуоза, вдумливого майстра скрипкового мистецтва. Син львівських музикантів. Навчався у Москві, Лондоні, Мюнхені, а також в Кьольні у професора Віктора Третьякова. Його репертуар великий і ґрунтовний. Впродовж багатьох років він був запрошений у якості соліста в Київську філармонію. У концертному сезоні 2000-2001 рр. його виступ був визнаний найдосконалішим концертом року.

У 2004 переїжджає до Південної Кореї, де починає працювати концертмейстером кількох найкращих симфонічних оркестрів Кореї. У 2005 р. проходить по конкурсу на посаду помічника концертмейстера Сеульського філармонічного оркестру, який за рейтингом належить до вісімки найкращих оркестрів світу.

Марко Комонько після професійного становлення у Кореї повернувся до рідного міста і має чимало ідей презентації скрипкового мистецтва для рідної публіки: «Я дарував своє мистецтво іншій країні, а тепер хочу присвятити себе Батьківщині. Щодо скрипкового мистецтва, то у різних країнах воно розвивається по-особливому. У Німеччині воно менш розвинуте, а от в Азії навпаки йде на піднесення. В Україні скрипкове мистецтво може розвиватися краще, проте існує залежність його розвитку від економіки», – зазначив скрипаль.

Про скрипковий концерт у Львівській філармонії скрипаль розповів: «Це моє повернення на львівську сцену через десять років. Музика скрипкового вечора надзвичайно романтична, вона є близькою мені по духу, а публіка із задоволенням її сприймає. Ця програма вперше звучатиме у повній версії. З піаністом Мирославом Драганом ми розпочинали співпрацю 12 років тому, і виступали разом у Львові й інших містах України».

Відомий львівський піаніст-соліст та концертмейстер, педагог Мирослав Драган у розмові про характерні особливості скрипкового вечора сказав: «Я тішуся, що наша співпраця з Марком Комоньком після його повернення на Батьківщину відновлюється, адже він прекрасний музикант. У нас залишився добрий музичний контакт. Нещодавно спільну програму ми грали у Дрогобичі, де дуже тепло нас приймали. Програма, яку ми зіграємо у Львівській філармонії, складається із дуже красивих творів. Кожен твір виконує своє завдання. «Поема» для скрипки і фортепіано Ернеста Шоссона і «Циганка» для скрипки і фортепіано Моріса Равеля були для нас однозначним вибором. «Соната» Сезара Франка належить до камерної музики, де скрипка і фортепіано абсолютно рівні партнери, які взаємно доповнюють одне одного. Сезара Франк має надзвичайно цікаву манеру письма, особливо для фортепіано, адже він сам був органістом та піаністом, і цей симбіоз звучань є наповнений і колористично цікавий, при тому надзвичайно складно і віртуозно написаний. Це не просте завдання для музиканта. Крім того драматургія твору надзвичайно виповнена, а деякі драматичні кульмінації просто вражають. Якщо робити аналогії цієї Сонати, то можна її порівнювати хіба що із Шостою «Патетичною» Симфонією Петра Чайковського. Чайковський – це максимум, який я можу уявити по силі емоцій. Сольно Марко грає Сонату для скрипки № 1 Ежена Ізаї. Це також досить цікавий і насичений твір, тому у нас виходить бельгійсько-французька програма скрипкової музики.

Що стосується поеми Ернеста Шоссона, то це надзвичайно красива музика, яка є також складною і різноплановою, у якій дуже розвинута драматургія. У цьому творі сольну партію більшою мірою виконує скрипка. «Циганка» Моріса Равеля – це також більш скрипковий твір, але там надзвичайно колористична партія для фортепіано, абсолютно геніально зроблена з точки зору інструментування».

Саме такою буде програма концерту, тож запрошуємо вас насолодитися багатогранним скрипковим мистецтвом.

2014 01 22 Комонько

2014 01 22 Комонько

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...