• Головна
  • У Львові поховали Грибовицьке сміттєзвалище (ФОТО)
19:16, 19 січня 2014 р.

У Львові поховали Грибовицьке сміттєзвалище (ФОТО)

Сьогодні на флешмобі, під Львівською обласною онкологічною лікарнею, громадські активісти зі свічками в руках, нагадали про загрози здоровю людей від діючого Грибовицького сміттєзвалища, повідомляють в ГО «СПАС.

За словами учасників флешмобу, сміттєзвалище часто димить, іноді навіть виникають пожежі. Причому, спалювання будь-яких поліароматичних вуглеводів (ПАВ) і полівінілхлориду (ПВХ): гуми, лінолеуму, поролону, пластикового посуду,поліетиленових пакетів,– одночасно супроводжується викидом в атмосферу діоксинів та інших канцерогенів. А ці небезпечні речовини є причиною різних недуг, в першу чергу ракових захворювань. Фахівці вважають, що мінімальних безпечних меж впливу канцерогенів практично не існує — будь-які дози, що перевищують звичайний природний фон, шкідливі.

Забруднення ґрунтів, води, повітря спричиняє захворювання органів дихання – 50%, 16% – ендокринної системи, 2,5 % – онкологічних захворювань, особливо в осіб віку 30-35 років.

Окремі хвилювання викликають у активістів і кислі гудрони, які із сміттєзвалища течуть на навколишні села. Як  було раніше вже визначено екологічною експертизою, інфільтрація зі сховищ гудронів становить небезпеку для підземних вод, оскільки у своєму складі вони містять солі важких металів (кадмій, марганець, свинець, тощо).

«Мені хотілося б перш за все нагадати, що ще перед Євро-2012, у Львівській мерії пообіцяли закрити Грибовицьке сміттєзвалище до кінця 2013 року. Проте, чинний мер Львова Андрій Садовий про це чомусь навіть не згадує.

Не менш огидна і позиція голови Грибовицької сільської ради, Ігоря Пителя та голови Жовківської районної ради Тадея Швая. Я дозволяю собі так висловлюватися, тому що створення територіальної громади с. Великі Грибовичі і ухвалення мешканцями рішення щодо припинення функціонування сміттєзвалища є кінцевим, і таким що не оскаржується судом. Оскільки територіальна громада є первинним суб’єктом місцевого самоврядування. На жаль, грибовицький сільголова Ігор Питель та депутати просто саботували підготовку до зборів мешканців села 29 липня минулого року, як результат – невелика кількість учасників зборів не склала необхідного кворуму, 50% + 1.

На круглому столі, вже 12 серпня, в приміщенні Грибовицької сільської ради, на якому окрім депутатів сільської ради був присутній і представник Жовківської районної ради Тадей Швай і депутат Львівської обласної ради Володимир Тістик, було тільки лише підкреслено небажання місцевої влади чи може навіть краще сказати місцевих царьків, справді вирішити, а не безрезультативно вирішувати проблему Грибовицького сміттєзвалища.

Сьогодні, ми записали прізвища їх всіх на плакаті. Завтра – ми викарбуємо їх на пам’ятній дошці і встановимо пам’ятник у Львові, жертвам екологічних наслідків від Грибовицького сміттєзвалища. Тому що, кожний день функціонування сміттєзвалища – нові загрози для здоровя львів’ян та мешканців навколишніх сіл», - повідомив заступник голови ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...