Вся правда про жіночу консультацію у Львові

Вже понад рік жіноча консультація 3-ї комунальної міської лікарні розміщена у новому відремонтованому приміщенні на вул. Рапопорта, 6, яке розташоване у безпосередній близькості до пологового відділення, відділення патології вагітності, лабораторії та УЗД-кабінету.

Так, за 2013 рік на обліку в ЖК перебувало 1 596 вагітних, які за рік зробили 15 тис 943 відвідування установи. Водночас фахівці жіночої консультації обстежили та надали допомогу 3 тис 712 гінекологічним хворим. Про це повідомив головний лікар 3-ї міської клінічної лікарні Вадим Олійник,-інформує прес-служба ЛМР.

«Питання покращення умов у жіночій консультації 3-ї лікарні назріло вже давно. Окрім того, що приміщення не витримувало жодної критики, та ще й добирання до нього для вагітних було складним, особливо в зимовий період. Тому ще в 2008 році ми розробили проектно-кошторисну документацію на ремонтні роботи у приміщенні, що на вул. Рапопорта, 6. Утім через фінансові проблеми втілити самі ремонтні роботи ми розпочали та завершили в 2012-му. Вартість проведених робіт для міста склала 780 тис. грн. Були залучені і позабюджетні кошти (понад 76 тис грн).

3d узи

Після того, як жіноча консультація переїхала у нове приміщення, у старому, що на вулиці Олени Степанівни, для медичної галузі не було потреби, тож рішенням виконавчого комітету міської ради ми його передали на баланс міста», - розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я.

«Зміна приміщення нашої жіночої консультації – це було добре рішення. Тут поруч стаціонар, поруч ультразвукове обстеження, поруч лабораторія. Тобто жіночка, яка приходить сюди, за короткий час проходить всі обстеження і знову вертається до свого лікаря з результатами. Це і зручно, і правильно», - додав Вадим Олійник, головний лікар 3-ї міської клінічної лікарні.

Жіноча консультація 3-ї міської лікарні обслуговує жіноче населення частково Залізничного, Галицького, Франківського та Шевченківського районів м. Львова - до 35 тис жінок. Прийом пацієнтів проводять кваліфіковані лікарі: з вищою категорією – 6 осіб; з першою категорією – 2; з другою категорією – 4 особи. До складу жіночої консультації 3-ї міської клінічної лікарні входять: реєстратура, 4 кабінети лікарів акушер-гінекологів, які працюють у дві зміни, кабінети завідувача та старшої акушерки, маніпуляційний кабінет, процедурний кабінет, денний стаціонар, «Школа відповідального батьківства» та «Школа імунізації»; «Кабінет планування сім’ї».

У «Школі відповідального батьківства» успішно проводять навчання та підготовку до партнерських пологів сімейні пари, що підтверджується отриманням сертифікату після закінчення навчання.

Денний стаціонар жіночої консультації акушерсько-гінекологічного профілю є лікувально-діагностичним підрозділом, який входить до складу лікувально-профілактичного закладу. Денний стаціонар забезпечує висококваліфікованою стаціонарною допомогою хворих, які не потребують цілодобового спостереження. На лікуванні в денному стаціонарі знаходяться жінки з запальними хворобами органів малого тазу, вагітні – з раннім гестозом; жінки з хворобами сечо-статевої системи: ерозії шийки матки,  з  безпліддям; проходять реабілітацію післяопераційні хворі.

В жіночій консультації продовжує працювати «Школа імунізації». Одним з основних її завдань є імунопрофілактика серед населення. Враховуючи високий ризик поширеності гострих респіраторних інфекцій, грипу, кору та туберкульозу проводяться бесіди з вагітними про профілактику та своєчасну вакцинацію дітей та всіх членів родин. Розповсюджуються пам’ятки, буклети, щодо профілактики інфекційних захворювань.

Довідка

Кожна жінка може пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання:

1 МКЛ жіноча консультація №1      вул. Лемківська, 29   т. 252-45-22

1 МКЛ жіноча консультація №2      вул. Мазепи, 25         т. 252-74-07

3 МКЛ жіноча консультація             вул. Рапопорта,6      т. 233-00-13

4 МКЛ жіноча консультація             вул. Стецька, 3         т. 260-20-23

5 МКЛ жіноча консультація             вул. Чупринки, 43     т. 237-38-00

1 МП жіноча консультація               вул. Руська, 20         т. 235-69-50

2 МП жіноча консультація               вул. Симоненка, 4    т. 263-40-45

4 МП жіноча консультація               пр.  Ч.Калини, 68      т. 223-02-47

5 МКП жіноча консультація            вул. Виговського, 32  т. 262-70-78

6 МП жіноча консультація              вул. Мед. Печери, 1   т. 251-46-82  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію