Мріяти не шкідливо...

Пропоную тост за Україну! Завтра , завершуючи низку новорічних свят зустріччю Старого Нового року, більшість з нас неодмінно сяде за стіл, вип'є чарочку за здоров'я і щастя . Так чому б не побажати чого-небудь і їй, нашій багатостраждальній країні. Як кажуть, нам все одно, а їй , Україні , напевно , буде приємно. А там, дивись , чим чорт не жартує , може щось з того , що ми їй побажаємо, і збудеться.

Скептики , напевно , будуть заперечувати, скажуть, що жителі сходу і заходу країни будуть бажати речі несумісні, а тому нездійсненні . Але не погоджуся з цим. Незалежно від того , де ми живемо , якою мовою говоримо , і за кого голосуємо , хочемо - то ми одного і того ж : жити в багатій , процвітаючій , благополучній країні , де править закон , а найвищою цінністю є і буде людське життя . У країні без корупції і бандитизму , в країні , де створені рівні умови для всіх. Чим поганий тост? І не важливо , що поки ще на сході і заході країни по-різному бачать шляхи для досягнення такої України . Коли-небудь єдино правильний шлях відкриється нам . Можливо, навіть дуже скоро , наприклад , в 2015 -му. Поживемо - побачимо. А поки 2014 -й обіцяє нам невеликий перепочинок від перманентного «покращення» .

Передвиборний президентський рік обіцяє манну небесну на голови виборців. Не потрібно бути великим провидцем , щоб зробити маленькі передбачення .

1 . Зі стовідсотковою ймовірністю можна стверджувати , що наприкінці 2014 -го знову почнуть виплачувати Юлі- Вітіну тисячу (чи не для цього були потрібні великі позики у Росії )

2 . З великою часткою ймовірності в 2014 будуть істотно збільшені всі існуючі соціальні виплати.

3 . Не так очевидно , але дуже може бути , що уряд зважиться знизити ціну на газ для населення.

4 . Ну і, звичайно, знову будуть заморожені тарифи на комуналку .

Заходи ці , звичайно, популістські , але втриматися від них не може жоден уряд напередодні виборів. Тож всіх нас чекає не життя , а мрія.

Про що б ще помріяти ... Адже , перефразовуючи старий дитячий віршик , кажуть , під вибори що не забажається, все завжди відбудеться, все завжди збувається.

Наприклад , маріупольці мріють про аквапарк і чисте повітря. Перетворити промислове місто біля моря в курорт - ідея фікс , фата-моргана, мрія тисяч маріупольців . Хоча , згідно з опитуванням , набагато більш реалістичне бажання - завершення будівництва тролейбусної лінії, що веде до нового оптового ринку .

А львів'яни з нетерпінням чекають трамвай , який з'єднає віддалений спальний район з центром Львова. Перші кілька метрів шляху проклали ще в 2008-2009 роках. Наприкінці минулого року у Львівській міській раді відбулося підписання договору між ЛКП «Львівавтодор» та Європейським банком реконструкції та розвитку про надання кредиту розміром 6 млн. євро для прокладки трамвайної колії до житлового масиву «Сихів». Так що , влада обіцяє цього року все закінчити.

В Одесі , як звичайно , грандіозні плани влади , підкріплені сподіваннями одеситів , якщо і виконуються , то далеко не всі і дуже умовно . Тим більше , варто загадати бажання під Старий Новий рік. Можливо, тоді обіцянки ввести в експлуатацію новий авіатермінал , перетворити до невпізнання Аркадію , побудувати суперсучасний спорткомплекс для «Євробаскету» і закласти «Алею зірок» здійсняться.

Так , до кінця весни має запрацювати новий пасажирський термінал Міжнародного аеропорту Одеса . Новий аеровокзал повинен відповідати всім європейським нормам і вимогам.
АЭРО
Не менш масштабним є проект нової спортивної арени в районі Пересипу . Інвестором нового комплексу виступає відомий український олігарх Ігор Коломойський. Нова арена будується спеціально для проведення в місті континентального чемпіонату з баскетболу « Євробаскет». Втім , всі грандіозні плани можуть накритися «мідним тазом» через політичну нестабільність і фінансових труднощів інвестора. Так, минулого року роботи на об'єкті були призупинені. Нове керівництво обласної держадміністрації заявило , що престижну першість можна провести і на базі існуючого Палацу спорту, який тільки потрібно відремонтувати і все. Через плутанину в «повітрі висить» проект будівництва тренувальної бази на житловому масиві Котовського і масштабне наведеніея порядку на напівзруйнованої і сумній Пересипу .
АРЕНА
Серед більш реалістичних (через меншу масштабність) планів можна виділити будівництво одеської Алеї зірок у ЦПКіВ ім. Т.Шевченка , закладку вишневого саду у особняку прототипу чеховського роману Ольги Васильєвої в центрі міста, будівництво парків « Стамбульський » на схилах Приморського бульвару і « Азербайджан » біля очолюваної Сергієм Ківаловим Юридичної Академії.

А ось миколаївці, на відміну від одеситів, про велике не мріють . 2013 був для них настільки трагічним , що вони жадають тільки одного - щоб 2014 -й пройшов без втрат. Судіть самі , в 2013-му місто позбулося відразу двох мерів.

 Спочатку навесні пішов з життя народний мер Володимир Чайка . Замість Володимира Дмитровича містом став керувати багаторічний секретар міськради Володимир Коренюгін , але і йому не судилося пережити рік у кріслі мера. 24 вересня виконуючий обов'язки міського голови Миколаєва Володимир Коренюгін також помер.

Трагічні події в цьому році трапилися в смт Врадіївка Миколаївської області , де в ніч з 26 на 27 червня 2013 двоє міліціонерів Дрижак і Поліщук скоїли групове згвалтування і замах на умисне вбивство мешканки селища Ірини Крашковой.

Відмова міліції затримати головного підозрюваного (капітана Дрижака ) викликала масові акції непокори в райцентрі Врадіївка . Після всіх цих подій миколаївцям цього року хочеться побільше оптимізму і поменше трагедій , а ще - хорошого мера для міста , з міцним здоров'ям і довгою лінією життя.

Скромні у своїх бажаннях і луганчани . Вони всього лише жадають стабільності! Їм набридли майдани - принаймні , у цьому переконує влада , і в цьому , незважаючи на розчарування, їй вірять. Людям потрібна робота , адже Донбас досі живе міфом про те , що він годує всю Україну .

Якщо ж говорити про місцеві проблеми , то тут з нетерпінням чекають новий шляхопровід по вулиці Радянській, який будують уже кілька років, ремонт будинку, що вибухнув на вулиці Шевченка , і вселення туди нещасних мешканців.

А ось хороші дороги для луганчан - мрія глобальна і нездійсненна .

Мрії донеччан про те , як влада могла б змінити рідне місто на краще, вельми різноманітні. Але все ж , якщо підходити до питання реалістично , згадаємо тільки здійсненні напрямки для позитивних змін і одну справді загальну для городян мрію.

 Донецьким велосипедистам обіцяють 127 км спеціальних доріжок. Інфраструктуру для них обіцяють повністю облаштувати до 2020 року , але вже в минулому році приступили до створення 14,7 км в центральній частині міста.

Крім того , в 2014 році обіцяють закінчити будівництво об'їзної дороги навколо Донецька.

Третя мрія донеччан , швидше , може бути віднесена до нездійсненної . Це метро. Про продовження будівництва підземки городяни вже навіть і не думають: дай Бог , щоб знаменитий недобуд змогли підтримувати в належному технічному стані , і він не привів би до серйозної техногенної катастрофи .

Жителі міста плекають примарну надію про будівництво надземного метро. Хоча і тут не все так просто . Заяви екс -віце -прем'єр- міністра - міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова про створення в Донецьку наземного метро викликають тільки роздратування у міського голови Олександра Лук'янченка .
Метро
До речі , першу лінію метро в Донецьку планували відкрити в 2012 році , до чемпіонату Європи з футболу. Мер Донецька Олександр Лук'янченко заявив , що будівництво наземно- підземного метро обійдеться шахтарській столиці приблизно в 8 мільярдів гривень , або в один мільярд доларів.

Про метро мріють і в Дніпропетровську. Дніпропетровська підземка - найкоротша в Європі. При цьому стройка затягнулася вже на третє десятиліття.

Дніпропетровська влада домовилася про іноземні кредити під гарантії уряду України , і зараз городяни сподіваються, що в 2014-му почнуть будувати гілку від вокзалу до Історичного музею.

Запорожці, якщо не враховувати комунальних, екологічних проблем і перипетій зі зміною « наглядача», всерйоз стурбовані станом національного заповідника «Хортиця».
Максим Остапенко
 Як розповів його директор Максим Остапенко, в 2015 - му виповнюється 50 років проголошення Хортиці заповідником. «Вважаю , що 2014 -й рік має стати вирішальним , щоб нарешті була прийнята національна програма розвитку заповідника. Щоб це робилося не лише зусиллями малої кількості співробітників , а  державою по логічно побудованій схемі. І щоб Хортиця стала не просто Національним заповідником , а важливим національним і патріотичним символом. Хочеться , щоб острів Хортиця став тим місцем, яке об'єднає Західну та Східну Україну» , - сказав Остапенко. Така ось красива мрія.

У Харкові чекають від Нового року, більше спортивних заходів , нормального міського транспорту та, як не дивно, перемоги «евромайдана».

Так , директор департаменту сім'ї , молоді та спорту Харківської міської ради Костянтин Лобойченко ставить перед собою завдання на вищому рівні реалізувати стратегічно важливі заходи .

«Це майбутній марафон, в якому братимуть участь багато людей і різних організацій. Плюс я чекаю, що цього року «вистрілить» велоспорт. Я думаю , він стане одним із самих-самих популярних видів активного відпочинку. Упевнений , що всілякі субкультури , які пов'язані зі спортом , це і брейкданс , і екстремальні , і творчі теж будуть розвиватися» , - говорить і додає , що завданням № 1 є не проведення якихось мега-масштабних заходів , а популяризація здорового способу життя серед молоді.

У свою чергу харківський громадський активіст та співорганізатор місцевого «евромайдана » сподівається в 2014 році на кардинальні зміни в політичній сфері країни .

«Евромайдани» мають сягнути запланованих цілей: імпічменту Януковича , відставки уряду Азарова і повної зміни влади , як нинішнього кримінально-олігархічного режиму зокрема , так і політичної системи в цілому. Влада має бути більш цивілізованою, європейською, місцеві громади мають брати безпосередню участь у вирішенні важливих питань , а не сподіватися на «доброго царя» у вигляді чиновників , політиків чи партій» , - заявив громадський діяч, підкресливши , що це зараз найважливіші для України питання.

Менш активні харків'яни на державне не замахуються . Їм би старий транспорт оновити і розбиті в мотлох дороги відремонтувати.

Втім, убитий транспорт і дороги - всеукраїнська проблема. Ось давайте всі разом і побажаємо її якнайшвидшого розв'язання .

Можна було б довго і багато ще бажати . Але й так задовгий вийшов тост. І якщо виповниться хоча б половина того, що ми тут побажали, наша Україна зробить величезний крок на шляху до тієї країни, про яку ми всі мріємо .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
На ділянці тротуару поблизу головного корпусу Львівської політехніки тривають ремонтні роботи за проектом "Вулиці для всіх". Як зазначив у коментарі для 032.ua менеджер проекту «Вулиця для всіх» Максим Терлецький, роботи на цій ділянці стартували на початку минулого тижня. За його словами, при сприятливих погодних умовах їх мають завершити до кінця місяця. Підрядником є ФОП Луць В.В. Читайте також: Форум видавців у Львові: вартість, спеціальні гості та най...
Суспільство
З понеділка у сквері на вулиці М. Кривоноса розпочнуть роботи із закладання фундаменту під Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомили у прес-службі міської ради, передає 032.ua. Читайте також: Сьогодні у Львові на один з маршрутів запустять 5 нових автобусів МАЗ Виконання основних робіт планується до 1 лютого 2019 року. За словами заступника директора ЛКП «Зелений Львів» Андрія Шульського, тут уже завершилися роботи з розпланування території...
Суспільство
Синоптики обіцяють львів'янам похмуру та прохолодну погоду цього тижня. Завтра, 24 вересня, у Львові очікується посилення вітру зі шквалами до 25 – 29 м/с, місцями можливі сильні опади. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто За даними ресурсу Sinoptik.ua, у понеділок, 24-го вересня, дощ йтиме майже весь день. Вранці він досягне...
Суспільство
Сьогодні, 23 вересня, сотні пластунів зібрались на Пл. Ринок на Відкриття пластового року. Про це інформують у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто, - ФОТО Таке відкриття відбувається щороку у кожному осередку Пласту в Україні. В такий спосіб пластуни прощаються з теплим таборовим літом та починають пластовий рік. Традиційно пластуни відвідали літургію, після чого розпочалась...
Суспільство
У Львові відбудеться благодійний ярмарок для збору коштів тваринам, що постраждали від рук людей. Про це інформують у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто, - ФОТО До Дня захисту тварин, 6−7 жовтня, в парку «Знесіння» триватиме благодійний ярмарок зі збору коштів. Сюди привезуть тварин, яких вилучили у браконьєрів та тих, за якими належно не доглядали. Гості ярмарку зможуть пог...
Пригоди
У Львові на площі Д. Галицького водійка автомобіля Merсedes A170 в’їхала у запарковані машини. Як розповів у коментарі для 032.ua речник патрульної поліції Львівщини Мар'ян Шпитак, внаслідок ДТП пошкоджено автомобілі Honda Accord i Geely. Читайте також: Гурт "Бумбокс" виступив просто неба у центрі Львова, - ФОТО, ВІДЕО За його словами, на 28-річну жінку склали протокол за ст. 124 КУпАП (була неуважною, відволіклася від керування та не дотрималася безпечног...
Суспільство
Вчора, 22-го вересня, з нагоди святкування 3-го дня народження «Forum Lviv» біля ТРЦ відбувся концерт просто неба. Про це повідомляє кореспондент 032.ua. Хедлайнером святкового концерту став український гурт "Бумбокс". Послухати музикантів наживо зібралось чимало львів'ян. Читайте також: Заклади Львова з терасами, звідки відкривається неймовірна панорама міста У соцмережах львівські прихильники гурту діляться відео з виступу: Читайте також: Мати Кузьми про...
Пригоди
Вчора, 22 вересня, близько п'ятої дня на автодорозі “Київ-Чоп” зіткнулися три авто, внаслідок ДТП до лікарні потрапили п'ятеро людей. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту населення ЛОДА, передає 032.ua. За попередніми даними, 31-річний львів'янин, керуючи автомобілем “Фольксваген Крафтер”, здійснив попутне зіткнення із автомобілем “Пежо Експерт” під керуванням 29-річного мешканця Тернополя. Читайте також: На Львівщині BMW збив на см...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...