Мріяти не шкідливо... - 032.ua

Мріяти не шкідливо...

Пропоную тост за Україну! Завтра , завершуючи низку новорічних свят зустріччю Старого Нового року, більшість з нас неодмінно сяде за стіл, вип'є чарочку за здоров'я і щастя . Так чому б не побажати чого-небудь і їй, нашій багатостраждальній країні. Як кажуть, нам все одно, а їй , Україні , напевно , буде приємно. А там, дивись , чим чорт не жартує , може щось з того , що ми їй побажаємо, і збудеться.

Скептики , напевно , будуть заперечувати, скажуть, що жителі сходу і заходу країни будуть бажати речі несумісні, а тому нездійсненні . Але не погоджуся з цим. Незалежно від того , де ми живемо , якою мовою говоримо , і за кого голосуємо , хочемо - то ми одного і того ж : жити в багатій , процвітаючій , благополучній країні , де править закон , а найвищою цінністю є і буде людське життя . У країні без корупції і бандитизму , в країні , де створені рівні умови для всіх. Чим поганий тост? І не важливо , що поки ще на сході і заході країни по-різному бачать шляхи для досягнення такої України . Коли-небудь єдино правильний шлях відкриється нам . Можливо, навіть дуже скоро , наприклад , в 2015 -му. Поживемо - побачимо. А поки 2014 -й обіцяє нам невеликий перепочинок від перманентного «покращення» .

Передвиборний президентський рік обіцяє манну небесну на голови виборців. Не потрібно бути великим провидцем , щоб зробити маленькі передбачення .

1 . Зі стовідсотковою ймовірністю можна стверджувати , що наприкінці 2014 -го знову почнуть виплачувати Юлі- Вітіну тисячу (чи не для цього були потрібні великі позики у Росії )

2 . З великою часткою ймовірності в 2014 будуть істотно збільшені всі існуючі соціальні виплати.

3 . Не так очевидно , але дуже може бути , що уряд зважиться знизити ціну на газ для населення.

4 . Ну і, звичайно, знову будуть заморожені тарифи на комуналку .

Заходи ці , звичайно, популістські , але втриматися від них не може жоден уряд напередодні виборів. Тож всіх нас чекає не життя , а мрія.

Про що б ще помріяти ... Адже , перефразовуючи старий дитячий віршик , кажуть , під вибори що не забажається, все завжди відбудеться, все завжди збувається.

Наприклад , маріупольці мріють про аквапарк і чисте повітря. Перетворити промислове місто біля моря в курорт - ідея фікс , фата-моргана, мрія тисяч маріупольців . Хоча , згідно з опитуванням , набагато більш реалістичне бажання - завершення будівництва тролейбусної лінії, що веде до нового оптового ринку .

А львів'яни з нетерпінням чекають трамвай , який з'єднає віддалений спальний район з центром Львова. Перші кілька метрів шляху проклали ще в 2008-2009 роках. Наприкінці минулого року у Львівській міській раді відбулося підписання договору між ЛКП «Львівавтодор» та Європейським банком реконструкції та розвитку про надання кредиту розміром 6 млн. євро для прокладки трамвайної колії до житлового масиву «Сихів». Так що , влада обіцяє цього року все закінчити.

В Одесі , як звичайно , грандіозні плани влади , підкріплені сподіваннями одеситів , якщо і виконуються , то далеко не всі і дуже умовно . Тим більше , варто загадати бажання під Старий Новий рік. Можливо, тоді обіцянки ввести в експлуатацію новий авіатермінал , перетворити до невпізнання Аркадію , побудувати суперсучасний спорткомплекс для «Євробаскету» і закласти «Алею зірок» здійсняться.

Так , до кінця весни має запрацювати новий пасажирський термінал Міжнародного аеропорту Одеса . Новий аеровокзал повинен відповідати всім європейським нормам і вимогам.
АЭРО
Не менш масштабним є проект нової спортивної арени в районі Пересипу . Інвестором нового комплексу виступає відомий український олігарх Ігор Коломойський. Нова арена будується спеціально для проведення в місті континентального чемпіонату з баскетболу « Євробаскет». Втім , всі грандіозні плани можуть накритися «мідним тазом» через політичну нестабільність і фінансових труднощів інвестора. Так, минулого року роботи на об'єкті були призупинені. Нове керівництво обласної держадміністрації заявило , що престижну першість можна провести і на базі існуючого Палацу спорту, який тільки потрібно відремонтувати і все. Через плутанину в «повітрі висить» проект будівництва тренувальної бази на житловому масиві Котовського і масштабне наведеніея порядку на напівзруйнованої і сумній Пересипу .
АРЕНА
Серед більш реалістичних (через меншу масштабність) планів можна виділити будівництво одеської Алеї зірок у ЦПКіВ ім. Т.Шевченка , закладку вишневого саду у особняку прототипу чеховського роману Ольги Васильєвої в центрі міста, будівництво парків « Стамбульський » на схилах Приморського бульвару і « Азербайджан » біля очолюваної Сергієм Ківаловим Юридичної Академії.

А ось миколаївці, на відміну від одеситів, про велике не мріють . 2013 був для них настільки трагічним , що вони жадають тільки одного - щоб 2014 -й пройшов без втрат. Судіть самі , в 2013-му місто позбулося відразу двох мерів.

 Спочатку навесні пішов з життя народний мер Володимир Чайка . Замість Володимира Дмитровича містом став керувати багаторічний секретар міськради Володимир Коренюгін , але і йому не судилося пережити рік у кріслі мера. 24 вересня виконуючий обов'язки міського голови Миколаєва Володимир Коренюгін також помер.

Трагічні події в цьому році трапилися в смт Врадіївка Миколаївської області , де в ніч з 26 на 27 червня 2013 двоє міліціонерів Дрижак і Поліщук скоїли групове згвалтування і замах на умисне вбивство мешканки селища Ірини Крашковой.

Відмова міліції затримати головного підозрюваного (капітана Дрижака ) викликала масові акції непокори в райцентрі Врадіївка . Після всіх цих подій миколаївцям цього року хочеться побільше оптимізму і поменше трагедій , а ще - хорошого мера для міста , з міцним здоров'ям і довгою лінією життя.

Скромні у своїх бажаннях і луганчани . Вони всього лише жадають стабільності! Їм набридли майдани - принаймні , у цьому переконує влада , і в цьому , незважаючи на розчарування, їй вірять. Людям потрібна робота , адже Донбас досі живе міфом про те , що він годує всю Україну .

Якщо ж говорити про місцеві проблеми , то тут з нетерпінням чекають новий шляхопровід по вулиці Радянській, який будують уже кілька років, ремонт будинку, що вибухнув на вулиці Шевченка , і вселення туди нещасних мешканців.

А ось хороші дороги для луганчан - мрія глобальна і нездійсненна .

Мрії донеччан про те , як влада могла б змінити рідне місто на краще, вельми різноманітні. Але все ж , якщо підходити до питання реалістично , згадаємо тільки здійсненні напрямки для позитивних змін і одну справді загальну для городян мрію.

 Донецьким велосипедистам обіцяють 127 км спеціальних доріжок. Інфраструктуру для них обіцяють повністю облаштувати до 2020 року , але вже в минулому році приступили до створення 14,7 км в центральній частині міста.

Крім того , в 2014 році обіцяють закінчити будівництво об'їзної дороги навколо Донецька.

Третя мрія донеччан , швидше , може бути віднесена до нездійсненної . Це метро. Про продовження будівництва підземки городяни вже навіть і не думають: дай Бог , щоб знаменитий недобуд змогли підтримувати в належному технічному стані , і він не привів би до серйозної техногенної катастрофи .

Жителі міста плекають примарну надію про будівництво надземного метро. Хоча і тут не все так просто . Заяви екс -віце -прем'єр- міністра - міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова про створення в Донецьку наземного метро викликають тільки роздратування у міського голови Олександра Лук'янченка .
Метро
До речі , першу лінію метро в Донецьку планували відкрити в 2012 році , до чемпіонату Європи з футболу. Мер Донецька Олександр Лук'янченко заявив , що будівництво наземно- підземного метро обійдеться шахтарській столиці приблизно в 8 мільярдів гривень , або в один мільярд доларів.

Про метро мріють і в Дніпропетровську. Дніпропетровська підземка - найкоротша в Європі. При цьому стройка затягнулася вже на третє десятиліття.

Дніпропетровська влада домовилася про іноземні кредити під гарантії уряду України , і зараз городяни сподіваються, що в 2014-му почнуть будувати гілку від вокзалу до Історичного музею.

Запорожці, якщо не враховувати комунальних, екологічних проблем і перипетій зі зміною « наглядача», всерйоз стурбовані станом національного заповідника «Хортиця».
Максим Остапенко
 Як розповів його директор Максим Остапенко, в 2015 - му виповнюється 50 років проголошення Хортиці заповідником. «Вважаю , що 2014 -й рік має стати вирішальним , щоб нарешті була прийнята національна програма розвитку заповідника. Щоб це робилося не лише зусиллями малої кількості співробітників , а  державою по логічно побудованій схемі. І щоб Хортиця стала не просто Національним заповідником , а важливим національним і патріотичним символом. Хочеться , щоб острів Хортиця став тим місцем, яке об'єднає Західну та Східну Україну» , - сказав Остапенко. Така ось красива мрія.

У Харкові чекають від Нового року, більше спортивних заходів , нормального міського транспорту та, як не дивно, перемоги «евромайдана».

Так , директор департаменту сім'ї , молоді та спорту Харківської міської ради Костянтин Лобойченко ставить перед собою завдання на вищому рівні реалізувати стратегічно важливі заходи .

«Це майбутній марафон, в якому братимуть участь багато людей і різних організацій. Плюс я чекаю, що цього року «вистрілить» велоспорт. Я думаю , він стане одним із самих-самих популярних видів активного відпочинку. Упевнений , що всілякі субкультури , які пов'язані зі спортом , це і брейкданс , і екстремальні , і творчі теж будуть розвиватися» , - говорить і додає , що завданням № 1 є не проведення якихось мега-масштабних заходів , а популяризація здорового способу життя серед молоді.

У свою чергу харківський громадський активіст та співорганізатор місцевого «евромайдана » сподівається в 2014 році на кардинальні зміни в політичній сфері країни .

«Евромайдани» мають сягнути запланованих цілей: імпічменту Януковича , відставки уряду Азарова і повної зміни влади , як нинішнього кримінально-олігархічного режиму зокрема , так і політичної системи в цілому. Влада має бути більш цивілізованою, європейською, місцеві громади мають брати безпосередню участь у вирішенні важливих питань , а не сподіватися на «доброго царя» у вигляді чиновників , політиків чи партій» , - заявив громадський діяч, підкресливши , що це зараз найважливіші для України питання.

Менш активні харків'яни на державне не замахуються . Їм би старий транспорт оновити і розбиті в мотлох дороги відремонтувати.

Втім, убитий транспорт і дороги - всеукраїнська проблема. Ось давайте всі разом і побажаємо її якнайшвидшого розв'язання .

Можна було б довго і багато ще бажати . Але й так задовгий вийшов тост. І якщо виповниться хоча б половина того, що ми тут побажали, наша Україна зробить величезний крок на шляху до тієї країни, про яку ми всі мріємо .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сайт 032.ua вирішив підбити підсумки минулого року та згадати, хто із мешканців міста Львова активно долучався до його культурного, мистецького, спортивного чи соціального життя. Ми суб’єктивно обрали львів’ян, які прославились не лише в Україні, але й за кордоном, і чиї здобутки справді вражають. Христина Погранична 15-річна львів’янка уже кілька років поспіль тішить земляків численними перемогами. Лише у 2018 році юна гімнастка виборола найбільшу кількіс...
Пригоди
Патрульні поліцейські у Львові затримали п'яного водія, який втікаючи від правоохоронців розбив свій автомобіль. Інцидент із водієм стався у ніч на понеділок, 14 січня, повідомляє прес-служба патрульної поліції у Львівській області. Водій влаштував погоню із патрульними від Янівського кладовища до вулиця Шевченка. Наздогнати водія поліцейським вдалося лише після того, як його автомобіль вийшов із ладу.  "Уночі патрульні отримали орієнтування про автомобіль...
Суспільство
Тіла  68-річної жінки та 73-річного чоловіка, а також їхнього кота, вияивли сьогодні, 15-го січня у квартирі на вулиці Замарстинівській. Як повідомляють у прес-службі міськради Львова, ймовірною причиною смері пенсіонерів стало отруєння чадним газом.  Втім, остаточну причину ще будуть встановлювати правоохоронці, після проведення необхідних експертиз. Нагадаємо, що 15-го січня, близько 11:00 до правоохоронців звернулися мешканці одного з будинків на вулиці...
Суспільство
У Львівському регіональному центрі з гідрометереології зазначають, що у середу, 16-го січня, у Львові збережеться мінлива погода з хуртовинами та сильними поривами вітру. Про це пише прес-служба міської ради Львова.  Так, в ніч на 16 січня синоптики прогнозують сильні хуртовини, які супроводжуватимуться поривами західного вітру 15-20 м/с. На дорогах міста збережеться ожеледиця.  Температура повітря вночі становитиме від 3 до 5° морозу, вдень 1 — 3° тепла. ...
Культура
032.ua розповідає, чому варто відвідати Свято пампуха у Львові 2019 та чим дивуватимуть гостей організатори. На Водохреща львів’ян та гостей міста кличуть відвідати Свято пампуха у Шевченківському гаю. Про це повідомляє 032.ua з посиланням на організаторів. Це одне з традиційних та найяскравіших різдвяних святкувань, яке цього року проведуть у Львові вже вдесяте. Читайте також: Куди піти у Львові цього тижня: 7 головних подій Дорослих і маленьких відвіду...
Матеріал доповнюється
19 січня християни відзначатимуть третє і завершальне велике різдвяно-новорічне свято зимового циклу - Водохреща. Християни вірять, що саме 19 січня вода набирається цілющих властивостей і якщо в неї окунутися, то будеш здоровим увесь рік. Для тих, хто хоче скупатися в ополонці цьогоріч, 032.ua підготував добірку найпопулярніших локацій, де на Водохреща можна зануритися в ополонку. Горіховий гай Джерело фото: https://www.facebook.com/porodko.andriy У парку...
Суспільство
ЛКП «Зелене місто» оголосило про проведення відкритих торгів на закупівлю контейнерів для компостування органічних відходів. Відповідне оголошення оприлюднено на сайті з публічних закупівель «Prozorro», повідомляє прес-служба ЛМР. Читайте також: Які авіарейси можуть відкрити зі Львова у 2019 році Відтак, «Зелене місто» має намір придбати два компост-контейнери для переробки харчових і садових відходів. Відповідно до технічних вимог, контейнери мають бути о...
Пригоди
У понеділок, 14 січня, на вулиці Зелена, 33, трамвай №24 потрапив у ДТП, внаслідок якої постраждало троє львів’ян. Про цей інцидент у коментарі 032.ua розповіла речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська. “За словами водія тролейбуса, вона здійснила екстренне гальмування, внаслідок якого деякі пасажири, котрі були в салоні автобуса, отримали тілесні ушкодження,”- поянила Світлана Добровольська. Екстренним гальмуванням водійка тролейбусу намагал...
Пригоди
Журналіст сайту 032.Ua зібрав усі відомі факти щодо резонансної ДТП на вулиці Івана Франка, у вчиненні якої підозрюють інспектора патрульної поліції у Львівській області.  Як сталася ДТП 30-го грудня на вулиці Івана Франка, 68, близько 06:50, водій автомобіля "БМВ" з іноземними номерами в'їхав у трамвайну зупинку та збив 25-річну мешканку Жидачівського району Львівщину. В результаті отриманих травм дівчина померла на місці пригоди, а сам водій втік, залиши...