Мріяти не шкідливо...

Пропоную тост за Україну! Завтра , завершуючи низку новорічних свят зустріччю Старого Нового року, більшість з нас неодмінно сяде за стіл, вип'є чарочку за здоров'я і щастя . Так чому б не побажати чого-небудь і їй, нашій багатостраждальній країні. Як кажуть, нам все одно, а їй , Україні , напевно , буде приємно. А там, дивись , чим чорт не жартує , може щось з того , що ми їй побажаємо, і збудеться.

Скептики , напевно , будуть заперечувати, скажуть, що жителі сходу і заходу країни будуть бажати речі несумісні, а тому нездійсненні . Але не погоджуся з цим. Незалежно від того , де ми живемо , якою мовою говоримо , і за кого голосуємо , хочемо - то ми одного і того ж : жити в багатій , процвітаючій , благополучній країні , де править закон , а найвищою цінністю є і буде людське життя . У країні без корупції і бандитизму , в країні , де створені рівні умови для всіх. Чим поганий тост? І не важливо , що поки ще на сході і заході країни по-різному бачать шляхи для досягнення такої України . Коли-небудь єдино правильний шлях відкриється нам . Можливо, навіть дуже скоро , наприклад , в 2015 -му. Поживемо - побачимо. А поки 2014 -й обіцяє нам невеликий перепочинок від перманентного «покращення» .

Передвиборний президентський рік обіцяє манну небесну на голови виборців. Не потрібно бути великим провидцем , щоб зробити маленькі передбачення .

1 . Зі стовідсотковою ймовірністю можна стверджувати , що наприкінці 2014 -го знову почнуть виплачувати Юлі- Вітіну тисячу (чи не для цього були потрібні великі позики у Росії )

2 . З великою часткою ймовірності в 2014 будуть істотно збільшені всі існуючі соціальні виплати.

3 . Не так очевидно , але дуже може бути , що уряд зважиться знизити ціну на газ для населення.

4 . Ну і, звичайно, знову будуть заморожені тарифи на комуналку .

Заходи ці , звичайно, популістські , але втриматися від них не може жоден уряд напередодні виборів. Тож всіх нас чекає не життя , а мрія.

Про що б ще помріяти ... Адже , перефразовуючи старий дитячий віршик , кажуть , під вибори що не забажається, все завжди відбудеться, все завжди збувається.

Наприклад , маріупольці мріють про аквапарк і чисте повітря. Перетворити промислове місто біля моря в курорт - ідея фікс , фата-моргана, мрія тисяч маріупольців . Хоча , згідно з опитуванням , набагато більш реалістичне бажання - завершення будівництва тролейбусної лінії, що веде до нового оптового ринку .

А львів'яни з нетерпінням чекають трамвай , який з'єднає віддалений спальний район з центром Львова. Перші кілька метрів шляху проклали ще в 2008-2009 роках. Наприкінці минулого року у Львівській міській раді відбулося підписання договору між ЛКП «Львівавтодор» та Європейським банком реконструкції та розвитку про надання кредиту розміром 6 млн. євро для прокладки трамвайної колії до житлового масиву «Сихів». Так що , влада обіцяє цього року все закінчити.

В Одесі , як звичайно , грандіозні плани влади , підкріплені сподіваннями одеситів , якщо і виконуються , то далеко не всі і дуже умовно . Тим більше , варто загадати бажання під Старий Новий рік. Можливо, тоді обіцянки ввести в експлуатацію новий авіатермінал , перетворити до невпізнання Аркадію , побудувати суперсучасний спорткомплекс для «Євробаскету» і закласти «Алею зірок» здійсняться.

Так , до кінця весни має запрацювати новий пасажирський термінал Міжнародного аеропорту Одеса . Новий аеровокзал повинен відповідати всім європейським нормам і вимогам.
АЭРО
Не менш масштабним є проект нової спортивної арени в районі Пересипу . Інвестором нового комплексу виступає відомий український олігарх Ігор Коломойський. Нова арена будується спеціально для проведення в місті континентального чемпіонату з баскетболу « Євробаскет». Втім , всі грандіозні плани можуть накритися «мідним тазом» через політичну нестабільність і фінансових труднощів інвестора. Так, минулого року роботи на об'єкті були призупинені. Нове керівництво обласної держадміністрації заявило , що престижну першість можна провести і на базі існуючого Палацу спорту, який тільки потрібно відремонтувати і все. Через плутанину в «повітрі висить» проект будівництва тренувальної бази на житловому масиві Котовського і масштабне наведеніея порядку на напівзруйнованої і сумній Пересипу .
АРЕНА
Серед більш реалістичних (через меншу масштабність) планів можна виділити будівництво одеської Алеї зірок у ЦПКіВ ім. Т.Шевченка , закладку вишневого саду у особняку прототипу чеховського роману Ольги Васильєвої в центрі міста, будівництво парків « Стамбульський » на схилах Приморського бульвару і « Азербайджан » біля очолюваної Сергієм Ківаловим Юридичної Академії.

А ось миколаївці, на відміну від одеситів, про велике не мріють . 2013 був для них настільки трагічним , що вони жадають тільки одного - щоб 2014 -й пройшов без втрат. Судіть самі , в 2013-му місто позбулося відразу двох мерів.

 Спочатку навесні пішов з життя народний мер Володимир Чайка . Замість Володимира Дмитровича містом став керувати багаторічний секретар міськради Володимир Коренюгін , але і йому не судилося пережити рік у кріслі мера. 24 вересня виконуючий обов'язки міського голови Миколаєва Володимир Коренюгін також помер.

Трагічні події в цьому році трапилися в смт Врадіївка Миколаївської області , де в ніч з 26 на 27 червня 2013 двоє міліціонерів Дрижак і Поліщук скоїли групове згвалтування і замах на умисне вбивство мешканки селища Ірини Крашковой.

Відмова міліції затримати головного підозрюваного (капітана Дрижака ) викликала масові акції непокори в райцентрі Врадіївка . Після всіх цих подій миколаївцям цього року хочеться побільше оптимізму і поменше трагедій , а ще - хорошого мера для міста , з міцним здоров'ям і довгою лінією життя.

Скромні у своїх бажаннях і луганчани . Вони всього лише жадають стабільності! Їм набридли майдани - принаймні , у цьому переконує влада , і в цьому , незважаючи на розчарування, їй вірять. Людям потрібна робота , адже Донбас досі живе міфом про те , що він годує всю Україну .

Якщо ж говорити про місцеві проблеми , то тут з нетерпінням чекають новий шляхопровід по вулиці Радянській, який будують уже кілька років, ремонт будинку, що вибухнув на вулиці Шевченка , і вселення туди нещасних мешканців.

А ось хороші дороги для луганчан - мрія глобальна і нездійсненна .

Мрії донеччан про те , як влада могла б змінити рідне місто на краще, вельми різноманітні. Але все ж , якщо підходити до питання реалістично , згадаємо тільки здійсненні напрямки для позитивних змін і одну справді загальну для городян мрію.

 Донецьким велосипедистам обіцяють 127 км спеціальних доріжок. Інфраструктуру для них обіцяють повністю облаштувати до 2020 року , але вже в минулому році приступили до створення 14,7 км в центральній частині міста.

Крім того , в 2014 році обіцяють закінчити будівництво об'їзної дороги навколо Донецька.

Третя мрія донеччан , швидше , може бути віднесена до нездійсненної . Це метро. Про продовження будівництва підземки городяни вже навіть і не думають: дай Бог , щоб знаменитий недобуд змогли підтримувати в належному технічному стані , і він не привів би до серйозної техногенної катастрофи .

Жителі міста плекають примарну надію про будівництво надземного метро. Хоча і тут не все так просто . Заяви екс -віце -прем'єр- міністра - міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова про створення в Донецьку наземного метро викликають тільки роздратування у міського голови Олександра Лук'янченка .
Метро
До речі , першу лінію метро в Донецьку планували відкрити в 2012 році , до чемпіонату Європи з футболу. Мер Донецька Олександр Лук'янченко заявив , що будівництво наземно- підземного метро обійдеться шахтарській столиці приблизно в 8 мільярдів гривень , або в один мільярд доларів.

Про метро мріють і в Дніпропетровську. Дніпропетровська підземка - найкоротша в Європі. При цьому стройка затягнулася вже на третє десятиліття.

Дніпропетровська влада домовилася про іноземні кредити під гарантії уряду України , і зараз городяни сподіваються, що в 2014-му почнуть будувати гілку від вокзалу до Історичного музею.

Запорожці, якщо не враховувати комунальних, екологічних проблем і перипетій зі зміною « наглядача», всерйоз стурбовані станом національного заповідника «Хортиця».
Максим Остапенко
 Як розповів його директор Максим Остапенко, в 2015 - му виповнюється 50 років проголошення Хортиці заповідником. «Вважаю , що 2014 -й рік має стати вирішальним , щоб нарешті була прийнята національна програма розвитку заповідника. Щоб це робилося не лише зусиллями малої кількості співробітників , а  державою по логічно побудованій схемі. І щоб Хортиця стала не просто Національним заповідником , а важливим національним і патріотичним символом. Хочеться , щоб острів Хортиця став тим місцем, яке об'єднає Західну та Східну Україну» , - сказав Остапенко. Така ось красива мрія.

У Харкові чекають від Нового року, більше спортивних заходів , нормального міського транспорту та, як не дивно, перемоги «евромайдана».

Так , директор департаменту сім'ї , молоді та спорту Харківської міської ради Костянтин Лобойченко ставить перед собою завдання на вищому рівні реалізувати стратегічно важливі заходи .

«Це майбутній марафон, в якому братимуть участь багато людей і різних організацій. Плюс я чекаю, що цього року «вистрілить» велоспорт. Я думаю , він стане одним із самих-самих популярних видів активного відпочинку. Упевнений , що всілякі субкультури , які пов'язані зі спортом , це і брейкданс , і екстремальні , і творчі теж будуть розвиватися» , - говорить і додає , що завданням № 1 є не проведення якихось мега-масштабних заходів , а популяризація здорового способу життя серед молоді.

У свою чергу харківський громадський активіст та співорганізатор місцевого «евромайдана » сподівається в 2014 році на кардинальні зміни в політичній сфері країни .

«Евромайдани» мають сягнути запланованих цілей: імпічменту Януковича , відставки уряду Азарова і повної зміни влади , як нинішнього кримінально-олігархічного режиму зокрема , так і політичної системи в цілому. Влада має бути більш цивілізованою, європейською, місцеві громади мають брати безпосередню участь у вирішенні важливих питань , а не сподіватися на «доброго царя» у вигляді чиновників , політиків чи партій» , - заявив громадський діяч, підкресливши , що це зараз найважливіші для України питання.

Менш активні харків'яни на державне не замахуються . Їм би старий транспорт оновити і розбиті в мотлох дороги відремонтувати.

Втім, убитий транспорт і дороги - всеукраїнська проблема. Ось давайте всі разом і побажаємо її якнайшвидшого розв'язання .

Можна було б довго і багато ще бажати . Але й так задовгий вийшов тост. І якщо виповниться хоча б половина того, що ми тут побажали, наша Україна зробить величезний крок на шляху до тієї країни, про яку ми всі мріємо .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
У п’ятницю, 16 серпня, в одному з сіл Львівщини 39-річну жінку вкусила змія. Про це повідомили в прес-службі ГУ ДСНС Львівської області. Інцидент трапився в селі Верени Кам’янка-Бузького району. Змія вкусила 39-річну місцеву мешканку в полі, куди саме потерпіла отримала укус наразі невідомо. Жінку госпіталізували в реанімаційне відділення Жовківської Центральної районної лікарні. Медики оцінюють стан пацієнтки як середньої важкості. Читайте також: Що ро...
Суспільство
Сьогодні, 17 серпня, у Львові тимчасово закриють для руху площу 700-річчя Львова. Як повідомили в прес-службі ЛМР, незручності пов’язані з проведенням робіт з підключення каналізаційної мережі. Роботи виконує КП «Центр Комплекс». Відтак, від 17 серпня і до 20:00 вечора 20 серпня у Львові для руху транспорту буде перекрита площа 700-річчя. Об’їхати перекриту ділянку можна відповідно до розробленої тимчасової схеми організації дорожнього руху: Нагадаємо, сь...
Культура
Сьогодні, 17 серпня, у Львові пройде загальноміське святкування Курбан Байрам. Про це повідомила Релігійна громада мусульман Львова у Фейсбук. Розпочнуть святкувати мусульманське свято об 15:00 в Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького, що на вулиці Болгарській, 4. О 15:30 всіх охочих запрошують провести час на атракціонах парку. А вже о 17:00 на відвідувачів заходу чекає розважальна програма: куреш (різновид боротьби), перетягування канат...
Пригоди
У п'ятницю, 16 серпня, близько 15:33 у Бродах впав військовий вертоліт Мі-2. Про це повідомив  ZAXID.NET.   Військовий вертоліт розбився при зльоті під час навчань, які проводили на території військової частини А2595. Він впав на правий бік з висоти 3-4 метри. Внаслідок падіння пожежі не виникло. На момент інциденту борту перебувало двоє військових, які внаслідок аварії не постраждали. На місці інциденту працюють слідчі ДБР та військові прокурори, які з'яс...
Культура
До 51 дня народження Андрія Кузьменка у Львові влаштують концерт пам’яті «Шампанські очі». Про це повідомили організатори події у Фейсбук. Сьогодні, 17 серпня, усіх львів’ян, яким подобається творчість українського співака, запрошують на естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом відомого українського диригента Миколи Віталійовича Лисенка. В рамках концерту лунатимуть відомі пісні з репертуару Кузьми Скрябіна голосами музичних інструментів оркестру. Ко...
Суспільство
Літо — період нічних прогулянок, смачної кави на терасах Львова та, звісно ж, відпусток від роботи та канікул у школі. Найтепліша пора року практично закінчилась, а Ви не встигли позасмагати на сонечку біля моря? Журналістка 032.ua пропонує своїм читачам розважальну добірку з 8 ідей, що робити, якщо Ви цього літа так і не поїхали на море. Ванна теж маленьке море Якщо вже так трапилось, що єдине море, яке “світить” Вам цього року — це ванна, то “поплавайте...
Культура
Вже традиційно сайт 032.ua підготував для своїх читачів добірку подій, які можна буде відвідати в останній місяць літа — на вихідних, 17-го та 18-го серпня, у Львові. Цього разу у перелік потрапило десять цікавих і корисних подій, а головне — безкоштовних. Курбан Байрам 2019 Вже цієї суботи у Львові відбудеться загальноміське святкування Курбан Байрам – одного з двох головних свят мусульман, свято жертвопринесення. Дійство організовує Релігійна громада мус...
Суспільство
Сьогодні, 17 серпня, у Львові тимчасово закриють для руху частину вулиці Князя Романа. Як повідомили в прес-службі ЛМР, незручності пов’язані з проведенням робіт з підключенням теплової мережі загальноосвітнього навчального закладу «Будокан», що на вул. Шухевича, 2. Роботи виконує ТзОВ «Сервіскотломонаж Львів». Відтак, від 8:00 17 серпня і до 20:00 вечора 20 серпня у Львові для руху транспорту буде перекрита вулиця Князя Романа на ділянці від вулиці Нижанк...
Культура
Ні для кого не секрет, що Львів - це місто з архітектурою різних епох, яка не перестає вражати туристів та змушує повертатися у наше місто знову й знову. Кореспондент сайту 032.ua нагадує читачам, що Львів може похвалитися неймовірними палацами 18 - 19 століть, спорудженими для аристократів. Пропонуємо вашій увазі добірку з десяти таких культових споруд. Палац Потоцьких На вулиці Коперника, 15 у Львові розташована пам’ятка архітектури, один з найвідоміших...
Новини по темі
Середньовічний “хмарочос” на Львівщині: як Тустань стала віртуальною, - ФОТО, ВІДЕО
Купити квартиру у Львові: у якому районі міста найдешевше житло, - ІНФОГРАФІКА
Коли львів’янам чекати капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика
У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Хто і як планує вирішувати проблему зі сміттям на Львівщині, - ІНФОГРАФІКА
ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу