Українська ялинка - як багато в цьому слові!

2013-й рік надав новорічній ялинці - незмінного для багатьох поколінь українців атрибуту нового року зовсім несподіване новий вимір. Ялинка, а разом з нею і «йолка» - в минулому році стали чимось більшим, ніж звичноі прикрасою новорічного свята.

І, здається, вперше країна зустрічала Новий рік без головної ялинки країни. А бажання влади у що б то не стало поставити її в центрі столиці з допомогою кийків «Беркута» викликало справжню революцію і привело на Евромайдани країни сотні тисяч людей.

І тепер новорічна ялинка викликає у середнього українця досить широку гаму складних і дуже різних асоціацій. І що характерно, не тільки з Новим роком, але також і з деякими старими гадами.

Втім, вірно і те, що такого розмаїття ялинок країна ще не бачила. Дивіться і дивуйтеся...

Ненудні ялинки Одеси

Хто вирішив, що на новорічній ялинці повинні бути голки? Креативні кафе в центрі Одеси ламають стереотипи. Так, на Дерибасівській стоїть ялинка, зібрана з винних пляшок. Ялинка досить висока - на її створення пішло як мінімум дві сотні винних пляшок.

Одесса- елка из бутылок
А біля знаменитого одеського міського саду виросла ялинка з дерев'яних брусків, які скріплені між собою як пазл. Єдиний мінус новорічного атрибуту - таку ялинку буде важко прикрасити.

Одесса - елка из брусков
Говорячи про незвичайні ялинки Одеси, не можна обійти увагою її першу красуню. Вперше за довгі роки головну ялинку Одеси вирішили зробити штучною. Її висота з верхівкою становить 20 метрів, ширина - 9 метрів. Замість іграшок на новорічному дереві - вогники і світлові фігури. На "плаття" для красуні пішла штучна хвоя з італійської сировини, а на ній - 64 білі сніжинки і чотири кілометри гірлянд.

Одесса-главная елка
Сто тисяч світлодіодів горять трьома кольорами - зеленим, синім і золотистим. Вартість конструкції разом з гірляндами та ілюмінацією - 200 тисяч гривень. У мерії вирішили, що краще один раз витратитися на штучну ялину, ніж закуповувати і викидати живі деревця.

В одеському торговому центрі «Острів» встановили незвичайну ялинку. Новорічна красуня зібрана не з пляшок або пеньків, її вигляд цілком класичний - колючий, з гірляндами і кулями.

Одесса-перевернутая

Ось тільки верхівка упирається у підлогу, а подарунки виявилися не під, а над гілками. Від охочих повернути ялинку у вихідне положення її огородили турнікетом.

Донецьк - коли ялинка йде до Ахметова

Ввечері, 19 грудня, в День Святого Миколая на площі ім. Леніна в Донецьку урочисто «запалили» головну новорічну ялинку шахтарської столиці. Унікальність донецької ялинці надав той факт, що ялинкові прикраси на ній зроблені за малюнками дітей, які стали переможцями спеціального конкурсу.

Донецк- главная елка

А 21 грудня, в Донецьку відбулась неординарна подія. Вперше, в місті новорічна ялинка була встановлена на двометрову глибину.

Донецк-елка под водой

Сталося це у басейні «Петровський», де дайвингисты влаштували справжнє театралізоване шоу для дітей. Різні казкові персонажі, серед яких були звичайно Дід Мороз та Снігуронька, а також Водяний, Мишка-Шкряботушка розіграли для відвідувачів цілий підводний спектакль.

Донецк-елка под водой-2

А ось 31 грудня 13 активістів партії "Демократичний альянс" прийшли до резиденції найбагатшого українця в Донецьку з "кривавої ялинкою".

Донецк-елка Ахметов-1

Ідея перфомансу з Дідом Морозом та ялинкою, прикрашеною фотографіями журналістів, постраждалих на евромайдане в Києві, складалася, за задумом організаторів, у тому, щоб "підірвати фінансову стабільність системи" і закликати Ріната Ахметова не фінансувати "кривавий режим Януковича".

Ініціатор акції Євген Семихин заявив під час її проведення, що Рінат Ахметов "ховається від українського народу в Лондоні".

Донецк-елкаАхметов-3

Повною несподіванкою для всіх було раптова поява Ахметова, який сам під'їхав до місця збору активістів на автомобілі. Він звинуватив Семехіна у брехні:

LjДонецк-елка Ахметов-2

" Я прийшов до вас.., чому ви такі брехуни! Хто кричав?.. Так ви брехун! Приходьте по совісті - я завжди почую голос совісті... Для мене найбільша санкція, коли я не зможу ходити по цій своїй Батьківщині - донецькій землі і не зможу разом з вами дихати цим повітрям. Я вітаю всіх з Новим Роком! Хочу побажати, щоб наступний рік приніс нам успіх, щоб наша країна була сильною, незалежною, цілісною, щоб у всіх був достаток. Але приходьте, будь ласка, з правдою", - сказав Рінат Ахметов.На другий день святкування Нового року на донецькому Евромайдані активісти встановили своєрідну "йолку", прикрашену листівками, наклейками і закликами до влади.

Донецк-йолка

Масові гуляння у Харкові з приводу прийдешнього Нового року розпочалися ще 21 грудня. В той день о 18:00 на площі Свободи запалили головну ялинку Харкова. На честь святкової події там же пройшли театралізовані виступи «веселих комах», «інопланетян» і концерт для дітей.

Харьков- Главная елка

Не обійшлося і без головних атрибутів заходу - Діда Мороза та мера Харкова Геннадія Кернеса.

Губернаторська ялинка в Дніпропетровську

У Дніпропетровську головну ялинку області - Губернаторську - запалили 19 грудня. Вона стала центром казкового містечка, який розташований у сквері Леніна і на площі між облрадою та облдержадміністрацією.

Днепропетровск-главная елка-1
Десятки тисяч вогників створюють неповторну ілюмінацію, захоплюючи і дітей і дорослих.

Днепропетровск-главная елка-2
Сама ж Губернаторська ялинка - це витвір інженерного мистецтва, абсолютно продукт XXI століття. Каркас ялинки - металевий, прикрашений сотнями світлодіодних ліхтариків. Ялинка не тільки світиться і переливається різними кольорами. На ній ще виводяться різні зображення.

Миколаїв "запалює" на День святого Миколая

Головна міська ялинка в Миколаєві традиційно запалила свої вогні в день святого Миколая - 19 грудня.

Николаев- главная елка

Влада відмовилася і від новорічного прийому міського голови: не до жиру, бути б живу. Всі зекономлені кошти планується направити на соціальні проекти, солодкі подарунки дітям.

Натомість, як відзначив "тимчасовий" мер Миколаєва Юрій Гранатуров, місто повинен у наступному році підготуватися і гідно відзначити 70-річчя Великої Перемоги і 225-ту річницю з дня заснування міста.

Так, встановлення ялинки та підключення гірлянд до електромережі, електропостачання та охорона протягом місяця обійшлися міському бюджету близько 100 тис. грн. - у цьому році до пластмасових гілок додали живі, придбано нові залізобетонні блоки для встановлення новорічного дерева, зазвичай їх орендували.

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини набуло 1060 нових куль діаметром 15 див. З них вже «плетуть» буси, які теж стануть частиною святкового оздоблення новорічного дерева.

До Нового року в Миколаєві всього встановили 9 міських новорічних ялинок, які розміщені в різних районах обласного центру.

Головну ялинку Львова прикрасили символами ЄС

У перший день, коли у центрі Львова встановили ялинку, хтось повісив на ній український прапор замість ялинкових прикрас.

А в день відкриття головної ялинки Львова використовували символіку Європейського Союзу. Окрім традиційних новорічних іграшок, на ялинку повісили гірлянди з золотих зірок.

Львов - главная елка

В цілому центральну новорічну ялинку Львова прикрашають близько 850 іграшок та прикрас, а також 40 нових синьо-жовтих світильників. Загалом ялинка - символи України і Євросоюзу - зірочках і тризубах.

Запоріжжя - “кривава ялинка”

4 грудня, організатори запорізького ЕвроМайдана встановили «криваву ялинку», що символізує жорстокий розгін мітингуючих студентів київського Майдану 30-го листопада.

Запорожье -елка-1

Дерево обвішали червоними стрічками, що символізують кров студентів, побитих «Беркутом» .

Запорожье-елкап-2

На встановлену ялинку були повішені іграшки, з іменами Президента, а також губернатора області Пеклушенка і мера Сіна, які за словами організаторів, також повинні дати відповідь за свої дії і заяви, зроблені на місцевому рівні.

Кривий Ріг - ялинки з книг і материнських плат

У криворіжців перед Новим Роком з'явилося нове захоплення - установка на роботі оригінальних ялинок з незвичайних матеріалів

Працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» підготувалися до святкування Нового року з вигадкою.

В читальному залі закладу центральне місце зайняла ялинка, споруджена співробітниками бібліотеки з книг.

Створена незвичайна новорічна книжкова ялинка з творів класичної та довідкової літератури. Для створення ялинки було використано близько сотні книг.

Кривой Рог-елка-2

Після новорічних та різдвяних свят книги, з яких виготовлена ялинка, займуть своє місце в бібліотечних фондах.

Усіх бажаючих побачити незвичайну святкову ялинку її автори запрошують у відділ обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих», яка знаходиться на проспекті Карла Маркса.

Незвичайна ялинка привертає увагу городян в Довгинцівському районі, біля ДАСк-Центру, на вулиці Отто Брозовского. Вона акуратно викладена з полін.

Кривой Рог елка-3

А співробітники ІТ-відділу однієї криворізької фірми створили свою «ялинку» з комп'ютерних материнських плат.

Кривой рог-елка-4

Маріуполь - найвища ялинка

24 грудня в Маріуполі з допомогою автовишки відремонтували найбільшу ялинку України, встановлену на 14-поверховому будинку Діпромеза.

Мариуполь-елка-2

48-метрова красуня, створена з декількох тисяч лампочок, за минулий рік прийшла в непридатність. Щоб повернути їй первозданний вигляд ПБП «Азовінтекс» довелося замінити сотні лампочок, а також змінити в назві 2013 рік на 2014.

Мариуполь-елка-1

Нагадаємо, вперше ялинка з гірлянд з'явилася на будівлі Діпромеза в 2009 році. Для створення її контуру знадобилося близько 150 метрів світиться шнура. А для того, щоб загорілись вогнями її гілки, в хід пустили 32 гірлянди площею 7 на 2 метри і 42 гірлянди - 3 на 2 метри.

Замість післямови

Новорічна ялинка в Україні раптово стала і метафорою революції і прапором боротьби за євроінтеграцію і навіть вишуканою формою троллінгу деяких українських олігархів. Майже як у старому анекдоті : «Яка країна, куме, такі і ялинки».

Кажуть, під Різдво збуваються найнеймовірніші мрії. І як було б здорово, щоб десь в Україні під великою і гарною ялинкою зібралися Янукович і Кличко, Яценюк і Азаров, Тягнибок і Симоненко, Ахметов і Порошенко, Євромайдан і Антимайдан. Обов'язково зі своїми рідними і близькими, щоб розуміти відповідальність і за своїх дітей і за свою країну, а влада застосуванням «Беркута» зайвий раз не спокушалася. І тоді, можливо, ялинка в Україні знову стане просто ялинкою, красивою і бажаною, як і у всі новорічні свята.

З наступаючим Вас Різдвом !

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
З 1-го вересня в Україні припинили трансляцію аналогового телебачення. 032.ua пропонує своїм читачам спосіб, як розважатися й без доступу до ТБ, та заодно перевірити себе на "телезалежність". Пройдіть жартівливий тест та з'ясуйте, яким є ваш рівень (не)залежності від телевізора й чи важко ви переживатимете відімкнення аналогового TV. Читайте також: Як змінювався електротранспорт Львова. Раритетні фото (Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він зав...
Суспільство
18 вересня у Львові відбулася чергова зустріч сторін щодо питання функціонування історичної аптеки в будинку на площі Міцкевича, 8. Як передає кореспондент сайту 032.ua, станом на нині, виконали чергову обіцянку на шляху до вирішення конфлікту - прибрали дерев'яний паркан, який ускладнював вхід до приміщення. Нагадаємо, у травні цього року стало відомо, що "Аптеку на Марійській площі", яка існувала у колишньому Будинку Шпрехера, хоче виселити власник - НАК...
Культура
25-й Форум видавців готується дивувати своїх гостей. В очікуванні старту справжнього книжкового свята 032.ua зібрав п’ятірку новинок, які, на думку редакції, неодмінно потішать книголюбів. Фредерік Беґбеде “Життя без краю” Знаменитий письменник Фредерік Беґбеде стане спеціальним гостем 25-го «Форуму видавців у Львові». Презентація роману "Життя без краю" за участі автора відбудеться у середу, 19-го вересня, в Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17, конференц-...
Суспільство
Комунальні служби міста усувають ямковість на дорогах у всіх районах Львова. Фото: ЛМР Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Поточний ремонт доріг проводять за різними методиками: асфальтобетоном — суцільно або ремонт картами різного розміру, із застосуванням спецмашини з обладнанням «Мадпатчер», за допомогою спеціальних емульсій для ремонту тріщин в асфальтобетонному покритті тощо. Читайте також: У Львові ворожка ошукала двох дівчат на ма...
Суспільство
Цього року на Громадський бюджет Львова подали 160 проектів загальною вартістю понад 140 млн грн. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: До кінця тижня Львів може отримати ще 9 нових автобусів МАЗ Зараз проекти проходять модерацію і будуть скеровані на розгляд у відповідні структурні підрозділи Львівської міської ради, а вже з 1 до 15 листопада триватиме головування за ці проекти. Палата для немовлят, проект лабораторії інновац...
Кримінал
Слідчий відділ Сихівського відділу поліції підозрює, що роботи із реконструкції очисних споруд у місті Дрогобич були виконані із порушенням чинного законодавства. Про це стало відомо з ухвали Сихівського районного суду міста Львова, повідомляє 032.ua. Згідно з документом, в ході проведення досудового розслідування правоохоронці встановили, що роботи із реконструкції вторинних відстійників на районних каналізаційних очисних спорудах у місті Дрогобич не відп...
Суспільство
ЛКП «Зелений Львів» підписало угоду з підрядником на реконструкцію скверу на вулиці М. Кривоноса з облаштуванням громадського простору та встановленням Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.  Згідно зі складеним графіком, основні роботи планують виконати до 1 лютого 2019 року. Читайте також: У Львові "латають" ями на дорогах. Перелік вулиць Візуалізація: ЛМР 10 вересня цього року після проведення тендеру було обрано пер...
Суспільство
18 вересня у парку "700-річчя Львова" зібралися обурені початком житлової забудови мешканці вулиці Шеремети. Львів’яни переконані - забудовник порушує закон, оскільки будує на території парку та без відповідних дозволів. Зі слів місцевих мешканців, на вул. Шеремети, майже впритул до електричної підстанції зводять котеджні будинки на 3 поверхи з мансардою, а з іншого боку підрядники влаштували дорогу для завезення будівельних матеріалів, - передає кореспонд...
Новини компаній
Технології постійно розвиваються, вони роблять наше життя комфортніше, безпечніше і цікавіше. Медицина також не стоїть на місці. Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури - це пристрій, який в недалекому майбутньому замінить всі ртутні і електронні термометри в кожній родині. Чому ртутні та електронні термометри відходять у минуле? Ртутні моделі йдуть в минуле з кількох причин: незручність вимірювання, треба довго чекати на результат, а...