Українська ялинка - як багато в цьому слові!

2013-й рік надав новорічній ялинці - незмінного для багатьох поколінь українців атрибуту нового року зовсім несподіване новий вимір. Ялинка, а разом з нею і «йолка» - в минулому році стали чимось більшим, ніж звичноі прикрасою новорічного свята.

І, здається, вперше країна зустрічала Новий рік без головної ялинки країни. А бажання влади у що б то не стало поставити її в центрі столиці з допомогою кийків «Беркута» викликало справжню революцію і привело на Евромайдани країни сотні тисяч людей.

І тепер новорічна ялинка викликає у середнього українця досить широку гаму складних і дуже різних асоціацій. І що характерно, не тільки з Новим роком, але також і з деякими старими гадами.

Втім, вірно і те, що такого розмаїття ялинок країна ще не бачила. Дивіться і дивуйтеся...

Ненудні ялинки Одеси

Хто вирішив, що на новорічній ялинці повинні бути голки? Креативні кафе в центрі Одеси ламають стереотипи. Так, на Дерибасівській стоїть ялинка, зібрана з винних пляшок. Ялинка досить висока - на її створення пішло як мінімум дві сотні винних пляшок.

Одесса- елка из бутылок
А біля знаменитого одеського міського саду виросла ялинка з дерев'яних брусків, які скріплені між собою як пазл. Єдиний мінус новорічного атрибуту - таку ялинку буде важко прикрасити.

Одесса - елка из брусков
Говорячи про незвичайні ялинки Одеси, не можна обійти увагою її першу красуню. Вперше за довгі роки головну ялинку Одеси вирішили зробити штучною. Її висота з верхівкою становить 20 метрів, ширина - 9 метрів. Замість іграшок на новорічному дереві - вогники і світлові фігури. На "плаття" для красуні пішла штучна хвоя з італійської сировини, а на ній - 64 білі сніжинки і чотири кілометри гірлянд.

Одесса-главная елка
Сто тисяч світлодіодів горять трьома кольорами - зеленим, синім і золотистим. Вартість конструкції разом з гірляндами та ілюмінацією - 200 тисяч гривень. У мерії вирішили, що краще один раз витратитися на штучну ялину, ніж закуповувати і викидати живі деревця.

В одеському торговому центрі «Острів» встановили незвичайну ялинку. Новорічна красуня зібрана не з пляшок або пеньків, її вигляд цілком класичний - колючий, з гірляндами і кулями.

Одесса-перевернутая

Ось тільки верхівка упирається у підлогу, а подарунки виявилися не під, а над гілками. Від охочих повернути ялинку у вихідне положення її огородили турнікетом.

Донецьк - коли ялинка йде до Ахметова

Ввечері, 19 грудня, в День Святого Миколая на площі ім. Леніна в Донецьку урочисто «запалили» головну новорічну ялинку шахтарської столиці. Унікальність донецької ялинці надав той факт, що ялинкові прикраси на ній зроблені за малюнками дітей, які стали переможцями спеціального конкурсу.

Донецк- главная елка

А 21 грудня, в Донецьку відбулась неординарна подія. Вперше, в місті новорічна ялинка була встановлена на двометрову глибину.

Донецк-елка под водой

Сталося це у басейні «Петровський», де дайвингисты влаштували справжнє театралізоване шоу для дітей. Різні казкові персонажі, серед яких були звичайно Дід Мороз та Снігуронька, а також Водяний, Мишка-Шкряботушка розіграли для відвідувачів цілий підводний спектакль.

Донецк-елка под водой-2

А ось 31 грудня 13 активістів партії "Демократичний альянс" прийшли до резиденції найбагатшого українця в Донецьку з "кривавої ялинкою".

Донецк-елка Ахметов-1

Ідея перфомансу з Дідом Морозом та ялинкою, прикрашеною фотографіями журналістів, постраждалих на евромайдане в Києві, складалася, за задумом організаторів, у тому, щоб "підірвати фінансову стабільність системи" і закликати Ріната Ахметова не фінансувати "кривавий режим Януковича".

Ініціатор акції Євген Семихин заявив під час її проведення, що Рінат Ахметов "ховається від українського народу в Лондоні".

Донецк-елкаАхметов-3

Повною несподіванкою для всіх було раптова поява Ахметова, який сам під'їхав до місця збору активістів на автомобілі. Він звинуватив Семехіна у брехні:

LjДонецк-елка Ахметов-2

" Я прийшов до вас.., чому ви такі брехуни! Хто кричав?.. Так ви брехун! Приходьте по совісті - я завжди почую голос совісті... Для мене найбільша санкція, коли я не зможу ходити по цій своїй Батьківщині - донецькій землі і не зможу разом з вами дихати цим повітрям. Я вітаю всіх з Новим Роком! Хочу побажати, щоб наступний рік приніс нам успіх, щоб наша країна була сильною, незалежною, цілісною, щоб у всіх був достаток. Але приходьте, будь ласка, з правдою", - сказав Рінат Ахметов.На другий день святкування Нового року на донецькому Евромайдані активісти встановили своєрідну "йолку", прикрашену листівками, наклейками і закликами до влади.

Донецк-йолка

Масові гуляння у Харкові з приводу прийдешнього Нового року розпочалися ще 21 грудня. В той день о 18:00 на площі Свободи запалили головну ялинку Харкова. На честь святкової події там же пройшли театралізовані виступи «веселих комах», «інопланетян» і концерт для дітей.

Харьков- Главная елка

Не обійшлося і без головних атрибутів заходу - Діда Мороза та мера Харкова Геннадія Кернеса.

Губернаторська ялинка в Дніпропетровську

У Дніпропетровську головну ялинку області - Губернаторську - запалили 19 грудня. Вона стала центром казкового містечка, який розташований у сквері Леніна і на площі між облрадою та облдержадміністрацією.

Днепропетровск-главная елка-1
Десятки тисяч вогників створюють неповторну ілюмінацію, захоплюючи і дітей і дорослих.

Днепропетровск-главная елка-2
Сама ж Губернаторська ялинка - це витвір інженерного мистецтва, абсолютно продукт XXI століття. Каркас ялинки - металевий, прикрашений сотнями світлодіодних ліхтариків. Ялинка не тільки світиться і переливається різними кольорами. На ній ще виводяться різні зображення.

Миколаїв "запалює" на День святого Миколая

Головна міська ялинка в Миколаєві традиційно запалила свої вогні в день святого Миколая - 19 грудня.

Николаев- главная елка

Влада відмовилася і від новорічного прийому міського голови: не до жиру, бути б живу. Всі зекономлені кошти планується направити на соціальні проекти, солодкі подарунки дітям.

Натомість, як відзначив "тимчасовий" мер Миколаєва Юрій Гранатуров, місто повинен у наступному році підготуватися і гідно відзначити 70-річчя Великої Перемоги і 225-ту річницю з дня заснування міста.

Так, встановлення ялинки та підключення гірлянд до електромережі, електропостачання та охорона протягом місяця обійшлися міському бюджету близько 100 тис. грн. - у цьому році до пластмасових гілок додали живі, придбано нові залізобетонні блоки для встановлення новорічного дерева, зазвичай їх орендували.

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини набуло 1060 нових куль діаметром 15 див. З них вже «плетуть» буси, які теж стануть частиною святкового оздоблення новорічного дерева.

До Нового року в Миколаєві всього встановили 9 міських новорічних ялинок, які розміщені в різних районах обласного центру.

Головну ялинку Львова прикрасили символами ЄС

У перший день, коли у центрі Львова встановили ялинку, хтось повісив на ній український прапор замість ялинкових прикрас.

А в день відкриття головної ялинки Львова використовували символіку Європейського Союзу. Окрім традиційних новорічних іграшок, на ялинку повісили гірлянди з золотих зірок.

Львов - главная елка

В цілому центральну новорічну ялинку Львова прикрашають близько 850 іграшок та прикрас, а також 40 нових синьо-жовтих світильників. Загалом ялинка - символи України і Євросоюзу - зірочках і тризубах.

Запоріжжя - “кривава ялинка”

4 грудня, організатори запорізького ЕвроМайдана встановили «криваву ялинку», що символізує жорстокий розгін мітингуючих студентів київського Майдану 30-го листопада.

Запорожье -елка-1

Дерево обвішали червоними стрічками, що символізують кров студентів, побитих «Беркутом» .

Запорожье-елкап-2

На встановлену ялинку були повішені іграшки, з іменами Президента, а також губернатора області Пеклушенка і мера Сіна, які за словами організаторів, також повинні дати відповідь за свої дії і заяви, зроблені на місцевому рівні.

Кривий Ріг - ялинки з книг і материнських плат

У криворіжців перед Новим Роком з'явилося нове захоплення - установка на роботі оригінальних ялинок з незвичайних матеріалів

Працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» підготувалися до святкування Нового року з вигадкою.

В читальному залі закладу центральне місце зайняла ялинка, споруджена співробітниками бібліотеки з книг.

Створена незвичайна новорічна книжкова ялинка з творів класичної та довідкової літератури. Для створення ялинки було використано близько сотні книг.

Кривой Рог-елка-2

Після новорічних та різдвяних свят книги, з яких виготовлена ялинка, займуть своє місце в бібліотечних фондах.

Усіх бажаючих побачити незвичайну святкову ялинку її автори запрошують у відділ обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих», яка знаходиться на проспекті Карла Маркса.

Незвичайна ялинка привертає увагу городян в Довгинцівському районі, біля ДАСк-Центру, на вулиці Отто Брозовского. Вона акуратно викладена з полін.

Кривой Рог елка-3

А співробітники ІТ-відділу однієї криворізької фірми створили свою «ялинку» з комп'ютерних материнських плат.

Кривой рог-елка-4

Маріуполь - найвища ялинка

24 грудня в Маріуполі з допомогою автовишки відремонтували найбільшу ялинку України, встановлену на 14-поверховому будинку Діпромеза.

Мариуполь-елка-2

48-метрова красуня, створена з декількох тисяч лампочок, за минулий рік прийшла в непридатність. Щоб повернути їй первозданний вигляд ПБП «Азовінтекс» довелося замінити сотні лампочок, а також змінити в назві 2013 рік на 2014.

Мариуполь-елка-1

Нагадаємо, вперше ялинка з гірлянд з'явилася на будівлі Діпромеза в 2009 році. Для створення її контуру знадобилося близько 150 метрів світиться шнура. А для того, щоб загорілись вогнями її гілки, в хід пустили 32 гірлянди площею 7 на 2 метри і 42 гірлянди - 3 на 2 метри.

Замість післямови

Новорічна ялинка в Україні раптово стала і метафорою революції і прапором боротьби за євроінтеграцію і навіть вишуканою формою троллінгу деяких українських олігархів. Майже як у старому анекдоті : «Яка країна, куме, такі і ялинки».

Кажуть, під Різдво збуваються найнеймовірніші мрії. І як було б здорово, щоб десь в Україні під великою і гарною ялинкою зібралися Янукович і Кличко, Яценюк і Азаров, Тягнибок і Симоненко, Ахметов і Порошенко, Євромайдан і Антимайдан. Обов'язково зі своїми рідними і близькими, щоб розуміти відповідальність і за своїх дітей і за свою країну, а влада застосуванням «Беркута» зайвий раз не спокушалася. І тоді, можливо, ялинка в Україні знову стане просто ялинкою, красивою і бажаною, як і у всі новорічні свята.

З наступаючим Вас Різдвом !

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Львівські патрульні викликали в управління 22-річного військового, який хизувався з соцмережі “Instagram” втечею від поліції. Про це повідомила “Varta1”. Хлопець опублікував на своїй сторінці в “Instagram” декілька коротких відео, де той втікає від поліції та порушує правила дорожнього руху. Крім того, хлопець продовжив порушувати ПДР та публікувати відео навіть після зупинки патрульними. Правоохоронцям вдалось встановити особу правопорушника — ним виявив...
Пригоди
У вівторок, 17 вересня, на вулиці Липинського у Львові сталась ДТП, винуватець якого втік з місця пригоди. Як повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області, працівники групи реагування поліції охорони помітили інцидент близько опівночі. Зокрема, на вулиці Липинського правоохоронці виявили пошкоджені автівки на аварійних сигналах. Потерпілі водії розповіли поліцейським, що в них врізалось авто “Dacia Logan” червоного кольору, а потім поїхало...
Суспільство
У Львові вкотре вимагають заборонити проведення змагань та інших заходів в центральній частині міста, через які перекривають рух транспорту. Відповідну петицію зареєстрував Олексій Фадєєв у вівторок, 17 вересня. За словами автора петиції, у центрі Львова часто проводять різноманітні заходи, які створюють багато незручностей містянам, зокрема велики затори. Фото ілюстративне. Джерело: ЛМР “Змінюють напрямки руху міського транспорту та утворюють виличезні за...
Кримінал
У вівторок, 17 вересня, Сихівський райсуд Львова оголосив вирок одному з обвинувачених в “Афері століття” - Сергію Соболю. Про це повідомив Zaxid.net. Сергій Соболь. Фото: Zaxid.net Чололовік на підставі фальшивих документів зареєстрував право власності на низку комунальних нежитлових приміщень, а згодом їх перепродав. Як вказано у вироку суду, умисел Соболя у вчиненні шахрайства не доведений, тож його визнали винним лише у службовій недбалості. Отож, Сер...
Суспільство
З 19 вересня в Україні збільшать кількість ділянок автодоріг, де патрульні вимірюватимуть швидкість автомобілів за допомогою пристрою TruCAM. Збільшать кількість таких ділянок в тому числі і у Львові. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, який і опублікував оновлену карту з ділянками, де вимірюють швидкість руху. Із травня цього року у Львові швидкість автівок за допо...
Культура
Сайт 032.ua підготував для своїх читачів добірку цікавих та безкоштовних подій, які варто відвідати у Львові з вівторка, 17 вересня, до п’ятниці, 20 вересня. Виставка графіки "Гордість міста" На відкритті виставки графіки Єви Гриник "Гордість міста", буде представлено 12 вибраних графічних портретів. Виставка пройде в рамках інформаційно-освітнього проекту "Гордість міста", започаткованого ГО "КонтрФорс", та має на меті познайомити львів'ян та гостей міста...
Культура
З 18 по 22 вересня у Львові відбудеться головний культурний фестиваль країни – 26 BookForum. На львів'ян та гостей міста чекає близько 800 заходів та 30 тематичних напрямків. 032.ua зібрав найцікавіші події другого дня фестивалю, щоб ви нічого не пропустили, і ознайомились із програмою Форуму видавців у Львові. У четвер, 19 вересня, відвідувачів масштабного львівського книжкового ярмарку очікують лекції про освіту, кіно, сучасну гібридну війну з Росією, лі...
Суспільство
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період зазначених заходів або в рай...
Бізнес
Останнім часом, у Львівській області власники домогосподарств усе частіше встановлюють приватні сонячні електростанції. За підрахунками управління енергозбереження Львівської ОДА, більше 600 мешканців уже виробляють електроенергію на приватних СЕС, сумарною потужністю 12 МВт. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, в Україні, відповідно до закону, діє “зелений тариф” до 2030 року, тож мешканців Львівщини запевняють у надійності проекту і наголошують, що п...
Новини по темі
“Львівська служба 911”: яким буде новий офіс поліції на Стрийській, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ, ВІДЕО
Середньовічний “хмарочос” на Львівщині: як Тустань стала віртуальною, - ФОТО, ВІДЕО
Купити квартиру у Львові: у якому районі міста найдешевше житло, - ІНФОГРАФІКА
Коли львів’янам чекати капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика
У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Хто і як планує вирішувати проблему зі сміттям на Львівщині, - ІНФОГРАФІКА
ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова