Українська ялинка - як багато в цьому слові! - 032.ua

Українська ялинка - як багато в цьому слові!

2013-й рік надав новорічній ялинці - незмінного для багатьох поколінь українців атрибуту нового року зовсім несподіване новий вимір. Ялинка, а разом з нею і «йолка» - в минулому році стали чимось більшим, ніж звичноі прикрасою новорічного свята.

І, здається, вперше країна зустрічала Новий рік без головної ялинки країни. А бажання влади у що б то не стало поставити її в центрі столиці з допомогою кийків «Беркута» викликало справжню революцію і привело на Евромайдани країни сотні тисяч людей.

І тепер новорічна ялинка викликає у середнього українця досить широку гаму складних і дуже різних асоціацій. І що характерно, не тільки з Новим роком, але також і з деякими старими гадами.

Втім, вірно і те, що такого розмаїття ялинок країна ще не бачила. Дивіться і дивуйтеся...

Ненудні ялинки Одеси

Хто вирішив, що на новорічній ялинці повинні бути голки? Креативні кафе в центрі Одеси ламають стереотипи. Так, на Дерибасівській стоїть ялинка, зібрана з винних пляшок. Ялинка досить висока - на її створення пішло як мінімум дві сотні винних пляшок.

Одесса- елка из бутылок
А біля знаменитого одеського міського саду виросла ялинка з дерев'яних брусків, які скріплені між собою як пазл. Єдиний мінус новорічного атрибуту - таку ялинку буде важко прикрасити.

Одесса - елка из брусков
Говорячи про незвичайні ялинки Одеси, не можна обійти увагою її першу красуню. Вперше за довгі роки головну ялинку Одеси вирішили зробити штучною. Її висота з верхівкою становить 20 метрів, ширина - 9 метрів. Замість іграшок на новорічному дереві - вогники і світлові фігури. На "плаття" для красуні пішла штучна хвоя з італійської сировини, а на ній - 64 білі сніжинки і чотири кілометри гірлянд.

Одесса-главная елка
Сто тисяч світлодіодів горять трьома кольорами - зеленим, синім і золотистим. Вартість конструкції разом з гірляндами та ілюмінацією - 200 тисяч гривень. У мерії вирішили, що краще один раз витратитися на штучну ялину, ніж закуповувати і викидати живі деревця.

В одеському торговому центрі «Острів» встановили незвичайну ялинку. Новорічна красуня зібрана не з пляшок або пеньків, її вигляд цілком класичний - колючий, з гірляндами і кулями.

Одесса-перевернутая

Ось тільки верхівка упирається у підлогу, а подарунки виявилися не під, а над гілками. Від охочих повернути ялинку у вихідне положення її огородили турнікетом.

Донецьк - коли ялинка йде до Ахметова

Ввечері, 19 грудня, в День Святого Миколая на площі ім. Леніна в Донецьку урочисто «запалили» головну новорічну ялинку шахтарської столиці. Унікальність донецької ялинці надав той факт, що ялинкові прикраси на ній зроблені за малюнками дітей, які стали переможцями спеціального конкурсу.

Донецк- главная елка

А 21 грудня, в Донецьку відбулась неординарна подія. Вперше, в місті новорічна ялинка була встановлена на двометрову глибину.

Донецк-елка под водой

Сталося це у басейні «Петровський», де дайвингисты влаштували справжнє театралізоване шоу для дітей. Різні казкові персонажі, серед яких були звичайно Дід Мороз та Снігуронька, а також Водяний, Мишка-Шкряботушка розіграли для відвідувачів цілий підводний спектакль.

Донецк-елка под водой-2

А ось 31 грудня 13 активістів партії "Демократичний альянс" прийшли до резиденції найбагатшого українця в Донецьку з "кривавої ялинкою".

Донецк-елка Ахметов-1

Ідея перфомансу з Дідом Морозом та ялинкою, прикрашеною фотографіями журналістів, постраждалих на евромайдане в Києві, складалася, за задумом організаторів, у тому, щоб "підірвати фінансову стабільність системи" і закликати Ріната Ахметова не фінансувати "кривавий режим Януковича".

Ініціатор акції Євген Семихин заявив під час її проведення, що Рінат Ахметов "ховається від українського народу в Лондоні".

Донецк-елкаАхметов-3

Повною несподіванкою для всіх було раптова поява Ахметова, який сам під'їхав до місця збору активістів на автомобілі. Він звинуватив Семехіна у брехні:

LjДонецк-елка Ахметов-2

" Я прийшов до вас.., чому ви такі брехуни! Хто кричав?.. Так ви брехун! Приходьте по совісті - я завжди почую голос совісті... Для мене найбільша санкція, коли я не зможу ходити по цій своїй Батьківщині - донецькій землі і не зможу разом з вами дихати цим повітрям. Я вітаю всіх з Новим Роком! Хочу побажати, щоб наступний рік приніс нам успіх, щоб наша країна була сильною, незалежною, цілісною, щоб у всіх був достаток. Але приходьте, будь ласка, з правдою", - сказав Рінат Ахметов.На другий день святкування Нового року на донецькому Евромайдані активісти встановили своєрідну "йолку", прикрашену листівками, наклейками і закликами до влади.

Донецк-йолка

Масові гуляння у Харкові з приводу прийдешнього Нового року розпочалися ще 21 грудня. В той день о 18:00 на площі Свободи запалили головну ялинку Харкова. На честь святкової події там же пройшли театралізовані виступи «веселих комах», «інопланетян» і концерт для дітей.

Харьков- Главная елка

Не обійшлося і без головних атрибутів заходу - Діда Мороза та мера Харкова Геннадія Кернеса.

Губернаторська ялинка в Дніпропетровську

У Дніпропетровську головну ялинку області - Губернаторську - запалили 19 грудня. Вона стала центром казкового містечка, який розташований у сквері Леніна і на площі між облрадою та облдержадміністрацією.

Днепропетровск-главная елка-1
Десятки тисяч вогників створюють неповторну ілюмінацію, захоплюючи і дітей і дорослих.

Днепропетровск-главная елка-2
Сама ж Губернаторська ялинка - це витвір інженерного мистецтва, абсолютно продукт XXI століття. Каркас ялинки - металевий, прикрашений сотнями світлодіодних ліхтариків. Ялинка не тільки світиться і переливається різними кольорами. На ній ще виводяться різні зображення.

Миколаїв "запалює" на День святого Миколая

Головна міська ялинка в Миколаєві традиційно запалила свої вогні в день святого Миколая - 19 грудня.

Николаев- главная елка

Влада відмовилася і від новорічного прийому міського голови: не до жиру, бути б живу. Всі зекономлені кошти планується направити на соціальні проекти, солодкі подарунки дітям.

Натомість, як відзначив "тимчасовий" мер Миколаєва Юрій Гранатуров, місто повинен у наступному році підготуватися і гідно відзначити 70-річчя Великої Перемоги і 225-ту річницю з дня заснування міста.

Так, встановлення ялинки та підключення гірлянд до електромережі, електропостачання та охорона протягом місяця обійшлися міському бюджету близько 100 тис. грн. - у цьому році до пластмасових гілок додали живі, придбано нові залізобетонні блоки для встановлення новорічного дерева, зазвичай їх орендували.

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини набуло 1060 нових куль діаметром 15 див. З них вже «плетуть» буси, які теж стануть частиною святкового оздоблення новорічного дерева.

До Нового року в Миколаєві всього встановили 9 міських новорічних ялинок, які розміщені в різних районах обласного центру.

Головну ялинку Львова прикрасили символами ЄС

У перший день, коли у центрі Львова встановили ялинку, хтось повісив на ній український прапор замість ялинкових прикрас.

А в день відкриття головної ялинки Львова використовували символіку Європейського Союзу. Окрім традиційних новорічних іграшок, на ялинку повісили гірлянди з золотих зірок.

Львов - главная елка

В цілому центральну новорічну ялинку Львова прикрашають близько 850 іграшок та прикрас, а також 40 нових синьо-жовтих світильників. Загалом ялинка - символи України і Євросоюзу - зірочках і тризубах.

Запоріжжя - “кривава ялинка”

4 грудня, організатори запорізького ЕвроМайдана встановили «криваву ялинку», що символізує жорстокий розгін мітингуючих студентів київського Майдану 30-го листопада.

Запорожье -елка-1

Дерево обвішали червоними стрічками, що символізують кров студентів, побитих «Беркутом» .

Запорожье-елкап-2

На встановлену ялинку були повішені іграшки, з іменами Президента, а також губернатора області Пеклушенка і мера Сіна, які за словами організаторів, також повинні дати відповідь за свої дії і заяви, зроблені на місцевому рівні.

Кривий Ріг - ялинки з книг і материнських плат

У криворіжців перед Новим Роком з'явилося нове захоплення - установка на роботі оригінальних ялинок з незвичайних матеріалів

Працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» підготувалися до святкування Нового року з вигадкою.

В читальному залі закладу центральне місце зайняла ялинка, споруджена співробітниками бібліотеки з книг.

Створена незвичайна новорічна книжкова ялинка з творів класичної та довідкової літератури. Для створення ялинки було використано близько сотні книг.

Кривой Рог-елка-2

Після новорічних та різдвяних свят книги, з яких виготовлена ялинка, займуть своє місце в бібліотечних фондах.

Усіх бажаючих побачити незвичайну святкову ялинку її автори запрошують у відділ обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих», яка знаходиться на проспекті Карла Маркса.

Незвичайна ялинка привертає увагу городян в Довгинцівському районі, біля ДАСк-Центру, на вулиці Отто Брозовского. Вона акуратно викладена з полін.

Кривой Рог елка-3

А співробітники ІТ-відділу однієї криворізької фірми створили свою «ялинку» з комп'ютерних материнських плат.

Кривой рог-елка-4

Маріуполь - найвища ялинка

24 грудня в Маріуполі з допомогою автовишки відремонтували найбільшу ялинку України, встановлену на 14-поверховому будинку Діпромеза.

Мариуполь-елка-2

48-метрова красуня, створена з декількох тисяч лампочок, за минулий рік прийшла в непридатність. Щоб повернути їй первозданний вигляд ПБП «Азовінтекс» довелося замінити сотні лампочок, а також змінити в назві 2013 рік на 2014.

Мариуполь-елка-1

Нагадаємо, вперше ялинка з гірлянд з'явилася на будівлі Діпромеза в 2009 році. Для створення її контуру знадобилося близько 150 метрів світиться шнура. А для того, щоб загорілись вогнями її гілки, в хід пустили 32 гірлянди площею 7 на 2 метри і 42 гірлянди - 3 на 2 метри.

Замість післямови

Новорічна ялинка в Україні раптово стала і метафорою революції і прапором боротьби за євроінтеграцію і навіть вишуканою формою троллінгу деяких українських олігархів. Майже як у старому анекдоті : «Яка країна, куме, такі і ялинки».

Кажуть, під Різдво збуваються найнеймовірніші мрії. І як було б здорово, щоб десь в Україні під великою і гарною ялинкою зібралися Янукович і Кличко, Яценюк і Азаров, Тягнибок і Симоненко, Ахметов і Порошенко, Євромайдан і Антимайдан. Обов'язково зі своїми рідними і близькими, щоб розуміти відповідальність і за своїх дітей і за свою країну, а влада застосуванням «Беркута» зайвий раз не спокушалася. І тоді, можливо, ялинка в Україні знову стане просто ялинкою, красивою і бажаною, як і у всі новорічні свята.

З наступаючим Вас Різдвом !

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Спорт
Український лівий захисник львівських "Карпат" офіційно став гравцем іспанського "Луго". Про це йдеться на офіційному сайті іспанського клубу, інформує сайт 032.ua. Відомо, що контракт Лебеденка в Іспанії розрахований на чотири роки. Офіційна сума трансферу наразі невідома. У нинішньому сезоні українець зіграв у складі "Карпат" 15 поєдинків у всіх трунірах та зробив одну гольову передачу. Зазначимо, що у 2017 році "Карпати" продали в іспанський клуб ще одн...
Культура
22 січня в Україні відзначили 100-річчя Соборності - Дня, коли об’єдналися УНР та ЗУНР. Із цієї нагоди у Львові члени ГО “Молодіжний націоналістичний конгрес” підготували тематичне відео, яке доводить, що українці - соборна нація, - передає 032.ua. За словами ініціативних творців відео, до створення ролика долучилися також молоді історики, а також випадкові перехожі на вулицях міста - львів’яни, кияни, донеччани та мешканці інших областей. Читайте також: Я...
Суспільство
22 січня 2019 року біля консульства Росії у Львові відбулась акція підтримки полонених українських моряків та усіх незаконно ув'язнених у РФ громадян України. Учасники акції вимагали звільнити військовополонених моряків, - передає 032.ua Акцію "Жовто-блакитний кораблик" започаткували представники Всесвітнього руху патріотів України та "Об'єднання добровольців". Читайте також: Як виглядали українські поштові марки від доби УНР до Незалежності Аналогічні под...
Суспільство
У 2018 році у Львові було чимало скандалів та розчарувань. Детальніше про них ми писали ось ТУТ. Але торік у житті Львова були і позитивні моменти. Сайт 032.ua публікує 18 причин, чому варто пишатися нашим містом, які з'явилися у львів'ян у 2018 році: Причина №1 Львів вперше увійшов до сотні найбільш туристичних міст світу згідно з рейтингом британської міжнародної компанії “Euromonitor”. Причина №2 У 2018 році фотографію, на якій зображено львівську Кате...
Кримінал
У вівторок 22 січня, близько 11:00, в одному із спорткомплексів на вул. Героїв УПА у Львові помер чоловік. Як розповіла в коментарі 032.ua речниця поліції Львівщини Світлана Добровольська, на місці працювала слідчо-оперативна група. На тілі чоловіка ознак насильницької смерті не виявили. У поліції призначили експертизу, яка визначить причину смерті. За ч.1 ст. 115 ККУ (умисне вбивство з приміткою “природня смерть”) відкрито кримінальне провадження. Правоох...
Кримінал
Правоохоронці продовжують розслідувати справу щодо зникнення музейних експонатів із Львівської галереї мистецтв, однак відмовляються розкривати подробиці розслідування. Про це повідомили у слідчому управлінні ГУ Нацполіції у Львівській області у відповідь на інформаційний запит журналіста 032.ua. В поліції лише зазначають, що досудове розслідування у рамках кримінального провадження, яке відкрили за фактом зникнення стародруків проводить слідчий відділ Гал...
Суспільство
Угорський авіаперевізник Wizz Air значно збільшив вартість на перевезення реєстрованого багажу. Як повідомляє Lowcostavia.com.ua, лоукост також підвищив плату на послугу пріоритетної посадки. Ціна на реєстрований багаж залежить від дати подорожі і напрямку рейсу. Проте у будь-якому випадку тепер доведеться платити на 2-15 євро більше. Зміни вже набули чинності. В листопаді Wizz Air встановив вартість перевезення на багаж вагою до 10 кг — від 7 до 12 євро....
Суспільство
Завтра, 23 січня, на Личаківському кладовищі у Львові поховають одного з лідерів ОУН (б) Омеляна Коваля.  Про це повідомляє прес-лужба ЛМР, передає 032.ua. Фото: loda.gov.ua Читайте також: Якою буде погода у Львові до кінця січня Сьогодні ввечері, о 20:00, в Соборі св. Юра відбудеться парастас за покійним. Домовина з тілом перебуватиме в Соборі до середи. В середу, 23 січня, о 12.00 в Соборі св. Юра відбудеться Чин прощання та поховання. Опісля похоронна п...
Екологія
23 січня до 12 години львів’ян закликають зняти з ялинок, які вони встановлювали на свята, усі новорічні прикраси та винести відпрацьовані дерева до контейнерного майданчика поруч з будинком. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, упродовж дня ці ялинки заберуть комунальники та завезуть на переробку в ЛКП “Зелений Львів”. За словами директора комунального підприємства Богдана Москвяка, станом на нині, комунальники зібрали 20 таких ялинок. Ще три...