У Львівському обласному діагностичному центрі запрацював магнітно-резонансний томограф

Про це повідомив головний лікар Львівського обласного діагностичного центру Роман  Пукаляк 24 грудня під час візиту заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірини Романів, яка оглянула комп’ютерний томограф та кабінет магнітно-резонансної терапії.

Зазначимо, голова Львівської ОДА Олег Сало 25 листопада під час апаратної наради доручив негайно провести повну перевірку у Львівському обласному діагностичному центрі стосовно того, чому досі не працює сервісне обладнання, на яке було виділено кошти.

Як повідомив головний лікар 19 січня 2012 року у зв’язку із перепадами напруги вийшов з ладу гелієвий компресор, який охолоджує магнітну котушку. Тривалий час апарат був лише увімкнений у електромережу, адже повна зупинка означає крах для обладнання. Не втратити остаточно магнітно-резонансний томограф  медикам вдалося завдяки фірмі-постачальнику, яка замінила зламаний гелієвий компресор і наповнила систему газом.  Однак за це компанія не отримала ніяких коштів, тож пристрій не налаштували.

За дорученням голови Львівської ОДА Олега Сала кошти все ж таки скерували на потребу діагностичного центру й сьогодні вдалось розрахуватись за гелій.

«Ми заправили апарат гелієм і на сьогодні він працює у тестовому режимі. Уже  приїжджали сервісні інженери та налаштували систему. Тому з 1 січня 2014 року кабінет магнітно-резонансної томографії запрацює у плановому режимі», – повідомив Р. Пукаляк.

«Комп’ютерний томограф обслуговує до 20 осіб на добу, хоча і потужності аппарату, і потреба клієнтів є значно вищою. Така ж ситуація й з МРТ», – сказав  завідувач рентген-відділення Андрій Козій.

Зазначимо, на сьогодні в кабінеті комп’ютерної томографії працює два лікарі, ще два є у резерві. За результатами візиту заступника голови облдержадміністрації буде переглянуто штатний розпис лікарів Львівського обласного діагностичного центру й додатково фахівці працюватимуть на комп’ютерному томографі в режимі чергування. Це значно збільшить кількість пацієнтів, які потребують обстеження.

Також варто відзначити, КТ і МРТ Львівського обласного діагностичного центру обслуговує 50% від усіх пацієнтів Львова. Кожен пацієнт особисто розписується в журналі реєстрації про те, що він цю послугу отримав дійсно безкоштовно.

«Оскільки послуги томографії тільки у Львівському обласному діагностичному центрі є безкоштовними, то очевидно, що йдеться про вирішення ще однієї важливої соціальної проблеми – попередження виявлення й раннього діагностування туберкульозу та онкологічних захворювань. Аби зменшити кількість летальних випадків, потрібна вчасна і якісна діагностика. Тільки за допомогою магнітно-резонансної томографії можна виявити усі, в тому числі й нетипові, форми туберкульозу», – наголосила Ірина Романів та відзначила, що це питання часто вартує життя людей, а тому рівень відповідальності дуже високий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі