• Головна
  • Львівська обласна філармонія запрошує на «Вечір австрійської класики»
Реклама
07:00, 16 грудня 2013 р.

Львівська обласна філармонія запрошує на «Вечір австрійської класики»

Реклама

У четвер, 19 грудня у Львівській обласній філармонії звучатиме музика двох геніїв музичного класицизму: Вольфганга Амадея Моцарта і Людвіга ван Бетховена. Епоха класицизму у музиці прийшла на зміну «химерному» бароко, де часто застосовувались високої складності багатоголосні музичні форми, а мелодичні лінії накладались одна на одну, взаємодіючи між собою майже на рівних правах. Класицизм протиставив цьому простоту і ясність гармонії й форми музичної композиції, а також висунув на перший план мелодію, якій підпорядкував усі інші фактурні пласти твору. Окрім того, епоха класицизму започаткувала жанр симфонії, та суттєво розвинула жанри концерту і сонати, а також сформувала відносно стабільний склад симфонічного оркестру.

В контексті бароко, романтизму, музики XX-XXI століть, твори класиків завжди сприймаються як певний еталон ясності і класичної довершеності. Симфонія № 35 Вольфганга Амадея Моцарта, яка прозвучить на концерті, є яскравим зразком класицистичного мислення композитора: ясні, прозорі гармонії, проста, природна мелодія, збалансована форма. Симфонія, написана у мажорній тональності (Ре мажор), сповнена оптимістичного, святкового настрою, адже писалась для урочистості в родині Гаффнерів у Зальцбурзі (тому симфонію називають «Гаффнерівською»).

Оперу-зінґшіль «Чарівна флейта», увертюра до якої також прозвучить на концерті, Моцарт написав в останній рік свого життя, і на 9 років пізніше від «Гаффнерівської» симфонії. Уже в цій увертюрі — оркестровому вступі до опери, слухачі зможуть відчути ті «нотки» пізнього Моцарта, які у всій повноті проявляються у його Реквіємі, Кларнетовому концерті та інших його останніх творах.

Четвертий фортепіанний концерт Людвіга ван Бетховена, який прозвучить у виконанні німецької піаністки китайського походження Мяо Гуан, поєднує в собі класичне мислення з деякими ознаками, які віщують перехід до наступної епохи в історії музики — романтизму: це тяжіння до наскрізного розвитку, підсилений драматизм, суттєве взаємопроникання партій соліста й оркестру. Концерт вимагає від піаніста високого рівня виконавської майстерності і досвіду.

«Вечір австрійської класики» проведе Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під батутою німецького диригента Георга Майса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...