• Головна
  • Нардеп вимагає від Міносвіти пояснень щодо тиску на студентів, які брали участь у Євромайдані
13:11, 4 грудня 2013 р.

Нардеп вимагає від Міносвіти пояснень щодо тиску на студентів, які брали участь у Євромайдані

Народний депутат Юрій Дерев'янко закликає Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника пояснити, чому очолюваним ним відомством під час "Євромайдану" проводилися позачергові перевірки у вищих навчальних закладах та здійснювався тиск на студентів. Про це йдеться у відповідному депутатському запиті, направленому на ім'я Міністра.

"У ЗМІ оприлюднена інформація про те, що протягом періоду тривалості Євромайдану Міністерством освіти і науки України було розпочато проведення позачергових перевірок у вищих навчальних закладах, які супроводжуються витребуванням цілого ряду документів. Зокрема, така перевірка була розпочата у Національному університеті "Києво-Могилянська академія", - зазначається в запиті.

Окрім того, вказує Дерев'янко, є інформація про намагання представників Міністерства чинити тиск на студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету "Києво-Могилянська академія" та інших вищих навчальних закладів, які долучилися до участі в мирних акціях протесту на Євромайдані.

В запиті також зазначається, що до керівництва вищих навчальних закладів ставилися вимоги про надання списків студентів, які брали участь у "Євромайдані" та акціях солідарності, і вчинялися спроби з боку першого заступника Міністра освіти і науки України - Суліми Євгена Миколайовича - щодо проведення перевірок у гуртожитках.

"Вказані дії можуть свідчити про порушення права студентів на вільне висловлення своєї громадянської позиції, обмеження свободи слова та думки", - наголошує депутат.

У зв'язку з цим Дерев'янко просить Міністра надати копії документів, на підставі яких було розпочато проведення перевірок у вищих навчальних закладах, та надати вичерпну інформацію про те, чи були витребувані у період з 22 листопада до 3 грудня документи з вищих навчальних закладів про відвідування студентами занять, списки учасників Євромайдану та акцій солідарності студентів, а також інші відомості, які містять їхні персональні дані.

Також депутат просить повідомити, чи проводилися представниками Міністерства та підпорядкованими йому центральними органами виконавчої влади зустрічі та бесіди зі студентами з приводу подій Євромайдану та відвідування занять протягом періоду з 22 листопада 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...