• Головна
  • Відомий польський поет Кшиштоф Чижевський прочитає публічну лекцію для львів’ян «Культура і солідарність»
13:04, 31 жовтня 2013 р.

Відомий польський поет Кшиштоф Чижевський прочитає публічну лекцію для львів’ян «Культура і солідарність»

Лекція під назвою «Культура і солідарність» відкривала Другий Конгрес культури Східного партнерства, що проходив на початку жовтня у польському місті-побратимі Львова – Любліні. У Львові вона відбудеться 1 листопада о 13.00 год у приміщенні великої сесійної зали ЛМР, за ініціативи управління культури Львівської міської ради, Мистецької ради Діалог та Фонду «Пограниччя». Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

За словами організаторів, ця тема про близьке і спільне майбутнє, вкорінену, творчу й відкриту назустріч іншому культуру. Вона торкається важливих і актуальних питань та їхніх розв’язків.

«Ми спробуємо створити прецедент відкритих філософських дебатів в адміністративному серці міста.

Ми говоритимемо про солідарність і культуру 1 листопада, у день пам’яті про українсько-польську війну за Львів 1918 року. Традиційно ми вшановуємо  полеглих на цій війні спільною молитвою на українських і польських військових похованнях. Цього року ми хочемо збагатити вшанування поглядом у спільне майбутнє, яке грунтується на солідарній і водночас різнорідній культурі.

Саме культура може надати нове дихання у часто вичерпані європейські програми Східного партнерства. Культура нового дихання  – це той унікальний обшар, де немає місця для ідентичності «бідного чи слабшого родича», де всі рівні і всі різні. Цей підхід став солідарним лейтмотивом Конгресу культури Східного партнерства.

Діалог відбудеться напередодні Вільнюського саміту Східного партнерства, на якому вказівник поступу України врешті перестане дезорієнтовано нипати у різні боки. І приклад солідарності, яка не приходить декларативно зі свободою і демократією, а є натомість важким, але істинним демократичним здобутком взаємозалежних людей, – нам дуже знадобиться», - розповідає Кшиштоф Чижевський, голова програмної ради Конгресу культури Східного партнерства.

Довідка

Кшиштоф Чижевський - Голова Програмної ради Конгресу культури Східного партнерства. Практик ідеї, аніматор культури, актор, поет, есеїст. Засновник і голова Фонду "Пограниччя", директор Центру "Пограниччя – мистецтв, культур, народів". Був членом Ради культури при президентові  Польщі, Ради культури ЮНЕСКО-Польща. Президент Європейської мережі  центрів літератури HALMA. За багатолітню працю нагороджений численними відзнаками і нагородами. Зараз створює Міжнародний центр діалогу у Красногруді. Є куратором проекту "Глибока культура" у програмі Вроцлав – європейська столиця культури 2016. Автор і упорядник численних книжок на теми багатокультурності і філософії діалогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...