• Головна
  • Депутати облради вимагають від Шемчука подбати про дітей-сиріт Львівщини
10:27, 30 жовтня 2013 р.

Депутати облради вимагають від Шемчука подбати про дітей-сиріт Львівщини

Депутати Львівської обласної ради проаналізували виконання Регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і обурились бездіяльністю в цьому питанні чиновників Львівської облдержадміністрації. За їхніми словами, обласна держадміністрація, маючи ресурс райдержадміністрацій, департаментів, управлінь, соціальних працівників, не подбала про те, щоб усі діти були належно обліковані в рамках виконання вищезазначеної Програми та внесені в Єдиний державний реєстр. При написанні цієї Програми чиновники оперували застарілими даними.

Ще одним фактором, який негативно вплине на отримання соціального житла дітьми-сиротами, є формування Єдиного державного реєстру громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Так, цей реєстр охоплює усі соціально незахищені категорії громадян, проте діти, якими ніхто не піклується, окрім держави, самі не в змозі проконтролювати такі процеси і не завжди можуть бути в курсі нововведень у законодавстві. Реєстр дозволяє належним чином планувати витрати для виконання державних та місцевих програм з питань житлового будівництва.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 року №238 "Про Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов", кінцевим терміном для остаточного формування реєстру було 1 жовтня 2013 року, проте до нього ми дуже довго йшли. На сьогодні в Україні в цілому, як і в Львівській області зокрема, чиновники звітують про завершення формування Єдиного реєстру громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Адміністратором Реєстру, у тому числі на Львівщині, визначено Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Це означає, що на виконання вищезгаданої постанови мав би бути сформований реєстр, у тому числі дітей-інвалідів, які потребують житла. Адже постанова поширюється лише на тих, хто внесений до реєстру. Слід зазначити, що відповідно до змін, внесених до Житлового кодексу, які набули чинності 1 січня 2013 року, не матимуть можливість отримати житло ті, які не внесені до ЄДР.

«І власне тут має заговорити совість і порядність тих, хто відповідає за те, щоб наші діти-сироти мали житло, а не були безхатченками. Інакше кажучи, не перереєстрованим "черговикам" нічого сподіватися на державну допомогу в забезпеченні житлом. І відповідальність у тій частині покладено на облдержадміністрацію та Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. А чиновники облдержадміністрації звітують про завершення формування Єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. За статистичними даними, у Львівській області кількість громадян, що перебувають на квартирному обліку станом на 01.01.2013, складає 63 321 чол., кількість заповнених Форм подання інформації до Реєстру 16 698, і лише 5 539 переданих форм реєстраторові для внесення до Реєстру.

З огляду на вищезазначене, вимагаємо посилити контроль за виконанням законодавчо визначеного права на житло дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, у тому числі за формуванням житлового фонду соціального призначення», - йдеться у заяві фракції ВО «Батьківщина» у Львівській облраді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...