• Головна
  • У Львові та Брюховичах з’являться два нових заповідники
13:01, Сьогодні

У Львові та Брюховичах з’являться два нових заповідники

У Львові та Брюховичах з’являться два нових заповідники

Львівська обласна рада погодила створення двох нових об’єктів природно-заповідного фонду у Львівській громаді — комплексної пам’ятки природи «Малоголосківська дебра» у Львові та парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення імені Богдана Хмельницького у Брюховичах.

Відповідне рішення депутати ухвалили на черговій сесії. Обидві території місто ініціювало ще у 2022 та 2025 роках, однак саме рішення обласної ради стало ключовим етапом для офіційного закріплення їхнього природоохоронного статусу. Як зазначили у департаменті природних ресурсів та будівництва Львівської міської ради, Львівська громада нині є лідером в області за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду.

За словами начальниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Галини Микітчак, за результатами моніторингу департаменту екології Львівської ОДА у громаді нараховується 60 об’єктів ПЗФ.

«За нещодавнім моніторингом природоохоронних об’єктів Львівщини, який провів департамент екології ЛОДА, саме Львівська громада є лідером в області за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду — 60 одиниць. Однак можна стверджувати, що ми є одним із лідерів не лише за кількістю об’єктів ПЗФ, а й за загальною їхньою площею. Адже на сьогодні в процесі офіційного затвердження перебувають ще регіональний ландшафтний парк „Щирецьке водосховище“ (164 га) та ландшафтний заказник місцевого значення „Північні Торфовища“ (525,5 га)», - зазначила Галина Микітчак.

«Малоголосківська дебра» розташована в північній частині Львова в районі Під Голоском і займає 4 гектари. Науковці ГО «Регіональне агентство стійкого розвитку» підготували наукове обґрунтування для надання території статусу пам’ятки природи. Наступним кроком стане встановлення меж та ознакування території.

Парк імені Богдана Хмельницького у Брюховичах має площу понад 15,7 гектара. Комунальне підприємство «Зелений Львів» підготує землевпорядну документацію для офіційного оформлення його меж та внесення змін до земельного кадастру.

Читайте також: Праліси під захистом: на Львівщині хочуть створити нові заповідники

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #Брюховичи #заповідники #Малоголосківськадебра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення