• Головна
  • Від кордону до Львова: в Україні стартувало будівництво євроколії
09:05, 7 листопада
Надійне джерело

Від кордону до Львова: в Україні стартувало будівництво євроколії

Від кордону до Львова: в Україні стартувало будівництво євроколії

В Україні стартувало будівництво другої залізничної колії європейського стандарту, яка стане частиною загальноєвропейської транспортної мережі.

Нову лінію прокладуть від кордону з Польщею до Скнилова, що поблизу Львова. Про це 6 листопада повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

«Починаємо будівництво другої в Україні євроколії. Сьогодні разом із директоркою Європейської Комісії з транспорту Магдою Копчинською дали старт будівництву колії європейського стандарту. Вона буде побудована від кордону з Польщею до Скнилова, що поблизу Львова», — зазначив Кулеба.

За словами міністра, Україна вже отримала перший грант від Єврокомісії — 73,5 млн євро.

«Такі проєкти — це частина безпеки не лише України, а й Європейського Союзу. Кожне євро, вкладене в транспортну систему України, — це внесок у стабільність і захист кордонів ЄС. Адже сьогодні Україна — це безпековий пояс Європи», — наголосив Кулеба.

Деталі проєкту

Протяжність нової євроколії становитиме близько 80 км. Її планують завершити до кінця 2027 року. Будівництво має забезпечити пряме та сумісне сполучення з європейською транспортною мережею TEN-T, покращити логістику, підвищити ефективність торгівлі та зміцнити зв’язки між Україною та країнами ЄС.

Міністр зазначив, що це частина ширшої стратегії інтеграції української залізниці до європейського транспортного простору.

Перша євроколія вже працює

Два місяці тому в Україні відкрили першу сучасну євроколію між Чопом та Ужгородом. Відтоді нею вже скористалися понад 9,5 тисяч пасажирів, які подорожували до Братислави, Кошице, Будапешта та Відня.

«Щиро вдячні Європейській Комісії, Виконавчому агентству з питань клімату, інфраструктури та довкілля за постійну довіру та непохитну підтримку інтеграції України до європейської транспортної мережі», — підсумував Кулеба.

Читайте також: Перед входом до Шевченківського гаю встановили скульптуру “Дідо Небокрай”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#євроколія #будівництво
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення