• Головна
  • На Львівщині не забувають про людей з вадами зору
18:03, 17 жовтня 2013 р.

На Львівщині не забувають про людей з вадами зору

З метою привернення уваги меценатів та громадськості до людей з вадами зору в рамках відзначення Міжнародного дня «білої тростини» в приміщенні будинку культури Львівської обласної організації Українського товариства сліпих (УТОС) відбувся виступ аматорських колективів і естрадних виконавців з вадами зору з міста Львова та області. Також було представлено експозицію творчих робіт членів товариства.

Зазначимо,  в області функціонує  підприємство Львівського учбово-виробничного об”єднання Українського товариства сліпих, що впроваджує соціально-трудову реабілітацію інвалідів по зору. Підприємство спеціалізується на виробництві електророзподільної та контрольної апаратури, гофрованого паперу та картону, виробів із пластмас.

Президент України неодноразово наголошує на необхідності соціалізації людей з особливими потребами, саме тому створено цілу систему соціальних служб, які охоплюють послугами найуразливіші категорії населення країни. Їхня діяльність спрямована на те, аби люди з вадами зору відчували себе соціально-захищеними і потрібними суспільству. Також щороку з обласного бюджету надається фінансова допомога на підтримку статутної діяльності товариства УТОС.

 В цьому році Львівській організації УТОС виділено 10,0 тис. грн.  На фінансування Програми дофінансування на конкурсних засадах мікропроектів, які фінансуються з різних джерел, щодо покращення якості життя вразливих груп населення області для Львівської обласної організації УТОС виділено 15 тис. грн.

В вересні поточного року розпорядженням голови облдержадміністрації Віктора Шемчука  підприємству Львівського учбово-виробничного об”єднання Українського товариства сліпих надано дозвіл на право користування пільгами з оподаткування терміном на 1 рік.

Водночас поліпшується становище осіб з вадами зору щодо забезпечення рівного доступу до освітніх послуг, продовжується встановлення звукових орієнтирів «МЕТРО» та табличок Брайля в закладах соціальної сфери, звуковими маячками „Метроном” облаштовуються світлофори в області.

У питанні медико-соціальної реабілітації інвалідів через органи праці та соціального захисту населення забезпечують інвалідів по зору  годинниками та диктофонами. У Львові та області продовжено практику надання інвалідам по зору І та ІІ груп пільг (субсидій) при оплаті житлово-комунальних послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...