Фальстарт опалювального сезону-2013

До середині жовтня в більшості регіонів країни нарешті -то настало довгоочікуване «бабине літо». Але ще кілька днів тому незвичний, як для другого місяця осені холод - змусив українців задуматися про те, що глобальне потепління змінюється новим льодовиковим періодом . Чи жарт, у ряді областей на початку жовтня випав сніг.

Український уряд дещо несподівано вирішив по-людськи поставитися до своїх співгромадян і «мотивував» регіони досрочно розпочати опалювальний сезон. Здавалося, є рідкісний привід відзначити владу не злим, а добрим словом ... Але в підсумку все звично сталося так, як у безсмертної фрази покійного Віктора Черномирдіна «Хотіли як краще, а вийшло як завжди». А тепер, як і коли приходило тепло в оселі українців насправді.

Одеса - на словах сто відсотків, а за фактом ...

Одеса в цьому році «помалювалась» перед столицею. Місцеві чиновники подали Міністерству регіонального розвитку неправдиві цифри про 100 % підключення до тепла, проте, насправді одесити продовжують мерзнути в своїх квартирах. У лікарнях літніх обкладають пляшками з теплою водою, в школах і садках діти сидять в куртках.

Окремою проблемою стали знахабнілі голови ОСББ. У багатьох одеських багатоповерхівках керівники кондомініумів шантажують боржників, що залишать будинок без тепла. Але в підсумку страждають і ті, хто справно платить. В одеській мерії заявили, що дії голів є незаконними, і рекомендували звертатися на їх гарячі телефонні лінії.

Донецьк - студенти мерзли більше всіх

У Донецьку опалювальний сезон офіційно почався 2 жовтня. Однак майже тиждень багато будинків у шахтарській столиці було подкючено тільки на папері у тепловиків.  Але городяни мерзли через працівників ЖЕКів, які з якихось причин, частіше за все пов'язаних з аварійною ситуацією, не відчиняли в будинках засувки. Провести ремонт труб у літній період для нормального старту опалювального сезону для донецьких ЖЕКів, як завжди, нездійсненне завдання. Поки порив не трапиться, комунальникам немає діла до жахливого стану труб у донецьких будинках.

Протягом холодної тижня тепло все ж прийшло в більшість квартир городян. Як повідомив на цьому тижні мер Донецька Олександр Лук'янченко, в місті включені 100 % котелень. За словами мера, на 8 жовтня в місті опалення відсутнє тільки в 6 будинках і незабаром проблеми з подачею тепла в ці будинки будуть вирішені.

Критична ситуація з опаленням склалася і в донецьких студентських гуртожитках. Особливо в гуртожитках одного з провідних вузів міста - Донець національного технічного університету через заборгованість. За словами мера Донецька, заборгованість утворилася ще за минулий опалювальний період, і місто освітні установи більше не збирається субсидувати енергоносіями. «Я тричі офіційно звертався до міністерства освіти і пану ректору настійно радив починаючи з місяця травня вирішувати це питання. Тут претензії не на адресу міста. Ми довго кредитували це вищий навчальний заклад енергоносіями протягом минулого опалювального періоду», - пояснив мер.

Проте на цьому тижні в ДонНТУ почали опалювальний сезон. За словами ректора вузу Олександра Мінаєва, опалення в гуртожитках вузу включено 7 жовтня. Навчальні корпуси будуть підключені з 15 жовтня. «Все йде за планом», - резюмував Мінаєв.

Дніпропетровська область - все вирішує слюсар

У Дніпропетровську з 1 жовтня розпочався опалювальний сезон. У всіх багатоквартирних будинках є опалення.

А от у Кривому Розі про подачу тепла криворіжці дізналися спочатку з повідомлень чиновників, а  вже потім потеплішали батареї. "Винними" виявилися слюсаря житлових організацій, не випустили повітря на верхніх поверхах будинків, контролери "Криворіжгазу", що не змоглиі зняти пломби з опломбованих вентилів та інші "стрілочники".

Від комунальних негараздів особливо дісталося немовлятам і малюкам, сидячим з матусями в неопалюваних квартирах, і літнім людям.

При цьому криворіжці обурені нав'язуванням їм неякісних послуг постачальника - монополіста, тому що всю зиму з колодязів та магістралей з разрушеноі теплоізоляцією валить пар і обігріває небо, а в квартирах - злегка теплі батареї. Рекламні кампанії на білбордах "Заплатіть за тепло, будьте свідомі" викликають подив і роздратування: користувачі соцмереж пропонують скинутися і виставити рекламу "Перестаньте топити до травня" і "Прикрийте голі труби хоча б партійною символікою".

Старт опалювального сезону в Харкові обійшовся в 90 млн. грн.

Цього року «тепло» до Харкова прийшло набагато раніше, ніж зазвичай. Опалювати 790 будівель соціальної сфери міста, в тому числі школи, дитсадки, пологові будинки та лікарні комунальники почали ще з 27 вересня. А від 2 жовтня «зігрівати» почали і рядових харків'ян.
«Я прошу мешканців Харкова не піднімати ажіотаж. Швидше, ніж за 10 днів, систему ми чисто технічно запустити не зможемо», - розповідаючи про терміни запуску опалювальної системи, сказав керівник КП « Харківські теплові мереж» Сергій Андрєєв.

Вже 5 жовтня в Харкові опалювалося 100 % соціальної сфери. А станом на 7 жовтня були запущені 865 котелень із 867. Також всього почали опалювати в Харкові 8321 житловий будинок - 94,1 % від загальної кількості будівель. Непідключеними до опалення з різних технічних причин залишилися 518 міських багатоповерхівок.

Витратили комунальники на підготовку до опалювального сезону майже 90 мільйонів гривень. Гроші витратили на ремонти в 9 тисячах житлових будинків комунальної власності , відомчого житла та будинків ЖК, ЖБК, ОСББ, об'єктах освіти, охорони здоров'я, соціально -культурної сфери , фізичної культури і спорту.

Крім того, КП «Харківські теплові мережі» підготували до роботи 8 районних котелень, включаючи ТЕЦ -3 , 240 квартальних і 286 центральних та індивідуальних теплових пунктів , а також 8203 внутрішньобудинкові системи опалення , 2911 внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання та 306 бойлерних .

Однак як тільки комунальники повністю запустили опалювальну систему, погода різко покращилася. Замість +2 градусів на початку жовтня , зараз на вулиці міста все +15 .

Львів - «бабине літо» врятувало від холоду жителів ста будинків

У Львові офіційною датою початку опалювального сезону названо 1 жовтня, правда , тепло було не у всіх квартирах. Більше ста будинків у Львові так і не отримали тепла в батареях. Ще в серпні влада міста рапортували, що львів'яни готові до холодів, однак тепер з'ясувалося, що тисячі жителів мерзнуть через неготовність систем . Більшість з «замерзлих » будинків мають багато боржників, тому ситуація з холодними батареями повторюється в таких приміщеннях щорічно. .

З приходом бабиного літа у Львові призупинили подачу тепла, проте Андрій Садовий пообіцяв , як тільки люди будуть мерзнути - батареї включать. Якщо говорити про навчальні заклади, то тут все залежить від позиції тієї чи іншої школи. Якщо керівник школи або садка приймає рішення , щоб опалення було, значить, воно там буде .

Миколаїв - на тепломережах аварія за аварією , та ще й приховують інформацію

Процес початку опалювального сезону в Миколаєві супроводжується технологічними і технічними неполадками .

Причиною відсутності тепла в квартирах миколаївців став ряд аварійних ситуацій на тепломережах Миколаївської ТЕЦ. Результат неполадок - не тільки відсутність тепла в оселях, а й збитки житлово-експлуатаційних організацій, які у вихідні виводили людей на роботу, щоб забезпечити пуск тепла в будинки городян. Заступник міського голови піддав різкій критиці працівників Миколаївської ТЕЦ, які в період з 6 по 8 жовтня недостатньо оперативно і не в повному обсязі подавали інформацію міському штабу з підготовки до зими про аварійні ситуації , що мали місце в мережах підприємства .

Так, 6 жовтня збій у роботі магістралей Миколаївської ТЕЦ став причиною погіршення параметра теплоносія який подається в мікрорайон «ПТЗ», а це близько 200 житлових будинків. Однак ТЕЦ своєї провини не визнавало, наполягаючи на тому, що проблема криється у внутрішньобудинкових мережах. Тому працівники ЖЕКів у вихідні дні обходили будинки, щоб усунути причину можливої неполадки. Але всі ці старання, зі зрозумілих причин, яких результатів не приносили. Сьогодні цю аварію усуває Миколаївська ТЕЦ.

А 7 жовтня через пориву теплової мережі в районі вул. 1 Лінії ріг пр. Миру без тепла залишилися 45 житлових будинків, школа № 10 і дитячі садки № № 67 і 95 . Однак керівництво ТЕЦ запевняло міську владу, що без тепла залишилися 15 будинків і одна школа.
У цей же день у будинку № 20 по вул. Чигрина стався витік теплоносія в мережі Миколаївської ТЕЦ. Але , незважаючи на це , подача тепла тривала. Під час усунення аварії за вказаною адресою були відключені від тепла 11 житлових будинків, школа № 25 та амбулаторія . Але підприємство повідомляло про відключення всього чотирьох будинків.

8 жовтня в зв'язку з технологічним збоєм були пошкоджені прилади опалення в квартирах по вул. Колодязної , 13- а , 15 , 17- а , 35- а , вул. Комсомольській , 3 . На цих об'єктах опалення вже відновлено. Але причина збою поки ще не встановлена.

7-8 жовтня без тепла залишилися два мікрорайони в центрі Миколаєва (район вулиць Адміральській , Декабристів , Московської , а також вулиць Колодязній та Комсомольської ) . Проте міський штаб з підготовки до зими про ці аваріях взагалі не був повідомлений . Аналогічна ситуація сталася в дитячому садку № 128 .
Валентин Гайдаржи зазначив, що така дезінформація не дозволила скоординувати дії всіх служб для оперативного усунення аварій, і нагадав про регламент подачі інформації в аварійних ситуаціях, який повинен чітко і строго дотримуватися.


Запоріжжя - включили опалення , але зникла гаряча вода


За офіційною інформацією мерії , на 8 жовтня в Запоріжжі підключено було до тепла 97 % житлових будинків, 100 % об'єктів соціальної сфери. Однак за фактом, багато мешканців скаржилися на нерегулярне опалення , мовляв , батареї час від часу остигають і гріються знову . Також городяни відчули перебої з гарячою водою , напередодні включення опалення.
Після серйозної затримки опалення , під час холодів, батареї нагрілися напередодні потепління. Зараз температура повітря в Запоріжжі піднялася до 17-20 градусів.

Маріуполь - жителі не хочуть включати опалення через високу вартість послуги

На противагу всім вищеописаним ситуацій в українських містах з Замерзає людьми у власних квартирах з вини недбалих комунальників , відзначимо місто біля моря в Донецькій області. У Маріуполі через п'ять днів після опалювального сезону в деяких будинках досі немає опалення, і зовсім не тому, що завоздушен стояк або стався порив теплотраси ... Люди вважають , що в будинках у них і так тепло.

Як стало відомо 0629 , будинок по пр. Нахімова , 105 і п'ять під'їздів будинку за адресою пр. Леніна , 24 у Жовтневому районі досі не відкрили тепломір . Мають намір зробити це, так сказати після офіційної дати старту опалювального сезону 15 жовтня.

"На підставі обопільної згоди мешканців та житлового підприємства складається протокольне доручення , що жителі відмовляються від пуску тепла. Головне, що необхідно, - це 100 - відсоткове згоду мешканців", - зазначила начальник ЖКП "Жилкомплекс" Олександра Ащаулова.

Як розповіла мешканки будинку по пр. Нахімова , 105 Ольга Мітрощенко , вони проживають у цегляному будинку, тому він довго зберігає тепло. "Дому вже понад півстоліття, живуть у ньому переважно літні люди, яким дорого платити за опалення. Півроку тому в одній з квартир оселилися нові мешканці, які єдині були проти відтягування опалювального сезону, але в підсумку, ми і їх переконали", - зазначає Ольга Володимирівна і додає, що в місяць з трикімнатної квартири оплата за тепло у неї доходить до п'ятисот гривень.

Зі свого боку директор ЖКП "Жилкомплекс" Олександра Ащаулова додає, що практика "закритих тепломірів "існує не перший рік. Торік осінь була тепла, і в деяких будинках опалення включали в кінці жовтня, а то й на початку листопада. Цього року людей злякала погода, тому тепло подали на два тижні раніше.

У цілому ж у місті запущені всі 59 котелень, які забезпечують 100 % подачу теплоносія. На сьогодні по місту в "Маріупольтепломережа" надійшло до 10 заявок, де необхідно усунути неполадки.

На початок опалювального сезону, 5 жовтня, в "Маріупольтепломережа" надійшло 32 заявки.

І в найтеплішому регіоні України буває холодно

По-справжньому холодна осінь цього року прийшла до Криму вельми несподівано. Якщо в листопаді 2012- го на кримських курортах ще щосили купалися відпочиваючі, середина вересня 2013 року принесла на півострів похолодання, а початок жовтня навіть заморозки. Температура повітря в будинках різко опустилася, люди почали замерзати і, ясна річ , вимагати від влади початку опалювального сезону.

У Сімферополі на нараді 24 вересня мер міста Віктор Агєєв пообіцяв, що тепло дадуть у житлові будинки з 15 жовтня , але через несприятливі погодні умови топити почали куди раніше - з 3 жовтня. Ясна річ, спочатку в школах, дитсадках і лікарнях. Втім, станом на 4 жовтня в місті залишалися холодними батареї в 11 школах, у всіх бібліотеках міста та в більшості житлових будинків.

У той же день у кримській столиці пройшло грізне нарада першого зама голови Ради міністрів АРК Павла Бурлакова, який зажадав від керівництва регіонів автономії розпочати опалювальний сезон до 5 жовтня, а 8 - го - відзвітувати. «Поставлено завдання - до 5 жовтня підключити до опалення всі об'єкти соціальної сфери, зокрема, школи, дитячі садки та лікарні. Крім того, опалювальний сезон необхідно почати в житловому фонді. За проведення опалювального сезону керівники міст і районів несуть персональну відповідальність», - сказав

Павло Бурлаков і додав, що в містах і районах для оперативної ліквідації можливих позаштатних ситуацій при проведенні опалювального сезону цілодобово повинні працювати диспетчерські служби .

Результат на 8 жовтня такий: з 5 326 житлових будинків не опалюються 539. Зокрема, 136 будинків не опалюються в місті Щолкіно, по 63 будинки - у Саках та Ялті. У Керчі без тепла залишаються 70 будинків , в Бахчисараї - 51 будинок. З 425 дитячих садів опалюються 416, з 545 загальноосвітніх шкіл не опалюється 7 , з 89 лікарень без тепла залишаються 2 .

Найскладніша ситуація в Ялті  де котельня зруйнована зсувом. «Науково -дослідний інститут проводить вишукування, які цього тижня повинні закінчити. Паралельно ми проводимо роботу з відведення стічних вод. Нам необхідно для запуску старої котельні близько 3-4 тижнів», - зазначив міністр регіонального розвитку та житлово -комунального господарства АРК Віталій Кіжаєв .

Однак кримчан запевнили, що у всіх містах причини затримки подачі тепла усуваються і теплі батареї вони отримають найближчим часом . «Загалом, якщо оцінювати підготовку до опалювального сезону і початок робіт, то за цей невеликий проміжок часу починаючи з 5 числа містами і районами виконана велика робота. Всі служби працювали у вихідні дні», - підсумував Віталій Кіжаєв .

Втім, про теплі батареях в Криму зараз мало хто думає - на вулиці +20, ввечері також досить тепло, деякі навіть до цих пір в морі купаються .

Замість післямови

Одне з небагатьох досягнень нинішньої влади (злі язики стверджують, що єдине) - це створення горезвісної вертикалі влади. Крім «правильного» розподілу підрядів і тендерів - у вертикалі влади присутні, або хоча б по ідеї повинні бути присутніми, і позитивні сторони. Це - коли сконцентріровашісь на одній меті, навалившись усією своєю адміністративної міццю, держава ефективно і швидко вирішує животрепетну проблему.

Але, як показує нинішнiй початок опалювального сезону, мати адмінресурс ще не означає завжди отримувати від його дій задуманий кумулятивний ефект. Будь-який, навіть самий благий і рішучий, намір влади може швидко загрузнути в болоті чиновницької байдужості, елементарного браку коштів і просто тупості і лінощі низового виконавського апарату.

Адже , що характерно - наступний опалювальний сезон в Україні практично весь від початку і до завершення припаде на найактивнішу фазу президентської кампанії 2015 -го року. І якщо українці будуть перебувати в холодних квартирах , кутатися в пледах і зігріватися тільки міцними напоями , то наслідки виборів для нинішньої влади буде не складно передбачити. Кажуть , що керуючись інстинктом самозбереження , і стоячи перед прірвою реальної втрати великої бабла , влада здатна творити чудеса. Перевірено Євро -2012.

Якщо це так, то в українців є шанс на те, що наступний опалювальний сезон буде одним із самих ідеальних в історії України. Опалення включать вчасно і скрізь - тарифи підвищуватися не будуть, а комунальники, як ошпарені виїжджатимуть за першим покликом мешканців. Ненаукова фантастика? Хто знає ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Бізнес
У Львові на вулиці Курмановича розпочали капітальний ремонт дороги. 21 жовтня на місце з'їздив мер міста Андрій Садовий, який заявив, що після завершення ремонту, для цієї вулиці планують відкрити новий автобусний маршрут. Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, очільник міста доручив опрацювати відповідне звернення мешканців. Нагадаємо, капітальний ремонт вулиці з найгіршим дорожнім покриттям у Львові - Курмановича стартував 17 жовтня. У місті пл...
Влада
У п’ятницю, 25 жовтня, до Львова з робочим візитом прибуде міністерка освіти і науки України Анна Новосад. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua із посиланням на прес-службу Львівської ОДА. Основна мета приїзду міністерки - це відвідини конференції "Туринський процес 2018 - 2020", огляд навчально-практичного центру Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу, а також нарада з освітянами Львівської області. Так, робо...
Культура
У середу, 23 жовтня, у Львівському музеї історії релігії відкриється фотовиставка, приурочена до 200-річчя Баба, одного із засновників бахаїзму (титул Баб означає «Брама»). Про це 032.ua повідомили у пресслужбі Львівського музею історії релігії. У межах експозиції можна буде дізнатися про двох пророків-засновників бахаїзму Бахауллу та Баба, їхнє життя, а також діяльність громади бахаї в Україні. Фотовиставка відкриється о 16:00. Вартість вхідного квитка у...
Спорт
Військовослужбовець 2-ї окремої Галицької бригади Національної гвардії України, що дислокується у Львові, Руслан Гаджиєв разом з іншими спортсменами пробіг 30 км в Одесі. Як повідомили кореспонденту 032.ua у військовій частині №3003 Нацгвардії України, 30 км Руслан Гаджиєв пробіг за 2 години та 24 хвилин і в підсумку прийшов п’ятим. Всього на дистанцію вийшло понад 1000 учасників, кілька сотень з них не добігли. Таким чином Руслан Гаджиєв опинився у десятц...
Бізнес
Кореспондент 032.ua розповідає про нові ресторани та заклади Львова, які розпочалися працювати у вересні.  Oy-Sho Casual Food & Hand Brew Coffee  Кафе Oy-Sho Casual Food & Hand Brew Coffee розпочало роботу у Львові на вулиці Курбаса. Наразі заклад працює у тестовому режимі, але офіційне відкриття відбудеться вже незабаром, 24 жовтня. У закладі пропонують каву, сніданки за 60-80 гривень, брускети від 50 гривень та салати від 70 гривень. Адреса: вулиця Леся...
Культура
За останні роки Львів облюбували не лише туристи, а й творці кіно. Відтак наше місто все частіше стає знімальним майданчиком не лише для українських, а й для іноземних стрічок. Кореспондент сайту 032.ua підготував добірку фільмів, знятих упродовж 2019 року, у яких зовсім скоро львів'яни зможуть впізнати наше місто. “Єва” Вперше цього року Львів "зіграв у кіно" у березні. Тоді впродовж тижня у нашому місті відбувалися зйомки британської історичної драми пр...
Екологія
У Львові мають намір перетворити Грибовицьке сміттєзвалище на екопарк для відпочинку мешканців і гостей міста. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Фейсбуці, передає кореспондент сайту 032.ua. За словами очільника міста, зараз чотири великі європейські компанії змагаються на міжнародному тендері, який передбачає рекультивацію сміттєзвалища біля Львова. Йдеться про грецьку JV Mesogeos S.A, українську Rodina, консорціум французької...
Політика
Сьогодні, 21 жовтня, стало відомо, що Антон Коломєйцев працюватиме головним архітектором за контрактом.  Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради, передає кореспондент 032.ua. Зокрема, призначення відбулось до проведення конкурсу. Відповідне рішення підписав голова міста Львів Андрій Садовий. Коломєйцев працюватиме в. о.  міського управління архітектури та урбаністики. Новопризначений посадовець є доцентом кафедри Архітектурного проєктування т...
Редакторська колонка
17 жовтня в український прокат вийшла музична документальна трагікомедія від режисерки Надії Парфан, присвячена комунальникам, називається фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”. Кореспондент сайту 032.ua побував на прем’єрі кіно у Львові та розповідає про враження, і чому документальні фільми - це “новий чорний”. Сюжет документального фільму “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” (Співає ІФТКЕ) розповідає реальні історії життя комунальників з...