• Головна
  • У Львові почала роботу І Українська академія інтегрованого міського розвитку
11:46, 10 жовтня 2013 р.

У Львові почала роботу І Українська академія інтегрованого міського розвитку

У рамках спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що реалізовується Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ), впродовж 10-11 жовтня відбувається І Українська академія інтегрованого міського розвитку. Тема академії: покращення громадського простору як імпульс для сталого розвитку неблагополучних частин міста. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.  

«Цією академією ми хочемо розпочати новий формат проведення заходів – формат обміну досвідом для українських міст. Ми хочемо підсилити розуміння теми розвитку міста. Багато міст стоять перед великим завданням, яке вони самі вже не можуть подолати. Потрібен обмін досвідом між містами. Ця академія повинна підсилити національний діалог в темі розвитку міст. Академія працює в рамках українсько-німецького проекту. Тема сьогоднішньої академії – це значення громадського простору для розвитку наших міст і різних частин», - розповів Йохен Ґаулі.

Перед українськими містами на шляху розвитку стоять великі перешкоди. Оновлення житлових та будівельних фондів, технічної інфраструктури, облаштування привабливого громадського простору, підсилення місцевої економіки, керування роздрібною торгівлею, залучення громадськості в процес розвитку міст – це лише короткий список викликів, що виникають на муніципальному рівні. Проте більшості міст, окрім достатнього фінансування та ресурсів персоналу, бракує, перш за все, хорошого досвіду, на який можна покластися, вдалої методики для успішного вирішення завдань.

Академія інтегрованого міського розвитку має ініціювати в Україні процес обміну досвідом між містами та розвинути діалог на тематику інтегрованого розвитку міста на національному рівні.

«Дуже часто, коли запитують мера, що найбільше потрібно, то можна почути, що потрібні гроші. Це не правильно. Найбільше, що нам потрібно, - це знання. Вчитися треба щодня. В світі є тисячі міст. Є успішні міста, є неуспішні міста. Успішними є ті міста, де є концентрація мудрих людей. Мудра людина вчиться все своє життя. Так само і місто – місто постійно повинно вчитись.

Співпраця з GIZ – це як ковток свіжої води, це унікальний досвід, який ми можемо використовувати для Львова і ділитись з нашими колегами з інших міст України. Це є сотні конкретних справ, які спільно зроблені. Чого нам бракує? Розуміння, що якщо ми разом, то можемо вирішити будь-яку проблему. Що вчить GIZ? Розв’язувати проблеми разом, максимально залучаючи всіх учасників процесу, максимально працюючи з мешканцями.

Ми спільно з GIZ реставруємо вікна, брами, працюємо по велоінфраструктурі, збільшуємо простір для громадськості, для пішоходів. Це дуже багато, бо ми формуємо особистість. Людина має бути щасливою, тоді формується сильний народ, громада. Цей унікальний досвід, який ми отримуємо від німецьких колег, - це безцінні знання», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий під час відкриття Академії.

Впродовж дводенної академії учасникам буде представлено найкращий міжнародний досвід благоустрою громадського простору та ревіталізації неблагополучних частин міста.

За підтримки міжнародних експертів, на прикладі площі Старий Ринок  учасники спільно розроблять пропозиції своїх майбутніх дій для благоустрою площі, а також сталого розвитку району Підзамче. При цьому буде визначено оптимальні методи роботи та залучення мешканців, сплановано заходи, спрямовані на підвищення рівня свідомості та роботу з громадськістю, а також необхідні додаткові заходи. Метою академії є надати учасникам знання та досвід, які вони могли би втілювати у своїй подальшій діяльності.

В І Українській академії інтегрованого міського розвитку бере участь близько 60 учасників з понад 15 великих та малих міст України. Серед запрошених голови та головні архітектори міст, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, начальники та працівники управлінь містобудування та архітектури, а також управлінь охорони історичного середовища. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...