• Головна
  • У Львові зростає захворювання на ГРВІ. Особливо під загрозою діти віком 7 — 14 років
09:31, 27 вересня 2013 р.

У Львові зростає захворювання на ГРВІ. Особливо під загрозою діти віком 7 — 14 років

У зв’язку з погіршенням погодних умов, управління охорони здоров’я Львівської міської ради закликає мешканців Львова бути обачними, та вживати профілактичних заходів, щоб запобігти застуді чи інфікуванню ГРВІ.

«У зв’язку з нетиповими як для вересня погодними умовами для міста Львова, тобто значним похолоданням, відсутністю сонця, постійними дощами, підвищенням вологості, протягом двох останніх тижнів спостерігаємо постійне зростання захворюваності на гострі респіраторні захворювання. І в першу чергу це стосується дітей. Якщо в групі дорослих захворюваність приблизно на тих самих показниках, що і минулого року, то в групі дітей, особливо віку від 7 до 14 років, ми бачимо значне зростання захворюваності. В цій групі фактично вже досягнутий епідпоріг. Тобто інтенсивний показник захворюваності вже досягнув епідпорогу.

Це не означає, що треба вводити якихось радикальних епідеміологічних заходів. Бо ситуація пояснювана, але це ситуація, яка потребує загальних системних заходів: постійно стежити, щоб діти тепло одягались, щоби ноги були в теплі і сухі, обов’язкове вітамінізоване харчування. І при перших ознаках треба ізолювати захворілого від оточення, тому що перебування хворої дитини чи в класі чи в садочку в групі може призвести до того, що інші діти теж хворіють. Тому якщо вже захворіли, треба відлежатись два-три дні, вдома звернутись до лікаря і пролікуватись.

Також слід наголосити, що основним джерелом передачі інфекції є руки. Побутує думка, що інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом. І це правда. Але це не єдиний спосіб передачі. Через руки, якими ви торкаєтесь до поручнів у маршрутках, через папір, через поверхні стола, стільця тощо ви переносите інфекцію до слизових оболонок рота, носа, очей і відповідно відбувається зараження. Тому дуже і дуже важливо вчити дітей і самим не забувати часто мити руки з милом, щоб запобігти хворобі», - наголошує Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР -передає прес-служба ЛМР.

Довідка

Це важливо знати!

ГРВІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – контактний і повітряно-крапельний.

Профілактика захворювань

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

- загартовування та часте провітрювання приміщень;

- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

- Часто мити руки з милом

- Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками) при кашлі та чиханні;

- Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу:

- Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон.

- Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

- Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби.

- Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися блювання, судоми.

У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

- Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням - це небезпечно!

При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,50
41,60
EUR
45,10
45,20
PLN
10,50
10,53
Оголошення
live comments feed...