У Львові створять ще один Дитячий будинок сімейного типу

 Вчора під час сесії проголосували «за» ухвалу «Про придбання житла для створення Дитячого будинку сімейного типу». Відтак, як повідомив начальник відділу у справах дітей ЛМР Ростислав Тимків, приблизно до кінця року у Львові мали б створити другий Дитячий будинок сімейного типу.

«Станом на 1 вересня у місті Львові є 628 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти перебувають в основному в сімейних формах виховання. Найбільше – 72%, перебувають під опікою і піклуванням – це 513 дітей. Крім того в інших формах виховання, зокрема, прийомні сім’ї та Дитячі будинки сімейного типу, перебувають 34 дитини (це 5,4%). Ще тимчасово влаштовані діти - це як правило поки опікуни не пройдуть навчання і вони будуть, як наслідок, влаштовані під опіку – це 9 дітей (1,4%). Крім цього, в приватних закладах в нас перебуває 7 дітей і під опікою професійно-технічних і вищих навчальних закладів перебуває 5 дітей. Таким чином в сімейних формах виховання у нас перебуває 556 дітей, що складає майже 89% від усіх таких дітей.

Важливим питанням є влаштування дітей, які перебувають інтернатних закладах. Із 628 дітей 60 дітей перебуває в державних інтернатних закладах. Власне з метою влаштування тих дітей і створюється Дитячий будинок сімейного типу. Серед тих 60 дітей є діти, які в силу свого здоров’я не зможуть бути влаштовані в сім’ї. Але в тому числі є діти, які можуть бути влаштовані в Дитячі будинки сімейного типу. Це будуть в основному діти родинних груп, тобто рідні між собою брати та сестри. Це є троє – четверо дітей, яких не беруть  в прийомну сім’ю чи тим більше під опіку чи піклування, бо багато дітей. І мета наша з’єднати до купи братів і сестер – великі родинні групи, щоб вони разом росли до повноліття мінімум, а якщо будуть навчатись у вищих чи професійно-технічних закладах до 23 років, або до закінчення навчального закладу», - розповів Ростислав Тимків, начальник відділу у справах дітей.

До слова, в місті Львові функціонує на сьогодні 12 прийомних сімей, де виховуються 15 дітей. Є також один Дитячий будинок сімейного типу на Сихові. Там знаходиться 10 дітей, з них 8 – діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, і двоє рідних дітей, один з цих рідних дітей - це усиновлена дитина.

«Будинок на Тракті Глинянському, 59 не з’явився не експромтом. Це не єдине житло, яке аналізувалось. Ми провели велику роботу по огляду оголошень, з різними компаніями квартири дивились. Із тих всіх пропозицій, які були, на нашу думку кращий варіант і ми на цьому зійшлись, - оцей будинок. Це те, що має бути. Перше,  Дитячий будинок сімейного типу - це має бути не квартира багатоповерхівки, а окрема споруда, де є бодай невеличка власна територія. Бо 10 дітей - це не мала кількість. Там має бути місце і для спілкування і для відпочинку, це і для двох батьків-вихователів безпечніше, коли діти проводять час на свіжому повітрі, стежити за ними. Це безпечніше. Крім того тут діти зможуть отримати практичні навички догляду, наприклад, підкосити газон, прибрати листя, там можна організувати заняття спортом: побігати, поганяти м’яча. Крім того, там можна буде проводити якісь заходи, запрошуючи волонтерів. Адже територія це дозволятиме.

Цей будинок має 268 кв. м. Він розташований на території 8 соток. Там буде 5 спальних кімнат, велика кухня, великий зал, на кожному з трьох поверхів буде туалет-умивальник, крім того буде додатковий умивальник і душова в цокольному приміщенні, велика котельня і там же пральня, великий гараж. І основну увагу буде приділятись тому, аби все було зроблено з врахуванням безпеки для дітей – ті ж сходи мають бути максимально убезпечені тощо. Ми би хотіли, щоби до свята Миколая там вже була створена сім’я і були діти, принаймні якщо не всі 10, то 4-6 вже були.

Крім цього, в нас закладені кошти - 160 тисяч гривень, для придбання меблів та побутової техніки. Тому ми також припрацьовуємо питання, що туди потрібно купити», - розповів Ростислав Тимків, начальник відділу у справах дітей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі