Під час Днів європейської спадщини у Львові – кожен може обрати щось цікаве (ПРОГРАМА)

Уже відома детальна програма заходів Днів європейської спадщини у Львові. Кожен може обрати щось цікаве для себе – заходів справді багато. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже понад 20 років активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.

Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.

«За лаштунками відомого Львова» - так звучить цьогорічне гасло, згідно з яким обиралися основні пункти програми цьогорічних Днів європейської спадщини у Львові. Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними і базуються на ініціативі людей, яким небайдужа історія їхнього міста. 

Програма

 

 

 

К-ть людей

 •  

Початок: 10:00

Зустріч у актовій залі НУ «Львівська політехніка», вул. С.Бандери 12 (2 пов.)

Розповідає  Ярослав Ракочий, к.арх., доц. кафедри ДОА

 

 

Екскурсія до музею історії Львівської політехніки

Початок: 11:00

Тривалість: 30 хв.

Розповідає Ганна Кос, дир. музею Львівської політехніки Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Урочисте відкриття Днів європейської спадщини в актовому залі Львівської політехніки

Актова зала головного корпусу Львівської політехніки прикрашена 11 картинами видатного польського художника Яна Матейка у малих композицiйних ескiзах. У великих розмiрах вони виконанi майстрами кракiвської художньої школи пiд наглядом самого автора.

Зазвичай актова зала є недоступна для огляду.

 

Екскурсія-ознайомлення з експонатами музею історії Львівської політехніки, що знаходиться над актовою залою, під самими склепіннями величної споруди університету.

Без реєстрації

 

 

 

 

 

Музей: 15 чол.

 •  

Екскурсія: 10:30

Тривалість: 2 год.

Зустріч перед входом до ратуші, пл. Ринок 1

 

 

Розповідає Микола Хилюк

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Велосипедний тур «Старою дорогою Кайзервальду»

Назва «Кайзервальд» (нім. Kaiserwald) дослівно з німецької перекладається як «кайзерівський (цісарський) ліс». Причина її виникнення проста: цісарАвстрійської імперіїФранц Йозеф І оглядав лісисту місцину, і вона йому дуже сподобалась. Під час свого наступного візиту до Львова цісар знову відвідав Кайзервальд, який з того часу і отримав свою назву.

Учасники велотуру прогуляютсья кайзерівськими стежками та почують історію виникнення парку Високий Замок.

Приходити із власними велосипедами.

 

15 чол.

 •  

Екскурсія: 11:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля входу в головний корпус університету БЖД, вул. Клепарівська 35

 

 

Розповідає Марта Льода, випускниця Академії мистецтв

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Колишній будинок інвалідів – зразок віденського монументалізму у Львові

1851 року під час урочистого перебування Цісаря Австро-Угорської імперії у Львові,представники міста подали прохання про зведення Будинку військових інвалідів для вояків Галичини, скалічених у боях. Імператор задовольнив це прохання і наказав зведення будови за планом австрійського архітектора Теофіла ван Гансена, учня видатного К. Ф. Шінкеля.

Із середини ХХ ст. у будівлі розташовується Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Зазвичай споруда недоступна для огляду.

 

15 чол.

 •  

Екскурсія: 11:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля пам’ятника І.Франкові (навпроти університету)

 

 

Розповідає Роман Дудин, канд. с/г наук, доц. каф. ландш. арх. лісотехнічного університету

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Дерева-довгожителі найстарішого парку в Україні

Парк імені І.Франка – найстаріший парк України, закладений наприкінці XVI ст. На його території збереглися дерева, висаджені у ті часи, а також інші цікаві природні пам’ятки. Паралельно під час екскурсії буде згадано про найстаріші та екзотичні дерева львівських парків, продемонстровано їх на фото.

 

20 чол.

 •  

Екскурсія: 11:00 та 15:00

Тривалість: 50 хв.

Зустріч перед входом до музею-майстерні Т.Бриж, вул. Мартовича 5

 

 

Розповідає директор музею Безніско Леся

Реєстрація з 17 до 20 вересня

«Життя у творчості» - майстерня скульпторки Теодозії Бриж

Вже у 60 рр. Теодозія Бриж була визначним скульптором і відомою особистістю. За характером тверда і безкомпромісна, вона здійснила прорив в українській скульптурі ХХ ст.

Понад сорок років майстерня скульптора була не просто робочим місцем, а храмом її душі. Тут проламувався крізь камінь тоталітаризму її талант, тут панувало її натхнення. Тут постали її герої - Данило Галицький, княгиня Ольга, гетьман Пилип Орлик і січові стрільці. У майстерні збереглися твори станкової скульптури та проекти пам'ятників Теодозії Бриж - ніжного лірика, поетеси в скульптурі.

 

 

 

12 чол.

 •  

Екскурсія: 11.00 та 15.00

Тривалість: 40 хв.

Зустріч у музеї С.Крушельницької,

вул. С.Крушельницької 23

 

 

Розповідає Ірина Криворучка, головний хранитель фондів музею

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Постать Соломії Крушельницької в контексті Європейської культурної спадщини

Соломія Крушельницька… Наприкінці XIX - початку XX століття її ім'я сяяло яскравою зіркою у сузір'ї найвидатніших співаків того часу, таких як Карузо, Шаляпін,Тіта Руффо, Баттістіні. Вона створила неперевершені образи на оперних сценах світу – Батерфляй, Брунчільда,Саломея.

Сьогодні три народи вважають її своєю національною співачкою.

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові представить «Скарби Соломіїного дому» - унікальні матеріали про життєвий і творчий шлях Оперної Діви.

12 чол.

 •  

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч біля головного корпусу НУ «Львівська політехніка»

 

 

Розповідає Ігор Жук, канд. мистецтвознавства, автор наукових статей, публікованих в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині та США

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Кастелівка – місто-сад Ю. Захарєвича та І. Левинського

Територія Кастелівки включає квартали вздовж теперішньої вул. Котляревського та пн-сх. частини вул. Ген. Чупринки.

"Зоряний час" Кастелівки – середина 1880-х рр., коли в ролі її основних забудовників виступили двоє видатних архітекторів Львова: професор політехніки Юліан Захарєвич та будівничий Іван Левинський. Їх спільний проект ставив за мету створення на теренах Кастелівки зразкової колонії однородинних будинків. Вже на початок 20 ст. Кастелівка перетворилася на респектабельний район.

Під час екскурсії Ви побачите комплекс колишньої фабрики Левинського, будинок Сосновського, віллу Ю.Захарєвича та інші споруди.

30 чол.

 •  

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 40 хв.

Зустріч біля входу в оперний театр, пр. Свободи 28

 

 

Розповідає екскурсовод Оксана Готь

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Оперний театр: історія створення та реконструкції

Побудова Міського театру наприкінці ХІХ ст. відкрила нову еру в історії театрального мистецтва у Львові. Збудований за проектом архітектора Зигмунта Горголевського і урочисто відкритий 4 жовтня 1900 року, він став однією з найвизначніших споруд Львова у стилі історизм. Для закладання фундаментів було здійснено відведення русла Полтви. Будівництво здійснювала фірма Івана Левинського, електричне обладнання інсталювала фірма "Сіменс".

Театр щедро декорований всередині і є зосередженням досягнень скульптури і малярства Галичини кінця XIX ст.

 

12 чол.

 •  

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч на вул. О.Кобилянської 1 (вхід на територію дендрарію)

 

Розповідає Володимир Кучерявий, проф., док. с/г наук , зав. каф. ландш. арх. лісотехнічного університету

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Найстаріший арборетум Львівської лісової школи в Галичині

Львівська лісова школа (створена у 1874 р.) з 1896 р. започаткувала перший на Галичині арборетум – колекцію деревних рослин. Зусиллями професорів Тинецького, Блоцького, Соколовського, Вєрдака тут було зібрано близько 250 видів деревно-чагарникових рослин, частину яких можна побачити і нині.

30 чол.

 •  

Екскурсія: 12:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч перед входом до Латинського кафедрального собору

 

 

Розповідає журналіст-краєзнавець Юрій Смірнов

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Унікальні вітражі львівських храмів

Вітраж — це орнаментальна, або сюжетна декоративна композиція зі скла та інших світлопроникних матеріалів.

На початкових етапах існування вітраж нагадував прозору мозаїку, вставлену в кам’яні чи дерев’яні конструкції вікон. Згодом, у Х-ХІ ст., застосовується свинцева спайка. Кольорове скло у вікнах стає оригінальним елементом оздоблення споруди, а згодом переростає в окрему галузь декоративного мистецтва. На прикладі вітражів Латинського Катедрального собору, Свято-Георгіївського катедрального храму, Катедрального храму Успення Пресвятої Богородиці учасники матимуть змогу ознайомитися із особливостями вітражного мистецтва у Львові.

 

15 чол.

 •  

Екскурсія: 13:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч біля входу в оперний театр, пр. Свободи 28

 

 

Розповідає екскурсоводАліса Васільєва, методист НМЦО м. Львова

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Масонський Львів

Масонські символи займають помітне місце в архітектурному пейзажі Львова. Перші масонські утворення у Львові беруть свій початок у другій половині XVIII ст. Вже наприкінці століття «вільні муляри» (так себе називали члени масонського руху) замість звичних містичних масонських забав починають використовувати ложі як осередки консолідації руху за відновлення єдності своєї держави. Австрійський уряд у відповідь забороняє масонство на території імперії. Тож ХІХ століття для масонів — доба підпілля, коли їхній рух часто асоціюється з революційним.

Таємна аптека, всевидяче око, символічні знаки по вул. Дудаєва – ось невеликий перелік об'єктів, які Ви побачите під час екскурсії.

 

15 чол.

 •  

Екскурсія: 13:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч біля входу в Театр юного глядача, вул. Гнатюка 11

 

Розповідає Ольга Лідовська, керівник програми «Музей» при ВЄБФ Хесед-Ар`є

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Історія єврейського театру у Львові

Наприкінці ХІХ ст. Східна Галичина стає одним із основних центрів розвитку єврейської культури і, зокрема, театрального мистецтва. В цей час у Львові виникає багато театральних груп, які згодом отримують власну сцену на Ягеллонській 11 (тепер ТЮГ). Багато єврейських акторів залишили тут частину своєї душі. Серед них – зірка театру Іда Камінська, що якийсь час очолювала театр. На жаль, по війні у Львові майже не залишилось тих , для кого були б зрозумілими вистави на ідиш, і це було однією з причин припинення роботи єврейського театру.
Хто творив театральне мистецтво на ідиш, і з ким разом сміялись і плакали львівські глядачі, Ви почуєте під час розповіді про єврейський театр.

20 чол.

 •  

Екскурсія: 13:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч перед ЛООВТ «Лемківщина», пл. Ринок 17

 

 

Розповідає Сиванич Богдан

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Лемківські місця Львова

Значний поступ у розвитку Львів пережив у другій половині XIX – першій половині XX століття. Свій внесок зробили й вихідці з Лемківщини.

Серед найвизначніших споруд - будинок товариства «Просвіти», Львівська духовна семінарія, в якій навчались майбутні парохи лемківських церков та будинок Галицького сейму. Ці та інші місця Львова, пов’язані з лемками та лемківською культурою, Ви побачите під час екскурсії.

 

20 чол.

 •  

Екскурсія: 14:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч перед головним входом до ратуші, пл. Ринок 1

 

 

Розповідає Тетяна Казанцева, к. арх., доц. каф. ДОА ІАРХ НУ «Львівська політехніка»

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Воркшоп-прогулянка "Від готики до функціоналізму: фактури фасадів львівських будівель"

Про що свідчать збережені готичні фрагменти фасадів будинків, внаслідок чого виникли фактури каменю у львівському Ренесансі, як оброблялись поверхні в епоху бароко і який період є найбільш багатим на типи фактур фасадів?

Під час екскурсії центральною частиною міста учасники екскурсії ознайомляться з особливостями фактур фасадів львівських будівель XV – І половини ХХ ст. і у завершальній частині прогулянки зможуть самостійно провести аналіз фактури поверхні історичного фасаду та спробувати визначити стиль пам’ятки.

 

25 чол.

 •  

Екскурсія: 14:00

Тривалість: 30 хв.

Зустріч перед входом в Королівський арсенал,

вул. Підвальна 13

 

 

Розповідає екскурсовод Галина Лильо

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Королівський арсенал

Королівський арсенал - історична будівля у стилі бароко, що прикрашає одну із загадкових вулиць Львова. Ця пам'ятка архітектури XVII століття має мальовничо-привабливий вигляд не лише ззовні, а й з боку подвір'я. Королівський арсенал походить з 1630 року і є цікавим пам’ятником військового будівництва у Львові. Тепер тут розташований Обласний державний архів, де зберігаються цінні історичні документи. Зазвичай споруда недоступна для огляду.

12 чол.

 •  

Екскурсія: 14:00 та 17:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч перед входом до ратуші, пл. Ринок 1

 

 

Розповідає екскурсовод Ігор Осідач

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Екскурсія-пошук «Львівські коди»

Львів наповнений різноманітними знаками і кодами таємних товариств. Деякі з них збереглися ще з часів Ренесансу, деякі зникли або приховані під багаторічними нашаруваннями фарби та тиньку. Відшукати старовинні написи, побувати на вулиці, яка має 6-ть назв одночасно, побачити найменші пам’ятники міста – ось невеликий перелік того, що входить у рамки екскурсії-пошуку.

20 чол.

 •  

Екскурсія: 14:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч перед входом на Личаківський цвинтар,

вул. Мечнікова 33

 

 

Розповідає екскурсовод Дмитрів Олександр

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Личаківський цвинтар – музей під відкритим небом

Личаківський цвинтар — один із найвеличніших європейських некрополів, заснований у 1786 р. Це своєрідний музей під відкритим небом, адже на його території знаходяться скульптури і архітектурні споруди відомих майстрів: Г. Вітвера, братів Шімзерів, П. Евтельє, Г. Пер'є, Ю. Марковського, І. Левинського та інших. Заховані у густій зелені та змінені нашаруваннями часу, видатні витвори мистецтва можуть залишитися непоміченими. І мета даної екскурсії – відшукати такі об'єкти та дізнатися про менш відомі, але не менш цінні, поховання та скульптури.

20 чол.

 •  

Час відкритих дверей: 14:00-17:30

Адреса: Б.Хмельницького 124

 

14:00-16:00 - Виставка «Фотополювання на легенди Львова» - презентація робіт учнів та учасників фотошколи Chik

 

16:00 – виступ імпровізаційного театру Improv_Group

 

Забутий «замок» у Жовківському передмісті

Відома як «фабрика повидла», споруда на Б.Хмельницького 124 була збудована на початку ХХ ст. для фабрики спиртових виробів “Й. Корнік і син”. За радянських часів у фабричних приміщеннях розташовувався винзавод тресту “Укрголоввино”. У 1970-х підприємство перепрофілювали на цех переробки овочевої бази. З того часу будівля носить свою назву «фабрика повидла».

Виставка “Фотополювання на легенди Львова”
Кожен знає своє місто з вікна маршрутки та трамваю, кожен з нас лише пробігає містом, дивлячись собі під ноги. Ми, фотографи та учасники фотоклубу “Chik!” хочемо привернути Вашу увагу до краси нашого міста, та спробувати показати цікаві місця з іншого боку, з боку загадкової сторони Львова - його легенд.

Без реєстрації

 •  

Екскурсія: 15:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч перед входом до ратуші, пл. Ринок 1

 

 

Розповідає екскурсовод Галина Лильо

Реєстрація з 17 до 20 вересня

«Крізь призму сторіч»

Площа Ринок – розквіт ренесансної архітектури у Львові.

Вірменський квартал та його храм, який став духовним осердям для вірменської громади нашого міста.

Костел Марії Сніжної, який збудували німці-католики, що оселилися у Львові в XIII ст. Поряд – скромний і занедбаний будинок органіста – найстаріша будівля у Львові.

Костел Івана Хрестителя: найімовірнішою датою заснування храму вважається 1260 рік.

Розповіді про ці та інші пам'ятки Ви почуєте під час екскурсії.

 

20 чол.

 •  

Екскурсія: 16:00

Тривалість: 1,5 год.

Зустріч перед входом у костел Марії Сніжної, вул. Сніжна 2

 

 

Розповідає екскурсовод Юлія Фільо

Реєстрація з 17 до 20 вересня

 

Храми та костели Львова

Сакральна архітектура Львова відіграє важливу роль у формуванні міста. Тут знаходиться понад 120 соборів, церков, костелів, синагог і храмів.

Учасники екскурсії почують особливості сакральної архітектури на прикладах Церкви Матері Божої неустанної помочі Марії Сніжної, Костелу Іоана Хрестителя, Церкви Миколая, монастиря Святого Онуфрія і церкви Параскеви П'ятниці.

15 чол.

 •  

16:00 Вистава-імпровізація

Адреса: Б.Хмельницького 124 («фабрика повидла»)

 

 

 

 

 

 

 

 

Театр імпровізацій від Improv_group

Імпровізаційний театр Improv_group працює у жанрі коротких форм іmprov. Це інтерактивні постановки, представлені рядом невеликих номерів, під час яких кожен глядач може безпосередньо брати участь у виставі і є невід'ємною частиною того, що відбувається на сцені.

Театральна група вже імпровізувала разом з публікою на ЧеремошФесті, Ночі Театру, ФранкоМісії, Заході, з'їздила до друзів з театру Альтер в Дрогобич та на Фестиваль театрів в Білорусі.

У стінах колишньої «фабрики повидла», стіни якої насичені безліччю історій, ми створимо разом з Вами театральну виставу, використовуючи різні форми імпровізації та театральних ігр. Приходьте, Ви ще такого не бачили!

 

Без реєстрації

 •  

Екскурсія: 17:30

Тривалість: 30 хв.

Зустріч перед входом до храмуПресвятої Євхаристії, пл. Музейна 1

 

 

Розповідає отець Юрій Васьків

Реєстрація з 17 до 20 вересня

Балкони храму Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор)

Ще у XIII столітті на місці сучасного храму заснували монастир домініканців. Від XV і до середини XVIII століття тут стояв готичний костел. Через аварійний стан його розібрали і у 1748-1764 роках спорудили за проектом військового інженера Яна де Вітте нову будівлю у пізньобароковому стилі. У ті часи існувала традиція зберігати від попередньої знищеної споруди усе цінне, що можна було врятувати. Так, у південній частині храму можна оглянути алебастровий надгробок XVI століття – пам’ять про старовинний готичний костел, який зник ще 260 років тому. Під час екскурсії Ви зможете піднятися на балкони храму.

12 чол.

 

Реєстрація з 16 до 20 вересня 2013р на сайті lviv.travel

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі