• Головна
  • Як позбавитись булінгу у дитячому та підлітковому віці?
Новини компаній
12:56, 6 лютого 2024 р.

Як позбавитись булінгу у дитячому та підлітковому віці?

Новини компаній

У світлі широко поширеної проблеми булінгу серед дітей і підлітків, представляємо нову професійну статтю психологині Марії Сичинської, опубліковану на сайті авторки. Стаття має назву: “Булінг: як попередити та протистояти проблемі”.

Фізичний і психологічний булінг серед дітей і підлітків є серйозною і дуже актуальною проблемою сьогодення, яка потребує загальної уваги та рішучої боротьби. Адже цькування чинять тривалий і негативний вплив на життя дітей, спричиняючи емоційні страждання, соціальну ізоляцію та навіть фізичні травми.

Як позбавитись булінгу у дитячому та підлітковому віці? , фото-1

Марія Сичинська, експертка з дитячо-батьківських стосунків із багаторічним досвідом роботи, у своїй статті розкриває причини, негативні наслідки та ефективні, сучасні підходи до розв'язання проблеми булінгу. Вона детально описує види булінгу (психологічний і фізичний) і розповідає про те, як можливо його розпізнати.

“Психологічний булінг базується на використанні приниження, залякування, поширення пліток і чуток. Фізичний — пов’язаний із нанесенням фізичних ушкоджень і насильством (удари, стусани, штовхання, обливання водою, викрадення речей тощо). Ознаки цькування можуть проявлятися різними способами. Дитина може стати замкнутою, уникати шкільних занять або громадських заходів, часто відчувати тривогу і страх, а також фізичну втому.” — пише Марія.

Також психолог наголошує на важливості усвідомлення і розуміння цього явища батьками та освітніми установами для ефективної боротьби з ним.

Психологиня рекомендує: “Замість того щоб маскувати проблему чи звинувачувати дітей, вчителям у школі краще створити умови, за яких булери будуть із задоволенням турбуватимуться про слабших, а не цькувати їх. Наприклад, можна організувати взаємодію між учнями старших класів та першокласниками. Такі проєкти можуть допомогти булерам спрямувати свій потенціал у правильне русло і піклуватися про слабших.”

Незаперечною перевагою цієї статті є те, що вона не обмежується лише набором фактів — Марія Сичинська пропонує дієві практичні поради батькам і вчителям для того, щоб допомогти жертвам булінгу та змінити поведінку агресорів. Тож, можна з упевненістю сказати, що ця стаття буде корисною як для батьків, так і для тих, хто опікується питаннями захисту прав дітей та створення безпечного освітнього середовища.

Стаття доступна за посиланням: https://sychynska.com/buling-yak-poperedyty-ta-protystoyaty-problemi/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...