• Головна
  • Козицький підписав обласний бюджет: він на 38% менший, ніж у попередньому році
18:02, 22 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Козицький підписав обласний бюджет: він на 38% менший, ніж у попередньому році

Козицький підписав обласний бюджет: він на 38% менший, ніж у попередньому році

На Львівщині затвердили обласний бюджет.

Упродовж останніх трьох тижнів керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації працювали з депутатськими комісіями Львівської обласної ради. Завдання – донести депутатському корпусу наше бачення щодо пріоритетів обласного бюджету на наступний рік, почути думку депутатів та, щонайважливіше, сформувати єдине бачення на прийдешній рік.  Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Як підсумок депутатські комісії сформували потребу на виділення на обласні цільові програми додаткових близько 140 млн грн, що становить понад 8% від проєктного програмного ресурсу на наступний рік. Ці кошти депутати пропонували скерувати на охорону і збереження історико-культурної спадщини, утримання автомобільних доріг, програму національної пам’яті, програму культури та інше.

Врегулювати додаткові запити та визначити джерела їхнього фінансування планували на комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Проте, засідання вказаної комісії вчора не відбулось – через відсутність кворуму.

Бюджетний кодекс визначає строки затвердження місцевих бюджетів – до 25 грудня.

У 2024 році обсяг обласного бюджету планується в розмірі 6,2 млрд грн. Це на 3,8 млрд грн або на 38% менше порівняно з очікуваним виконанням 2023 року. Негативна динаміка пов’язана з тим, що наступного року в обласному бюджеті вже не буде надходжень податку на доходи фізосіб з військових, а також субвенції з державного бюджету на ремонт доріг.

Під час формування показників обласного бюджету на 2024 рік врахували зміну макропоказників 2024 року. Зокрема: ріст мінімальної заробітної плати на 16%, єдиної тарифної сітки – 20,8%, енергоносіїв – 12,5%, індекс інфляції – 9,7%.

В обласному бюджеті на 2024 рік передбачили кошти на підтримку сил безпеки іоборони та заходи, пов’язані з протистоянням збройній агресії pocії. На реалізацію комплексної програми «Безпечна Львівщина» передбачили видатки в сумі 400 млн грн, на програму охорони здоров’я – 690 млн грн, на відшкодування відсотків за іпотекою для військових – 15 млн грн, ще 200 млн грн запланували на пріоритетні обласні медичні заклади, зокрема ті, які задіяні до лікування та реабілітації воїнів та ветеранів.

Читайте також:У Львові збудують громадсько-житловий комплекс зі школою мистецтв

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обласний_бюджет #бюджет_львівщини #максим_козицький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,30
41,50
EUR
45,07
45,30
PLN
10,55
10,60
Оголошення
live comments feed...