• Головна
  • У Львові зміниться вартість проїзду у громадському транспорті: готівкою буде дорожче
14:32, 1 грудня 2023 р.
Надійне джерело

У Львові зміниться вартість проїзду у громадському транспорті: готівкою буде дорожче

У Львові зміниться вартість проїзду у громадському транспорті: готівкою буде дорожче

В понеділок, 4 грудня, у Львові відбудеться обговорення проєкту рішення виконавчого комітету щодо встановлення єдиних тарифів на проїзд в міських автобусах, трамваях та тролейбусах.

Як зазначили у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР, тарифи визначені на основі наданих перевізниками розрахунків. Після консультацій з громадськістю, тарифи має затвердити виконавчий комітет міськради.

Відповідно до проєкту рішення, вартість однієї поїздки в усіх видах транспорту залежатиме від способу оплати та становитиме:

  • 13 грн - при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт,
  • 15 грн – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC;
  • 20 грн – при оплаті готівкою у водія;
  • 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

Вартість перевезення одного місця багажу складатиме:

  • 13 грн - при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт;
  • 15 грн - при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC.
  • 20 грн - при оплаті готівкою у водія.
  • Штраф за безквитковий/незавалідований проїзд складатиме 300 грн.

Єдині тарифи мають набрати чинності з 11 грудня, з моменту впровадження безготівкової оплати проїзду в усьому громадському транспорті Львова.

«Разом з запуском безготівкової оплати на усіх маршрутах, тарифи на проїзд мають бути єдині для всіх видів транспорту – автобусів, трамваїв та тролейбусів. А вартість проїзду залежатиме від способу оплати. Найбільш привабливою буде оплата карткою ЛеоКарт,  а найменш привабливим  - розрахунок готівкою. 

Для пасажирів автобусів, які розраховуватимуться ЛеоКарт, вартість поїздки навіть знизиться до 13 грн. Для тих, хто оплачуватиме банківської картою чи  пристроєм з NFC, тариф залишиться на рівні 15 грн. Водночас, аби мінімізувати обіг готівки, оплата у водія буде найменш привабливою і складатиме 20 грн за одну поїздку. Важливо, що студенти вперше матимуть 50% знижки на проїзд в автобусах, за наявності пільгової студентської ЛеоКарт.

Ці тарифи будуть актуальними і для електротранспорту. Так, для пасажирів трамваїв і тролейбусів вартість проїзду дещо зросте. Однак, тарифи для електротранспорту у Львові востаннє переглядали ще три роки тому. За цей час вартість електроенергії для підприємства зросла у понад 2 рази. На стільки ж подорожчали і матеріали для обслуговування рухомого складу, колії та мережі», - зазначив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Водночас, у міському електричному транспорті, до прийняття окремого рішення виконкому,  збережеться можливість оплачувати за проїзд і за допомогою смартфона. Також діятимуть і проїзні картки з чинним на дату поїздки терміном дії.

Крім того, проєкт рішення передбачає, що з 1 червня 2024 року вартість поїздки та перевезення багажу при оплаті готівкою складатиме 25 грн. З проєктом рішення можна ознайомитися тут.

Читайте також: Календарна зима почнеться у Львові з мокрого снігу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проїзд_у_львові #громадський_транспорт_львів #тарифи_у_львові
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
38,49
38,59
EUR
41,80
41,92
PLN
9,64
9,68
Оголошення
live comments feed...