• Головна
  • Жан-Клод (не Ван Дамм) привезе до Львова Малевича (ФОТО)
13:39, 26 серпня 2013 р.

Жан-Клод (не Ван Дамм) привезе до Львова Малевича (ФОТО)

Професор Жан-Клод Маркаде презентує на 20. Форумі видавців у Львові свою монографію «Малевич». Книга є україномовною редакцією франкомовної монографії «Malévitch» 1990 року.

Праця відомого французького дослідника авангарду охоплює всю еволюцію творчості польсько- українсько-російського маляра, архітектора, теоретика, педагога й мислителя. На імені художника розбудований термін «великий російський авангард». А тим часом, народжений у Києві, Казимир Северинович Малевич недостатньо знаний і зрозумілий в Україні. Останньою експозицією його творів в Києві була прижиттєва персональна виставка 1930 року, влаштована стараннями самого Малевича.

bf086-img00103

 

Маркаде вперше упорядкував стилістичні періоди творчості авангардиста. В передмові до української редакції професор зазначає :

«Є елемент, який відрізняє мою роботу від більшості інших досліджень про Малевича – це увага до українського коріння малярської поетики Малевича, що замовчують або туманно висвітлюють, і не тільки в російських дослідженнях... У всіх моїх статтях і книгах про так званий «російський авангард», поняття якого усталилося лише з 1960-х років, я розрізняю в цьому потужному новаторському художньому потоці три напрямки або «школи»: петербурзька, московська й українська (до неї належать Олександра Екстер, Давид і Володимир Бурлюки, Архипенко, Малевич, Баранов-Россіне й, почасти, Ларіонов та Татлін)».

Malevych_Cover_small

 

Жан-Клод Маркаде є знаним та авторитетним експертом в авангардному мистецтві. Автор кількох відомих праць на цю тему, зокрема франкомовної монографії «Malévitch (1990), «Російський авангард 1907-1927» (1995, 2007). Є куратором ряду виставок в провідних музеях світу («Пуні», 1992-1993 в Парижі та Берліні; «Російський символізм», 1999-2000 в Мадриді, Барселоні, Бордо).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...