• Головна
  • Фасад школи № 62 реставрує спільно ЛМР і GIZ (ФОТО )
10:37, 23 серпня 2013 р.

Фасад школи № 62 реставрує спільно ЛМР і GIZ (ФОТО )

Львівська міська рада разом із партнером Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) проводять реставрацію школи №62 в рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

«Спільно з нашим партнером Львівською міською радою, ми вже дуже давно планували, окрім різних маленьких реставраційних заходів, таких, як окремі вікна, брами чи балкони, провести реставрацію і більшого об’єкта, наприклад, цілого фасаду. Тож, власне, від міської ради нам і поступила пропозиція розглянути 62 школу. Чому саме цей об’єкт? По-перше, це місце дуже часто відвідують – багато людей зможе побачити, як виглядає правильно відреставрований фасад. Другим важливим аспектом є те, що це громадська будівля, і діти, на прикладі власної школи, можуть побачити, що таке обачне відновлення міста і як правильно реставрувати. Вони розкажуть про це своїм батькам, і таким чином можна буде поширити інформацію. Окрім того, це дуже важлива пам’ятка архітектури Львова. Власне, на цьому фасаді зійшлися всі ці 3 важливі критерії, тож було прийнято рішення провести реставрацію саме тут», – зазначає експерт з реставрації GIZ Крістоф Юнґганс.

Нагадаємо, що до кінця листопада цього року планується відреставрувати фасад, з допомогою послуги "работа на высоте", будівлі 62-ї школи та 40 вікон різної величини. Загальна сума, що виділена на реставраційні роботи, складає понад 900 тисяч грн. Фінансування проекту поділили між собою Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ (60%) та Львівська міська рада (40%).

«В рамках проекту GIZ це буде першим масштабним проектом реставрації фасаду. У Львові це доволі слабке місце, оскільки дуже часто під час ремонту, історичну штукатурку на фасаді повністю збивають і наносять нову. Насправді ж в реставрації штукатурки, як і в реставрації інших історичних елементів, треба орієнтуватися на якомога більше збереження історичного матеріалу. На фасаді школи, де це можливо, буде збережена та укріплена історична штукатурка, а нові доповнення будуть кольором та фактурою орієнтуватися на історичні елементи. Проте «родзинкою» проекту стане реставрація кам`яного барокового порталу школи, яка колись була єзуїтською колегією, прикрашений різьбленими вазами з букетами»,- додав експерт GIZ Крістоф Юнґганс.

IMG_8728

 

IMG_8707

 

IMG_8706

 

DSC_6308

 

DSC_6304

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...