накопичилося понад 1,5 мільйона тонн нечистот
10:37, 22 серпня 2013 р.
Одним з найбільших забруднювачів водних ресурсів Львівської області є ЛМКП «Львівводоканал»
накопичилося понад 1,5 мільйона тонн нечистот
Основною проблемою ефективної охорони і раціонального використання водних ресурсів Львівської області є занедбаний стан значної частини житлово – комунального фонду та водопровідно – каналізаційного господарства, які складають потенційну екологічну небезпеку, у першу чергу, для здоровʹя жителів Львівської області, а також служать постійним джерелом забруднення поверхневих вод. Інформує Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації
Тут доречно згадати неналежний стан каналізаційних споруд Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал». Дане підприємство згідно з укладеними ним угодами приймає наднормативні скиди забруднюючих речовин від підприємств Львова і не справляється з їх очисткою. Скид стічних вод з перевищенням норм гранично допустимих концентрацій підприємствами та організаціями у каналізаційну мережу міста призводить до того, що на очисні споруди поступають стічні води із значними перевищеннями нормативних концентрацій забруднюючих речовин, що в свою чергу погіршує технологічний процес очистки стічних вод на очисних спорудах
За 2012 р. ЛМКП «Львівводоканал» у водні обʹєкти було скинуто 159,945 млн. м3 в цілому по випусках, з яких 32,88 млн. м3 є недостатньо очищеними стоками, які надходять у р. Полтва.
Недостатньо очищені стічні води промислових і комунальних підприємств є основними джерелами забруднення і засмічення водоймищ. Забруднюючі речовини, потрапляючи в природні водоймища, призводять до якісних змін води, які, в основному, виявляються в зміні фізичних властивостей води (зокрема, поява неприємних запахів, присмаків і ін.), у зміні хімічного складу води (зокрема, поява в ній шкідливих речовин), в наявності плаваючих речовин на поверхні води і відкладанні їх на дні водоймищ. Обсяги скидів у р. Полтва зворотних вод після каналізаційно–очисних споруд (КОС) м. Львова по ІІ-ій технологічній лінії збільшилися на 3,8% (на 2,2 млн.м3) порівняно з І пів. 2012 р. В розрізі забруднюючих речовин, що надходять із стічними водами в р. Полтва після КОС ІІ-ої технологічної лінії обсяги скидів збільшилися на 1,7 % , що на 0,6 тис. тонн більше ніж за аналогічний період 2012 р. Зокрема, по завислих речовинах (скиди зросли на 62,91 тонн), мінералізації (скиди зросли на 480,55 тонн), хлоридах (скиди зросли на 546,64 тонн), БСК5 (скиди зросли на 13,48 тонн), нітритах (скиди зросли на 5,597 тонн), нітратах (скиди зросли на 34,34 тонн), фосфатах (скиди зросли на 5,44 тонн)
Окрім цього, накопичення намулу на мулових майданчиках комунальних очисних споруд погіршує екологічну ситуацію в місті.
На мулових полях біля очисних споруд міста Львова, яке експлуатує ЛМКП «Львівводоканал» накопичилося понад 1,5 мільйона тонн нечистот. Кожної доби майданчики загальною площею 22 гектари поповнюються 3 тис. м3 мулу, що приводять до загострення екологічної ситуації та порушення технологічного режиму.
Нагадаємо, що ЛМКП «Львівводоканал» належить до суб’єктів господарювання, що входять до «Переліку 100 об'єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля в Україні».
Довідково:
Господарсько-побутові стоки призводять до біологічного забруднення води, яке може викликати інфекційні захворювання в людей (холеру, тиф, гепатит). Встановлено, що нітрати і нітрити викликають у людини метгемоглобінемію (кисневе голодування, викликане переходом гемоглобіну крові в метгемоглобін, речовину, не здатну переносити кисень), рак шлунку, негативно впливають на нервову і серцево-судинну системи, на розвиток ембріонів.Якщо забруднена вода змішується з водопровідною водою, це може завдати непоправної шкоди організму людини: пошкодити нирки, негативно вплинути на роботу серця і інших органів тіла людини. В результаті потрапляння сполук фосфору у поверхневі водойми відбувається явище евтрофікації, що призводить до цвітіння води, бурхливого розвитку планктону та інших мікроорганізмів. Як наслідок - помирають риби, раки та ін., оскільки водні рослини, кількість яких збільшується за рахунок добрив-фосфатів, використовують весь кисень у воді, отруюють воду продуктами своєї життєдіяльності. Високі концентрації хлоридів у питній воді не є токсичними для людей, проте солоні води дуже корозійно активні, згубно впливають на ріст рослин, викликають засолення ґрунтів. Високий вміст азоту у воді сприяє інтенсивному розвитку мікроскопічних водоростей, загибелі риб та інших водних організмів, тобто кардинально порушує стан водних екосистем. Усі азотні сполуки шкідливі для здоров’я людей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:02
Вчора
17:04
Вчора
15:05
Вчора
13:03
Вчора
Оголошення
live comments feed...
Коментарі