• Головна
  • Стало відомо, чому звільняються працівники – дослідження
14:48, 20 серпня 2013 р.

Стало відомо, чому звільняються працівники – дослідження

Тільки 30% офісних працівників не мають наміру змінювати роботодавця у найближчий час. Решта ж розглядає варіанти і чекає спокусливих пропозицій від роботодавців. Часто на пошук нової роботи офісних працівників штовхають саме гроші. За результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua, для 81% офісних співробітників основною причиною для звільнення стала б низька заробітна платня.

За даними попередніх досліджень, в 2013 році 13% офісних працівників уже встигли знайти нову роботу, а 68% активно розглядають варіанти. Але шукати більш прибуткове місце з кращими умовами роботи й перспективами — ще не означає звільнитись.

Остаточне рішення про звільнення прийняли лише 14% опитаних, у той час як 29% тільки збираються звільнятись із теперішнього місця роботи. Співробітників, що вагаються, і тих, хто ще не вирішив, теж чимало: кожен четвертий офісний співробітник розмірковує над звільненням із компанії. Роботодавці можуть бути абсолютно впевненими лише в 13% своїх кадрів, які точно не збираються подавати заяви про звільнення. Швидше за все, не будуть звільнятись і ще 17% «білих комірців».

1

 

Основна причина «плинності кадрів» — низька заробітна платня. Як не крути, а матеріальна винагорода грає головну роль при працевлаштуванні. З причини низької зарплати готові звільнитись 81% «білих комірців». Оскільки 63% офісних співробітників незадоволені своєю зарплатою, то ситуація на українському ринку праці більш ніж тривожна.

Відсутність перспектив кар'єрного зростання є другим за значимістю приводом змінити місце роботи. Хоча 58% опитаних не влаштовують перспективи просування по кар’єрній драбині, але тільки 47% називають це причиною для звільнення.

Конфлікти з керівництвом також потрапляють до трійки лідерів серед усіх причин звільнень: непорозуміння можуть стати приводом, щоб написати заяву, для 38% офісних співробітників. Тим не менше, звільнення тільки через конфлікти з керівництвом маловірогідні: на них скаржаться вдвічі менше опитаних.

А ось нерегулярні нарахування зарплати сприяли би звільненню третини працівників. При цьому 17% респондентів не отримують зарплату вчасно. Кожен третій співробітник стверджує, що звільнився би через неможливість саморозвитку; стільки ж респондентів такої можливості не мають. Ще третина співробітників подала би заяву про звільнення, втративши інтерес до роботи через нецікаві задачі (така ж кількість працівників справді не задоволена нудними завданнями). Як виявилось, складно назвати прагнення «білих комірців» змінити місце роботи недостатньо обґрунтованим.

Крім цього, причиною для звільнення офісні працівники називають атмосферу в колективі (28%), неофіційне працевлаштування (22%), відсутність свободи дій у прийманні рішень (18%) і жорсткий графік роботи (15%).

2

 

Що ж остаточно довело співробітників, які вирішили звільнитись? У більшості випадків — низька зарплата і відсутність перспектив кар’єрного зростання (77% і 73% відповідно). Кожен другий, хто вирішив піти з компанії, зіштовхнувся з неможливістю саморозвитку, а 42% набридли нецікаві задачі. Третина тих, хто звільняється, гостро відчула відсутність «оздоровчого пакета», а ще третина — відсутність курсів і тренінгів. З іншого боку, обмежена свобода дій у прийманні рішень, жорсткий графік роботи і несприятлива атмосфера в колективі теж значною мірою не влаштовує саме тих, хто вирішив звільнитись.

Портрет стабільного співробітника. «Білі комірці», які поки що тримаються за своє робоче місце,значно менше незадоволені зарплатою (40%) і перспективами просування кар’єрною драбиною (36%). У них більше можливостей для саморозвитку і свободи у прийманні рішень. А ще їм подобається атмосфера в колективі. Але кожен третій із них страждає від відсутності «оздоровчого пакета» — показник не відрізняється від тих, кого це не влаштовує серед налаштованих на звільнення.

Кожен четвертий офісний співробітник не визначився: звільнятись йому чи ні. За сприятливих умов ці працівники лишаться в компанії, але у випадку, якщо їм цілковито перестане подобатись робота, вони поповнять список активних шукачів нового місця. На даний момент, за рівнем задоволення роботою вони поступово наближаються до тих, хто вирішив звільнятись. 65% із них скаржаться на низьку зарплату, а 56% — на відсутність перспектив кар’єрного зростання.

3

 

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в липні 2013 року. Загалом було опитано 1895 респондентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...