• Головна
  • Хочете недорого відпочити, пам’ятайте про податкові наслідки
актуально
17:11, 19 серпня 2013 р.

Хочете недорого відпочити, пам’ятайте про податкові наслідки

актуально
Законодавство України надає можливості працівникам підприємств, установ, організацій отримати соцстрахівські або профспілкові путівки, або здійснити оплату вартості путівки за рахунок коштів підприємства. При цьому слід знати як правильно сплатити податки за такі путівки. Інформують територіальні органи Міндоходів у Львівській області

 

Що стосується оподаткування вартості путівок податком на доходи фізичних осіб, слід врахувати наступне. Згідно з підпунктом з 165.1.35 статті 165 Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню ПДФО вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) за рахунок коштів профспілки, членом якої перебуває такий працівник, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Тобто, вартість профспілкової чи соцстрахівської путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою 15% або 17% в залежності від розміру отриманого доходу. Якщо ж за рахунок профспілки чи соцстраху надається сімейна путівка, в яку входить оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, то оподаткуванню підлягає частина вартості путівки, яка припадає на оздоровлення такого члена сім’ї.

Якщо ж путівка частково чи повністю оплачується за рахунок коштів підприємства, то сума такої компенсації за рахунок підприємства, згідно з підпунктом 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати №5 від 13.01.2004 року, включається до фонду оплати праці такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%, 17%, як додаткове благо.

При цьому при нарахуванні доходів у негрошовій формі (це стосується вартості путівок), об’єкт оподаткування обчислюється як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, що розраховується відповідно до закону. Крім того, звичайна ціна путівки збільшується на суму ПДВ, якщо особа, що здійснює нарахування, зареєстрована платником ПДВ, з врахуванням окремих пільг з ПДВ.

При нарахуванні податку на додану вартість слід пам’ятати, що згідно з підпунктом 197.1.6 статті 197 Податкового кодексу від оподаткування звільняються операції з постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей інвалідів незалежно від джерел їх оплати.

Що стосується оподаткування податком на прибуток, то слід врахувати, що вартість оплаченої працівнику путівки за рахунок коштів підприємства може бути включена до складу витрат підприємства відповідно до пункту.142.1 статті 142 Податкового кодексу, але при цьому необхідною умовою є те, що положення про надання працівникам путівок зафіксовано в діючому на підприємстві колективному договорі в розділі «Оплата праці». Якщо такі норми в колективному договорі відсутні на підприємстві, то підстав для застосування вищезазначеного пункту немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
38,48
38,55
EUR
41,80
41,90
PLN
9,67
9,71
Оголошення
live comments feed...